0 oy
482 göst.
Aile kategorisinde (716 puan) tarafından
Merhaba kızlar bir sorum olacak benim ailem sağolsunlar biraz sorumsuzlar ablamın çocukları doğduğunda ya ablam almış yada paranın yarısını vermiş öyle almışlar bebeğe hediye. Ablamın en azından dünürler akraba ama benimkiler yedi yabancı ben biliyorum benim bebegimede almazlar ufak tefek alırlar o yüzden bende ablam gibi yapayım ya paranın yarısını yada artık ne alınacaksa alıp onlara vereyim kendi adlarına taksınlar inanın insan utanıyor ailesi yüzünden gururu kırılıyor. Ben isim yazılı veya yazısız bileklik istiyorum sizce fiyatları nelerdir ne alsam daha az zorlanırım elstirmeyin yaşayan bilir şimdiden sagolun

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Onun yerine bi yarim ya da ceyrek al canim en azindan bozdurursan zarar etmezsin . Bileklik alacagim dersen de 400 le 500 arasi gormustum . Ama cok hafifler 
(716 puan) tarafından
O kadar pahalılar mı ya
tarafından
En kötüsü 400den basliyo. Bencede bi çeyrek al. Amac bos gelmemek degil mi bosver
-Reklam-
0 oy
(638 puan) tarafından
Canım takmak zorunda değiller ki, neden mahçup olasın. Üstüne düşen diğer adetleri yapıyor mu annen, beşik kıyafet yorgan felan 
(716 puan) tarafından
7 ayligiz tık yok bi çorap bile almadılar annem üvey belkide o yüzden
(638 puan) tarafından
Olabilir canım. O mu büyüttü sizi? Allah yardımcın olsun. Ama yine de mahçup olma, dik dur. Laf eden olursa ver cevaplarını
(749 puan) tarafından
Bence haklari yapmali  bemimm annem bisru elbise 3 battaniye kunye hepsini yapti kaynansmda iki battniye aldi    altin yapcklar guyada zor . Ama yapmiyorlsrsada bosver.
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Canım altın düştü şimdi ama annem 350 liraya almıştım isim yazılı kızıma.. ama eşin sorun etmezse 100 liraya nette altın görünümlü olanalrini görmüştüm.. zaten amaç aksesuar istersen öyle birşey al..

Kiz ise bebeğin küpe de daha uygun olabilir.. 
(716 puan) tarafından
Kız bebeğim canım
(3,187 puan) tarafından
Küpe vs. De olabilir takar ileride 8 ayar takılar daha uygun fiyatlı.. yada en kısası çeyrek vs zararsız yatırım :)
0 oy
tarafından

Yaa niye böyle yapıyorlar ya ne kadar zor durumda kalmışsın olmasa çeyrek altın ver:ermm:

