0 oy
767 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
evleneli 10 yil oldu görücü usulü evlendim ama asik olmustum sanki.ya da kendine asik etmek icin herseyi yapti.o kadar yakisikli o kadar romantik beni koruyan seven herseydi yani.snra evlilikte kotu sayılabilecek ne varsa hepsini yasadim esim ve ailesi yaşattı basta esim.olmak.uzere.uyusturucu ayrilik siddet aldatma kaynana gorumce para yalan hile duzenbazlik evden kovma iftira hakaret..ayrilmama dahi musade etmedi gittim ailemin yaninda onlara zulm etti ayrilmak bile benim icin lüks oldu sayesinde.cocuk dahi istemedi.simdi anneyim.ikinciye hamileyim.dusunuyorum da ne yaparsa yapsin artik beni uzemez degeri yok gozumde sokaktan gecen herhangi bir insan.cocuklarima cok bagliyim gozum onlardan baska bisey görmüyor.esim herseyi yapabilecek karakterde bir insanmis meğer.cok deger vermistim cok sevmistim.ama hiçbirini haketmiyormus.cok uzun zaman oldu bunu anlayali.suan çocuklarımın çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapiyorum onlar mutluysa bende mutluyum.eşimin ne yaptığı ne düşündüğü umrumda degil.o benim icin suan evin gecimini saglayan yanimda erkekmjs gibi görünen cocuklarin biyolojik babasi.eline geçirdiği herseyin nankoru diyebilirim.evlenmek için herşeyi yapti ayrilmak için herşeyi yapti ayrilinca bırakmamak icin herşeyi yapti getirdikten snra gondermemek icin  herseyi yapti cocuk oldu simdi evden kovmalar ailesinin yaninda aşağılamalarına cocuklari onlara köle olarak görmeler..ne ******** bi adamla evliyim ve ne kadar umursamaz oldum ben bile inanamiyorum.simdi burda bazi evlilikle alakali yazılanları okuyorum cok bos geliyor erkeklerin hiçbirine güvenmiyorum inanmiyorum değer de vermiyorum.ailesi ile sorun yaşayanlara guluyorum cunku bana gore hicbiri haketmiyor onlar yüzünden uzulmeyi.tek derdiniz çocuk olsun bir de anne baba.gerisi için fazla dusunmeyin

