0 oy
1,088 göst.
Diğer kategorisinde (309 puan) tarafından
Neyi yazsam ne anlatsam bilmiyorum .ben evlendim evleneli esim ve akrabaları evimden cikmadilar pandemi varken hastayken hamileyken hep emri vaki gelip gittiler bu süreçte bir sürü kavga dövüş neler neler yani söyle diyeyim daha altı yedi günlük evliyken evime dolustular  pandeminin zir zir dönemi hamileyim korkuyorum ayrılmazlar resmen gelmeyen akrabası kalmadı benim ailem kiyipta birgün evime gelmediler neyse bunları geçtim öyle güzel agirliyodumki bir işe yaramadi hep asagiladilar beni biraz kilom vardı bir ara onun dışında ego demeyin gercekten güzel bir kızdım herkes ben evlenince çok üzüldü isteyen çoktu ama bunlar tek eksiğim azcik kilom diye hep ordan vurup beni içime sindirdiler kendimi hep eksik gösterdiler.kendi annem babam gibi kostm bunlara sözde görünüşte bjnlar da çok iyi ama düşünceleri yok hiç yorgunluk dert tasa hiç birşey bilmiyolae .bu süreçte esimlede hep kavga dövüş ailesi yüzünden üç kere dayak yedim .ne yapsak herşeyde ailesiyleyiz afedersiniz yatağa bile onlarla girecez sıkıldım beni özel biyere getirip götürmedi hiç dediklerimi yapmaz ben isteyince darda olur ama kendi misafrileri gelecekse milyonlar harcar daha neler neler...velhasıl dün kuzenlerini ve amcasını yemeğe aldım oda emrivaki oldu inanın çocuğum çok yaramaz hiç bişey yapamıyorum ama o ezilmesin diye esim kabul ettim .tek başıma fiirn yemeği pilav pilaki salata yogurtlama yaptım masayı güzelce hazırladım esimde sözde erken gelecekti ama.isi çıktı hic gelmedi gece geldi.bende ona sinir oldum zaten çünkü çocuğum durmuyor misafir gelince perişan oluyor zaten bişey yememis uyumamisti bnede ona güvenip kabul ettim hani o vakar diye çünkü kayinbabam kayinvalidem ne zaman baks acocugun başına bişey geliyor .on iki kişiydik kayınvalidem bana yardım etti yemek bölmeye çocuk.durmadi kayın babam aldı çorba bolmustuk içerden bir bagirti geldi naptin diye sonra kızım coglik attı bende içeri korktum naptiniz diye bağırarak gittim çocuk çorbaya elini sokmuş ayağına dökülmüş yanmış hemen suya tuttum o ağladı ben aglaidm sinirim.bozulru sonra iste o sırada esim olsaydı olmazdı filan demisim çocuğum saatlerce ağladı içini ceke çeke uyudu misafire filan bakamadım .sonra akşam esim onlar kalkamya yakın geldi ona anlatırken olayı özellikle açıklama yaptım kayin babam üzerine alinmasin diye naptiniz diye bağırarak koştm ya içeri .ne bilem kadın naptın diye bağırınca bende öyle girdim içeri . kusura bakmayın da dedim herkese hani bişey yapmadım ama.telas yaptım .onlar.gitti elim kolum kalkamdi eisme kızdım herşey senin yüzünden dedim kavga ettik bayağı .sonra sabah esm le telefonda konsutik annnesinjn tansiyonu yüksek yatiyomus bende araidm benle burnunun ucuyla.konustu sinir krizi geçirdim aradime eşimi bunun derdi ney dedim oda sen bagirmissin onlara dedi .daha da zaten beynim patlaid ben onlara bişey demedim sahhislarina sırf onlar için misafir aldık bitonn haixlrik yaptım bana trip atıyor pislikler ipini koardm eşime sovdum saydım daha da ailesini de sildim hep aynı şeyi yapiyolar ben trip atacak yerdeyken onlar yapıyor bilmiyorum kizlsr ne yazdım içimi döktüm sadece

25 Cevaplar

+3 oy
(3,419 puan) tarafından
Onların kahrını çekene kadar git ailenin kahrını çek 

