0 oy
272 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,156 puan) tarafından
Kızlar normalde kasaptan aldığım et yaptığım zaman yumuşacık olurdu. ama kurban etim sert oluyor. Yumuşak et yapan bana da yazabilir mi?

16 Cevaplar

0 oy
(7,951 puan) tarafından
Düdüklüde yap canim
(1,156 puan) tarafından
Deneneyim canım çok teşekür ederim
(7,951 puan) tarafından
Rica edrm genelde kurban eti sert oluyo benim düduklum yok olsa kolay rahatlık ben dün pisiriiyim dedim su ekleye ekleye 2 saat anca pisti tencerede
(1,156 puan) tarafından
Düdüklü bende var ama normalde eti tencerede yaptığım için düdüklü aklıma gelmedi . Kurban etiyle alakalı sanırsam
(7,951 puan) tarafından
Tencerede zor oluyo düdüklüde güzel oluyor
-Reklam-
0 oy
(548 puan) tarafından
Canım düdüklüde yap birde ****** yaşlı olunca eti sert olur diyorlar bilmiyorum ne kadarı dogru
(1,156 puan) tarafından
Düdüklüde deneyeceğim canım çok teşekür ederim
0 oy
(17,787 puan) tarafından
Haşla yada mühürle
(1,156 puan) tarafından
Elimdeki sert olunca haşladım canım
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim.once kaynat yumuşasin sonra yemek yap
(1,156 puan) tarafından
Tamam canım elindekini haşladım artık pismeyince
(3,950 puan) tarafından
Dana eti sert oluyor eşimde biraz once saç kavurma yapti düdukluye koymamis az bisey normal kaynatmis sert oldu
0 oy
(616 puan) tarafından
Tuz atma en sonda at. Altını kapatacağın zaman
(1,156 puan) tarafından
Tuzunu genelde hep en son atarım canım ama yinede sert oluyor ikinci kez yapışım bu.
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bayramda misafirlikte bi et yedim acayip yumuşacıktı çiğnemeye gerek yoktu bile :D sordum nasil yaptın diye duduklude yapmamış tencerede 3 saat kısım ateşte pişirdim dio ben 3 saat pisirsem et yanar:D
(1,156 puan) tarafından
Yaa bende şaşırdım bugün bı yerde yedim yumuşaktı. Benimki sert oluyor. Acaba 3 saate su ekleye ekleye mi pişirdi ne yaptı :)
(13,821 puan) tarafından
Vallahi bende bugün öyle yaptım yumuşak oldu   bende düdüklü kullanamıyorum korkudan ondan böyle uzun uzun pişiriyorum ben
(22,070 puan) tarafından
Valla ben denicem asko dedigin gibi su eklerim sıcak su 3 saat boyunca pissin bi bklm :D
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Et kısık ateşte kendi suyuyla pişir canım suyunu çekene kadar en kısık ateşte yap
0 oy
tarafından
canim kavurmadan mi bahsediyorsun? eger normal tencerede yapacaksan kisik ateste ve kendi ic yaginda en az 3 saatte oluyor. eger duduklude yapacaksan yine kendi ic yaginda kavur o da 35 40 da kavrilulur kisik ateste
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Margarin atarm önce harlı ateşde sulanana kadar pişirrim aonra kısık ateşde kendi kendine  3 saat pişer lokum gibi oluyo 
0 oy
tarafından
Kurban yaşlı olunca öyle oluyor canım bizimkide bir sene öyleydi ben hep düdüklü yemeği yaptım bide kıyma çektirmiştim
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bn yaparım. Eti al düdüklüye. Azıcık yağ köy. Karıştır hızlı hızlı. Yapismayincaya kadar karıştır. Sonra o suyunu salana kadar ara ara karistirm suyunu salınca da suyu geri çekmesini bekle. Azıcık kalınca az da sen şu ekle. Baharatlarını ekle KAP'a düdüklüyu. 20 dakikada lokum gibi oluyor 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bn haşlayıp sonra kavuruyorum
0 oy
(811 puan) tarafından
Dinlendirilmeden yapılan et sert olur. Biz kurban etini mutlaka dolabın alt yerinde bir gece dinlendirip sonra dondururuz. Bir de kasaptan etin yumuşak yerini de aliyor olabilirsiniz çünkü bazı yerleri sinirli ve kaslı olur bazı yerleri yumuşacık olur.
0 oy
(104 puan) tarafından
Benim komşum içine hem iç yağı hem tereyağı koyuyo pamuk gibi oluyo
0 oy
(5,240 puan) tarafından
1 bardak su ile pişir kısık ateşte suyu çekince yağını ekle bir iki tanede limon tuzu yağ olarak tereyağı daha iyi yumuşaklık verir pamuk gibi oluyor ben böyle yaparim
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Düdüklüde yap  yumuşacık oluyor 15 20 dk yetiyor

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 331 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 284 göst.
29 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Hayat nesemm (374 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 403 göst.
25 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Nursena324 (550 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 131 göst.
24 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aytug (28 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,861 kullanıcı

...