+1 oy
515 göst.
Aile kategorisinde (233 puan) tarafından

image

kedili evde bebek olmaz diyenler doğunca görecekler insallah çok güzel olduğunu:))

20 Cevaplar

+3 oy
(119,231 puan) tarafından
En korktugum canlı 
(6,441 puan) tarafından
Benimde yanından geçemem kızım büyüyünce isterse ne yaparım bilmiyorum
(17,722 puan) tarafından
Benimde ya ısınamadm şu hayvana
-Reklam-
+1 oy
(1,271 puan) tarafından

Çok iyi anlaşa bilirler ama ben bebekli evde hay.vana karşıyım kuslarimi bile verdim ben Allah korusun tüyünü yuta bilir hastalık verebilir 

tarafından
Asisi olsa bile tuyu hasta eder
(233 puan) tarafından
Etmez etmez
tarafından
Bizim bi akrabamiza etmisti yazik cocugun migdesinde yumak seklinde oldu ameliyata aldilar ben yine uyarim gerisi sana kalmaz
(6,441 puan) tarafından
Ediyor canım sende çocuğunu uzak tut evladın daha önemlidir diye düşünüyorum Allah korusun alerjisi olur tüyü kaçar falan
tarafından
Hasta ettiği falan yok. Allah aşkına ya hurafe hurafe şeyler. Çocuk kediyi yalıyor muymuş da nasıl o kadar tüy yutmuş acaba? Millet ne seviyor abartmayı. Kedi tüyü de insan tüyüyle aynı formattadır. İkisi de yutulduğu taktirde sindirilmeden dışkı ile atılır. Hasta eden tüye tutunmuş olan parazit yumurtasıdır. Onu da ev kedisinin alması imkansız. Hele bi de parazit ilaçlarını oluyorsa.
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Yaaa bunu yapmaa bana
(233 puan) tarafından
Nedenn:D
(2,291 puan) tarafından
Ya cok güzel mahvoldum burda :)
(233 puan) tarafından
Bende çok aşığım ikisine de :))
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Bende kedi alıcaktım oglum cok istiyodu kızıma doğum yaptıktan sonra kızımın sıktılarından dolayı doktor önermedi biraz buyusun dedi suan yasına gircek ama hala önermiyolar
0 oy
(657 puan) tarafından
3 kedi ve 1 bebekli hayatim... Misler gibi anlasiyorlar. Harika bir ortam var cidden.
(657 puan) tarafından
Harika. Bizimkiler özellikle beni paylaşmakta çok zorlanıyorlar. Doğuma gittim geldim hepsi derbeder olmuş evde. Halbuki eşim gelip ilgilendi. İlk zamanlarda da ilgim hep bebekte olduğu için epey zorlandılar. Neyse ki yavrularım alıştı sonra.
(2,291 puan) tarafından
3 kedi masallahh
(233 puan) tarafından
Evet anneye düşkün oluyorlar :))
(657 puan) tarafından
Biri aşırı babacı aslında. İlk zamanlar bebek sesinden çok rahatsız oluyorlardı. Şimdi oğlum ağlayınca benden önce ilgileniyorlar. Biri ayağını yalar öteki önünde göbek açar diğeri gelir bana kızar bak şu çocuğa diye.
(656 puan) tarafından
Hahaha çok hoşuma gitti tepkileri
0 oy
tarafından
Ben karşıyım kedili ewde bebek bakmaya  kuzenimin miasi vardı biz giitti bebeğim hemn hastalandi 
0 oy
tarafından
Yaaa çok güzel ☺️❤️
0 oy
(1,404 puan) tarafından
Hiiicccc birsey olmuyorrr hiccc birseyyyy. 20 yasindayim bebekligimden belli kedilerleyim yan yana yattim yan yana yemek yedim hic birseyim yok cok sukur :) oglumda alarji cikinca mecbur anneme vermek zorunda kaldim cunku alarjiye bi care yok maalesef :( 7 yasindan sonra muhakkak geri alcam prensesimi
(3,681 puan) tarafından
Alerji olduğunu nasıl anladınız canım bizde de var 2 aydır belirtileri ne oluyor
(1,404 puan) tarafından
Sürekli burun akintisi goz kizarikliği arada bi oksuruk ve surekli olarak hapsiriktan anladim canim
(3,681 puan) tarafından
Arada burun tıkanıklığı oluruyor sadece ondan bende biraz tedirgin oldum
(1,404 puan) tarafından
Takip et canim eğer sıklaşmaya baslarsa evet alerjidir
(3,681 puan) tarafından
Tamam canim teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Bir tanıdığım doğum yapınca kedisi ona küsmüş bebeğin olduğu ortama girmiyor muş hatta yemek bile yemeyi bırakmış oda başkasına vermek zorunda kalmış inşallah senin kendide olmaz bu
(233 puan) tarafından
Asosyal kediler için evet benim kedi çoğu kişiyle anlaşır o yüzden öyle bir ihtimal vermiyorum alisacaklsr ve birbirlerine iyi arkadaş olacaklar :)
tarafından
Eve bebek yada çocuk gelince saklanırmış zaten ama 3 ay boyunca her yolu denemiş bakmış kedi yemiyor hasta olacak vermiş oda inşallah seninkiler iyi anlaşır  :)
(233 puan) tarafından
Insalllah insallah
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Kesinlikle katiliyorum hayvanla büyüyen bebeklerin zihin gelisimi bile etki ediyor denilir bende çok istiyorum ama eşim köpek isriyor ben kedi :) 
(233 puan) tarafından
Aynen öyle canım zihin gelişimine bile faydası var :)
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Yo bizim akrabalr var hepsinin evinde kedii bebek iç ice alerji durumu olmadıktan sonra hayvanlar çocuklara iyi geliyor ayrıca kıl tüy durumundan evimde tercih etmem ama olur yani neden olmasın ki
(233 puan) tarafından
Aynen alerji olmadıktan sonra sıkıntı olmaz hatta birbirlerine arkadaş olurlar :)
(4,431 puan) tarafından
Evet bencede hayvanları severim benim de kuşum var bı tane bı ara köpeğim vardı memlekette ama ev bahceliydi o zaman:)
0 oy
(9,546 puan) tarafından

