0 oy
624 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Arkadaşlar lütfen yargılamayın ailem başka yerde ben başka yerde gelinim tek bakıyo gibi bişeyim arada kaynanamlar bakıyo ama ev içinde genel olarak tekim hamilelikte bazı olaylar yaşadım ve iyice sınır hastası biri oldum, bebeğim de uyumakta zorlanan biri bazen uyulmadığı zaman istemsizce kızıyorum ama sonrasında çok üzülüyorum birtek ben mi böyleyim yavruma bunları yaşatmaya hiç hakkım yok ama inanın istemsiz oluyo

22 Cevaplar

+1 oy
(850 puan) tarafından
Bebeğinize hissettirdiğiniz her şey o da kaydediliyor. İlerde mutlaka acısı çıkar. Bebeğinin suçu ne? Yalnız kalman yaşadıkların ve seçimlerin onun suçu mu? Böyle düşünmeyi becerebilirsen kızmazsın belki. 
(11 puan) tarafından
Çok düşünüyorum gerçekten çok vicdan azabı duyuyorum ama destek almadan halledemeyeceğim galiba
-Reklam-
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Yani bence sen bunalmışsın baya bi çocuktan çıkartıyorsun 
(1,862 puan) tarafından
Bende ikinci çocuktan sonra senin gibi oldum sen yine iyisin  ben bir yıl sürdü toparlamam nerdeyse boşanıyorduk çok geç olmadan seni mutlu edecek olan şeyi bul
(11 puan) tarafından
Bu şehirden gidicez inşallah o zaman kendime gelip yavrumla mutlu olacağıma inanıyorum
(1,862 puan) tarafından
Inşallah gidersin ben hala gidemedim ama burda mutlu olmayı öğrendim
(11 puan) tarafından
Allah seninde yardımcın olsun
(1,862 puan) tarafından
Sağol canım inşallah seninde
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Bence tek bakmakla ilgili değil canım senin psikolojin ile ilgili bir durum. Biraz kitaplar oku, videolar izle bu konuda eğer kendin çözemiyorsan profesyonel destek al çünkü çocuğunda kalıcı yaralar açabilirsin. Bunları yaşaman normal ama çözüm bulmaman yanlış olur
(11 puan) tarafından
Onu da korkutuyorum bi çözüm bulmam lazım inşallah biran önce kendimi duzeltebilirim
(2,132 puan) tarafından
Farkında olman güzel. Anneler de insandır, hata yapabilir. En kısa zamanda düzeltmek önemli. Destek almaktan çekinme ama bazen ufak değişimlerle kendi kendine bir sistem kurabilirsin
(11 puan) tarafından
Biraz sabredersem eşim askere gidicek ailemin yanina gidicem inşallah orada kendimi düzeltebilirim
0 oy
(9,579 puan) tarafından
Destek al canım yanlıxlık seni etkilemşi
(11 puan) tarafından
Haklisiniz destek almak şart oldu
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Yapma kendine hakim ol çocuk sinir hastası olur onun ne suçu günahı var teklik ile başa çıkmaya calis ben de tekim iki bebe var bir tanesi meme düşkünü öbürü kardeşini kıskanır sürekli döver. Ailem uzakta eşim huysuz. Napalim başa gelen çekiliyor malesef. Onlar için en iyi şartları oluşturmaya calisiyorum kendimi tutuyorum
(11 puan) tarafından
Haklisin annelik sabır işi kendimizi törpülememiş lazım allah yardımcımız olsun
(4,040 puan) tarafından
Canım bir de ben bekarken acayip rahattım gezer tozar eglenirdim. Arkadaş çevrem genişti hep buluşmalar giderdim. Sürekli hayata serüven gözüyle bakardım boş tartışmaları geri düşünceleri hiç sevmezdim. Evlendim bkun içine kendi karımla düştüm. Kendi ayağima kendim sıktım. Ama sürekli bunları düşünerek güzel günleri zehir edemem. Bebek bakımı da bir serüven bir daha geri gelmeyecek o yavru bir daha senin gözünün icone muhtaç muhtaç bakmayacak. Şimdiden tadını çıkar sonsuz sevgini göster. Ondan seni anlamasını yükünü çekmesini isteme. İki dert sahibi olacağınıza iki mutlu insan olun. Anne ve yavru mutlu olun.
