0 oy
826 göst.
Diğer kategorisinde (1,251 puan) tarafından
Mutlumusunuz kizlar akraba evliligi nasil oluyor 

Annem teyzemin kizini abime istiyor hic sicak bakmiyorum istemiyorum hic icim ısınmıyor of cok sıkılıyorum 

54 Cevaplar

0 oy
(12,811 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Eğer aralarında bir sevgi bağı varsa istesin ama iyi kız diye düşünüp istiyorsa hiç başını ağrıtmasın evlilik gercekleştikten sonra teyzelik falan kalmayacak adı olacak kaynana 
(1,251 puan) tarafından
Yok cnm aynn dedigin gibi iyi kiz diye sevgi bagi falan yok
(12,811 puan) tarafından
Evlilik olduktan sonra teyze yeğen ilişkisi bitiyor yabancı olsa asla gıkını çıkaramayacağı konularda bile sorun yapıyorlar en ufak seu ailelere yansıyor annenle teyzenin kardeşlik bağı da zedelenir Allah korusun anlaşamayıp ayrılmak zorunda kalırlarsa yabancı olsa kurtulursun bunda o da mümkün değil hiç akıl karı işi değil benden söylemesi
(1,251 puan) tarafından
Degil tabiki annemler akillanmiyor ki ablamda oteki kardesinin gelini
(12,811 puan) tarafından
Hakikaten akıllanmamışlar :)) Benim annem halaoğlu ile evli çok çetrefilli iş iyi bilirim
-Reklam-
+8 oy
(94 puan) tarafından
Beni linclemeyin ama bana cok garip geliyo nasil kuzenine es gozu ile bakabiliyosunuz bize hep abi abla kardes olarak buyutulduk ayni ortanda buyuduk o ablan o abin dendi.
(48,531 puan) tarafından
dayim burda merkezde oglu var senelerdir gormedim yinede abimdir yani
(13,202 puan) tarafından
Aynen kuzum biz öyle büyürüz.
(94 puan) tarafından
Yetisme tarzi bizde busekilde oluyo simdi biz cocuk buyutuyoruz bizde simdiden asiliyoruz o abin bu ablan diye ki bilsinler kucuklukten
(4,426 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bende çocuklarımı o şekilde buyutuyorum gorumcemin iki oğlu var ikisinide abi biliyorlar öylede olacak ablam in iki oğlu var küçükle süt kardeşler tertemiz ")
(94 puan) tarafından
Sen kokten cozum yapmissin canim
+3 oy
(2,610 puan) tarafından
Bana aşırı saçma geliyor kuzeninle evli olmak 
tarafından
Bana da ya çok çok karşıyım .
(2,610 puan) tarafından
Bir nevi kardeş gibi beraber büyüyorsun yani ben olsam farklı gözle bakamazdım ama yapan var
+1 oy
(6,205 puan) tarafından
Akraba gelinli değilim Fakat böyle şeylere de karşıyım teyze amca çocuklarına Çünkü ileride hastalıklar çıkabiliyor O çocuklarda Ayrıca bir sorun olduğu zaman akrabalar da tartışmış oluyor mesela iki kız kardeş veya iki erkek kardeş birbiriyle çocukları evliliği yüzünden böyle olabiliyor veya Nasıl olsa akraba deyip Kimileri boşlayabiliyor O yüzden dolayı tartışmalar çıkıyor Ben akraba evliliğini hiç mantıklı bulmuyorum özellikle hasta doğan çocuklar yüzünden
0 oy
tarafından
Ben dayımın oğlu ile evliyim çok mutluyum huzurluyum yakından tanımak bebeklikten beri beraber olmak birbirimizin herşeyini bilmek çok özel bence 
0 oy
(1,625 puan) tarafından
Amaa hiçgirme o topa
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Dayımın oğluyla evliyim . Tek güzel yanı akrabaların içinde olmak . Sorgusuz sualsiz arabamın evine gitmek akrabalarımın bana gelmesi . Çünkü eşimle de akraba oldukları için hiç sorun olmuyor 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Teyze oğluyla evliyim eşimle mutluyum çok değer verir bana kızıma teyzemle iletişim kurmam k.p le bazen kurarım evlerine bayram dışı gitmem :)) 
0 oy
tarafından
Ben birinci derece değil ama soy akrabalığı var ve bi sorunumuz yok her aile bir değil olumsuz şeyler var demek ki istemiyorsun bu konuda genelleme yapilamaz
0 oy
tarafından
Valla benim küçük abim hala kiziyla evlendi yilaaaan yilaaaaan çıngıraklı . Ama büyük abim akraba olmayan biriyle evlendi çiçek ya canımız oldu yani gelin değil yenge değil canımız :)) kız akraba zaten yılan bide gelin mi alcaniz anaaa anne çıldırmış galiba :))
0 oy
(15,047 puan) tarafından
Annen şimdi ister de yarın bı gün gelinle en ufak biseyden bosuzur sonra kardeşinden de olur. Bence iyi bişey değil. Biyolojik olabilecek sıkıntıları söylemiyorum hic
0 oy
tarafından
Benim annem ile babam kuzenler. Ama ile yapısı olarak sorun yaşayacak bir aile değiliz o yüzden herkes mutlu. Ama benim kardeşim için böyle bir durum olacak olsa şahsen ben ne bu konuyu düşünür ne de karışırdım.
0 oy
(873 puan) tarafından
Ben annemın teyzesının oğluyla evliyim. Yani annemin kuzeni. Mutluyum ama bu eşimle alakalı. Ailesini bir şeye karıştırmaz, izinleri tatilleri bana göre ayarlar, herkesten uzakta tayıncıyiz sorun olmuyor. 

