0 oy
939 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yengemin yiyegni nisanliyfi eşi hep.veriyordu tabi bunu görünce benm eşim nişanlıyken vermedi merak ettim arkadaşlarımın da veriyordu istedim 200tl tek verdi onuda nişan tepsisi aldim ondan sonrası vermedi cimri olduğunu o zmn anladım 

Neyse sizin kiler nişanlıyken veriyor muydu size harçlık yoksa kendiniz mi istiyordunuz yada benm eşim gibi cimri miydi vermiyordu

87 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Asla ama asla ıstemezdım ne ssozluyken ne sevgılıyken cimri de olsa elı bolsa olsa ıstemezdım verse de almazdım esım degıl cunku daha bana bakmak zorunda da degıl kendıme yakıstırmazdım

bızde hersey ortadaydı onda varsa o bende varsa ben oderdım yapardım bazen ortak oderdım alırdık alınacak bıseyı para lafı gecmedı aramızda sukur 
tarafından
Valla ya :D ne gerek var boyle seylere
(749 puan) tarafından
Canm bu yöreye göre degisir mesela bn gumushane esim bayburtlu bizim tarafta verilir hatta erkek kiza telefon alir nisandan snra .bana esim almamisti ki ben calisiyord ve telefnum vardi babannem dumya laf etmisti gidip gelip bana derdi almadimi fln bnde kizardim nie almak zorundami bnm telefonum var.harclikta veriolar ama.bn alan taraf olmadim hic .kayinpeder verirdi onu alirdim
tarafından
Yöre degıl karakterle alakası var alabılırdın nıye almadın demek kı bazı sacma geleneklere uymayınca oluyor tamamen erkegın baskınlık kurmasına musade etmek bu tarz seyler bence daha evlenmeden sana muhtacım der gıbı bana ters ya
(749 puan) tarafından
Dogu lesimlerinde bu gelenek haline gelmiş kültürel bisey yani yapacal bisey yok.calısan kadinlar istemiyor alma gereksinimi duymuyor fakat calismayan baba eline bakan lar alıyor ayipta degil .ben almadım geriye donsem gene almam ama alan kisiyide ayıplamam .olabilir yani  iste kisinin yaşam kalitesiyle alakali bor durum.
tarafından
Aynn öyle zatn nişanlısın eşin olacak artık sana harçlık vermesi ayıp değil bazıları demiş eşin değil falan ama sonuçta esin olacak onun için evleniyorum vermesi ayıp değil çalışmıyorsa belki ihtiyacı vardır diye düşünüp vermesi mutlu eder insanı
-Reklam-
+5 oy
(966 puan) tarafından
Günümüzde yetişkin bir kadın kendi parasını kendi kazanmalıdır.bir kadın babası dışında hiçbir erkekten harçlık almamalı.
tarafından
Tabi orası öyle ama calismayanlarda var hem ayıp değil sonuçta esin veriyor evlenince de baba gidiyor yerine eş geliyor o veriyor tabi kadında çalışınca degisiyor
tarafından
Aylaaz alkışlıyorum. Kesinlikle katılıyorum
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Evet ben istemezdim ama verirdi sağolsun kredi kartı borcumu falan öderdi
tarafından
Saolsun işte anlayisliymiş
tarafından
Baktım bizim gibi olan varmıydı diye. Asla istemezdim. Kendince kuför parası verirdi zorla. Bende harcamaz, ceyizime bişey alırdım. Ve söylerdim sen verdiğin parayla şunu aldık diye .
(2,610 puan) tarafından
Benimde öyle ben istemeden yapardı bir şeyleri senin gibi kendimiz için harcardım bende
tarafından
Ama kızlar var ôo istiylarda istiyorlar. Kuaförün önünde bekletib parasın zorla alanı da gördüm, manto fotorafi gönderib bundan bana al diyenode, benim telefonum şu fiyata,daha iyisini istiyorum diyenide, ağzındakı tüm dişleri yaptıranıda:D
(2,610 puan) tarafından
İşte onlar para için gösteriş için lüks için yaşayanlar
0 oy
tarafından
Sevgiliyken vermeye başladı 1 oğlum vardı ailemle yaşıyordum ama çalışıyordum işten çıkacaksın ben para vericem dedi 
tarafından
İşten çıktıktan sonrada verdi mi
tarafından
Evet evlenene kadar verdi bazen 500 atıyordu bazen 700
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Aaa istemedim de vermedide bana gore cok utanilcak bi durum daha yeni tanisiliyor
tarafından
Sen utanmissin ben hemn istemedim zmn geçti biraz sonra istedim oda kendim için değil yanlış tepsi almıştı ailesi kendi istegime göre aldım
0 oy
(2,611 puan) tarafından
Bana da vermiyordu cimri mi hayır değil ama nisanliyken vermiyordu kardeş şuan nişanlı onn nisanlisi veriyor daha dgrusu hep tanıdığım nişanlı olan çiftlere veriyorlar 
tarafından
Evt benm ki vermiyordu evlendikte vermiyor cimri biri olduğunu işte nisanluyken ogrendim
(2,611 puan) tarafından
Şimdi veriyor
0 oy
(2,801 puan) tarafından
İstemedim o da hiç vermedi biz çok az nişanlı kaldık gerek olmadı 
0 oy
(1,451 puan) tarafından

