0 oy
420 göst.
Aile kategorisinde (345 puan) tarafından
Kizlar ayin 29 unda gorumcemin dugunu var bizimde fazla oyle durumumuz yok esim bir ay önce falan bi yarım almıştı ama suan diyor yarım altın hafif olur abisi bisey takamadi derler diyor internetten baktim bi kac yerde ceyregi bileklik yapmislar kordon kismi imitasyon falan boyle bisey var mi yada napabiliriz yarımı satip 14 ayar bir bilezik alabilir miyiz ki 

18 Cevaplar

0 oy
(12,484 puan) tarafından
Gücünüz neye yetiyorsa onu takın anlayış göstermeleri gerek 
(345 puan) tarafından
Canim zaten yarim altin bence az bi para degil yanii bana iyi gibi geliyorda işte eşim sıkıntı yapıyor kendine
-Reklam-
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Millet ne yaparsan yap konuşur millete göre değil cebinize göre hareket edin 
(345 puan) tarafından
Bence de canim bende aynisini diyorum hem yarim altinda az bi para degil ki esime diyorum zaten kendisi yeni ise basladi sehir disinda 1 ay nakitimiz olmayacak yanii ama o da napacagini bilmiyor iste
0 oy
tarafından
Bnmde var çeyrek bileklik yanlar boncuktan çok şık bnce dediğin şekilde kararma vs olabiliyor gücünüz neye yeterse zorlamanın anlamı yok yani
(345 puan) tarafından
Aynen valla canim eşim de yeni işe girdi zaten sehir dışında 1 ay kesinlikle nakitimiz yokk yanii evde az bucuk param var ama onuda ona veremem versem napcam esimi ikna edeyim en iyisi o cekiniyor biraz abisi bisey takamadi vs derler dedikodu olur diye
0 oy
tarafından
İki hafta önce gorumcenin düğünü vardı cnm..eşim niyeti bilezikli ama malesef o kadar pahalıydı ki yani .gucucmuz yetmedi..yarım aldı.takti..
(345 puan) tarafından
Yanii bizim buralarda da adeti asıl bileziktir abi kardesine yada ablasina bilezik alir takar ama olmayinca olmuyor işte
(360 puan) tarafından
Bilezikren yarım altına nasil dönüş yaptınız bari tam altin taksaydiniz bana tuhaf geliyor.. kaynim evlencek bileziği hazır takicaz
tarafından
Olmayınca cnm ne yapicaz ki...keyfimizden yapmadık yaa.
(345 puan) tarafından
Canim kusura bakma ama bu maddiyatla alakali bisey sen burdaki kimsenin hangi sartlar altinda yaşadığını bilemezsin senin bilezigin hazir olabilir biz o yarımı almak icin 6 aydir para biriktirdik gecen ay zorla aldik sanki biz bilmyoruz bilezikten yarima donulmeyecegini allah kimseye gecim sıkıntısı vermesin ceken bilir
tarafından
Amin cnm amin..iki çocuğum var ..eşim.markette calisiyo..o yarirm diye kurbanda ek ise gitti gece yarısına kadar kesim yaptı...Allah olana daha çok vversin..herkezin su pandemi zamanında geçinmeye calisiyo
0 oy
(187 puan) tarafından
Yarım alın yarın bir gün ihtiyacı olursa bozdurur kardeşi öbür türlü bilezik vs yarım fiyatına ama çok değer kaybeder bozdurunca
(345 puan) tarafından
Canim zaten yarımı bir ay önceden aldık suan diyor bilezik alalim vs bence yarimda iyi yanii yeterli diyorum da işte kendi evham yapiyor
0 oy
tarafından
Kuzum biz ince bir bilezik takmistik.Sen de gidip bakabilirsin .Gramini kimse bilmedigi icin sorun da olmaz .Dusuk gramli bir bilezik takabilirsin durumun iyi degilse .
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Yarım altın iyi bence madem eşin beğenmiyor üzerine biraz koyup incede olsa Bi bilezik alın 
(345 puan) tarafından
Valla canim eşim dun sehir dışına çalışmaya gitti evde nakitim var ama onu da bilezige verirsrm ben bir ay ne yerim valla hiç bilezik taraftari degilim bence yarimda iyi
0 oy
tarafından
Duruma göre canım neye gücün yeterse 
0 oy
(265 puan) tarafından
14 ayar bilezik satarken daha fazla zararı olur. Bence yarım daha mantıklı 14 ayara göre. 
(345 puan) tarafından
Bence de hem yarim da iyi gayet bence az para değil sonuçta
0 oy
tarafından
Bu devirde yarım altinda az degk cnm gücünüz neye yetiyosa onu yapın derim
(345 puan) tarafından
Aynen ya zaten ikna ettim gibi bişey suan ortada eger biri aklina girmezse ikna oldu gibi
0 oy
tarafından