Ama aile içi bence çok sıkıntılı bir iştir kavga olsa unutulmaz falan başa dert. Yani oğlanla kız ikisininde elinde mesleği varsa, sınırlarını koruyabileceklerse girsinler bu işe
0 oy
tarafından
Bnde annemin kuzeninin geliniyim ama kaynanmdan nefret edyrum Allahn belası kaynatamda daha doğrusu tüm sulaleyi sevmiyorum eşim haric
0 oy
(121 puan) tarafından
Biz de akrabayız babasıyla annem kuzen olurlar soyadım bile değişmedi akrabalar ortak çok güzel bence senin taraf benim taraf meselesi çok yok :)
0 oy
tarafından
Halamın oğluyla evliyim iyi gidiyor çok şükür 
0 oy
(6,954 puan) tarafından
Geneli memnun değil canım. 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Bende dayımın oğluyla evliyim ama onu istemeye gelince ilk defa gördüm çünkü babamdan dolayı dayimlarla pek iyi değildik hem onlar farklı şehirde biz farklı şehirdeydik 

Bende akraba evliliğine karsiydim öyle böyle oldu işte şimdi mutluyum şükür 

Akraba evliliğinin zoru ne biliyor musun yaptıklarına tamam yapmadıklarına niye diyemiyorsun yabancıya vereceğin tepkiyle bu bir değil 

Bir de Allah korusun anlasamazsa boslanma falan hep sıkıntı bir daha düşünün derim
0 oy
tarafından
Ben teyzemin oğluyla evliyim eşimi çok seviyorum teyzemi akrabaları ama sakın evlenmesin her çocukta hamileliğim zehir oluyor acaba çocuğuma bir şey olacak mı diue akraba evliliği hakkında daha çok bilgim olsaydı asla evlenmezdim ama tekrar diyorum esimi çok seviyorum ailesinde ondan yana sıkıntım yok tek sorun çocuklar oluyor şimdi ikinciye hamileyim inşallah bunuda sağ salim kucağıma almak nasip olur hep bu şekil dua ediyorum
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Uzaktan akrabayız eşimlerle annelerimiz kuzen

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 783 göst.
31 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 701 göst.
10 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Dln (2,589 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 704 göst.
25 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ALoN€ ANGeL ‍❤ (5,436 puan) tarafından soruldu

378,422 soru

11,327,088 cevap

34,780 kullanıcı

...