Bn ona veriyodum :D bi kere borç istedi verdim geri vermedi:D o bba hiç vermedi sürekli başına kakarım bnde hala bna hiç vermedin diye

tarafından
Sizdede tam tersi olmuş ama güzel anisida olmuş))
(1,451 puan) tarafından
Sürekli bu muhabbet döner aramızda :)
tarafından
Kız benimde aynısı oldu hala diyorum:)) ozamanin parasıyla kaşık seti geliyordu onunda faturası kapanmış beklemiş yüklü olmus maaşında vardı ben verim bana sen alırsın kaskk seti dedim tamam dedi almadı hala istiyorum şimdi ucbin:))
0 oy
(339 puan) tarafından
Hep sorardı varmı ihtiyacın diye yok derdim almazdım 
tarafından
Vermese bile sorması bazen yetiyor
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Hiç istemedim o da hiç istemedi ama durumunun olmadığını görünce ben bazen verirdim eşime 
tarafından
Olabiliyor hep erkek verecek diye birşey yok çok iyi yapmışsın bende evlendikten sonra verdim kendi param vardi
(7,376 puan) tarafından
Evlenirken de işten çıktım tazminatı mi verdim evlendigimde
0 oy
tarafından
Kredi kartlarindan birini bana vermisti lazim olur kullanirsin diye ama bende calisiyordum kullanmadimda pek 
0 oy
tarafından
Ben hiç istemedim o bir iki defa verdi 2 yıl nişanlı kaldık biz
0 oy
tarafından
tek tuk ya ben istemezdim zorla verirdi cimri degil sukur
0 oy
tarafından
Hiç istemedim vermek istediği zaman oldu ama kabul etmedim bir yıl nişanlı kaldık hediye alırdı ama para hiç almadım 
0 oy
tarafından
Sevgiliyken her ay düzenli olarak 150dolar yolardi 
0 oy
(1,455 puan) tarafından

Hiç istemedim almadımda vermeye çalıştığında da almadım çok şükür ailem herşeyimi alırdı diğer türlüsü bana saçma geliyo zaten evlenince de 1 yıldan uzun sürdü para isteyemezdim annem sürekli sigara paramı vermeye çalışıyodu falan :D

0 oy
(1,048 puan) tarafından
Her ay para gonderirdi bana canim 
0 oy
(119,318 puan) tarafından
1 kurus almadim ayy ne safmisim
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Kendim çalışıyordum eşimin vereceği paraya hiç ihtiyaç duymadım ozamanlar .. yediğimiz içtiğimiz bile odedigim çok oldu altta kalmak hiç istemedim .
0 oy
(576 puan) tarafından
Benim paraya ihtiyacım yoktu bunu da biliyodu zaten sadece arada kıyafet alırdı veya parasını yollardı o kadar 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 810 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Gurmeanne (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
68 cevap 1,700 göst.
27 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 300 göst.
30 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Merveadiyaman (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
78 cevap 1,448 göst.