0 oy
735 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Kizlarrr. Fikrinize ihtiyacimm varr..

Almanyadan kaynim ve eltim gelmisler bizde yemege cagircaz 3 ve 20 aylik iki kucuk kizlarimm var bana kolay ama guzel menu fikri verebilir msnz birde siz bildgnz guzel yemekleri soyleyn benn bilmediklerimi nefis yemek taiflerinden bakabilirim corbadan tatlisina yemegine kadar tek cesit yapmak istemiyorum simdiden tskler<3

11 Cevaplar

0 oy
(198 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Canım evde küçük güveclerin var mi? Varsa misafire çok güzel oluyor. Mercimek çorbasına karar verdim demissin bende davette mercimek çorbasından hoşlanmıyorum açıkçası daha farklı şeyler deneyebilirsin. 

Çorba ; mısırlı patates çorbası 

( efsane bence )

Küçük guveclerde fırında etli patlıcanlı yemeği ( tavuk da yapabilirsin sebzeyle)

Tavuk yaparsan şehriye pilavı, et yaparsan pirinç pilavı 

Ortaya basit bir börek,  salata, dolapta hazır varsa sarma. 

Tatlı da adını bilmiyorum ama çok güzel bi tarifim var hem şerbetli hem kakaolu fırında kurabiye gibi pişirip serbetliyorsun brovni gibi oluyor herkesin seveceği bir şey ben şerbetli yemem ama ona bayılıyorum. Ya da sütlü bi tatlı yapabilirsin basit kuplarda hazır kadayıflı muhallebi mesela. 
(198 puan) tarafından
Bide 2 yumurta canım. Yumurta yazmayı unutmuşum
tarafından
Margaeini eritp koycam değil mi canm bu arada aldigi kadae un demissin butun malzemlei koyup ona karistro sonra ona gore un koycam deglmi
(198 puan) tarafından
Ben margarini de eritmiyorum ama yoğurması zor olmasın diye önceden dolaptan çıkarıp dışarda bekletebilirsin. Bütün malzemeleri koy canım 3 su bardağı un koy yoğur az gelecektir unu ekleye ekleye devam edersin. Hamur eline yapışmayacak kıvama gelecek. Kulak memesi dediğimiz kıvam
tarafından
Cok tsk ederm canm yapcam ben aldm ekran grntsnu
(198 puan) tarafından
Rica ederim canım. Ilk kez yapıyorsun aklına takılan her şeyi tek tek sorabilirsin özelden de yazabilirsin. Simdiden afiyet olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mercimek çorbası

Yoğurtlu havuç salatası (meze olarak)

Izmir köfte

Pilav 

Muhallebili kemalpaşa tatlisi
tarafından
Mercimek corbasi ve havuc mezsi kafama yatti. Ama kofte pilav biraz basite geldi gbi ya akzan yemegi yaomak istyrm ama ne yapcam blmym bu arada tatliyi bilmiyrm yapmadm hc tadi guzelmi
tarafından
Canim izmir köfte de patates de oluyor ben bi kere yapmıştım bayağı bereketli bi firin yemeği olmuştu. Tatli da hafif ve lezzetli
0 oy
(1,025 puan) tarafından

Çorba önermiyorum hangisini istersen

İslim kebabı
Fırına elma dilim patates ve tavuk atabilirsin but şeklinde 
Pilav 
Sarma 
Salata
İstersen bide sulu yemek yap ama bence gerek yok
Şekerpare 

Meze tarzı karalahanalı yoğurtlu salata

(1,025 puan) tarafından
Benim menüm hep böyle :)
tarafından
Islim kebabini bi ara yaptim yenilisi hosuma gtmedi ya tadi hosta dogruya sarmada yapablrm unutmsm hc yapragm ve kuru dolmaaliklarimda var
(1,025 puan) tarafından
Ayenn ana yemeği değiş kafana göre sarma ve kuru dolmalarıda ortaya koyarsın
tarafından
Evet sarmayi yapcm unutmustm hc tesekkr ederm
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Tavuk sote

Pilav 

Patates püresi

Mercimek çorbası 

Revani

Salata  
(3,532 puan) tarafından
Kolay olsn dedin ya canım
O yüzden  onu yazdim
(134 puan) tarafından
Elestirdilerse yemeselermis bu zamanda insanlar yemek bulamıyor bunlar ekestirimi yapıyorlar insanlar ne güzel davet etmişler
tarafından
Değil mi valla aynen yani desem ki hafif seyler yapmis yalan olur hepsinin el lezetti de var gorummlerin ben pek bilmem die kastimda kendimi burdan fikir alip nefis yemek tariflerine bakacam:)
(134 puan) tarafından
Bitanem inan kuş sütü eksik olsada o sofrada gidip senide elestirecekler ama yinede sen elinden geleni yap misafir sonuçta Allah bilir yeter
tarafından
Cok dogru dedin valla aslinda cocuklarm cok kucuk ondan sebepte kastim kendimi dedigin elimdwn geleni yaparim aetk onlara kalmis
0 oy
(659 puan) tarafından
Fırında tavuk but posette yanına sebze oda posette pılav yada kremalı makarna kasık salata recanı sutlac yada şekerpare 
tarafından
Kiz makarna yapsam beni rezil eder eltim bize makarna yaoms die :D
(659 puan) tarafından
Neden soslu yada kremalı fesleyenlı makarna coj guzel davet ıcın yada arpa sehrıyeyı salgam suyu ıke hasla kızarıyor o zaman salata yap makarna yerine
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Mercimek çorbası, karniyarik tavuk pilav, revani :)
tarafından
Aynen bn karniyarik pilav tavuk sarma yapim yanina. Mercmk corba havuc mezesi yeter tatliyo da bakalm artk
0 oy
(118,974 puan) tarafından
Yayla corbasi

