0 oy
115 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızım 1 yaşına girdi kabızlık sorunu var doktora götürüyorum birşeyi yok bol sıvı ver derler veriyorum ama kızım hep kabız

Az önce ağlayarak maf oldu yapana kadr afedersiniz ama kendi yaşına göre yumruk gibi kalın ve baya sert ancak yapabiliyor 

Zeytinyağı surerrim

Yemklerine zeytinyağı eklerim ceviz veririm hergun su veririm sıvı şeyler veriyorum katı yok hep cirbayla besleniyor zatn ama yine kabız doktor birşey yok der ama yapamıyor ciden hep ağlıyor nefessiz kalıyor 

Bileniniz vardır başına gelen var mı fitil aldım çare etmedi eskilerin yaptığı gibi sabun denedim olmadı aglicam yaa olmuyor ne yapsam 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim büyük oğlum kabızdı sürekli kaç kere popo yırtılması oldu çok çektim ben yıllarca doktor kronik kabızlık dedi bize ama şimdi düzeldi 
tarafından
Kaç yaşında peki düzeldi bize bir teşhis konulması burdaki doktrolar birşeye yaramiyorlar internetten bakıp ilaca yaziyorlar
tarafından
Biz duphalac kullandık düzenli sonra leğene sıcak su koyuyorduk ılıyınca ona oturtuyorduk öyle çok rahatlıyordu 3-4 aylıkken başladı 2 yaşında düzelmeye başladı şuanda 8 yaşında
tarafından
Evt benm kızımda 3 4 aylık vaadi anne sütüyle bile kabızlığı vardı 2 yaşında duzelecekse daha çok var inşallah düzelir hemen
-Reklam-
0 oy
(4,584 puan) tarafından

Ah canım ya benim kızım da ek gıdaya geçtiğinde kabız olmuştu ve 1 yaşına kadar devam etti. B12'si düşük çıkmıştı o yüzden de olabiliyormuş ama ek gıdayı az aldığında da oluyor. Hâlbuki neler neler denemiştim. Yemesine hep dikkat ediyordum ama geçmiyordu.

Doktor kan değerinlerine baktırmadı mı? 

Benimki geçmeseydi çocuk gastroenteroloji doktoruna götürecektim. Istersen söyle doktora kayıt açsın. 

Sabun sokma lütfen :( 

tarafından
Sabunu 2 oldu yaptım bir daha yapmam kan değerlerine bakiliyor birşeyi yok diyip çıkartıyorlar hiç anlamiylrum daha anne sütü alırken 4 aylıkken de kabız oliyordu
(4,584 puan) tarafından
Anladım. Çocuk gastroenteroloji doktoru görse iyi olur aslında
0 oy
(2,963 puan) tarafından
Doktor makatina baktimi belki makat darligi vardir. Yegenim doğduğundan beri kabizdi. Kucukken farkedildi. Düzeldi. Belki oyle birseydir
0 oy
tarafından
O aylarda bizde öyleydik hatta doktora götürdüm fitil kullandik dediğin gibi çok sert yapıyordu burda kaç tane post açtım hani bebeklerin karın derisi ince oluyor ya kızım 2 3 gün yapamayınca karnında belli oluyodu karnına zeytinyağı ile masaj yaparken elime sert sert gelirdi canim suyunu çok çok vereceksin ben kızım su içer zannederdim ama o zaman çok içmiyomus demekki şimdi yaz sıcağı olduğu için aşırı içiyor ve inan düzeldi suyunu biberonla değil bardakla ver daha çok içer biberon az akıyor doymuyorlar birde kavun karpuz armut kayısı yedir tam zamanı ama en çok su canım 
0 oy
(3,491 puan) tarafından

Şöyle bişi önerdi eczacı. Bi inceleyin isterseniz. Kızıma almıştım ama gerek kalmadı, tecrübe edemedim. Ama 6+ aydan sonra kullanılabiliyormuş. 

image

0 oy
(2,804 puan) tarafından
Valla bizde yaza girdik gireli her yemeğin yannda sıvı vermeme rağmen kabız bu ilaç iyş geldi dene hem yumaşatıyor bağırsağı bize iyi geldi belki sizedw yarar zorla yazdırdım doktora kabızlık için bişi vemrşyodu duphalac 
0 oy
(873 puan) tarafından
Çölyak falan olmasın 
0 oy
tarafından
İki gün önce bu sebepten doktora gittim dediki bir dure muz patates ve pirinç verme her sabah akşam bir tatlı kaşığı zeytinyağı içir ve su miktarını arttir dedi. Eğer çözüm olmazsa alerji testi yapacak bir dene istersen sende. 
0 oy
tarafından
Elma erik kayısı tam mevsimi bunları aldır ve yedir bacım 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 434 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Aycacicek (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 114 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Naz07 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 246 göst.
12 Ocak 2021 Aile kategorisinde DAGLI KIZI (129 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 112 göst.
30 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tomurcuksss... (985 puan) tarafından soruldu

379,696 soru

11,366,163 cevap

34,846 kullanıcı

...