Bu hayata kimse hizmetçi olmaya gelmedi herkez yerini bilmeli sen istersen alırsın musafir istemezsen yan gelir yatarsın 
(309 puan) tarafından
Valla şuan annemlerdeyim babam gekecek anlatcam.herseyi esimide cagircaz babam onu bı haslasin eğer benim dediklerimi kabul etti etti yoksa ayiralacam.bu adamdan
-Reklam-
0 oy
(309 puan) tarafından
Şimdi annelerdeyim babam gelecek analtacam herşeyi ya bosanirim yada ben ne dersem onu yapar artık 
(802 puan) tarafından
Evlerine gidince birbirlerini doldurmuşlar valla ben evin isini bile dogru duzgun yapamiyorum cocugumu baskasina verip hizmet etmeyide hiç dusunmuyorum
(309 puan) tarafından
Valla bende paraliyorum herşeye yetişmek için ama bıraktım herşeyi oluruna yeter ezildigim
(802 puan) tarafından
Bosver deger verseler neyse deger gormuyorsan gerek yok
(776 puan) tarafından
İlk evlendigimde değer gordugumu sanıyordum bende fazlasıyla hizmet ve hürmet gösterdim ben onları baş üstünde tasidikca onlar bana tepeden bakmaya başladı meğer arkadan da kuyumu kazarlarmis ne olursa olsun en iyisi mesafe ben bunu anladim
(802 puan) tarafından
Islerini iyi biliyorlarmiş ama gercek yuzleri ortaya er yada gec cikiyor
0 oy
(2,625 puan) tarafından
Tek soyleyecegim çekmek zorunda misin?