Hangisi kızın hangisi oğlun :D

(233 puan) tarafından
Kedim oğlan:)
0 oy
(809 puan) tarafından

image

image

benim de kızım ve oğluşum var. Şimdi 3 hafta sonra bir oğluşum daha doğacak. Kızım kardeşini böyle hissetmeyi çok seviyor ama çok da kıskanıyor şimdiden. Oğlum ise kendisi gibi oğlan geleceği için çok mutlu;))
(233 puan) tarafından
Çok tatlilar yaa maşallah:
(657 puan) tarafından
Ben bunların suratını sıfatını yerim.
0 oy
tarafından
Maşallah canım

Bizimde iki tane kuşumuz vardı kızım buyuyene kadar oynarlardi ama sonra köye gönderdik 
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Kanepenin rengi çok guzelmis:)))
0 oy
tarafından
Bebek Bi 3 yaşına girdikten sonra evet çok da faydalı olurlar birbirlerine ama tüyler çok tehlikeli hele 4 Aydan sonra o bebeğin eli hep ağzında olacak, emekleyecek ne bulsa ağzına alacak ister istemez o tüyler de evde mutlaka olacak.

Bebek oral dönemi atlattiktan sonra daha iyi nacizane fikrim çünkü bazı şeyler hayatta 1 kez oluyor çözüm de olmuyor maalesef eltim kediyle büyümüş kili kist yapmış cocuk yaşta ameliyat olmuş sonra kendini çok da toplayamamis
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Aşırı aşırı severim kediyi bekarken çok da baktım ama bebekle aynı evde asla doğru bulmuyorum çünkü yakınımda gördüm ben o yüzden çok korkarim tüyü boğazına kaçabilir benim arkadaşımın ciğerine yapışmıştı tüy o yüzden evde hem kedi hem bebek olmaz bence çok riskli 
0 oy
(2,799 puan) tarafından
Herkesin Kendi tercihi ama minik bir bebekle kedinin aynı evde bulunmasını doğru bulmuyorum.
0 oy
tarafından
Bencede kesin canım 
0 oy
(563 puan) tarafından
Bebekli evde tüylü ****** nasıl beslenirki normalde de beslenmez bence hiç hijyenik degil 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 263 göst.
0 oy
19 cevap 407 göst.
+1 oy
12 cevap 609 göst.
26 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 329 göst.
15 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu

379,093 soru