MErcimek corbasi

Ezo gelin 

Pirinc pilavi

Etsote

Kavurma

Guvec 

Gul boregi

Kol boregi

Yaprak veya lahana sarmasi 

Yesil salata 

Ayran kola fanta gazoz soda

Tatlida bende yurtdisinda oldugum icin guzel bi yesil fistikli baklava al yada burma kadayif 

tarafından
Kz evde baklava ve burma kadayif yapabilir mym kolay mi aslinda bol fistigimda var
(118,974 puan) tarafından
Ben yufka acmayi bilmiyom sen biliyosan yap derim ama zahmetki olur tatliyi hazir al bence ;)
tarafından
Hazir yufka alirim birseycik olmaz :D
0 oy
tarafından

Bütün tavuğu hasla.  Sonra onu 4-5parçaya böl tavada kavur üzerine  aci biber karabiber ekle pirinç pilavı yanina da.  Tatlı olarak serbetli tatlı yapabilirsin :)çorbada mercimek olabilir . Kolay ama doyurucu bence.  Çocuklarında kucukmus

tarafından
Mercimek corbasni ypcm tavugu direk firina atcam. Kolaydan yanina pilav sarma ama birde ayri pilavı yanina bi kazan yemegi yapmak istym
tarafından
Siz daha iyisini bilirsiniz :))
tarafından
Fikrn icin tsk ederm :)
tarafından
Rica ederim afiyet olsun:)
0 oy
tarafından
domatesli maydanozlu şehriye çorbası (domatesleri rende yapcaksın canım salçayla kavurup, maydanozu da kıycaksın ama en son pişince atıcaksın sıcağıyla durcak) çok lezzetli oluyor

fırında patlıcanlı köfte. patlıcanla uğraşamam diyorsan patatesli köfte yap canım domatesli biberli salçalı

iç pilav ya da arpa şehriye pilavı

tatlı olarak da kadayıf, şekerpare ya da revani en kolay ve lezzetlileri. 

ara sıcak meze falan yapmak istersen vaktin kalırsa havuç tarator ya da zeytinyağlı şakşuka yapabilirsin
tarafından
Havu. Mezesini yapcm. Mercimek corbasi. Sehriyeli pilav ypcm da yanina firin degilde kazan yemegi yapmk istym birde kadayif dedigin tatli nasil oluyiur cnm
tarafından
canım tariflerden bakabilrsin yufkacıdan ya da marketten al kadayıfı hemen şipşak kolay bi tatlı şerbetli. kazan yemeği de sebzeli nohut hafif mi olur?
tarafından
Baktim canm tarife hazie yufkadan oluyorms cok ta kolay yarn once bi bizde deneme yapcam :)
0 oy
(843 puan) tarafından

Canım bi gün önceden kırmızı lahana yada beyaz lahanadan meze yap. Ben çökertme kebabı yaparım genelde çünkü herkes sever. Çorbanı bi gün önceden yapabilirsin mercimek domates yoğurt çorbası gibi. Pilavını ana yemeğini o gün yaparsın. Yada etli sulu yemek yapacaksan oda  gün önceden olabilir.  . . ...Mikrodalgada hızlı pişen bi kekim var kurtarıcımdır aklıma gelenler bunlar  :)

tarafından
Cokertme kebabinin tarifinr bakacam smdi birde meze ve 'icorbalari bi gun oncesinden yapsam anlasilmazmi
(843 puan) tarafından
Ben kırmızı lahanayı bi gün önceden doğrarım sirke limon ve tuzunu atarım. Beyaz lahanayı sadece doğra koy. Kırmızı lahanayı ertesi gün sarımsak yoğurt mayonezle karıştır veya zeytinyağı sarımsak dök koy sofraya. Beyaz lahanayı gününde sirke tuz mayonez yoğurtla sosla. Dediğim programda bir sürü meze kanepe filan var iyice bak :) kurı fasulye önceden haşlanıp sonraki gün soğan yeşillikle piyaz filan olur çeşit çok canm malzemen varsa
0 oy
tarafından
Mercimek çorbası

Pirinç pilavı

Firinda tavuk patatesli

Ortaya salata 

Mantı

Tatli olarak kedidilli pasta cok guzel oluyor. Biraz basit gibi olabilir ama kuzu cevirme yapacak halin yok misafir umdugunu degil buldugunu yer :))
tarafından
He he dogru diyorsn valla iste yemek elistryolar die bnd iki cocukla cok gozumde buyutyorm desigin pastaya bkcm tsk ederm
tarafından
Rica ederim kendini sıkıntıya sokma Bogaz icin geliyorlarsa hiç gelmesinler :))) önüne ne koyuosan yap yesinler :))

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 151 göst.
21 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Meleksone (2,129 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 219 göst.
0 oy
16 cevap 354 göst.
27 Nisan 2020 Aile kategorisinde Prens annesi♡ (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 394 göst.
24 Mart 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu

377,076 soru

11,284,440 cevap

34,686 kullanıcı

...