0 oy
3,480 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Mrb kızlar  , ben 4 aylık hamileyim eşim bebegin erkek olmasını çok istiyor , benim için kız evlat yada erkek evlat asla farkketmez her iki evlat rabbimin takdiri sadece hayırlı ve sağlıklı olsun diye dua ediyorum , ama eşim erkek çocuk meraklısı ilk bebeğim erkek olsun diyor , geçen hafta doktora gittim iki defa erkege benziyor dedi , ben eşime bunu dediğim zaman eşim kanatları olsa nerdeyse ucacakti , o an sevinçten konuşacak halı takadi kalmadı ,

Ve eşim ile sorunlu bir evliliğim var bunu bir kaç posta anlatmistim , doktor bebeğin erkeğe benziyor dediği günden beri eşim bana karşı biraz daha duyarlı oldu , yani beni biraz daha önemsemeye başladı ...

Takdir Allah''n ne nasıp ettiyse o olacak başım gözüm üstüne , inşallah sağlıklı ve hayırlı bir evlat olur... Kusura bakmayın öylesine anlatmak istedim ...

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kusura bakma senlik değil diyeceğim şey ama Rabbim böyle düşünenlere evlat hasretliği yaşatacak bir süreki, anlasınlar önemli olan cinsiyet değilde sadece sağlıklı ve var olmaları olduğu. Rabbim ne verirse başımızın gözümüzün üstüne. Allah sana kolaylık versin, eşinede merhamet. 
tarafından
Kusura bakılacak birşey yok inan söylediklerinden inan ki bu tür insanlar hak ediyor
(5,519 puan) tarafından
Kesinlikle katiliyorum sana+++
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geri kafalı sanırım eşin ne yani kız olsa sana karşı davranışları kötü mü olacaktı ne saçma
tarafından
Doktor kız deseydi o anki tepkisi ne olurdu bilmiyorum, ama o gunden sonra çok düşünceli bir Halle girdim , oysa kız evlat cennet gibi birşey ...
tarafından
Sağlıklısı hayırlısı olsun ama kız evlat daha hayırlıdır diyen çok
tarafından
Gerçekten kız evlat en hayırlı evllatir ,
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Erkeklerin genelinde erkek çocuğu istiyorlar cnm sen kafanı takma tabiki inş erkek olur da sana daha istediğin gibi ilgili davranır 
tarafından
İnşallah Allah razı olsun ,çünkü çok sorunlu bir evliliğim var hamileyken dayak mi yemedim eşim beni evden kaç defa kovdu kapıya koydu yine direndim , ama doktor erkek bebek deyince eşim melek gibi bir insan oldu karşıma çıktı ,
(12,773 puan) tarafından
O zaman inşallah oğlun olur ilerde arkanda dağ gibi durur babasına karşı
tarafından
Amin inşallah , o arkamda dururda beni savunur inşallah bu geri kafalı ya karşı
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Rabbim hayirli evlat nasip etsin. Benle esim evladimin organini gordugumuz halde hep icimizden kız geciyodu erkek isminden once kiz ismi bulmustuk yani o derece :))
tarafından
Rabbim inşallah hayırlı ve sağlıklı bir evlat eyler , işte herkes bir olmuyor benim eşim biraz eski kafalı
(2,484 puan) tarafından
Seni kiricak bisey soylerse erkek vrya kiz bebek olmasini erkegin sperminin belirledigini belirt ve boyoe biseyi sen kafana takma
Allah korusun Rabbimin zoruna gider canim
tarafından
İnan ki benimde zoruma gidiyor , böyle bir insan olması benimde zoruma gidiyor , doktora gidince hani bebeğin sağlığını fallan sor diyeceğine cinsiyetini sor diye sıkı sıkı tembih ediyor sürekli
0 oy
tarafından
Ah ah bole insanlari kaynar kazana atasım gelio.Benimde oglum olcak bi kere boburlenme geregi duymadim.Cok yazik erkek ewlada tapıp kız cocugunu geriye atan zihniyete.Kiz cocugumda olsaydi ona canimi verirdim erkek cocugumda.Rabbimden sadece saglikli ve hayirli bi bebek istedim hep.Esinizin yaptigi cok yanlis.Onu uyarin.Yoksa erkek bebeginizle imtihan olursunuz canm.
tarafından
Bende bundan korkuyorum hani hiç bir evladın birbirinden üstünlüğü olamaz , insan sağlıklı olması ve hayırlısı olması için dua eder , ama benim eşim gerçekten o kadar istekli ki keşke biraz daha düşünceli bir insan olsaydı
tarafından
Sen Ona uyma canım.Rabbim icini bilio zaten.O her ima ettiginde Rabbim daha iyi bilir evladin erkegi kizi olmaz de.Benim de kayinbabam erkek istedi hep.Her seferinde oglum olcak ama 5 tanede kizim olsaydi gikim cikmazdi baba saglikli hayirli olsun yeterki dedim.
tarafından
Sağlıklı ve hayırlı evlat olduktan sonra kız olmuş erkek olmuş farkketmez ki , insanı rezil eden evlat ta var başını dik tutan evlatta var , rabbim evlatlarimizi hayırlı etsin inşallah
tarafından
Amin insallah
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Benim esimde hep kizimiz olsun istiodu ama o kiz cocuklari cok sevdigi icin oglumuz olcagini ogrenip haber verdigimde 2 gun kendine gelememsti cok sukur dogum yaptim oglumuz var simdi de iyi ki erkek olmus dio o kadr cok sevio ki insan kendi cocugu olunca kiz erkek farketmio canm esinde oyle olur bnc
tarafından
Amin inşallah , benim esimd3 öyle oLurda evlat arasına fark ve ayrımcılık koymaz ...
0 oy
(7,165 puan) tarafından
İnşallah oğlun olur o halde . Yazık böyle insanlara anlam veremiyorum. Kızın olsa demek ki aranız daha kötü olacaktı sanki senin elinde imiş gibi.  
tarafından
Kız ben geçen gün dedim doktor demiş bebek cinsiyet değiştirebilir Allah korusun öyle deme dedi ,

