+1 oy
162 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba kızlar ağustos ayında doğum yapicam inşallah sezeryan düşünüyorum ağustos anneleri neler yaptınız çantalar hazır mı:) hangi doğum şekline karar verdiniz bebek kiloları yerinde mi sağlıklı besleniyormuyuz az kaldı inşallah doğumdan sonra bebek için düşündüğünüz şeyler var mı gelişim v.s benim gibi aklında bir çok soru işareti olan ağustos annelerinin paylaşım alanı olsun :)

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
ağustos sonu eylul basi gibi doğacak insallah bikac eksigim var bebegim bekliycem sezaryen gunu almadik
tarafından
Benim de agustos başı olur heralde inşallah:) doktor daha tam gün vermedi senin ilk bebek mi
tarafından
ikinci bu ama herşey normal gidiyor neden normal dogumu denemeyelim dedi dr ben korkuyorum normal dogumdan
tarafından
Bende korkuyorum daha doğrusu kesi yırtık v.s o beni ürkütüyor biraz ya benim ilk doğum direk sezeryan istiyorum dicem
tarafından
mantikli..o sanciyi cekmek her yiğidin harcı degil ben denedim ama yapamadim
tarafından
Ilkindemi denedin ya sancıyı geçtim (onuda bilmiyorum ezbere geçtim diyorum )ben kesiden korkuyorum sen peki sezeryandan sonra toparlayabildinmi hemen
-Reklam-
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Kac haftalik senn canım. 
tarafından
Benim 34 haftalik senin ki kaç hafta :)
(1,013 puan) tarafından
30+3 canım. 30 haftalik iken kilosu kaçtı pzrtesi doktora gtcem de çok merak ediyorum. Kaç oldu dye
tarafından
Benimki 1300 gramdi  bakalım seninki ne çıkacak:)
0 oy
tarafından
Benim ki Kasım olur mu canım bu arada benim de sezeryan 
tarafından
Senin biraz daha var gibi :) hayırlısı sen kendinmi karar verdin sezeryana
tarafından
Hayır önceki doğumlar sezeryan olduğu için mecburi
tarafından
Sezeryan zor mu sence dikiş izleri falan çok geçmi iyileşiyor mesela göbek biraz yağlı olursa sezeryandan sonra toparlanma daha mı zor aklımda bir çok soru var :)
0 oy
(333 puan) tarafından

Gebe degilim :) Allah sağ sağlim doğumlar nasip etsin hepinize sağlıkla kucağınıza alın inşallah evlâd baldır Allah bütün evlatlarımızi korusun hayırlı gelecekler nasip etsin insallah:)