(11 puan) tarafından
Bende senin gibi çok rahattım çok farklı kültürü olan bir şehire gelin geldim çok severek geldim burada da hayatımı.mahvettim ama yavrumun hiç suçu yok inşallah dediğin gibi yapabilirim yavrumla mutlu olurum
(4,040 puan) tarafından
Evet insanın zoruna gidiyor belki sinirin o yüzden Esra ezmeci falan dinle istersen kendine yol yordam olustir
(11 puan) tarafından
Bi bakiyim inşallah faydası olur
0 oy
tarafından

image

Bende çok sinirliydim istemedende olsa bebegıme kızıp bağırıyor sinir krizi geçiriyordum sonra piskoloğa gttim anlattım ilaç verdi ilaç içtiğinden beri çok sakinim hiç sinirlenmiyorum sende piskoloğa gt ilaç al tavsiye ederim kesınlıkle 

(594 puan) tarafından
Benm ilacın adıdazedprex di. Doktor en hafif ilaç dedi ama bilmyiorum bana dokundu bünye alısır dedim içtim 16 gün ama yok dayanamadım sonunda
tarafından
Doğrudur canım bilmiyorum ya geçmiş olsun
(594 puan) tarafından
Sağol canım benm
(11 puan) tarafından
Psikoloğa gideceğim inşallah faydası olur
tarafından
Olur canım anlat piskoloğa uygun bir ilaç versin
0 oy
(3,009 puan) tarafından
Bende malesef babasjnın kardeşinin sinirini ondan çıkarıyorum çok üzülüyorum yavruma elimde olmuyor dinlemiyor bazen hep bişeyler isteyince kızıyorum :((( sonra kendime ve evdeki s.a.lğa kızıyorum yeminle huzur kalmadı :(((
(11 puan) tarafından
Robot değiliz ki sinirlerimiz dayanmayı çocuk bakmak çok zormuş Allah yardımcımız olsun
(3,009 puan) tarafından
Malesef :((((
0 oy
(657 puan) tarafından
Sana kendi şartlarımı anlatan uzunca bir mesaj yazmıştım ama sildim. Kıyaslama yapmak istemiyorum. Sadece şunu bil, bebeğine bağırmak herşeyi daha kötü yapacak. Bebeğinin sana ihtiyacı var ona destek olman gerek. Bu dünyaya gelmeyi o seçmedi. Eğer çok zorlaniyorsan kayinvalidenden daha çok destek iste. İmkanın varsa bir psikolog ile görüşmeni tavsiye edebilirim. Emin ol çok faydası olur.
(657 puan) tarafından
Bebeğim 8 aylık. Uyku konusunda çok perişan haldeyim. Eşim çok erken gidip çok geç geliyor. Tamamen tek bakıyorum. Bebeğime hiç bagirmadim. Hadi oglummm poff şeklinde sitemkar konuştum en fazla. Uykusuzluktan delirme noktasına geldiginde bebeğime kızmak yerine susuyorum. İçimden söylensem bile bebeğime yumuşak davranıyorum. Asla o anlık uykusuzluğumu yansıtmanaya çalışıyorum.