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Kötü şeyler yaşamışsın üzücü de böyle bir adama 2. Çocuk neden yaptın ???? 
tarafından
hic olmamis olsa suanki düşüncelerimde kacar kurtulurum.ama birinci oldu babasıyla arasi iyi.ilki nin yalniz büyümesini istemedim.hiçbir şeye itiraz etmeyince sorun cikmiyor zaten.zaman neler gosterir allah var.ikinciyi üçüncüyü dördüncüyu yapanlar neye güvenip yapıyor kocalarına mi.yine sacma
tarafından
Tercih senin ama genede böyle bir adama çocuk yapılmazmış neyse olan olmuş
tarafından
haklisiniz suana kadarki.gördüklerimi ilk zamanki gorsem durmazdim.kaderden otel bir kader vardir.allah yapılan iyilikleri güzel niyetleri bosa çıkarmaz buna inancım.tam
tarafından
Allah gönlüne göre versin
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Kendin için değil çocukların için ayaktasin Cnm güç ordan geliyor m rabbim akıl fikir hidayet versin eşine 
tarafından
bilemiyorum ki allah bi umursamazlık verdi basta boyle değildim cocuktan snra onun degeri bitti bende
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Peki neden  ikinciyi  yaptın 
tarafından
oğlum çok insancıl arkadaş akraba çok seviyor esim yüzünden yalniz kalmasını istemedim o kendine gore yasiyor.bize engel olmasina müsaade etmek istemiyorum.tek çocuk olunca gozler hep onun üstünde onun üzerinden biseyler yapmaya çalışılıyor ilkinin yükü hafiflesin yoldaş arkadaş olsun istedim.ikisi daha guclu ayakta durur diye düşünüyorum bu ailenin icinde.
tarafından
Çok yanlıs bır dusunce bence, ıletısım olmayan mutsuz bır aılede mutsuz olabılecek bır cocuk daha yapmak. Hem de eşine tamamen bel baglamak
tarafından
çocuk olmadan kendini açığa vurmuyor maalesef ne olduğunu anlamam uzun zaman aldi.çocuk olduktan snra da onun çıkarını düşünüyorum yoksa ellerinde oyuncak olacak tek basina.eşimin maddi gücüne suan ihtiyacim var ama ona omur boyu güvenecek degilim lisans mezunuyum ayni zamanda okul oncesi öğretmenlik okuyorum o konuda bosvermis degilim cocuklar elden cikinca çalışacağım kimseye emanet edemem suan icin.ama sunu goruyorum zamanla zalimlerin gucu kırılıyor muhtaç hale geliyorlar anne babasi yaşlanıyor kendi eski guclu dinç halinde degil kendi bile kendinden yoruldu :)
(2,055 puan) tarafından
İnşallah  atanırsında çocuklarına  iyi  bir  hayat  kurarsın çocuklarınla  kimsenin  yaptığı yanına  kalmıyor zaliminde zamanı  gelince borusu  ötmüyor
tarafından
inşallah aynen oyle
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Rabbim seni feraha çıkarsın kuzum,ye iç gez çocuklarınla
tarafından
ay insaallah canim sagol
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Bu hayatı böyle kabullenme canm illa herşey bozmak ayrılmak değil madem böyle bı durumdasın bide hamilesin bol bol dua etsene ayetler sureler oku kendimizi dünyanin derdine o kadar kaptırıyoruz ki bu dertlerde boğulurken bize istese nefes aldıracak yaratıcıyı unutuyoruz tövbe hâşâ canm dua ile rabbimin değiştiremicegi hiçbir şey yoktur Allah'ım yuvasında huzuruszluk mutsuzluk yaşayan herkese hayırlı kapı açsın huzur versin inşallah 
tarafından
tabiki o kapiyi kapatamam kendime.kabullendim umursamaz oldum ama guzel seyler olacaksa da bunu eşimden degil allahtan bekliyorum kendimi salmış nolursa olsun demis degilim.esim ve ailesi kismi hissiz sadece.nuh peygamber kendi çocuğunu karisini iman ettirememiş sonunda allah arkana bakma  nuh bin gemiye demis helak olmus oglu karisi .onlar icin yapacak birsey olmadığını anlamam kabullenmem uzun zaman aldi sadece.cok seviyordum cok uzuluyordum hepsi yalan oldu aci ama gercek.boşanmanın da bir son veya başlangıç oldugunu dusunmuyorum bu herkes icin gecerki
0 oy
(2,919 puan) tarafından
2.  Çocuğu yapmanda, gerekçende çok saçma. Kendin mutsuz bı evdesin üstüne çocuk yapıp mutsuzluğuna ortak arıyosun sadece ve sadece çocuklara üzüldüm 
tarafından
cocuklarim bu evde huzursuz olduğu an cikarim burdan.oğlum anne babasıyla şuan mutlu bana yaptığını onlara yaparsa asla durmam.çok iyi giden bi evlilikte kocaniza güvenip mi çocuk yapiyorsunuz.başınıza neler geleceğini bile biliyor musunuz.hepimizin sığındığı allah.gerisi bos
tarafından
Çocukları onlara köle olarak görüyor diye yazan sizsiniz.
tarafından
o oyle goruyor oyle olmasini istiyor diye oyle olacak diye bisey yok ben yanlarında oldugum surece onlari koruyorum izin vermiyorum.benden korkmaz ama.çıkarlarından korkar mahkeme tazminat nafaka polis vs yaptigi guzel bi is olmadigi icin.
0 oy
tarafından
Başlıgı okuyunca kendı kendıme gülerek dedım ki heralde adamı öldürdü artık uzemez beni deyince

Sonra içeriği okudum gerçekten öldürmüşsün kafanda çoktan helvasını kavurmussun

o (adam yazdım olmadı sildim, insan yazdım onu da sildim yakısmıyor oyle bırıne) şahıs sendeki yerını kaybetmeyi çoktan haketmiş