Demeye geldim :angel:<3

tarafından
Amin inşallah güzel dileklerin için teşekkür ederiz :)
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Erken dogum olursa (ki insallah vaktinde hayirlisiyla dogar) temmuzun 20si filan oluyo normalde agustosun ilk haftasi dogumu hazirliklar tamam ama cantamizi hazirlamadim daha sehir disina gidicem donunce hazirlamayi dusunuyorum. Ilk dogumum normaldi ve cok sukur iyi ki normal oldu simdi yine insallah normal dogum olur
tarafından
Benimde hep duam bu vaktinde olur inşallah :)senin şuan kacinci hafta benimde agustos başı gibi duruyor ama daha bilgi almadım doktordan Bende çanta hazirlamadim ufak şeyler dışında alışveriş tamam gibi ama normal doğumda kesi falan oldumu o beni çok korkutuyor bu sebeple sezeryan istiyorum
(1,224 puan) tarafından
33 haftaligiz canim. Götüreceğim kiyafet bez vs hersey hazir sadece cantaya koymadim :) soyle soyleyim oncelikle herkesin aci esigi farkli bana normal dogum kolay gelir ama bi baskasina da sezeryan daha kolaydi diyebilir aci esigin nasildir kendini tanirsin illaki,benim tek korkum kesi ve dikisti hatta ben bu platformda 4 senedir varim ama bu bolumde yoktum diger 2 bolumde hep okuyodum kesi ve dikisi soruyodum cok fazla korkuyodum dogum yaptim bebegimin uzerini giydirdiler bana verdiler fotograf cekiyodu ebe doktora sordum kac dikis atilcak diye bitti bile dedi sasirdim kaldim en ufak aci en ufak bi sinek isirigi kadardahi birsey hissetmedim. Bosuna korkmusum dedim. Tabi burada doktor vrya ebeye e bagli bir durum eli hafifti ve cok iyi bi doktordu. Ben daha once 2 kez kurtaj oldum ama dogum kurtajlardan daha kolaydi diyebilirim.
tarafından
Benimde eşyalarım hazır ufak tefekler dışında ama çantayı hazirlamadim Bende erken olursa anne olarak insan erken beklentiye girebilir diye :) tam zamanında olsun istiyorum inşallah. Bende işte şu kesi diyince içimden bisey gidiyor sanki:)) sen böyle söyleyince biraz rahatladım gibi ama belki normal düşünme ihtimalim var senin doktor istanbuldamiydi bi baksam Bende ona :) birde vajinismuslu biri normal doğum yapabilirmi onu sormam gerek doktora benim öyle bir sıkıntım var birde  peki dikişler ne kadar sürede iyilesti
(1,224 puan) tarafından
Yok kuzu ben istanbulda degilim,vajinusmusu olan birisi normal dogum yapabilir bunu instagramda bi doktor paylasmisti ama tabii yine de sen danis. Sezeryana karai degilim tabiki illede normal diye diretmem ama benim dusuncem normal yolla dogmasi cok daha saglikli her anlamda ve o ana taniklik etmek vs. Sonrasinda daha hizli toparlanmak filan. Valla dogumhaneden odaya getirdiler cok rahat bi sekilde nagdas kuruyodum oturuo kalkiyodum taburcu oldum eve gittigimde ev isi yapmaya basladim annemle.kayinvalidem yat dinlen deselerde yatamadim oturamadim agri sizi aci hic bisey olmadi cok sukur. Doktorun dikis icin verdigi ilaclari bile kullanmadim hâla duruyo oyle acmadim bile :) yanlis hatirlamiyosam dikisin birisi 3 gun sonra filan dustu digeri ise ondan 2 gun sonra. Lavabodan her ciktigimda temiz ve kuru tutmaya ozen gosterdim. Tek dilegim tek istedigim bu dogumumda her anlamda ilk dogumum kadar kolay verahat olmasi insallah
tarafından
İnşallah hayırlısı ile tekrar rahat normal doğum yaparsin:)   Bende isterdim ama ne bilim benim galiba muayeneden sonra anlaşılacak sorun şu ki bendeki rahatsızlıktan dolayı alttan muayene beni korkutuyor bilgiler için teşekkür ederim
(1,224 puan) tarafından
Alttan muayene beni de korkutuyo :)) gecenlerde acilde doktor ebeye yonlendirdi soguk soguk terledim valla hatta muayene olmadan direk sorumu taktirip gitcektim izin vermediler korka korka gittim ama anlik bisey ya nedenini bende bilmiyorum niye korkuyorum
tarafından
Korkmamak elde değil ki :)) bir defa rahatsızlığım için alttan muayene oldum oda ne zorlukla doktor anlayışlı biriydi ikincisi olamadan masadan kalktım:)) şimdi doğum için olmam gerek ama cesaret edemiyorum hamileyim ya ben zaten rahatsız oluyorum bebeğime rahatsız olucak iyice birde galiba iki parmak deniyorlar benim iki parmak imkansiz gibi
(1,224 puan) tarafından
Kendini sıkma kasma canm dogum icin yatis yapildiginda devamli yapiliyo ya o zaman ilk baska bi ebe gelmisti sert ters birisiydi ve aniden yapti kendimi cok kastım canm cok yandi ama digerlerinde baska ebe yapti heo gayet anlayisli sabirli birisiydi kendini kasma rahat ol dedi biraz bekledi daha sonra muayene etti acimadi valla Allah iyi insanlar cikarsin karsimiza dedigim gibi cogunlukla da doktorla ebeyle de alakali bi durum
tarafından
Aynen Allah iyi insanlarla karsilastirsin Amin inşallah bir denemeyi düşünüyorum doktorum bakalım nasıl biri olucak sezeryan için planlamistim doktoru çünkü inşallah sabırlı anlayışlı olur
(1,224 puan) tarafından
Umarim hakkinda hayirlisi olsun canm
tarafından
Amin insallah tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Benimde 29 Ağustos gözüküyor bakalım daha bişey hazirlamadim bayramdan sonraya bıraktım her şeyi beşiği vs var zaten kızımdan kaldı sadece kıyafet çanta ve küçük şeyler var 

