0 oy
975 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından

Kizlar kontrolumuz vardı bugün ve doktor bebegin sarilik olmuş dedi ve sariligi yuksek dedi 15 e çikmis galiba dedi aksamdan beri gozlerim sişti aglamaktan hastanedeyiz şimdi bebegime mavi ışik veriyolar boyle olan varmi daha 6 gunluk zaten zayif dogdu 2500 dogdu ve bugun 2430 a düşmüş boyle olan varmi lutfen çok kötüyüm ALLAHIM SEN YARDIM ET:((((

29 Cevaplar

+2 oy
(6,710 puan) tarafından
Hepimizin başına geliyor bitanem ağlama sütun kesilmesin. Bol bol emmesi veya mama takviyesi gerekiyor. İnşaallah çabucak düşer değerleri
(6,710 puan) tarafından
Evet kuzum bbenim oğlum da uyuyordu. Sürekli emzirmeye çalıştım hatta o sıra gogsumu almamıştı zor alıyordu mecburen mama veriyorduk bazen emiyordu 2 güne düşmüştü değeri bizimki 10 muydu 11 miydi şuan tam hatırlamıyorum .
(9 puan) tarafından
Az once bizde n de mama istedi doktor verdik bira aldı Rabbime emanetler canım elimden hic bisey gelmiyi
(6,710 puan) tarafından
Üzülme sen kuzum benim hepimizin başından geçti. Düşer değerleri Allah'ın izniyle sütun kesilmesin üzme sen kendini ❤️
(9 puan) tarafından
Cok saol cnm amin inşAllah
(9 puan) tarafından
Canım benimde 3 günlük bebeğim dün hattı sarılıktan çok ağlıyordu sonra bi yatıyordu halsiz halsiz . Sabredicez dayanıcaz benimde inan gözlerim davul gibi şişti ağlamaktan . Ama onların iyiliği için şart birşey onlar yeter ki iyi olsun . Sütümüz kesişmesin onlara şifa olsun
-Reklam-
+1 oy
(4,647 puan) tarafından
Yüce rabbim yar ve yardımcın olsun inasalah cnm
(9 puan) tarafından
Allah razi olsun inşAllah dua edin lütfen ona bişey olmasin
(4,647 puan) tarafından
Yüce rabbim bu ramazan ayının hürmetine canını yakmasın inşallah
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
(4,647 puan) tarafından
Cümlemizden inşallah cnm
+1 oy
(1,238 puan) tarafından
Benim kızım ilk zaman sarılık olması 1 buçuk aylıkken  anne sütü sarılığı geçirdi oda ancak memeyi kestik 2 3 gün mama verdin öyle geçti 
(476 puan) tarafından
Mama verdikten sonra sarilik geçince tekrar emzirdinmi pki
(1,238 puan) tarafından
Evet emzirdim ama.malesed biberona alıştı sadece 3 ay anne sütü aldı biberon akışkandı diye onu istedi
(476 puan) tarafından
Banada doktor mama ver emzirme 5 gun dedi  sariligi gitsin diye mama yemiyo ve bn emzirmek istiyorum sütüm de var  emzirsem bi zarari olurmu acaba
(1,238 puan) tarafından
Demek oda anne sütü sarılığı bak nap bilmiyormusun gündüz mama ver gece de emzir ben öyle yaptım ilk gün memnundu bebeğim sonra gorumcem hiç verme hep mama verdim sarılığı geçene kadar vu sefer memeyi almadı
(476 puan) tarafından
Mama yemiyorki napsam yer nasil mamayi yedirebilirim şeker de atsam ayni aptamil mama ama yemiyor
+1 oy
tarafından
Rabbim şafi ismiyle sifasini versin insallah canim 100%50 oluyordur korkma emzirebildigin kadar emzir öyle atar
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun insAllah emziriyorum ama hep yatiyo gozu uykuda sararmiş kuzum dayanamiyorum onu boyle gorunce :(
tarafından
Uyandır sık sık canim en değerli süt şimdi ona faydalı olmak istiyorsan ağlama stres yapma sakin ol ALLAH tan umut kesilmez
(9 puan) tarafından
Tamam canın inşAllah iyilesir
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Koz kardesiminde mavi ışık sanaldı korkma allah büyüktür dua et 
(9 puan) tarafından
Ediyorum canm sizde bizi duanıza katın olurmu:((
(1,238 puan) tarafından
Dualarimiz seninle canını sıkma rabbim şifa versin tez zamanda canım
(9 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Omcekikle hayırlı olsun canım sakin ağlama her bebek ssırlık olur ve mavi ışık alabilir ağlarsan bebeğine süt veremezsin . Ağlama bol bol emzir 1 hafta 10 güne geçer o merak etme 
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun canm dua edin lütfen;(
0 oy
(2,071 puan) tarafından
Canım öncelikle her bebek sarılık olabilir sen önce güçlü olmalısın ki bebeğinde güçlü olsun aman sütun falan kesilmesin sana daha çok ihtiyacı var annesi.. 

