0 oy
410 göst.
Diğer kategorisinde (1,777 puan) tarafından

Off artık nasil anlatsam nasil başlasam bilmiyorum. K izim 3 yaşında 3 sene korunduk hemen 2.bebek olmasın dedik bu arada afedersiniz esim korundu ben değil 2.çocuğa karar vereli 7 ay oldu olmuyor olmuyor olmuyor. İlk çocuğuma ilk ay hamile kalan ben bi türlü olamıyorum. Yumurtlama vs herşeyi de takip ettim ama olmadi işte. Ilk başlarda bu kadar takmıyordum ama artkk 50 tane şey kuruyorum kafamda. Aslında adet gününe kadar kafama takmiyorum çünkü zaten fırsatım yok çiftçiyiz düşünmeye bile zamanın olmuyor ama her ay adet günümde pat diye oluncada oturup ağlıyorum.

Ebe hemşireye sordum öyle cok hastam 2.biraz geç olan kafana takma bi sorun yoktur bence diyor ama kızım tek başına cok sıkılıyor tek büyüyecek ka

edesiyle oynayamayack diye cok üzülüyorum nolur bana akıl verin :(

18 Cevaplar

+1 oy
(17,534 puan) tarafından
Bende korkudan ölüyorm hamile kalıcam die Allahım isteyen herkese nasip eder inşallah ama ben çok korkuyorm olmasn :(
(2,014 puan) tarafından
Hahshshs duygularıma tercüman :) her ay adetim yaklaşınca bi gerginlik :) inşallah değilimdir allahım isteyene ver diye dualar etmeler :) eşim korunuyo bizdede ama burda prezervatifle hamile kalanları görünce çok korkuyorum
(1,028 puan) tarafından
Sgb gözünü korkutmayım ama 35 yaşında tek seferlik patlak yaşadık sonuc 3 yaşında kızım:)))
(17,534 puan) tarafından
:D ağlarım baaaak
(1,028 puan) tarafından
Yok balım sen aglama hele de bugün dagmadımın dogum gününde
(17,534 puan) tarafından
:D pasta bekliyo halen
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kız sen delimisin ? 7 ayda olmayı bırak. Seneler sonra hamile kalan var. Ne bu kadar taktın kafaya. Ayrıca bebeğin zaten daha küçük dur bı ya ne bu acele
0 oy
tarafından
Acele etme canım benim arkadaşım 3 yıl boyunca uğraştı çok taktı kafaya 3 yıl sonunda hamile kaldı stres yapıyorsun boşu boşuna sorun olsa hiç çocuğun olmaz öyle değil mi 
(1,777 puan) tarafından
Aynen bende öyle düşünüyorum ama inanki adet günüm gelene kadar unutuyorum tarihe bile bakmıyorum ama adet günü olunca strese giriyorum tabi :(
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Guatır mı var acaba tatlım
(1,777 puan) tarafından
O nooluyo canım?
(14,428 puan) tarafından
Bak netten araştır hamile kalmana engel oluyo boğazınla alakalı
(1,777 puan) tarafından
Boğazında herhangi bir sorun olsa bende azda olsa ağrı yanma vs olmaz mı ki ?
(14,428 puan) tarafından
Yok kuzum olmaz,eltiminde bebesi olmadı 3 sene meğer guatr varmış
0 oy
tarafından
Hayırlısı neyse o demek hala zammı var aklına çok takma bir bakmisin hamilesin stres yapma 
(1,777 puan) tarafından
Offff inşallah ama insan 1 takmaz 2 takmaz 7 kerede ayni şey olunca nasil takmiyim ki :(
0 oy
(5,553 puan) tarafından
Benim de olmuyor doktora gitmeyi düşünüyorum sende Bi git baktırybelki yolunda olmayan birşeyler vardır tedavini olursun canım 
(1,777 puan) tarafından
Senin kaç ay olmadi canim
(5,553 puan) tarafından
Ben iki senedir korunmuyorum ama son iki üç kaç aydır istiyorum olmuyor önceden de kazalar oluyordu ama hamile kalmadım şimdi bile isteye deniyoruz olmuyor
0 oy
(2,798 puan) tarafından

2. İçin tam 18 aydır deniyoruz :D oğlm 18 aylık ilk günden buyana korunma yok hayırlısı artık napalm 

0 oy
(811 puan) tarafından
Benim plansız bir gebelik olmuştu düşükle sonuçlandı malesef. Ondan tam bir yıl sonra diğer gebeligimle aynı ayda hamile kaldım. Hem de bu ay kesin olmaz dediğim ayda. Stres çok etkiliyor. Sakin olun olacaktır.
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Stres yapma canım benim kızım da 3 yaşında 2. İstedim oldu ama boş gebelik oldu kürtaj oldum bir kere adet gördüm tekrar hamile kaldım bu defa iyi gidiyordu kalp atışını da duymuştum ama kalbi durmuş gelişmemiş yine düşük yaptım olmayınca olmuyor demek ki biraz ara verip tekrar deneyeceğim bedenen de ruhen de çok yoruldum ama sabır lazım hepsinde bir hayır var demek ki seninki de öyle vaktini bekliyor kafandan at hiç beklemediğin bir anda olur inşallah 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Doktora gittin mi hiç mesela benim yumurtalık kistim vardı bende hemen kalamamıştım 7 8 sürmüştü kalmam
0 oy
(563 puan) tarafından
Bi tane varmış işte niye bu kadar stres yaparsınız ki 2. 3. İçin 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin. Ben de 2.için 7 ay uğraştım 7. Ay ovulasyon ile hamile kalabildim 
0 oy
(1,726 puan) tarafından

Niye bu kadar sıkıntı yaptın ki zamanı gelince olur 

Korundugunuz için yumurtalıklar tambellesiyor belki yeni yeni olur çalışmaya devam:D

0 oy
(2,657 puan) tarafından
Bukadar stres yapıp gerilmeyin daha çok zarar size. Yanlış anlamayın kendimi örnek veriyorum ki biraz daha olumlu düşünursunuz diye ben 9 yıldır 5 kere hamile kalmış tüp bebekle kucahina alamamış biriyim ama yine de vakti saati var diyorum anı yaşamaya çalışıyorum çocuk işi nasip işi tamamen Allah ne zaman yazdıysa ozaman gelicek herşeyin vakti saati var. Çocuğunuza sarılın üzüldüğünüzde. Elbette istiyorsunuzdur uzuluyorsunuzdur bu duyguyu çok iyi bilirim ama maalesef bu sadece bizim istegimizle olabilecek birşey degil. Kafanızı dağıtın belki çok streslisinizdir hiç ummadiginiz anda gelir inşallah :)
0 oy
(7,808 puan) tarafından
Eşin neyle korunuyor
0 oy
tarafından
Canım gorumceme menopoza girmişsin demişti doktor oğlu da 3 yaşında falandı o da çok takiyodu ve artık çocuk fikrinden vazgeçmişti bir anda oldu tekrardan hamile kaldı kızı şimdi büyüdü bile
0 oy
(830 puan) tarafından
Benim oğlum 3 yaşını geçti ben normaldede istemiyordum ikinciyi oğlum çok çok zorlanınca artık olsun dedim hatta denediğimiz ilk şeyden tuttu o ilişkiden sonra biraz pişman oldum erken mi diye sonuç 14 haftalık hamileyim kısacası kafaya takma

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 308 göst.
8 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 195 göst.
12 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde asminim09 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 271 göst.
0 oy
6 cevap 588 göst.
28 Şubat 2019 Aile kategorisinde Öykü naz (350 puan) tarafından soruldu