Bundan sonra da Allah'ın ıznıyle senı hıcbısey yıkamaz uzemez zor olur ama acı her daim guclendırır Allah senınde cocuklarınnın da ayagına taş yüregune telaş degdirmesin
tarafından
amin sagolun sizin de canim
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bnce esin kadar sende de suç çok. O öyle birisi ama sende neden ikinciyi yaptın diyenlere saçma sapan cevplar vermişsin. Madde kullanan şiddet uygulayan birisi için çok iyi baba filan demişsin. Çocukla arası iyi kocaya mi güvenip yapıyorsunuz demişsin. Tabiki babaya güvenip yapıyoruz çocuğu.
tarafından
ordan oyle gorunebilir.çok iyi baba degil ogluma hicbirsey belli etmiyor cok uyanik cok kurnaz zeki bi adam kocam o oyunları iyi bilir.zamnjnda bana da yapti.ben de ogluma belli etmem kotu seyleri.bence babaya güvenip çocuk yapılmaz önce allaha sonra kendinize guvenin.ben hicbir erkege guvenmiyorum.babam abim kocam cevremdeki en yakin erkekler hepsi ayni.öyle guvenilecek erkek tanimiyorum görmedim ben.cocuk olmadan kendini gösterse tabiki goz gore gore cocuk dusunmem ama cocuktan snra herseyi garantiledikten sonra kendini gizlememeye basladi.nedenini bende bilmiyorum. insan çocuğuna bu kötülüğü yapamaz.ben onun zihnini okuyamam ileriye donuk ne düşündüğünü kestiremem.siz yasamayin benim yasadiklarimi.insan çocuğunu eziyet ceksin diye doğurmaz tabiki.ama allahin gucu herseye yeter
(1,461 puan) tarafından
Yahu sen bence sağlıklı düşünemiyorum. İkinciye yeni hamileymissin. Senin zaten çocuğun var. Ondan sonra kendini gizlemediyse ikinciyi niye yaptın. İkincide sonra kendini gizlemediyse bu kadar zaman iyiyse şuan başka biseyden dolayı öyle davranıyordur. Tabiki erkeğe guveneceksin. Babası o olacak. Babalık yapmayacak biriyse erkek çocuğun başıboş , hayta ya da baba özlemi çeken bı çocuk, ; kız çocuğu ise babası yaşında adamlarda baba sevgisi arayan bı çocuk oluyor. Allah'a guveneceksin ama Allah ne demiş. Önce fiili duani edeceksin sonra manevi duanı edeceksin. Sen hiç bişey yapmadan ortalığa çocuk yapıp bırakıyorsun ben Allah'a güveniyorum sonra kendime diyorsun. Var mı maddi güvencen. Nasıl bakacaksın o adam yarın sizi bıraksa ya da eve gelse para vermiyorum size dese. Bız burda bunları da gorduk. Daha olmediniz mi yemek vermiyorum size diyen babalar var. Allah aşkına bı duş al bı silkelen bı daha düşün bazı şeyleri. Yaptıklarında dusuncelerin birbirinden farkli
0 oy
(6,377 puan) tarafından
Mutsuzluguna kaç ortak daha eklemeyi düşünüyorsun ben onu merak ettim ? 
tarafından
sizin ortaklariniz cok mu mutlu siz mutlusunuz diye .annelik vazivesinizi babalık vazifenizi yapabiliyor musunuz yedirip icirup gezdirmek degil marifet emanete layığını verebiliyor musunuz.guvendiginz daglar ne kadar guvenilir.güvenen kastiniz ne.herkesin başına herşey gelebilir.ve bunu değiştirmek için gücünüz hiçbir şeye yetmeyebilir
(6,377 puan) tarafından
Bu kafayla olaya bakarsak herkes geleceği düşünmeden çocuk yapsın dursun. Canım ben eşimle böyle sorunlar yaşamadım ama yaşarsam çocuk asla düşünmem. Bir anne mutlu değilse çocukta mutlu olmaz. İhtimalleri bırak olmuşları göz önünde bulundurarak hareket et.
tarafından
hata yapmıştır her insan ikinci sansi hakeder dedim yaninda oldum bilemezdim değişeceğini bana deseydi ki ben aile olmak istemiyorum seni istemiyorum o zaman başka köprüyü kecene kadar iyiydi cocuk olunca ikinci de olunca iyice saldı.kendini kaf dağında zannediyor.herkes durust degil durust olsaydi bende ona gore yolumu.cizerdim.sadece kendi çıkarını düşünen bi.adammış megerse.çocukça dusunmusum.
0 oy
tarafından
Ayrılmak işinize gelmiyor sanırım birde ikinci çocuk yapmışsınız yazik gercekten
tarafından