Yani niye tavrini koymuyorsun ailene git mesela 

Baktin olmuyo ayril 

Boyle ömur geçermi?
(309 puan) tarafından
Annelerdeyim zaten babam gelecek biradan amlatacam herşeyi
0 oy
(776 puan) tarafından
Bir daha alma mesafe koy
(309 puan) tarafından
Yaa bacım neler neler yazamadım bile sinirden mesefs bile koyamiyorum öyle absorbe ediyilar beni
0 oy
(6,827 puan) tarafından
alttan ala ala kendini ezmissin canim baktin sk sk geliyorlar iyi agirlama sen onlara hizmetcimsin yeme icme bol diye cikkp cikip gelmisler belli ki sende iyi agirlicam diye cocugunu ihmal etmis kendini perisan etmissin
(309 puan) tarafından
Ya bilmiyorum ezilme ki nasıl ezilme hep ezilfim iki yıllardır
0 oy
(339 puan) tarafından
Bende dört dört ağırlarım misafirimi ama senin ki gibi yaparlarsa 1 bardak çay dan başka koymam bu ne ya herkes beleşçi
(309 puan) tarafından
Ben çok seviyorm.misafirri gelsinler ama iki yıldır öyle şeyler yaşadım ki hastaliklar pandemj çocuğum yaramazdi evime bile bakamadım bunlar halden anlamadi
(339 puan) tarafından
Anlayışsızlıktan
(309 puan) tarafından
Malesef
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Misafir ağırlayacak durumda değilim kabul edemem deseydin keşke onlar seni cagirsin çok görmek istiyorlarsa çocuklu kadından hizmet beklenmez ya yemeklerini de getirecekler yada gelmeyecekler 
(309 puan) tarafından
Ya kaç defa dedim ben hastaydım üç hafta önce çocuğumla beraber kayınvalidem emrivaki annesini kardeşlerini getirdi onlar gitti iyice hasta ildukk bir haftada öyle yattık laftan anlamkyokar görüyorlar halimi
(1,659 puan) tarafından
Geldiklerinde sen de odandan çıkma canım kendileri hazırlayıp yesin gitsinler madem sen hizmet ediyorsan ondan cikmiyorlardir evden
(309 puan) tarafından
Daha eve kimseyi koymwyi düşünmüyorum zateb
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Esin seni resmen ailesine hizmetci almis baska aciklamasi olamaz..
(309 puan) tarafından
Hahaha guleyimmi aglayayimmi valla haklisin
0 oy
(48,708 puan) tarafından
tansiyonu cikacak kadar bisey olmamis klasik anne yalani o hastalik sen çok yüz vermissin yada esin cok anlayissiz 
(309 puan) tarafından
Ben çok yüz verdim malesef bir altlarindan almaidgim kaldı eşimde pek anlayışlı sayılmaz malesef
0 oy
(482 puan) tarafından
Yapsan da kötü  oluyosun yapmasan da bence yapma hizmet de oyle kötü  ol en azindan kendini yormazsin
(309 puan) tarafından
Valla çok haklısın bundan sonra öyle olacak zaten
0 oy
(8,330 puan) tarafından
Allah sana bol bol sabır versin bende cok sınırlendım mısadır onun mısafırı bı de 10 12 kısıyı agırlamıssın tek basına valla cok sabırlısın.Kıymet verdıgın kişiler bile değil insan nasıl dayansın yani.
(309 puan) tarafından
Valla ben herkesi severim kin tutmam ama bunlar hak etmiyor insan deiller .amin hepimize sabırlar bersin inşallah teşekkürler
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Ay suç kocanda seni ezdirmemeli onlar ailesi ise sende eşisin sonuçta 
(309 puan) tarafından
İşte ne zaman ayikacak bilmiyorum eşi olduğumun farkına varacak valla iyi bir korkuttuk onu annemlerlee anlarsa artik
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Hersey bi kenara da benim çocuğum yansa misafir gebersin icerde alir doktora giderdim 
(309 puan) tarafından
Yani oda olabilirdi ama çok şükür bişey kalmadı sadece dün kizarikti Rabbime bin şükür iste o an ne yaptığımı bilemedim ki
0 oy
(16 puan) tarafından
Hiç birine yüz vermeye gelmez ne yapsan da yaranamazsın eşimle farklı memleketteniz bi sene olcak evleneli ne zaman akrabalarının içine girsem hepsi bana obezmişim gibi davranıyo düğünde çok şişmanmışım şimdi biraz zayıflamışım bi kaç kez tersledim kime ne. İlk zamanlar eşimin akrabaları çat kapı habersiz gelirlerdi yeni evliyim müsait olmayabilirim sonuçta kimse düşünmezdi kapıyı açmadım zile bastılar bastılar gittiler. Haklı gibi arayıp yok kapıda kaldık şu bu lafını ettiler. Bende haber verip gelseydiniz dışardaydım dedim. Şimdi gelmeden önce arıyolar vallahi kimseye bu kadar ezdirmeye değmez herkesin bi özeli var o ne öyle sürekli misafir 
(309 puan) tarafından
Aman seninkilerde aynı malmis valla bilmiyorum bu son noktayı zaten ya birde bunlar biara aşırı zayıfladım ona da laf ettiler ne kadar kötü oldun diye yaranamazsn bu kopeklere
0 oy
(48 puan) tarafından
Valla canım burda iki suçlu var. Biri eşin, bu kadar da olmaz madem işin var alma misafir yok misafire yok diyemiyorsun o zmn işini akşama sarkitma.. ikinci hata da senin, resti bir şekilde cekebiliyorsan çek yok ayıp olmasın yok şöyle olmasın diye diye kendini harap ediyorsun. Yazık dur de bu gidişe yoksa olan sana olur 
