0 oy
176 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından

Bebeğim 44 günlük. Her şeyi yanlış yapıyorum çok yetersiz hissediyorum. Herkes diyo ki onun dilinden anlayacaksın ama anlamıyorum sıkıntısı ne ne istiyor anlamıyorum gazını bile çıkarmayı beceremiyorum. Bugün burnunu açarken genzine tuzlu su kaçırdım o kadar çok ağladı ki içim gitti resmen. Hiçbir şeyi beceremiyorum. Eşim sürekli kızıyor sen olumsuz düşündükçe bebek hissediyor olumsuz düşüme diye. Ama elimde değil ki. Gerçek bu çünkü. Sanki eşim onun annesi, her şeyini çok iyi yapıyor bütün bakımını. Benden başka herkes her şeyi yapıyor ben niye yapamıyorum çok yıprandım artık. Tam olarak ne zaman uzmanlaşılıyor? İzlemediğim video kalmadı neden yapamıyorum :'( Herkes hem ev işi yapıyor hem bebeğine bakıyor. Ben tüm gün başındayım wcye bile gitmiyorum yine de yetemiyorum olmuyor. Bu hislerim normal mi teselliye çok ihtiyacım var...

4 Cevaplar

0 oy
(283 puan) tarafından
Bu yasadıkların gayet normal birbirinize alışma sürecindesiniz daha yeni lohusalıgın bitmiş ve bişey soyleyımmı bende sen gibiydim bebegımı tek basıma emzıremezdım bile 1 ay boyunca hıc yıkamadgımı bilirim ama annelik duygusu işte biyerde dur dıyo korksanda cekınsende bişeklde mıcadele etmeye baslıyosun blıyorum senınde bu yasadıkların gecıcek bebişine bol bol sarıl öp bırak evın işleri kalsın bebeginden önemli degıl onunla vakıt gecir zamanla onun bırak dlinden bkışından bile anlayacaksın balım kalbını ferah tut cok cabuk buyuyolar bu gunlerının tasını cıkarmaya bak sadece ❤️
-Reklam-
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Rahat ol üç aylık olduğunda bebekte sende biraz sakinleşeceksiniz herşey daha kolay olacak göreceksin.
0 oy
tarafından
Lohusalık psikolojisi eşin doğru söylüyor sakin ol kendini gevset. Bebeğimle ilk başbaşa kaldığımda kendime şunu dedim herkes nasıl yapıyorsa sende öyle yapabilirsin. nezaman olumsuzluğa düşsem hep kendime bunu hatırlattım. Zaman içinde vakit geçirdik anlıyorsun. Sağlıkla buyusun bebeğin
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Tam olarak bu söylediklerin ve düşündüklerin yüzünden yapamıyorsun.. Eşin kendini strese sokmadığı için herşeyini yapabiliyor.. Sen strese girdiğin için bebek de hissedip sende sakinleşmiyordur büyük ihtimalle.. Bu yüzden başkasında susuyor bende niye susmuyor cümlesini kuruyorsundur.. 44 günlük bebekle herkes hata yapıyordu, hiç kimse dört dörtlük donanımlı anne olarak dünyaya gelmedi.. Ama anne olan bütün kadınlar evladını bi şekilde büyüttü, sen de büyüteceksin Allah'ın izniyle, biraz sakin ol

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 160 göst.
30 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 134 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde aysegulguleryuz (102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 411 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,777 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 301 göst.
20 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Edanurkpln (347 puan) tarafından soruldu

378,395 soru

11,326,294 cevap

34,778 kullanıcı

...