Inşallah en kısa zamanda iyileşir kavuşursun yavruna bol bol dua et 
(9 puan) tarafından
İnşAllah canım ama onu oyle gorunce içim parcalanıyor  dua edin bize lutfe n:(
0 oy
(582 puan) tarafından
Her bebek sarılık olur bundan bu kadar üzülecek ağlayacak ne var?boşuna uzmussun kendini en kısa zamanda düzelir bebek o
(9 puan) tarafından
Gerçekten mi ayy inşAllah canim insAllah geçer
0 oy
(738 puan) tarafından
Bizimkide 11. Gün 16 ya çıktı fototerapi aldık bende çok ağladım sonra 9 a düştü halada sabit sekilde gidiyor nerdeyse bir ay oldu gecmiyo anne sütü sarılığı ben bol bol emziriyorum en geç 3 aya geçermiş bende çok takiyodum ama artık takmicam merak etme gececek fototerapiyle çok çabuk dusuyo 
(9 puan) tarafından
InsAllah seninkide geçer canım tez vakitte
Fototerapi mavi ışık oluyo demi
(738 puan) tarafından
Evet mavi ışık yavrunu o şekilde görünce biraz aglican ama sonucu güzel olacak
0 oy
(118,983 puan) tarafından
Rabbim sifa versin cnm 
(3,617 puan) tarafından
Kiz sen hic uyumuyon mu 7/24 burdasın :D
(9 puan) tarafından
Allah razı olsuj inşAllah
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Üzülme sutun kesilir sk sk emzir geçer allahin izni ile
(118,983 puan) tarafından
Senin kiz napiyo
(3,617 puan) tarafından
Emzirdim uyuyo masallah bugün beni hiç üzmedi uyudu :) yöntemi buldum banyo yaptımi hemen uyuyo hemde deliksiz  havalar iyice ısınsin hergun banyo yaptirim :D
(9 puan) tarafından
İnşAllah canım tek isteğim o
0 oy
(288 puan) tarafından
RABBIM şafi ismiyle şifa versin insALLAH tez zamanda alıp gidersin duam seninle cnm 
(9 puan) tarafından
İnşAllah canm ALLAH RAZI OLSUN
0 oy
tarafından
Aynı durumu bende yaşadım 2gun yoğun bakımda kaldı canm sütüm azdı diye sarılık olmusdu bende mama vermeye başladım sütünü sagib verdim her saat başı şimdi şükür 21gunluk olduk atlattık sayılır çok az var sende ağlama üzülme dicemde olmuyo insan dayanamıyor 2gun yavrumun kokusuna Hasret kaldm. İnşallah çabucak iyileşir 
(9 puan) tarafından
Çok zor bişey onu kuveze koymak elimden bisey gelmemesi çok zor Rabbime emanet
Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Rabbim sifa versin canim 
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun canm
0 oy
tarafından
Kilosu cok düşmemiş ödem atıyorlar ondandir. 200. 300 grama kadar dusebilir dogumdan 1 hafta snra. Bizde 8 günlükken yatmıştık 16 degerle. Seni o kadar iyi anliyrm ki insanin nefesini aliyolarmis gibi senin onsuz olman. Hele cekmece gbi bseye koydular üstünde bi bezi vardi nasik icim eridi onu orda birakirken. Eldivenlerini koklaya koklaya agladim bütün gece. 2 saatte bi emzirmek icin cagiriyodu beni ebeler. Doymadigini düşündüklerinde mama veriyolardi. Aksam üzeri yattik hastaneye ertesi gün öğlen çıktık degerimiz düşmüştü. Sende farkediceksn bebeginin rengi beyaza dönücek. Insan anlamiyo o sariligi gözle. Snrasnda 15 gun kadar mama verdim ara ara çünkü idrarla atiyolar sariligi. Bol bol çiş yapması lazim bi de eve gidince de ışık altinda uyuttum hep
(9 puan) tarafından
Evet canım bende bende ayni o durumdayim icim gidiyor ama bişey yapamiyorum RABBİME EMANET yavrum dua edin bize ne olur
0 oy
tarafından
Benim bebeğim 17ye çıkmıştı yatirmadim virüsten dolayi sık sık emzirdim güneşe çıkardım hergun geçti çok şükür 
(9 puan) tarafından
Ćok şükur geçmiş canım inşAllah bizim de geçer
0 oy
tarafından
Ya üzülme  kuzum Allah yavrunu  sana bağışlasın  

Sarılık  bol bol sık sık  emzirmenle geçer inşallah 
(9 puan) tarafından
Allah razi olsun canım insAllah dua edin bize olur mu
0 oy
(864 puan) tarafından
Allah sifa versin inşallah geçmiş olsun canm üzülme kıyamam dua et 
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun insAllah canım
0 oy
tarafından
Benim kızım çok sarılık vardı hemişire beni çok korkuttu ama hemen geçti kalıcı bişey degil sarılık bebek sürekli uyur memeden memeye kalksa bişey olmaz sürekli emzir ben hastaneye gidemedim evde florasan lambanın altında kaldi ve igleşti korkma üzülürsen sütün gidebilir Allah beterinden korusun geçmiş olsun 
(9 puan) tarafından
İnsAllah benimde geçer Rabbime emaet yavrum dua edin bize olur mu
0 oy
(91 puan) tarafından
Ah canım ağlama bizim de öyle oldu doğdu 1 hafta sonra kontrole gittik 19, 5 çıktı yatış verdiler kendimi zor tuttum ağlamamak için ama emzirmek için yanına gittiğimde gözü kapalı görünce dayanamadım ağladım insan kendini suçlu gibi hissediyor ama öyle değil herkese olan bir şey işte ama anne yüreği, hiç korkma İnşaAllah sağ salim bembeyaz sarılığı atlatmış olarak çıkacak, bizimki  1 gün yattı ertesi gün 9a inmişti sarılık çıkış yaptık darııs sana canım içini ferah tut bol dua et 
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun canım  RABBİME EMANETLER

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 113 göst.
22 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ftmh (360 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 185 göst.
6 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 323 göst.
23 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde alemdar (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 1,219 göst.
31 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,150 soru

11,287,160 cevap

34,692 kullanıcı