0 oy
182 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Gece zaten zor uyuyor uyudugu zamanda tuvalete kaldirirsam hic uyumaz 

2 ysinda suan ? 

Tuvalet egitmi iin gereli şeyler nelr neypmliyim

7 Cevaplar

+1 oy
(1,016 puan) tarafından
Canım ben gece çişe kaldırılmasını anlamıyorum mantıksız ğeliyon bana. Oğlum Çişi 6 . Günde öğrendi gece gündüz hiç bağlmadım anlattım bezin bitti dedim. Anladı oda. 8 aydır gece sadece hasta olunca kaçırdı oda kaçırdığı gibi anne kalk deyip kendisi uyandırıyor beni öyle değiştiriyorum. Eğitime başladığın zaman kesinlikle gece 8 den sonra sıvı çok tükettirme suyu çok verme. Öyle öğreniyor. Onun dışında kendisi kaldırılır anne çiş diye. Ya da sabaha kdr tutuyor...

Ama kakayı 3 buçuk ayda ancak öğrendik korktu. 

Diyeceğim o ki, eğitime başlamadan çocuğun tam olarak kaç aylık bilişsel olarak çocuklar 27 aylıkken hazır olurlar ve ayrıca sabah kuru uyanmasıne çok dikkat etmen gerek onlar hazır olmalı. Benim oğlum kakayı bence ondan geç öğrendi hazır değildi 
(1,037 puan) tarafından
Arkadasa katiliyorum bende tuvalet egitimine başladığımda gece kaldircakdim büyüklerim kaldirma dedi ve oylede yaptim yatarken soyledim oglum bezin yok geliree kaldir die ben gece hic kaldirmadim 2 kere yapti bu zmana kadar beni kendi kaldirdi anne kak die cok sukur zorlanmadim hic bez sepetimiz vardi bak oglum bezin bitmis artik tuvalate yapacakssin die geldi gitti sepete bakti :) markete gittimiz de kasiyer kizlara bile soruyordu abla bez satiliyor mu die :) kizq kasimi kaldiriyodum hayir die oda anlamisti hayir satilmiyo tuvalate yapacaksin die alistik şükür:) darisi size ins sabir edin sadece her cocuk bir olmuyo çünkü 1 3 gun 1 haftada ogrenir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben de şurada bekleyeyim bende öyleyim 
0 oy
(1,645 puan) tarafından
2 yaş erken bence 3 yaşı bekleyin hem daha kolay olur hem de sizde çocuk da yipranmamis olursunuz
0 oy
(10,372 puan) tarafından
29 aylık toplamda 2 hafta sürdü bizim. Ben gece de iki kez o uyurken götürüyorum. 
0 oy
(504 puan) tarafından
Bebeğiniz emiyor mu önce memeden kesseydiniz gece uykusu düzene girerdi sizde tuvalet eğitimine rahatca başlayabilirdiniz
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Tuvalet eğitimi verirken önce sabırlı ol

Kara ver ve gece ile gündüzü bir kes

Cocuklar gece uyandıklarında çiş yaparlar veya yatakta sürekli dönerler o zaman kaldırır götürürsün.

Gece yatarken fazla sıvı verme altına bir muşamba ser ve ona çişi geldiğinde seni uyandırabileceğini söyle sakın kızma azarlama canım ters teper.

Gündüz 20 dk da Bi götür tuvalete canım. 
0 oy
(3,688 puan) tarafından
Canımm benim çocuk öyleydi, canmm benim çocuk böyleydileri dinleme.kimse teorik değil. Burada ne soru sorulsa herkes hemen ilk fırsatta kendini anlatıyor. Her çocuk aynı değil bunu da kimsenin kafası basmıyor. 

Genel ve doğruluğu tespit edilmiş ele avuca gelir bilgi veren yok.

Netteki en net önerileri dinle.

Uyku vakti yaklaşınca sıvı tüketimini kes.

Beze bir kez veda et, çelişme ve bir daha asla takma.

Kararlı ol.

Çocuğun hazır mı? Onu gözlemle.

Çocuğun çişim var demesini bekleme.

Her fırsatta kendin götür tuvalete. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 82 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde angello (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 127 göst.
7 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayse Duran (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 271 göst.
7 Mart 2022 Diğer kategorisinde Meyra nur (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 282 göst.
29 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Esra125 (61 puan) tarafından soruldu

379,993 soru

11,375,150 cevap

34,858 kullanıcı

...