(657 puan) tarafından
Kendi ilaciniz yine sizde. Bebeğiniz size şifa olur. Çok uykusuzken onun da uykusuzluk yüzünden ne kadar zorlandığını düşünün. Annecim uyuyamıyorum şöyle şöyle derdim var diye size anlattığını düşünün. Ben öyle yapıp sonra bebeğimle konuşa konuşa uyutuyorum. Zor oluyor ama şefkatle uyumuş oluyor. Ben de sinirlenmek yerine onunla uyum haline girmiş oluyorum. Terapiye mutlaka başlayın. Bebek büyütmek çok zor bir dönem. İnşallah çözersiniz
(11 puan) tarafından
Keşke senin gibi olabilsem
(657 puan) tarafından
Ah ah canım. Neyse :) Allah yardımcın olsun. Çocuk gelişimi ile ilgili bir şeyler izlemeye çalış. Bu yaklaşımın yüzünden bebeğinin ileride sorunlar yaşayabileceğini düşün. Herkes çocuğu iyi olsun ister. Bunun için önce senin iyi olman gerek. Bebeği kayinvalideme bırakıp terapiye git. Online da terapi verenler var. Ama dışarı çıkınca havan değişir daha iyi olur. Erteleme ama bu işi
(11 puan) tarafından
Gidicem biran önce teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım bir çok anne başka bir şehirde belki de yanında eşi olmadan bile büyütüyor yavrularını. Sen tek başına yorulup yıpranmışsın bebekli hayatın sorumluluğu çökmüş omuzlarına ama cevabı kendin biliyorsun bak. Evladına yaşatmaman gerek bunları. Sinirli otoriter suratı asık bir anne çocuklar için her zaman bir kara lekedir. Törpüsü  kendini namazlarında sonra secdede ağla öyle at sinirini evinde bakara aç. Çok ağladığı zaman sen de deliliğe vur bebeğinle çocuk gibi oyna dikkatini başka bir yöne çek. Kendini iyileştirmen yine senin elinde. Evladına yaptığın şey için üzülüp yapmadığın şeyler için sevineceğim tek konu bu. O an fazla gidiyorsun de kendine aynaya bak bebeğinle o minnoş yüzünü görünce bile rahatlayacaksın bak inan ki❤
(11 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim kendimi en kısa zamanda toprulemeye çalışacağım yavrum daha fazla üzülsün istemiyorum
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Bende doğum yaptıktan sonra eşimle gerildigimizde bebegime çok sabırsız olduğumu fark etmiştim sonrasında eşime yüklenip bebegime sığınmaya karar verdim hemen topladim.Size de tavsiye ederim çünkü onlar bize muhtaç ve bizim her üzülüp gergin olduğumuzda bizi en iyi onlar anladığı için iyice huysuzlaniyorlar.Ofkemiz ait olduğu kişiye gitsin daha iyi.pismanlik yok ,dingin bir hayat var rahatlama var  deneyin bebeğinizde uyumaya başlayacak, kısa süre sonra kocanizda ayağını denk alacak.  O uykusuz kalıp şişsin içinde patlasin:))
(11 puan) tarafından
Haklisiniz küçücük bebeğin ne günahı var bir şekilde kendimi törpulemeliyim
0 oy
(5,837 puan) tarafından
6ay 20 günlük oğlum bu hafta okadar uyumadı ki diş yüzünden uyku gerilemesi var sinirlerim yıprandı 2 gün önce bende sinirle bağırdım oğlumda şaka yaptım sanıp güldü o gülünce varya dünya başıma yıkıldı.. Nasıl ağladım ben napıyorum diye sonra 2gündür eşim beni dışarı çıkarıyor dün arkadaşlarıma bıraktı oğlumu alıp bebek arabasıyla gezdirip uyuttu uyanana kadar gelmedi mesela bugünde öğleden sonra bikaç saat uyu sen ben bakayım dedi akşamda başka yere misafirliğe gittik çok bunalıyor insan.. Hiç yapmam dediğin şeyi yapıyorsun 
(11 puan) tarafından
Kesinlikle ne yaptığımızı farkında olamıyoruz bir çevrem bile yok yaşadığım yerde belki olsa bu kadar yıpratmam kendimi bebeğimi, eşin ne güzel sana destek olmuş benimki de elinden geleni yapıyor ama çıkıp kafa dağıtacak kimsem bile yok diye dusujuyorum
(3,006 puan) tarafından
Bebeğiniz var bebek arabasını alıp yanınıza çıkın takin kulaklığınızi gezin dolaşın evden birde kahvenizi yanınıza alın gidin bir parkta oturun bebis biraz büyüdükçe parkta götürürseniz oyun gruplarında bebekli anneler ile arkadaş olacaksiniz merak etmeyin
(11 puan) tarafından
Hepsini deneyeceğim 2 ay sonra da memleketime taşınıyorum orda iyi olacağım ınsalalh
(3,006 puan) tarafından
hayat size hep gülsün neşeniz bir mucize gibi geri gelsin inşallah.