İnşallah onun istediğini rabbim ona verir ben başka birşey demiyorm yeter ki onun dilinden kurtulayim
(7,165 puan) tarafından
Allahım yardimxin olsun inşallah çok hayırlı bir oğlun olur ne diyim aksi durum çok kötü olur .
tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun ...
0 oy
tarafından
Çocuk erkek diye sana değer vercekse hiç vermesin ya cahil kalmış baya
tarafından
İşte bende gerçekten böyle birşey için değer görmek istemiyorm ,
Ben bir kadın olarak değer görmeyi hakkettigim için değer görmek istiyorum ama benim eşim çok eski kafalı bir insan nasıl bir zihniyet taşıyor onu hiç anlamıyorum
0 oy
tarafından
Erkeklerin çoğu ilk bebeklerini erkek istiyor canm  kızın tatlılığına bilmiyorlar ki ondan sanrm ilk onca sağlıklı olsn  Allah hayırlı evlat versin 
tarafından
Amin amin amin inşallah rabbim hayırlı ve sağlıklı evlat nasip eylesin inşallah hepimize ...
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Var canım böyleleri malesef ne diyelim ki beyin yapısı değişmiyor 
tarafından
Rabbim yardımcımız olsun inşallah ,
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Çok garip kuzum seni üzmek gibi olmasında:( kız olsa oda onun evladı degilmi. Bizim 1. Erkek 2.'ye hamisim gönül kızdan yana ama erkek gibi tek sağ salim olsun diyoruz biz eşimle hiç dile getirmedik kız olsaydı falan diye garip :ermm:

tarafından
Evlat evllattir evladın kızı erkeği olmaz ki , oda bir erkek ama sonucta beni üzüyor dövüyor feydasi ne Hayri ne bana ,

Ama onun böyle kattı düşünmesi beni çok şaşırttı..
(5,436 puan) tarafından
Evet cnm ne biliyim kötü biside demek istemiyorum :(
0 oy
(118,985 puan) tarafından
Benimkide tam tersi hep kiz istiyodu taaa sevgiliyken bile hatta kizimin adi defne olcak diyodu evlendim hamile kaldim cinsiyeti beraber ogrendik bebegim pipisini gosterdi benimki dr belki kizdir bi daha bakalim dedi ☺️ evlatta ayrim olmaz yaa hakkinada hayirli olani versin rabbim
tarafından
Rabbim evlatlarimizi hayırlı evlat etsin inşallah

