0 oy
1,226 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
bebehim sariligiiii atamadi ustundennn hastande isik tedavi grdu gne ise yaramadiiii smdiide uyuyooo uyanmiyoooo yaa:(((( 6.30dan beriii ymioooo

13 Cevaplar

0 oy
(1,063 puan) tarafından
Canm zor bi süreç ama geçiyor korkma zorda olsa kaldır ağzını aç burnunu sık emzir yarım saatte bir emzir yavaş yavaş düzelcek bizim 2 ayda feçyi bazılarının hemen geçiyor muş bizimki uzayan sarılıktı ama korkma olurmu yansımasın bebişe emzir bolca 
-Reklam-
0 oy
(843 puan) tarafından
Benm kızım 2 ay boyunca sarılıktı. Bezini aç. Topuğunu sıktır uyansın. Saatlik emzirmen lazım. Emmiyosa şırınga veya çay kaşığı ile ağzına süt ver. Geceleri 2 saati geçirme. Bide ben 2. Ayda bi amcadan duydum salatalık suyuna aktardan nöbet şekeri al at dedi. Bi su bardağı salatalık suyuna dört beş parça attım eritip içtim. Hergün . Bir haftanın sonunda çocuk beyaz oldu geçti gitti.  
(843 puan) tarafından
Hemen uyandır 4 saati geçmiş canım bırakma o açlık bilmezki
0 oy
(3,529 puan) tarafından
Doğduğu zaman kızımda sarılığa yakalandı hatta sınırdaydı 17 ile yatış yaptırmadı doktorum saat başı emzireceksin dedi gerekirse ağlata ağlata uyandıracaksın yatış yaptırmamalıyız kendiliğinden atması gerek dedi ben çok zorladım burnunu sıktım topuğunu sıktım ama canım yana yana kendim ağlıyordum kızımın canını yakıyorum diye ama herşey onun iyiliği sağlığı içindi sende ne olursa olsun uyandır saat başı emzir emin ol öyle atlatacak
0 oy
tarafından
Benim abimin kızı öyleydi annem evdeki altınları bebeğe banyo yaptiracagi suyun içine koydu biraz bekletikten sonra altınları çıkartı o su ile bebeğe banyo yaptırdı birde sarılığı geçene dek bebeğin üzerine sarı yazma hep attı ve şekerli su verdi günde bir iki çay kaşığı verdi , bebek öyle iyileşti , eskiden pek doktor imkanları olmadığı için hep böyle yapmışlar , eski toprak insanlar işte ne kadar doğru olur bilmiyorum ama belki bir faydası dokunur ...Allah acil şifalar versin inşallah yavruna 
tarafından
Bence bir dene , büyükler her zaman herşeyin doğrusunu yapmış , sonuçta o zamanlar doktor imkanları fazla yokmuş inşallah bebeğine sifa olur demekte fayda var .
.
tarafından
Denedik canım geçmedi :) sadece kizim pispis yumurta koktu
tarafından
Eyyy yumurta mı koktu :)

Doktor bunun icin mama vermedi mi vermesi gerekiyor , çocuk doktoruna götürdün mu
tarafından
Kızımı yatıracaklardı Bn izin vermedim florasan lamba aldım kizimi onune koydum geçti çok şükür
tarafından
İnşallah yavrun dahada iyi olur sağlıkli bir şekilde büyür Allah in izni ile
0 oy
(56 puan) tarafından
canim benim bebegim anca 4. ayda atti sariligi. o yuzden hep az beslenirdi cok uykuluydu. doktora da gotururdum normal derdi.  sen mumkun oldugunca emzirmeye calis. gecene kadar.
tarafından
guatr da ciktimi bebegnde
(56 puan) tarafından
yok canim baska birsey cikmadi ama sarilikta gecmiyordu. bazen annenin sutundende kaynakli olabiliyormus uzayan sarilik
0 oy
tarafından
Şekerli su ver kuzum sarılığı  atlatmaya çok iyi geliyor birde odaya mavi  lamba  tak  gece mavi  ışığın altında yatsın bebişi 5 dk güneşe çıkar güneş görsün
tarafından
sen.denediiinmiii
tarafından
Evet ben imki  doğduğunda kakasını  yapmış yutmuş  du küvezde yattı 10 gün hiç uyanamadı  şekerli su verdim hep çok şükür sarılık olmadı
0 oy
(725 puan) tarafından
Sık sık emzir.. Bebeğğm o yüzden çok acı çekti uyanmıyor deme uyandır altını aç kıyafetleri ile uğraş hastanede damar yolunu her açıklarında benşm canım dan can gidiyordu :(
0 oy
(2,840 puan) tarafından
Canim bizde isik tedavisi gormustuk yogun bakim hemsiresi bana serum suyu ve sekerli su tavsiye etmisti 1 gun serum suyu 2 cay kagigi kadar verdim ertesi gun yine ayni sekilde sekerli su vrdim birde kan vermeden once emzir ki degeri dusuk ciksin biz 17 den dusurduk 5 gunde 10a
0 oy
tarafından
Bnm oğlumda sarılık oldu sık sık emzirdim bi de. Az bi suyun içine çay kaşığı ucu kadar şeker koyup günde 2 defa verdim çok şükür hemen geçti 
tarafından
tam olarak nasil az bi su derken
tarafından
Bi yazılmış kusura bakma Bn hazır su kullandım. Çok az hazır suyun içine çay kaşığı ucu kadar şeker koyup her defasında 2 çay kaşığı verdim
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Altını aç cnm burnunu sık mutlaka uayandir
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Mama ver karni doyarsa gecer bende emziriyodum ama bir turlu gecmiyodu gunde 1 veya 2 defa mama verirdim sonra gun gun acildi teni doymayan bebegin sariligi gecmezmis 
0 oy
tarafından
Valla ne denesem olmadı en son florasan lamba aldım yatak odama taktım gece hep onun onune koydum geçti çok şükür 
0 oy
(659 puan) tarafından
Uyanmadan  alıyorlar gece 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 115 göst.
22 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ftmh (360 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 186 göst.
6 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 323 göst.
23 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde alemdar (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 976 göst.
11 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Mussss (9 puan) tarafından soruldu

378,203 soru

11,319,628 cevap

34,765 kullanıcı