(11 puan) tarafından
Amin çok sağolun
0 oy
(395 puan) tarafından
Bende çok sinirliyim elimde olmadan sinirlenıyorum kansızlık ve şeker de sinirlilik yapıyor genel vitamın degerlerınıze mutlaka baktırın
(11 puan) tarafından
Hamileyken şeker vardı gitti aslında ama kalıcı bir hasar mi bıraktı anlamıyorum bu kadar sınırlı değildim
(395 puan) tarafından
Hamıleyken bende de şeker vardı. Şimdi 2 sene gectı sekerım yıne yukselmıs benım sekerden dolayı sınırlenmem ama sızın baska vıtamın dusukluğundende olabılır. Belkı vıtamın takvıyesı ıyı gelır
(11 puan) tarafından
Haklisiniz bi haktirmam lazım
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bizde oyleydik cnm. Bnm bide ikinci oldu yeni. Bunda daha sabirliyim ama. Uyumak istemediginde oynuyorum. Ama genelde iki üç saatte bir mutlaka uyutuyorum. Bebeğinin illaki bı yöntemi vardır..ayakta sallama kokuyla uyuma..kucakta gezddirme..memede uyuma gibi. Onu yapacaksin . Saatleri değiştiğinde de huzursuzlasip asla uyumak istemiyorlar.
(11 puan) tarafından
Evet çok huysuzlanıyo bazen dayanamıyorum inşallah sürekli tekrarlamaz
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Gene kaynanam yardımcınmıs bosuna kendını yıpratma cocugada travma yasatma.cpcuk bu uyur uyumaz dengesı her sasar ben hamilelikte neler yasadım ve tektım dogurdum 8 gün annem vardı sonra hep tektım.hala da tekim 
(11 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
0 oy
(171 puan) tarafından
Bundan 3 veya 4 ay önce bende senin gibi idim. Çocuktan dolayı şimdi kim kimse kalmadı yanımızda var olan o.zaman anladım. Kizima karşı haksızlık yaptığımı birde sana şöyle söyleyeyim benimde kimim kimsem yok eşim ve kizim haricinde burda eşimin ailesi kalmadı ailesi dediğim annesi vardı vefat etti. Kizimla ilgileniyordu. O zamanlarda ama giden gidiyor. Hemde ebedi olarak. Yâni demek istediğim hayatin acı gerçeklerini görünce çok çok iyi anlıyorsun herşeyi ben ne yapıyorum diye. Yüzleşiyorsun kendinle. Sana tavsiyem üzme bebeğini onun sucu yok hakkı yok üzülmeye ağlatmaya onlar istemedi bu dünyaya gelmek için. Ben pişmanım ve pismanligimla yasıyorum önceki yapılanlardan dolayı kizima. Şimdi nazlı ve şımarık bir kiz oldu tabi 4 yaşında şuan kizim. Onlar şımarmayi hakkediyorlar.Rabbim aklımıza mukayyet olsun sabır versin inşallah.Temennim bu....!!!
