0 oy
551 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Yarım saat önce parkeye yüz üstü düştü ayağı kaydı. Kaymaz çorap giydirmistim yinede kaydı. Üst tavşan dişinden biri kırılmış. Şuan alt üst oldum yaa elim ayağım çekildi resmen. Ne yapmam lazım bilemiyorum beynim durdu. Hastaneye götürelim mi ? Yoksa normal bir durum mu? Eşim süt dislerden üstler dokulmuyor benim bildiğim kırık kalacak böyle dedi. Şuan bildiğim herşeyi unuttum kızlar. Akıl verin bana :blink::'(

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dişler dökülüyor ☹️
-Reklam-
0 oy
(866 puan) tarafından
Çok geçmiş olsn cnm ya 
0 oy
tarafından
Dökülüyor canım öyle seymi olur ya doktorluk konusunu bilmiyorum 
(1,048 puan) tarafından
Kiz sacmalama heosi dokulucek dislerin korkma
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Dökülüyor canım hepsi yerine başka geliyor geçmiş olsun cok
0 oy
(3,862 puan) tarafından
siz çocuk dis hekimine gidin muhakkak , o dis   5 6 yaslarinda dusecek oncelikle onu soyleyeyim   
(1,493 puan) tarafından
Benim büyük oğlum 8 yaşında döktü süt dişlerini geçse çıkabilir yine dış doktoruna götür
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Bi gidin acile istersen en azından yönlendirir doktor belki çekerler vs bilemedim
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Kuzu dış büyük mu hemen bulursan dişi bir bardak sütün içine koy ve doktora götür 
(2,724 puan) tarafından
Nolcakki bulsa kuzum merak ettim
(6,859 puan) tarafından
Geri yapıştıriyorlar Cnm
0 oy
tarafından
Benim kızımda 3 yaşındayken düştü kırıldı halâ öyle kırık  doktor 6 7 yaşlarda düşer dedi
0 oy
(1,090 puan) tarafından
Benim kızımında 16 aylıkken sol üst diş kenarı kırıldı. Emmeye problem olmadığı için herhangi bi işlem yapılmadı. Ama eğer çok sivri kaldıysa o sivriliği köreltiyorlar 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canım süt disleri çıkıyor hic korkma ama estetik acisindan cok kötüyse eger  dolgu yaptirabilirsiniz. Benim oglumun ustleri cok çürüttü doktor dolgu yapti
(14,032 puan) tarafından
Kaç yaşında yaptılar dolguyu bide özelde mı yaptırdiniz
0 oy
(873 puan) tarafından
Diş hekimliği okuyorum canım tabi ki daimi diii gelecek süt diş dökülecek öyle iş mi olur :) önce sakin ol, dişin parçasını süt içine koyup doktora götürebilirsin eğer pulpa görünmüyorsa yani dişin içi, dolgu da yapılabilir veya yenısı gelecek öyle kalabılır dökülür nasıl olsa
tarafından
Normal sütun içine koyup mu goturcem canım?
(873 puan) tarafından
İç dokusu gözüküyorsa veya diş tamamen düştüyse öyle yapabilirsin evet normal süt market sütü. Eğer uç kısmı ise koymaya gerek yok götürmeye de gerek yok
tarafından
Uç kısmı kırılmış canım. Birşey yerken canı acır mı ki ? Hastaneye götürcem aklımı toplayıp
(873 puan) tarafından
Uç kısmıysa sorun olmaz sadece dilini kesmemesi için keskinliğine müdahele yapılır, ayrıca sen götür şimdi uç kısmını görmeden bir şey diyemem. Normal diş hekimi veya pedodonti bölümü bakar
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Hatta parcayida götür belki kaynak yaparlar 
0 oy
(13,823 puan) tarafından
Cok gecmis olsun ya dokulcek diye biliyorum yinede bi gotur istersen
0 oy
(4,973 puan) tarafından
Çıkabilecek bir disse hastneye götür canm bnm kardeşim 3 mü 2 mi ope biseydi yaşı beton zeminde düştü hastneye gttik cekmislerdi sonra çıktı tabi
0 oy
(1,168 puan) tarafından
Aynı şekilde kızımın ki de kırıldı yarıdan daha küçük bi sıkıntı olmadı . Kalıcı dişler çıkarken düşecek nasılsa .oğlumun kalıcı dişi kırıldı dr bi süre bekletti diş kararacak mı sallanacak mı diye sıkıntı olmayınca tamamladı dişi
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Hayır dökülüyor dişleri çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun 
0 oy
tarafından
Hiç bilmiyorum doktora götür hem aklında soru işareti kalmamış olur
0 oy
(201 puan) tarafından
12 yaşında oğlum var tabiki de üst ön dişler de dökülüyo
0 oy
(5,311 puan) tarafından
5 6 yaşında üst süt dişleri düşer cnm korkma içim rahat etain diyor isen doktpra götür
0 oy
tarafından
Eşin yanlış biliyor tabiki dökülecek kırılması kötü olmuş ama sonuçta o dökülecek yenisi gelecek Allah başka dert keder vermesin takmayın 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 162 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 505 göst.
22 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 605 göst.
3 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 284 göst.