Normal doğum istiyorum inşallah bir sıkıntı çıkmaz da normal olur 

Aklımda bir soru yada endişe yok sadece hayırlısıyla sağlıkla gelsin istiyorum ve bunun için dua ediyorum 
tarafından
İkincisi olunca deneyimli oluyor insan peki sütun hemen geldimi hani ilkte insanda bir endişe olur :) çay falan yapmak gerekir mi sence bitkisel birde ne kadar sürede toparladin çantayı Bende en sona bırakıyorum.Birde tuvalet iletişimini duydun mu hiç ilk aylardan baslaniyormus
tarafından
Evet canım ilki zor oluyor gerçekten
Benim 3 gün sütüm yoktu ne denediysem olmadı ama 3 gün bitince dopdolu olmuştu
Aslında bebek için alışverişi ne kadar erken yaparsan o kadar iyi ama işte nedense sona bırakıyorum
tarafından
Aynen bende diyorum iyikide önemli şeyleri sona birakmamisim 30 dakikalık yola çıksam hemen karnım sertlesiyor sürekli wc ihtiyacı şimdi evdeyim çıkmaya korkuyorum yolda wc olmayan yerler oluyor :) sonradan sütun gelince sütun devamı için biseyler yapmaya devam ettin mi yoksa kendiliğinden devam ettiği buda kafama çok takılıyor :)
tarafından
Evet devam etti ama bebeğim büyüdükçe azaldı bir tarif var bebek bakim bölümünde bir bak canım inanılmaz etkili muhteşem bişey hem sütü çoğaltıyor hem gazı önlüyor telefonumda kayıtlı bebeğim doğunca yine yapicam inşallah çokta sağlıklı
tarafından
Senin için alta bıraktım bak
0 oy
tarafından

Hdhsjsjsjsjdjsks

image

image

vvvvvv

tarafından
Cok tesekkur ederim deniycem insallah :)
0 oy
tarafından
Benim 23 Ağustos gözüküyor ama bu aralar enfeksiyonla uğraşıyorum maalesef erken dogum riskim başladı.. Hastane çantamı 29.haftamda hazırlamıştım, kıyafet daha almayacağım alacağım bir kaç parça eşya eksiğim var o kadarcık :) Bebiş gayet iyi hareketli 
tarafından
Enfeksiyon icin bol su oneriyorlar insallah erken dogum olmaz ya hayirlisi ile ben hala hazirlamadim cantami :) bebis sabirsiz galiba :))
tarafından
Hazırlasan iyi olur aslında risk olmasa bile insan gerçekten ağırlaşıyor bide bu sıcakta yıka ütüle  zor yani :)) bebiş evet birazcık sabırsız gibi ama bakalım hayırlısı artik
tarafından
Ay evet ya onumuzdeki gunlere bende hazirliycam insallah hayirli dogumlarimiz olsun insallah :)
tarafından
İnşallah canım hepimizin :)
0 oy
(357 puan) tarafından

34 haftalık olduk ağustosun 10 u diyor doktorum çantayı hazırladım bekliyorum doğumdan sonra düşündüğüm tek şey yemek yemek gebelik şekerim var tatlıyı pilav makarna yı özledim :D:D 

(357 puan) tarafından
Dün kontrolüm vardı söyledi tahmini olarak o zaman a kadar beklmek istemiyorum ama doğsun istiyorum artık :))) yok şimdilik etmedi inşallah etmezde haftayla uyumlu gidiyoruz
tarafından
O zaman cok iyi :)Sen nerede dogum yapicagina karar verdinmi
(357 puan) tarafından
Devlet özel arasında kaldım karar veremiyorum maalum fiyatlar artık uçuk iki doktorada gidiyorum devlet hemen evime beş dklık mesafese gittiğim özel yarım saat doğuöun gidişatına göre karar vereceğim sezaryen derlerse özelde olurum diye düşünüyorum bakalım siz karar verdiniz mi
tarafından
Benim gittigim devlet hastanesi iğrenc otesi bir yer doktor gecen alttan muayene etmedi diye oyle sinirli konusup eve gonderdi resmen hicbisey yapmadan özelde uygun fiyatli bir yer bakiyorum insqllah bulursam gidicem kontrolde ozele gidiyorum fiyati gayet dusuk
(357 puan) tarafından
Bulursunuz inşallah uygun fiyat lı yer kalmadı ki ben küçük bir yerde yaşıyorum tek doktor var çok tatlı iyi biri  sağılsun şimdiye kadar sinirli olduğunu görmedim benim korkum ebeler :)) hayırlısı
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Sağlıcakla dogurun hepiniz☺️☺️
tarafından
Amin insallah cok tesekkur ederiz :)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 100 göst.
0 oy
4 cevap 117 göst.
20 Haziran 2023 Aile kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy