0 oy
214 göst.
Aile kategorisinde (893 puan) tarafından
geçen yaz istanbuldan memlekete babamin evine gittim.abimin evindeydim abimin evi babamin eviyle aynı bahçede.yengemlerde oturuyorken yengem balkonda bacisiyla konuşuyordu ses hoperlöydeydi.istanbuldaki görümcem gelmiş dedi yengem.bacisinda anam evlerinde oturmuyorlar ne isleri var dedi yengem hemen hoperleri kapatti evet filan dedi.duymamazliktan geldim.dun ablamla konustuk yengenin bacısı gelmiş yenge de kalacakmış 1 hafta dedi.bana niye gelmiş diyen bacısı ve oda istanbulda oturuyo şimdi o gitmiş memlekete bende ablama anlattım.ablam ara yengeyi konuş ayşe burda dediğinde aman evinde niye oturmuyo ne işi varmış de dedi boşver abla dedim.siz olsanız arayıp soylermiydiniz.ben o gün çok kırılmıştım babamın evine gitmek insanlara dert olmuştu.babam rahmetli oldu ve ben bu yaz gitmedim

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kimse benim babamin evine gitmeme laf soyleyemez hele o kim ki hic bisey diyemez verirdim agzinin payini onu ne ilgilendirir o kimmiş 
(893 puan) tarafından
ablam ben arayıp yengeye soyliycem dedi
-Reklam-
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ben kırılmazdim çünkü takmazdım yani ona ne amaaan 
(893 puan) tarafından
ablam yengeye ben soyliycem dedi
(1,862 puan) tarafından
Bence soylemese daha iyi çünkü bu seferde aaa öyle olmadı kardeşim yalnis anlamış diyip kin tutmaya başlayacak
0 oy
tarafından
Keşke zamanında söyleseydin canım 
(893 puan) tarafından
ne biliyim o an tuhaf olmuştum susmayı tercih ettim.ablam arayıp soyliycem yengeye dedi
0 oy
(657 puan) tarafından
Kardeşler arasında bazen böyle konuşmalar geçiyor. Normalde kalbinde o insana karşı kötülük olmadığı halde yengelik, görümcelik damarı her neyse tutuyor. Çok takılmamak gerek. Yengen de zaten yanlış bir şey olduğunu düşünüp hoparlörü kapatmış. Mahcup hissetmis demek ki. Ben de bir gün ablamla konuşurken abimin eşinin de orada olduğunu duydum. O da mı orada dedim. Meğer telefon hoparlördeymis. Çok çok mahcup olmuştum. Şimdi abimden daha çok seviyorum. 
0 oy
(118 puan) tarafından
Hayat ne acı değil mi evleniyorsun aile evine el kızı olan sen oluyorsun boşver söyleme babani kaybettigin için üzüldüm Allah rahmet eylesin söylemek sana bişey kazandırmaz ama kalbin kirildiysa Allah'ım kirik kalplerle beraberdir biliyorsun 
0 oy
(916 puan) tarafından
Sönmüş ateş kur tutmaz bacım boşver canını sıkmaya değmez pislk insan işte 
0 oy
tarafından
Öyle bi şey yaparsan onemsedigini düşünür ve havalara girer bırak umursama kimseyi arkandan konuşmaları kendi ayıpları 
0 oy
tarafından
Canım kirildigini bir sene sonra değil. O gün söylemeliyim. Boşver uzatma bence
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Derdim valla 
0 oy
(618 puan) tarafından
Cnm benim iki yengem babamlarla aynı bahçede büyük yengem değilde küçük olan kimse evine gitmesini istemez bende hiç oralı olmam gelip giderse babamın evine hiç birsekilde tavır almam çünkü umrumda olmaz boşver sen babanın evine git kimse karışamaz 
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Ben söylerdim ablanın söylemesi ne alaka olur ama sen söyleyebilirsin bence
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Yengen soylememis sonuçta kardeşi söylemiş. Bazen benim kardeşlerim de eşimin abileri için kırıcı şeyler söyler. Tabi onlara ve eşime duyurmam. Doğru mu değil tabi ama oluyor bazen. Bence boşver ciddiye alma. Yengen gittiğinde seni rahatsız edecek davranışta bulunuyorsa gitmezsin evine babanin evinde kalırsın ama tatsızlık çıkarma boşver. Her zaman kardeşlerimizin dediklerine karisamiyoruz
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Şu an  de ya da deme diyemem ama ben olsam o an girerdim içeri bir yanlışlık olmuş yenge ben size gelmedim babamı görmeye geldim baba evime gelmemin de sizi ilgilendirdiğini düşünmüyorum derdim ne gereksiz insanlar var ya 
0 oy
tarafından
İçimde kalıp dert olacağına dışarı çıksın mert olsun,ben söylerim duramam
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ben keskinlikle aramazdim o ayıp etmiş bende mi ayıp etseydim bir daha evine gitmezdim babamın evine giderdim 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 342 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Eda34 (314 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 389 göst.
0 oy
4 cevap 217 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Ysmnalparsln (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 62 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (818 puan) tarafından soruldu