Amin Allah razı olsun
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Allah insallah saglıklı sıhhatli bir erkek evlat versin canım ne diyim
tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından

Benimde 2 oğlum var kız olmuş erkek olmuş ne farkeder yaa müge anlı nın dediği gibi cinsiyeti erkekler belirler deseydin sinir oluyorum boylelerine :angry:

tarafından
Eski kafalı bir insana ne desem de kafası kıt olduktan sonra , ne desemde boş , böyle inşanlar evlat sahibi olmayı bille hakketmiyir
tarafından
Bencede bende eşime kızarım ederim ama asla böyle bir konuda  demedi erkek olsun diye hep dedi kız erkek farketmez yeterki sağlığı yerinde olsun derdi öylede oldu allah ıslah etsin
tarafından
Amin inşallah rabbim ıslah etsin inşallah
0 oy
tarafından
Benim eşim kız erkek fark etmez sağlıklı olsun der ama eğer seçim hakkım olsa kız olsun isterim der 
tarafından
Rabbim hayırlı evlat eylesin inşallah
0 oy
(343 puan) tarafından
Eşin Tam Bir Geri Kafalı.. 
tarafından
Aynen öyle tamam bir geri kafalı ve kıt beyinli
(343 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benim bir kızım bir oğlum var eşim kızımi kafasında taşır akşama kadar şimdiden biz bu kızı nasıl evlendircez ben hayatta vermem kızımi kimseye düşüncesi sarmis
tarafından
Yok Annam yok benim eşim öyle değil , bende ki koca geri kafalı bir insan , ona insan bille demek istemiyorum
(343 puan) tarafından
Ne diyin canım Allah akıl fikir versin kocana
tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Benim eşimde erkek isterdi hep karnımı oğlum diye deverdi bende kız olsa üzülcen mi ne oğlum deyip duruyon bence kız olcak derdim ama eşim babasınjn adını koymak istiyodu o yğzden erkek istiypdu cinsiyeti öğrendiğimizde çığlık atcam şimdi sevinçten demişti sonuç olarak oğlumuz var allah gönlünşze göre sağlıklo evlat versin 
tarafından
Rabbim evladjni sana bağışlasın inşallah , amin inşallah rabbim senden razı olsun
0 oy
(238 puan) tarafından
Ben olsaydım.bu yüzden dolayı.iyi davranıyorsa davranmasın ne yani beni.cocugum.erkek.diyemi.sevecek sevmesin öyle benimde aimid iki.kizim.var.oglum.olacak eşim tabiki sevinçli.ama hamile.olmadan öncede duyarliydi şimdide hatta ilk zamanlar cinsiyeti belli değil dedimki askim.buda erkek olsun dedim.oda askim.isterse kız.olsum me yapak Allah verirse olur ama sen yanımda ol kızım.olsum oglum.olsun farketmez dedi beni.cok.murlu etmişti sağolsun 
tarafından
Yok kız benim eşim çok tuhaf bir insan böyle senin eşin gibi düşünen bir insan değil gerçekten , bazen onun dengesinde şüphe ediyorum
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Yazikkk. Gercekten cok yazikkkk
0 oy
(642 puan) tarafından
Hayırlısı olsun hakkınızda. Benimki de erkek olduğunu öğrenince cok sevindi gibi gelmişti. Yani erkek olmasını istiyor gibi gelmişti. Ikinci bebeğimiz kiz. Dün de soyle bi seyler söylüyordu,  diyorlar ki kiz cocuk niye daha kıymetli... çünkü oğlan şirinlik yapmiyor gel diyor anne gelsin diyor. Kız da sirinlikler yapıyor bayılıyor ona . Her işte bi hayır var ya,belki sizde de benzer seyler yaşanır.  Ne diyeyim, bu zihniyeti anlayamıyorum ben de

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 2,872 göst.
19 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Eymen Alim25 (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 176 göst.
4 Şubat 2024 Aile kategorisinde Zzzzzz (1,336 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 253 göst.
+4 oy
24 cevap 1,015 göst.
28 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu