0 oy
161 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bugün kızımın 1,5 yaş aşısı vardı. Eşime söyledim tek gidemem ben fenalasiyorum diye. Hep ben tek goturuyordum. Kızım çok ağladı. Ta odaya girdiğimizde gözlerinden belliydi korktuğu bana ne yapacaklar gibi bakıyordu kurban olduğum . 
2 koldan ve bir ağızdan (damla) oldu aşıyı. Evden çıkmadan önce mama vermektim. Kahvaltı hazırlayacak zamanım yoktu eşim hadii hadii işe geç kaldım deyip durdu. İşe gitti zaten şimdi cokk şükür . Aşıdan 1 saat sonra kahvaltı yaptırayım sonra ateş düşürücü (calpol) icirecegim. 1 saat beklemeden mi yaptırsam kahvaltıyı. Aşı günleri çok sa.laklasiyorum. Arkamı dönüp ağladım aşı olurken bakamıyorum. Kızımın yanında olamıyorum faydam olmadan duruyorum. Çok korkarım iğneden cesaretli bir anne değilim. Korkagin tekiyim :unsure:
Kızımın kilosu 11,650 kadın 11,500 diye not aldı sisteme. Boyu 90-91cm . Boyu çok uzun o yüzden sizin gözünüzde zayıf gibi gelebilir dedi. Çok şükür boyu ve kilosu gayet iyiymiş ☺️❤️ 
Birde buz kompleksi yap dedi kolonyagli. Kızım ağlıyordu eşimde hadii kız ağlıyor diye konuşuyordu. Nasıl yapacam diye sordum. Havluya sar yap dedi . Buz kutularından adını unuttum şuan :D doğumdan sonra bana buz kompleksi yapmışlardı. Adını bilmiyorum koyu mavi renkti ve ağda kutusu gibiydi. Kare ve uzundu biraz. Hemşire getirdi. Sonra artık buzu eriyince anneme dedim ki al çantana koy evde belki işime yarar bide bununla uğraşmayım dedim :D ayy çaldım yaa hırsızlıkta yaptım :D şimdi işime yarayacak 1.5 yıldır boş bos duruyordu buzlukta :D
1.5 yaş aşısı için önerileriniz var mı ? Lütfen benimle paylaşın. Calpol aç yada tok fark eder mi ? 

6 Cevaplar

+1 oy
(5,954 puan) tarafından
Ateşi cikmadan calpol verme takip et bence  gecmis olsun annesi
tarafından
Doktor belki cikabilir dedi. Çıkmadan versem ne olur canım peki ?
(5,954 puan) tarafından
Hemsirede bana ver demisdi ama vermedim takip ettim ates yaşamadım hiç bosuna vermis olursun ilaca vucudu alışıyor bosuna verme
tarafından
Tamam canım takip edeyim ozaman canım teşekkür ederim ❤️ ateşi çıktığı zaman aç yada tok karnına versem fark eder mi ?
-Reklam-
0 oy
(119,227 puan) tarafından
Kiz funda iyisin hossun ama postu cok uzun yaziyon yaw 
tarafından
Elimde değil bacı :D
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım inşallah ateşi çıkmaz 
tarafından
İnşallah canım çok gerginim valla korkuyorum :(
0 oy
(968 puan) tarafından
Konu aşıdan girdi hırsızlıktan çıktı ben bişey anlamadi abe ben Suri Suri Esad bum bum anlamıyor ben sizi :)
tarafından
Kız gerginlikten ne anlattigimida anlamadım. Aşıyı ben oldum sanki :)) :/
(968 puan) tarafından
Hahahaha
0 oy
(10,010 puan) tarafından
Kiz eminmisiniz boyunun 90 91 olduguna :) 
tarafından
Kız niye yalan söyleyim :) hemşire kendi ölçüp söyledi . Zaten 1 yaşındayken 79 cm idi . Hemşire uzun boylu olacak anne uzun boylu babada mı uzun dedi. Bende evet eşimde uzun amcası 1.90 - 1.93 civarı. Benim kendi tarafımda da boy oranı 1.70 civarı. Yani biz sasirmiyoruZ uzun boylu olmasını bekliyorduk zaten doğmadan öncede. Hemşire zayıf durduğuna bakmayın boyuna vermiş dedi.
(10,010 puan) tarafından
Masallah canim bisey demedim kiz baya uzun dedim :)) sende uzunsan normal o zaman
tarafından
Ben 1.70 boyum eşim 1.77 . Yalan soyluyormusum gibi konuştun canm eminmisiniz diyince hemşire ölçüp söyledi boyunu kilosunu :)
(10,010 puan) tarafından
Yok kiz yalan soyluyosun demiyorum saglik ocaklari genelde bastan savmada ondan dedim. Ben evdede olcuyorum genelde.Benimde oglum 1 yasinda 83cmdi suan 2 yasinda 91cm. Bizde ben 1.60 esimde 1.83 ama oglumun kilosu var :) 15.5 kilo
tarafından
1 yaşında 79 cmdi benim kızım. Senin oğlun daha uzunmuş. Ki 79 cm derken bile vb ayağı uzun demişti boyu senin oglunada uzun demişlerdir. Ki 89 mu demişti hatirlamiyorumda. Ozaman 6 ayda 1-2 cm mi uzamış oluyor . Demekki 79 cm idi
0 oy
tarafından
Ateş düşürücü ateşi çıkmadan verilmez aşının bütün etkisini azaltır 
tarafından
Tamam canım vermedim bir yorumda daha yazan arkadaş oldu teşekkür ederim uyardığınz için ❤️❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 550 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 504 göst.
22 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 604 göst.
3 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 283 göst.