0 oy
577 göst.
Diğer kategorisinde (87 puan) tarafından
İyi aksamlar güzel anneler ve anne adayları. Ne olur yadırgamayın. 35 haftalık hamileyim. İlk gebeligim. Doğum yaklaştıkça Bi korku sardı beni. Son haftaya kadar doğurmak istemiyorum. Zaman gecmesin istiyorum. Sancı falan da yok. Kızlar sizce en erken ne zaman dogururum. Siz ilk gebeliğinizde kacıncı haftanızda doğurdunuz? 

12 Cevaplar

0 oy
(2,351 puan) tarafından

38+5 de dogurdum canm kontrole gttim ama 2 cm acikligm varmis doguma almislardi. 

Hayirlisi olsun hakkinda bnmde ilk dogumumdu hem heyecanlaniyordum hemde korkuyordum acikcasi ama heyecanim agir basti . Hem o kadrda korkulcak bisey yokmus :))

Bu aralar doguma artk daha yakin oldugun icn heyecanlanman ediselenmen korkman hepsi cok normal hepimiz yasadik cnku  dogum hanede sancini cektikten snra gerisi cok kolay inan ki tek sikinti o sancilar :)

(2,351 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sancim varmis yani nst de 95 85 100 ole hareketli bi sancim cikti ama ben hissetmiyordum sanciyi birde benm kizimin kalp atisi cok hizli cikti normlde 145 ila 160 olmasi gerekio yada 150 ile 160 di gapba yapnis olmasn kizimin kalp atisi 185 di doktor kizin  gelmek istiyor  kalp atisi cok hizli seni bole gonderemem dedi. Serum verdi kalp atisini normele dönsun diye nornale donuncede iste suni sanci verdiler aksam 7 de  yattim gece 1.15 de kucagmdaydi :) acilmayi bekledik acilma olunca 10 dakika surdu galba dogum ole oldu
tarafından
Anladimm canim hissetmiodun demek. Benmde yaklasti dogumda bi soraim dedm snada sagliklaa buyusunn ins bebeginn❣
(2,351 puan) tarafından
Saol canm sende saglikla al kucagina ins :) evt kendi sancilarimi hissetmiordm ama suniyi dibine kadr hissettm :))
tarafından
Amiinn canimm ayy benmde korkum o 38 oldum sanci falan ckmio benimde acaba bendemi hissetmiom yarn gidicm bakalm ne olacak. Sanrsam bi gidisle bende suni alcm :/
(2,351 puan) tarafından
Nst de  sancin cikmiosa sancin yoktur bnm nst de sancim cikiordu ama ben hissetmiordm
-Reklam-
0 oy
(119,086 puan) tarafından
Bak benimde ilk hamileligim suan 24+3 olduk bende korkuyom ama soyle dusun hayatimiz boyubca kac kez dogum yapicazki biraz disimizi sıksak en fazla 5.6 saat diyolar dogumdan snr bebegi gorunce o tum agrilat unutuluyomus oyle diyo herkes tm tabiki kolay degildir bi dis agrisi bile insani mahvediyo ama sonucu guzel sadece senin ve esinin bi parcasi ikinizi ait bi bebis gelcek tum hayatin degisecek inş kolay dogurursun allah hepimizin yardimcisi olsun ❣❤❣❤❣❤
0 oy
tarafından

Adetime gore 38 hafta 4 gundu cnm ama doktor 36 hafta felan prameture dedi. Korkma Allah in izniyle hic bir sey olmaz.<3

0 oy
(628 puan) tarafından

İlki yani oğlum 41. Haftada doğdu. Şimdi erken doğum riskim var bakalım 32+5 im. Dünde ablanın biri cinsiyeti ne dedi kız dedim. Yandın sen, hiç durmaz, ağlar vs vs saydı durdu. Oğlan büyüdüde acayip bir korku var ya kolik bir bebek olursa diye:'(

0 oy
(15,597 puan) tarafından

38+5 doğurdum sancim yoktu suyum geldi gittim 1 cm açıklık vardı suni aldım 5 saat sonra pırt diye doğurdum :D

Takma şu şekilde düşün bu bebek bi şekilde gelecek ferah tut içini Allah a sığın o yardım ediyor 

0 oy
(1,639 puan) tarafından
36. Haftada doğurdum hiç bir problem yaşamadık Allah'a şükür ama vaktinde doğsaydı diyorum hep. 
0 oy
(149 puan) tarafından
Nasl olacagini son zamaana kdar.blmedgimz icn heralde.cok arkadasmdan duydm boyle ama dusunme ya hayal et mesela 3 hafta.sonra bebegni goruceksn ne guzel bizde.o gunlere geliriz insaallah  rabbm oyle bi dogm nasp etsnki sna hic hssetme bile:) 
0 oy
tarafından
korkma canim doğum tabiat kanunu öyle yada böyle bir sekilde oluyor insallah hayırlısıyla alirsin kucagina 
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Korkma canim o kadarda korkulacak bisey yok.dogum ani hayatimiz en guzel anidir..

İlk dogumum 370+2 de olmusdu

2ci dogumum 39+3
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Cnm 37 de doğum yaptım 18 yaşındaydım pasamm 3.500 kilo oldu. Rabbim yardım ediyor endişelenme <3

0 oy
(145 puan) tarafından

Bnde ne zman gelcek dogsun artik diye diye 40 haftada sezeryanla dogurdum canim hic korkma bebesini kucagina alınca herseyi unutacaksın gözlerimi anlamamıştım ben kızımdan ilk getirdiklerinde başka hiç bisey aklıma gelmemişti :P

0 oy
tarafından

Canım hiç korkma düşünme bile benimde ilk gebeliğimdi 34 haftadan itibaren erken doğum riski dediler (tabi önlemi alındı) 40 haftada doğum yaptım kurban olduğum rabbim öyle güzel yaratmışki herşeyi sancı öyle birden olmuyo sanki doz doz yükseltiyo ki birden ağır gelmesin. sancı seni değil sen sancıyı yut geldikçe dişini sık bol bol dua et allahı düşün kolay geçicektir inşallah rabbim bi sancıda kurtarsın tüm hamişleri :) 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 558 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (573 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 645 göst.
11 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 242 göst.
24 Eylül 2023 Aile kategorisinde Npp (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 144 göst.