(716 puan) tarafından
Ailem sağolsun diyim ne diyim ki
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Kuzum benim kızimın künyesi var ismi yaziyo 500 idi fiyati. Öyle yapicaksan ceyrek gibi birşey al zararin olmaz en azindan
(716 puan) tarafından
En iyisi canım çok sağol
0 oy
(118,484 puan) tarafından
Hayatim neden ailen yuzunden utaniyon bence utanma ustelik gurunun kirilicagi biseyde yok bak benim babam isci dugunumde borcla bana 3 bilezik takti kaynana kurdan taksa daha iyiydi ona bilezik denirmi dedi hic utanmadim babam 1 yil o bileziklerin borcunu odedi gururum kirilmadi aksine gurur duydum bebek hediyesi butce meselesi alacak durumlari olmayabilir 
(716 puan) tarafından
Öyle olsa gurur yapmam canım herşeye para var bize mi yok sanki benn ve ablam özuz ama 3 erkek üvey kardeşimiz var üvey annem istese altına boğar bizi erkek ne bilsin babama dese sanki almaz mı ablamın 3 benim ilk cocuk hiç mi birinde para olmaz mesela annemin yiğeni oldu ona yaptırıp burdan turkiyenin diğer ucuna gönderdi. Böyle şeyler oldu mu zoruna gider insanin
(118,484 puan) tarafından
Haa alacak durumu olupta almiyosa haklisin o zaman bende ters anlamisim kusura bakma bacim
0 oy
(749 puan) tarafından
Bnim annem gil kunye takmisti 1600 tl ye   kaynsnm gilde buyuk altin takacak guya hic sanmiym takcklsrini 200 300 tlyade kunyaler var ama  bi yarim yadabi ceyrek tak onlarin adins istersen
(716 puan) tarafından
Senin ailen hayirliymis  güle güle kullanın canim
(749 puan) tarafından
Bnde de kaynana takmadi ama takcam dedi biraz skisklar bisey demdim bosver senjn esinde anlasli olmli belki durumlari yoktur
0 oy
(15,370 puan) tarafından
Babam aldı oğluma 200 mu 250 mi ne dedi Ucu yani gramina hire hafifler
(716 puan) tarafından
Bileklik mi o kadardi
(15,370 puan) tarafından
Evet bileklik
0 oy
tarafından
Çeyrek daha mantıklı canım 

Benim eşim yaptırmıştı kızıma isimli 600 TL idi
(716 puan) tarafından
En iyisi dediğin gibi çeyrek bende tam tersi onlar daha ucuzdur diye düşünüyordum
tarafından
Yok ya daha pahalılar
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Benim esimin ailesi bebeğe bilezik bana çeyrek taktılar. Benim annem ve babam ayrı. İkisi de bisey yapmadı. İnsanın gücüne gidiyor haklısın ama boğazına yapışacak değiliz açıkçası bende üstlerine düşüyorum zaten fazla konuşmuyorum 
(716 puan) tarafından
Orası öyle de insaninn gururuna dokunuyor etraftaki komşu akraba illah sorar
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzum böyle bir gereklilik hissetmene üzüldüm. Ancak bazılarını böyle şeylerin hesabını yapıyor. Benil kaynanamda ev mobilyasına gittiğimizde eşim alacağı için anneme siz ne yapacaksnz demiş annemde altın yapacağız demiş. Yakin babamın durumu bellli ne kadar altın yapablr ki. Bende çalıştığım için birikimim vardı annemin lafına binaen ben aldım kendi bileziğimi bizimkiler öyle taktı. Eğer takmamış olsalardı benim kaynana sürekli derdi. Aldığımız eşyalarıda hiç saymıyor vansa yoksa oğlu almış yapmış düğünü evi falan.. kendini nasıl huzurlu hissedeceksen öyle yap. Ancak sahip oyduğun paranın tamamını bu şekilde sergilime çünkü bebişe takılanları eşin değerlendrmek isteyebilr. Bir,çeyrek reğernde yap ve ailen bebişi gjrmeye geldikyerinde ver. Öncesinde öerip ayarlersan ailen,allen normalde bişey yapacaklrsada yapmaslar.
(716 puan) tarafından
Haklısın canım birşey demeyeceğim belki alirlar
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Kendi adima eleştirecek bir durum yok huyları böyle demek ki 9 ay önce annem doruk yazılı ince olmayan güzel bir künye almıştı hatta bana beğendirtti ben istemedim ama zorla beğen dedi o zaman gram 170 tl di şimdi pahalandı künyeyi 1050 tl almıştı. Orta halli künyeler 400 e  de var canım.
0 oy
(348 puan) tarafından
Yap canm cnku yine sana gelicek ve ilerde.konuşulmasına musade etmemis olursin bak ablan akillilik etmis 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 416 göst.
12 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Sertuğ (345 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 865 göst.
21 Temmuz 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 187 göst.
21 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Berivan022 (3,527 puan) tarafından soruldu

374,644 soru

11,205,382 cevap