0 oy
468 göst.
Diğer kategorisinde (16 puan) tarafından
Kızlar 31 haftalık hamileyim ve köyde yaşıyorum neyse su alıyoruz 20 kilo bidonda kaynanam ve kayınpederi git getir diyor bende getiremiyorum ne yapmalıyım gstirmesem dünyanın lafını söylüyorlar ne yapıp ben ya eşim de evde değil şehir dışında 

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yok artk vicdanszmı bunlar ne biçim insanlr ya
(16 puan) tarafından
Ne yapıcam bilmiyorum
(307 puan) tarafından
Kaldıramam o kadar ağır de yada denedim kaldramadım karnıma ağrılar girdi de maksimum 10 kilo kaldırılır ya oda mecbursan yani kimine doktr demlik bile kaldırma diyo
-Reklam-
0 oy
(9,889 puan) tarafından
Sureklimi sen tasiyorsun 1 defalikmi
(16 puan) tarafından
Sürekli sadece son 3 haftadır getiremiyorum kaldırınca sancılanıyorum
(9,889 puan) tarafından
Kiyamam canim benim ya getiremiyorum de sende. O kadarmi vicdansizlar ya. Benimde oglum 15 kilo 8 haftalim hamileyim surekli kucagimda tasiyorum valla merdiven inip cikarken falan. Damacanayi aliyorum kapidan mutfaga tasiyorum. Ogluma hamileykende kislik yapmistim senin haftalardayken pazardan eve elimde kilolarca tasidim hep. Sukur bisey olmadi ama
(16 puan) tarafından
Bari kapıdan mutfak olsaydı yolda bırakıyor ordan getiriyorum baya uzaklık var yami
0 oy
tarafından
Oyle şey mi olur. Tasimaman gerekiyor. Getiremem hamileyim de. Doktor agir kaldirma dedi diyebilirsin.
(16 puan) tarafından
Diyorum ama anlamıyorlar neymiş boyun posum var diye herşeyi yaparsın diyirlar
tarafından
Sen bebeğini düşün. Kimseyi ve düşüncelerini onemseme ileride pisman olursun.
0 oy
(2,048 puan) tarafından
Yirtinsinlar,bosver sen hamilesin okadar ağırlık kaldıramazsın  mazallah erken doğum filan tetikler
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Taşımam çocuğum dan kıymetli değil çok lazımsa bi hambal tutsun
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Allah vicdan versin onlara
0 oy
(548 puan) tarafından
Eşin şehir dışında olabilir sözü geçmiyormu ?söyle eşine sana iyi bakmaları gerektiği bı desin annesi gile
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Taşıyamıyorum sizde vicdan yok mu hamileyim de kavga et gerekirse kocana söyle senin arkanda durması lazım eğer adamda zaten 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Allah merhamet versin. Tabi ki kaldırma söylensinler boşver 
0 oy
(649 puan) tarafından
Canım bebeğinden önemli değil onların lafları Allah korusun erken doğumu tetikleyebilir eşine söyle ailesini uyarsın öle olmaz bizim burda da damacadan su içilir hamile kaldığımdan beri kaldıramıyorum 
(16 puan) tarafından
Hamile olduğumu bildiğim andan itibaren de veriyor dum son 3 haftadır getiremiyorum kaldırınca sancılanıyorum
(16 puan) tarafından
Bunlara da diyorum anlamıyorlar git getir diyorlar ben hemileyim olduğunda 20 kilodan fazla kaldırıyorum dedi kaynanam
(649 puan) tarafından
Madem öle hamileyken kendisi kaldırıyordu şimdide kaldırsın onlar sayesinde bişe olsa bebeğe seni suçlayacaklar
0 oy
(63 puan) tarafından
Yani tamam pamuklara sarsınlar demiyoruz da koca damacanayı da taşıtmasınlar ayıptır ya. Bu nasıl vicdan. Bizimkiler marketten aldığım şeyleri bile taşıtmıyorlar. Nasıl öderler vebalini bir şey olursa. İster surat assın ister trip atsın taşıma 
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Vicdansızlık gerçekten 20 kilo çok fazla 
0 oy
(7,865 puan) tarafından
Şaka mı bu açıkça de kaldiramam 
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Ben hamileyken çalışıyordum 20 kilodan fazla içi dolu çöp kovalarini çektim b.k temizledim ama çalışıyordum mecburdum sende onlara şöyle hamileyim görmüyonuz mu cekemiyorum falan de koy tavrini
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Tükürürüm onların işine gücüne elleme gödlerini yırtsınlar sakın taşıma 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Tabi ki de taşıma n edemek taşı diyorlar bu kadar basit taşımıyorum de geç . Eşin de söylesin uzakta olabilir yani ne saçma bir şey bu bebekten kıymetli mi 
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Taşımak zorunda değilsin ama taşımayınca canını sıkıyorlarsa 20yi 4e böl.4 tur at 5er kilodan. Olsum 20.kg. Aahhh ahh hamile bir kadın için bize verdirilen tavsiyeye tüküreyim, bu insanların hali ne olacak böyle. 
0 oy
tarafından
Saçmalama dertleri ne pardon da çocuğu mu istemiyorlar ya bişey olursa valla eşim bana surehi kaldırmadı 6 aylık olana kadar evimi supurmedim çocuğa bişey olacak diye yapma desinler onların laf etmesi çocuğunun canından önemli mi valla kayinbabamı hiç sevmem ama bu konuda da hakkını yiyemem onlar cesm sütü iciyolar ben alışık değilim diye önce 5 lt su aliyodu sonra hamile kalınca 5 ltyi kaldirmasin diye yarım ltlik sulardan aldı hep alıp içip arıyorum 20 lt ne demek ya Allah korusun erken doğum falan yaparsın çocuğu kuveze alırlar 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ben hamile değilim ana ben bile taşımam onu taşıyıp fıtık olacağıma arkamdan bir ton küfür etsinler daha iyi.Bir keresinde kayinbabam gel tut dedi baba oğlun gelince halkeder dedim arkama bakmadan gittim.İnatçı adam oglu gelmeden tek başına götürmüş akşamı bekleyemedi.
(3,895 puan) tarafından
Bekarken taşırdım ama şimdi taşımam.
0 oy
(633 puan) tarafından
Sıcarım onların su bidonuna merhametsiz pislikler. Hamile olmayan kadın dahi kaldırıp getiremez. Kötülükten kalpleri kararmış pisliklerin. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 144 göst.
24 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Seyhan (2,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 126 göst.
2 Kasım 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde Deniz acar (335 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 279 göst.
27 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mhmd8mrn (5,575 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 153 göst.
28 Nisan 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu

377,222 soru

11,288,975 cevap

34,698 kullanıcı

...