Kız kaynanam görümceme bilezik takamadik diye tripli ben yarım altın taktım eşimde damada çeyrek taktı .olmadıktan sonra yapacak bieseu yok kimse sen nasıl geçiniyorsun die sormuyor. Eşimin yengesi de 4-5gramlik 22ayar hediyelik almış çok ince bişi 2300vermisler .hatta ben dert ettim 10gun önce evlendi kardeşi eşim oralı olmadı buna yetti bunu taktım erkek tarafı taksın bileziğini banane dedi
(345 puan) tarafından
Aynen valla kaynanam istediği kadar trip atsa umrumda olmaz kendi bana ne yapmış da ne istiyor benim ağzım açık onlara o yuzden ima bile edemezler de işte eşim çekiniyor ama yapacak bisey yok yarim da dunya para yanii az degil sahsen bana baya bi fazla geliyor
tarafından
Eşim gibi olsun takmasin .sanki sizin bisiyiniz olsa onlar takacak.iste  az daha bulduk bı ceurek taktı bulamasa gram takardı
0 oy
tarafından
yarim dunyanin parasi madem onu takmak istemiyor kuyumcuya gidin yerine bilezik alin 14 ayar 8 ayar bir suru var
(345 puan) tarafından
Zaten bilezik alsa 14 alacak ama bence gerek yok işte eşim ısrar ediyorda bende senin dedigin gibi dedim yarim da az para degil suan fiyatini bilmiyorum ama ölüsü 1600 yanii
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm onlar sana düşünde bişe takmismiydi. Takmamaissa bütçeme göre hareket et. Yok abimiymis yok kardesmis olayına bakma. Evi siz gecindiryorsunuz. 
(345 puan) tarafından
Valla canim evli olan 2 kardeşi var ikiside bize dugunde 500 tl takti 2 bekar vardi o zaman onlar hiç bisey takmadilar calismalarina rağmen sahsen bende o yuzden bi nevi kendimi zorlamak istemiyorum bence yarim gayet iyi
(671 puan) tarafından
Hiç bişe takmadilarsa yarım bile fazla bence :))) bütçemi zorlamanın bı anlamı yok.
0 oy
(360 puan) tarafından
1500 bilezik varmismiymis 5 binden asagi bulursan tak derim 1500 qnca yüzük alirsin
(345 puan) tarafından
14 ayar alalim diyor zaten canim bileziklerin fiyatlarini araştırdık zaten en ucuzu 4 bin civari ama bence yarim yeterli gibi
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Abi olarak evet Bi bilezik daha uygun olur ama durumlar el vermiyorsa da ben abime gönül koymam açıkçası.  Kimseye gönül koymam. Yanımda olmaları yeter.  Ben kayınpederimden bile bişe talep etmedim. Umarım görümceniz de aynı anlayışı gösterir. Altınla değer ölçülmez. Benim abimde düğünümde bişe takamadı ama evlendikten sonra dahada zor zamanlarımda eli hep üstümdeydi.
(345 puan) tarafından
Ya bende kendisine dedim tak yarımı söz ver sonrasinda da durumum iyi olunca cocugu olursa tam altin takarsin esitlenir dedim
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bence yarım gayet iyi benim kayinlarim gorumcelerim el gibi çeyrek taktılar..durumları olmasa normal karsılardim ama durumlarida gayet yerindeydi çeyreği yarimi bırak bileziğin alasını takabilirlerdi ama siz gücünüz neye yetiyorsa onu takin sırf millet ne der diye sonrasında zora düşmeyin 
(345 puan) tarafından
Valla canim keske bana da ceyrek taksalardi o zaman 500 tl taktılar hepsi tabii o zaman bu gorumcem bekardi hic bişey takmadi bile evli olanlar 500 takti
(9,626 puan) tarafından
Anacım herkesin durumu birbirinden vahim :)))
0 oy
(48,491 puan) tarafından
bilezik deger kaybeder yarim gayette iyi
(345 puan) tarafından
Degil mi canim bence de hem parasi da az degil yanii
0 oy
(3,239 puan) tarafından
Kaynananız anlayışlı biriyse eşinizi arasın ikna etsin. Oğlum senin durumun belli, kendini zora sokma gibi.

Annesinden duyunca belki içi rahat eder. 
(345 puan) tarafından
Kiz kaynanam diyor napacaksin mecbur valla insan kendini sıkacak biraz falan diyor ben daha cok krize giriyorum zaten

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 875 göst.
21 Temmuz 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 190 göst.
21 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Berivan022 (3,527 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 485 göst.
28 Ekim 2019 Aile kategorisinde Esila65 (716 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 136 göst.