isime öyle bi geliyordu ki.ona kiyamadim yüzüstü birakamadim o da benim duygusallığımdan faydalandı duygu sömürüsü yapti pişman yıkılmış adam rollerine girdi suan bile ben olmasam yaninda kendini kaybeder.onu o halde bırakmayı kendime yediremedim insan bacağına sarılan kediyi dahi sıyırıp atamiyor kaldı ki bi insani.o bunlari gozu görmüyor olabilir ama ben herşeyin farkindayim allah da goruyor yaşanılanları.1 yil ayri kaldim esyalarimi ayirdimdava actim polise sikayet ettim uzaklaştırma aldim.psikolojik olarak eski halinden cok daha iyi ama ben elinde herşeyinde yaninda olan tuvalet kagidi gibi oldum ggozundeo herseyin nankoru.düze cikinca değişti.cocuk olduktan snra gosterdi kendini.simdiki halini o zamanlar yapsa asla durmazdim.oglumun bu ailenin icinde tek kalmasını istemedim ikinci icin böyle dusunuyorum.herkes kendi yaptığından ve yasattığından sorumlu.karşımıza cikan herkes durust degil yolumuzu ona gore çizelim.benim iyi niyetimden faydalandı.ben ona acidim allah daha benim çocuklarımı korusun inşallah
0 oy
(7,304 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum kendinden vazgeçmiş hayatımdan vazgeçmiş sadece çocukların hisiiz duygusuz biri olmuşsun böyle bı insanın canını çok zor acitirlar kendine zırh dosemisin yaşadıklarına ve sadece çocuklarım diyosun allhaim yüzünü güldürsün cnm bu adamdan kurtarsın seni bütün duygularını sonuna kadar yaşamayı nasip etsin yüce rabbim 
tarafından
ben kocam icin kendimden gecmisim megerse cocuklar olunca kafam basti allah da benim çocuklarımı korusun tum kotuluklerden insallah.hayatta bisey vermeden bisey alamayiz.
(7,304 puan) tarafından
Aynen öyle cnm allhaim çocuklarının başından eksik etmesin seni
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Düşüncelerine üzüldüm ne diyem hakkında hayırlısı 
tarafından
bende uzuluyorum
0 oy
tarafından
Çok Zor bir durum tabii ki ama böyle bir adama ikinci çocuk neden denildiğinde kocaniza mı güvenip yapıyorsunuz gibi cevaplar vermişsiniz.yani dünyaya bir bebek getirmek istedigimde tabii ki kocama guvenevegim.cocuk olmadan gerçek yüzü görülmüyor demişsiniz,ilk çocukta görmediğiniz gerçek yüzünü ikinci çocukta mı görmeyi hedeflediniz 
tarafından
kocaniza sonuna kadar guvendiginiz icin ne mutlu size.boyle dusunmek mi.marifet yoksa boyle birine denk gelmek mi...hamilesiniz kaza gecirip oldü diyelim siz basksyla evlendiniz evlendikten snra gordunuz gercek yuzunu  guvendginz adamlar ne oldu.basiniza gelmedigi icin konusursunuz cok kolay uzaktan gorundugu gibi degil.oglumun yalniz kalmasını istemedim surekli etraftan birini aramasindansa babanne hala demesindense kardesi olsun istedim.tek cocugu istediği gibi kandirir ama iki olursa.isi daha zor.
tarafından
Allah gecinden versin öncelikle,ama sizin eşiniz kaza geçirip öldü mü,hayır.ayni adamdan yapmissiniz ikinci çocuğu da.farkli örnek sunmanıza gerek yok sizin durumunuzda olsam 2.cocugu yapmazdım net.cocuk bu tabii ki arkadaş kardeş isteyecek böyle bir aile ortamı varken de sırf çocuğum istiyor arkadaş diye ben dogurmazdim kusura bakmayın
tarafından
başına ne geleceğini bilemeyiz ki.belki başka kadın bulacak belki alkole bağımlı olacak.belki aklini kaybedecek.tabiki goz gore dikenin.ustune atlamayiz ama bazen o dikeni goremiyoruz.kaç çocuk olduğu farketmez güven ortamı yoksa çocuk durmamali o evde.10 yillik evliyim 3 yasinda oğlum.var tüm zorluklar çocuk olmadan yaşandı cocuktan sonra ona farkettirmemeye calisiyor yaptıklarını artik.bana yaptığını ona yapsa zaten bi dk.durmam
tarafından
Peki şu an güven ortamı var mı ? Böyle diyerek ikinci çocuğu yapmışsınız,bu kadar zorluk yasansaydi eğer kusura bakmayın ben ilk çocuğu bile yapmadan giderdim.boyle bir adama çocuk yapılmaz çünkü.hakkinizda hayırlısı

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 925 göst.
11 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,301 göst.
2 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nurkizil (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 1,036 göst.
26 Aralık 2018 Aile kategorisinde Çocuğum (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 102 göst.
21 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu

380,267 soru

11,385,204 cevap

34,884 kullanıcı

...