0 oy
106 göst.
Diğer kategorisinde (2,423 puan) tarafından
Kızlar çalışmıyorum ama 3 aylık Bi bebeğim var. 4 yaşında ki kiz8m için güvenilir bir yer bulduk eşimin arkadasinin eşi çalışıyor. İlk gün disarda bekledik Bi saat kadar durdu icerde hersey çok güzel ilerledi çok sevdi gitmek istiyodu. İkinci gün artık beklemedik dışarıda. Normalde 12 buçuk 5 arasi. 3 te aradılar annesi seni istedi çok zorlamayalım dediler gittim aldım. Şöyle ki bizim mahalle çok bozuldu işte bıçaklanma alkol alanlar küfürler vs havada uçuşuyor dışarı da çıkartamiyorm birileri öğrensin eğlensin diye yolluyorum. Sorum şu bugün babanesi götürdü yani illa ben götüreyim heveslendim dedi neye hevesleniyosa. Ods girerken ağlamış. Babannesi nin her istediğini yaptığını bildiği için. Şimdi ben ilk ağladı diye almalı mıyım kresten yoksa her çocuk ağlıyor mu ilk zamanlar. Çok kararsız kaldım. 

6 Cevaplar

0 oy
(48,671 puan) tarafından
semos arkadasimin kizi bir iki hafta zorlanmis şimdi hasta olsa bile gitmek istiyomus
(2,423 puan) tarafından
Hadi yaa. Öğretmenler de öyle diyor ama kıyamadım ne biliyim sence napiyim :/
(48,671 puan) tarafından
acele etme canim alisir simdi hep evde seninle ya kalabalik ona degisik gelmistir alisir oyunlar oynadikca elada cok istiyo da devletnki cok uzak ozeller cok pahali yakin olsa vericem bende
(2,423 puan) tarafından
Doğru söylüysn kuzum inşallah alışır.  Öğretmenler normal diyor Alanların alışıyor diyorlar bakalm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her çocuğun alışma süreci elbette olur, bugün alırsın 1 sene sonra denediğinde gene istemeyebilir. Yaşı küçük de değil çocuğunun merak etme bence alışır. Elbette yanında olduğunuzu hissettirin ama süreci geri çekmeyin bence.
(2,423 puan) tarafından
Aynen haklısınız. Bende kendimi kötü hissettim Bi an ama alışması lazım
tarafından
Aynen bencede. Alışınca da eve gelirken ağlar merak etme :D Yeğenim her sabah kreş kapısından girerken gitmeyeceğim diye, akiam yine kreş kapısında eve gelmeyeceğim diye ağlardı :))))
(2,423 puan) tarafından
Hahaha bakalım nasıl olcak :D
0 oy
(10,036 puan) tarafından
Eltimin oglu basta hic girmek istemedi Allahim sununyapicaz yok bunu alicaz yok kiyametler kopuyodu babasi goturdu yok annesi goturdu yok dedesi goturdu yok. Sonra bi alisti canim. H.sonu bile evde durmak istemiyodu okulu istiyodu. 
(2,423 puan) tarafından
Ay inşallah alışır kuzum ya
(10,036 puan) tarafından
Insallah canim benim :)
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Keşke ilk haftalar sadece sen götürseydin ve onunla konuşmalısın istediği zaman yanında olacağını geleceğini onu bırakmadığını sadece daha güzel şeyler öğrensin güzel vakit geçirsin diye bıraktığını anlat 4 yaş küçük değil alışır bu büyüklerin saçma sapan şeylere heves etmesi de beni dellendiriyor 
(2,423 puan) tarafından
Ya aslında  öyle yapıyo dum ama altlığı üstlü oturuyoruz okula götürmeye hevesleniyomus. Yani içeri bile giremiyor zTen bırakıp geliyor bende anlamadım. Zaten daha ikinci günü bari Bi ay goturseydim öyle heveslenseydi.  Artık kendim götürürüm
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Simdi şöyle dusun 1. Sinifa basladigi zamanda ağlayacak o zamanda alacak misin ? Almayacaksin alisacak diyeceksin bence kres ve anaokulu cok onemli bu noktada beni anaokuluna yolladilar bir hafta aglamisim ama alismisim 1. Sinifa basladigimda annemi kovmusum herkes aglarken annesini isterken ben bebek miyim git büyüdüm demisim oglum 3 yasina girecek seneye krese yollamayi dusunuyorum 4 yasinda olacak hem oyun oynayacak arkadasi olacak hem enerji atacak hemde sosyallesecek aileden hic ayrilmadigi icin agliyor çocuklar terk etmissin gibi dusunuyorlar ama alisacak terk etmedigini bilecek konus biraz anlat de ben seni almaya gelecegim sen korkma de arkadaslarin olacak de en fazla 1 hafta bilemedin 2 hafta zorlanirsin sonra sen gitme desen bile hazirlanip okula diyecek
(2,423 puan) tarafından
Çok haklısın.  Babanesi çok zorluyor bizi neredeyse geri alacakmış agliyo diye. Bırak ben götürürüm artık dedim beni De etkiliyor psikolojik olarak.  Sanki çocuğa kötülük yapıyormuşum gibi
0 oy
(84 puan) tarafından
Bende kreş öğretmeniyim ve bi kaç yerde çalısma fırsatım oldu Çok lüks ve mahakke arası yerlerde de çalıstım Ve sana şunu diyebilirim içerisi hiç bir zaman sana yansıtılıgı gbi değildr Çok iyi arastrma yapmalısın Çocugun emanet edecegn yeri iyi öğren canım 
(84 puan) tarafından
Belkı hosuna gitmeyecgi bir an olmustr
(2,423 puan) tarafından
Eşimin arkadasi nin eşi çalışıyor canım yoksa Bi tere güvenip vermemiştim normalde. ZTen alışma süresine okeyim biraz takip eder beklerim ama mutsuz olursa tabii geri alırım. İnşallah doğru karar vermişimdir

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 49 göst.
2 Eylül 2023 Aile kategorisinde Catzzz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 16 göst.
28 Nisan 2024 Aile kategorisinde Canveannesi (1,029 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 372 göst.
27 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Catzzz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 58 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde BebegimiBeklerken07 (163 puan) tarafından soruldu

379,746 soru

11,368,080 cevap

34,850 kullanıcı

...