(309 puan) tarafından
Dediğin gibi valla ben ağırlığımi koymadim ondan bu kadar uzadı aman kimse kırılmasın icinmesin diye diye ben harap oldum ama bu da sondu inşallah
0 oy
(802 puan) tarafından
Başlarım onlarin tansiyonuna kendi kanı canı bebesi yanmış o umrunda degilde onlar icin mi kavga etti. Agzini acacagina bebeye sahip olsaydi insan bi hastaneye gotururdu krem falan verirlerdi cocuga acisini alirdi hemen 
(309 puan) tarafından
Hiç deme bunlara bişey söylenmiyor malesef hemen tansiyknlari çıkar ölürler.aynen yani Allah'tan evde yanık kremim vardı sürdüm yavruma
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Bacım valla sen bu adamın anası babası sulalesinle evlenmişsin köle isaura olmuşsun 
(309 puan) tarafından
Evet malesef öyle oldu ama artık dur dedim inşallah bu işe bitti artık bu son du inşallah
(1,634 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canim
(309 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim
0 oy
(361 puan) tarafından
Cok ozur dilerim ama basta hata yapmissin niye bu kadar yuz goz oldun kabul etmeyecektin bi iki keree bakalim bi daha geliyirlar mi ayniisni bana da yaptilar daha yeni evliyken aksam olmus 6 7 eşim arardi aksama misafur var beni aradilar diye baktim 10 defa yi geciyordu aylik gelmeleri en son gelmesinler ven onalra gidiyorum mu diye uste cikinca ayda 5 ayda 2 3 derken simdi gelmiyorlar onemli bisey olmadikca ve benim kaynanam kendi hic bi akrabasi ile konusmaz gelen benim evime gelirdi hic sanki dargin degil gibi gelir onlarla lak lak ederdi seni o kadar iyi anliyorum ki yani bosver sendrn ve cocugundan onemli olmasin hic bişey kocana da bizim aramizi bozan gelen gidenin olmasi de cocugumun bu basina gelenlerde sebbei bu de hiic de canini sıkma bosver kuzum cok uzun yazmisim ama ne dusundugunu emin ol cok iyi anlıyorum 
(309 puan) tarafından
Teşekkür ederim özür dileme hiç haklısın ben insan sanıp bunları çok insaflı davrandım sonuç bu oldu malesef
(361 puan) tarafından
Allahindan bulsunlar hepsi bacım bu kadar insanin iyi niyeti kullanılmaz ama akilsizlar sen ve cocugun dilerim allah tan hep mutlu olun rabbim karsina senin gibi insanlar çıkarsın hep kötüleri uzak etsin♡
(309 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkür ederim Rabb'im hepimizin karşısına iyileri çıkarsın insallah
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Okurken sinir krizi geçirdim .Allah yardımcın olsun canım 
(309 puan) tarafından
Malesef tam kriz geçirmelik.bir hayatım var .teşekkür ederim amin
0 oy
(710 puan) tarafından
Yüz bulunca astarini da ister bu millet anam ezdikce ezerler acıma duygularini aldirmislar özellikle doktora gidip . Bizdede senin kime benzer olaylar oluyor en basiti bizim de başımızda gün belası var gerizekalii görümcem  gün yapalım paralı olsun birbirimize gidip gelmiş oluruz dedi neyse kabul ettim bı sfferlikse diye en son sıra bana geldi ağırladık tekrar gün yapalım bu sefer fiyat şundan olsun demişler bende gayri sert çıktım ben hem hamileyim hemde kızım çok yaramaz durmuyor agirladim ettim derken sancidam duramıyorum sezeryan dikiş yerim patlayacak gibi agiryor ben böyle dedim diye hurra üstüme coktuler grupta eşimi doldurmuslar eve geldi telefonumu alıp benim adımdan mesaj yazdı gülerek emeoji ler koymuş bide kabul etmiş gün seysini halini kimse anlamayinca ne yapsan nafile valla bacım gerizekalilaar anlayış yoksunu olunca hakimi de izah ettim bide iki canliyim ne çektim  o ilk günü bile zar zor hallettim şimdi bu böyle mi gidecek hiç bilmiyom psikolojik bozuk suratlarına bakmıyorum eskiden şen şakrak bı insandım şimdi suratlarına bile gulmiyorum soguttular kendilerinden bunun gibi nice şeyler yaşadık valla soğudum inanki . İnsana inşan değil halden anlayacak haldaş lazım gereksiz insan dolusmus hayatımıza 
(309 puan) tarafından
Ya valla bende seninkilere sinir oldum şuan ne demek ya hamile ve çocuklu kadına yüklenmek Allah bildiği gibi yapsın bunları .bnde aynıyım valla herkesle gülerdim tatlı dilliydim şimdi zorumdan oturyyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 347 göst.
26 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (757 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 596 göst.
24 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 470 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Miniktirtil (1,282 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,360 göst.
16 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,494 soru

11,392,349 cevap

34,901 kullanıcı

...