(11 puan) tarafından
Çok doğru Allah sabır versin bizlere inşallah
(171 puan) tarafından
Amin canım benim birde yakın arkadaş kendi emsalın da değil kafa dengi olacak bir bayan arkadaşın da olmayınca insan kafasını da dagitamiyor haliyle. :)
(11 puan) tarafından
Doğru valla
0 oy
(1,405 puan) tarafından
o bebeği anne ler için mi yaptın kayinvaliden için mi? anlamıyorum yok yalnızım yok tek bakıyorum diye sanki hersey maruz görülür gibi lanse ediyorsunuz. çocukları kendiniz için doguruyrosunuz Bi zahmet başkasında beklentiniz olmasın başkası için dogurmadiniz çocukları da hı zahmet doğru düzgün büyütün. 
(11 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
INe diyosun ya eminim bebeğini tek başına el bebek gül bebek buyutuyosundur her annenin yardıma ihtiyacı vardır sen hiç mi zorlanmıyosun sanki bana gelip dört dörtlük anneymışsin gibi ahkam kesme kimsenin ne yasadigini bilemezsin
(1,405 puan) tarafından
ben kimse yardım almasın tek büyütsün demiyorum. teksin diye o çocuğa bağırma hakkına mi sahipsin
(11 puan) tarafından
Ya ben bile isteye mi bağırıyorum kim çocuğuna bile isteye bağırır bi otur etraflıca düşün bi sorun var demek ki bi rahatsızlığım var demek ki kendime hakim olamadığına göre  burdan destek almak istedim ama bi sen çıktın böyle karalamaya çalışan Allahtan
0 oy
(496 puan) tarafından
Kimse cumbur cemaat bakmiuo çocuğuna. Bende ailemden uzaktayım eşimin ailesi uzakta tek başımıza yüz dogdugun günden bu yana hep tek basimaudim tama haklısın bizde etten kemikteniz bazen sinirleniyoruz ama elinden geldiğince sakin olmaya çalış lütfen 
(11 puan) tarafından
Evet sadece aile söz konusu değil sadece bunalıyorum o yüzden böyle oluyo sanırım ama kendimi torpulemem lazim
0 oy
(15,196 puan) tarafından
Bir tek sen böyle değilsin. İnsan uykusuz olunca ekstra sınırlı oluyor. Ben de bagirirdim bazen. Hala da bagirdigim kızdığım olur. Ama insan çok üzülüyor. Bu davranisimizi olabildiğince azaltmali ve bırakmalıyız. Tek çözümü bu. Bağırınca fayda da etmiyor zaten. 
(11 puan) tarafından
Olan onlara oluyo Allah bizlere sabır versin
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Arada bir bende bağırıyorum sonra pişman oluyorum .Yeşil çay içiyorum , bayağı faydasını gördüm daha sakinim  oğluma daha anlayışlı davranabiliyorum sende dene
(11 puan) tarafından
Hemen alıyım inşallah faydası olur emzirirken içiliyor mu
(7,935 puan) tarafından
sütündeki gazı alır , sütün çoğalır
(11 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Bebeğin nekadarlik ?

Emin ol her anne bebeğine kiziyordur ama bunun bir dozu olmalı yani her ağladığında kızmak gibi yada her yaramazlık yaptığında kızmak gibimi arada bir tabiki kızıyoruz sonuçta bizde insanız yeri geldiğinde sinirlerinizi hakim olamiyorz 
(11 puan) tarafından
Yok yok her ağladığında kesinlikle kızmıyorum çoğunlukla da iyiyiz çok şükür 7 aylık, bazı geceler uyumuyor o zaman sinirlerim bozuluyo
(1,230 puan) tarafından
7Aylik çok küçük evet insan sinirleniyor ama biz sinirlendiğinde bebekler nekadar küçükte olsa etkileniyor ve daha çok huzursuz oluyir huzursuz olduğunda uykuya direnebiliyirlar
(11 puan) tarafından
Evet kesinlikle kendimi törpülemem lazım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 170 göst.
4 Haziran 2021 Aile kategorisinde BegumY (124 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 518 göst.
18 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Dilara16 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 364 göst.
0 oy