0 oy
623 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar eşimin işi iyi 10 bin maaş alıyor ama her ay geliyor yetistiremiyorum nasıl olacak diyor bende dedim ver maaşının hepsini bana bir ay döndereyim oda tamam dedi getirdi maaş kartını verdi yetiştir herseyi öde hallet bundan sonra kartım sende kalsın dedi ana içinden çıkamazsan başka kart falan vermem dedi iyimi yaptım bilemedim 

36 Cevaplar

0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bende denedim canım onu gecindiremedim bende 10 bin lirayla denedim olmadı ödenecekler çok bizde yetişmedi yani 
(7,376 puan) tarafından
İç sorma e çok kalabalıklar ondan kayinpederim var 47 torun toeunlarin çocukları var
(916 puan) tarafından
47 miiiii aman Allahım ben Şok
(7,376 puan) tarafından
12 kardeşler canım esimler ben ve en küçük görümcem hariç 6 tane olanlar var 5 tane çocuğu olanlar var yani çok kalabalık
(916 puan) tarafından
Bu kıtlıkta nasıl o kadar boğaza bakıyorlar maşallah yani
(7,376 puan) tarafından
Valla canım anlamak zor
-Reklam-
0 oy
(2,132 puan) tarafından
evliliğimizin ilk ayları hesaplar bendeydi. Hem iş hem ev hem hesap çok yorulmuştum. Eşimin alacağı hiçbir sorumluluk yoktu laylaylom yaşıyordu. Sonra verdim hesapları ona şimdi kafam rahat. Bu ay sıkışığız ekstralara girmeyelim der. Onun dışında yetişmiyorsa onun sorunu bir de o stresi çekemem yani. 

Kira vermiyorsaniz, içki sigara yoksa, ekstra harcamalar yoksa 10 bin yeter diye düşünüyorum.
tarafından
Evleneli 5 yıl oldu canım hiç denk getiremedi hep hesap kitap yapıyor ofluyor pufluyor banada gına geldi artık böyle Bi teklif te bulundum kira veriyoruz 1 000 tl sigaramizda var alkol ekstra masraf çok yok bakalım bu ay deniycem
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Evet zor iş faturaları ödeyip mutfak alışverişi sadece gerekli olanı alıp kendinden ve çocuktan kisman lazım yani iki üç alacağına bir alman lazım 
tarafından
Bi ay napıp yapıp yetiştirmem lazım rezil olmadan canım bakalım nasıl olacak
(2,501 puan) tarafından
Ben artirabildim sana bol sans ☺️☺️
tarafından
:)) canım benim kendime güveniyorum yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum teşekkür ederim  :))
(2,501 puan) tarafından
☺️☺️ aynen başarılar sana
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım erkekler cebinde para varken her aklına geleni almak istiyor .Erkekler para idaresi bilmiyor.Maaş kartını almadım ama nereye ne ödenecek nereden ne alınacak beraber karar veriyoruz .

Bence döndürürsün .Önce ödemeleri aciliyet sırasına koy , Sonra alınacakları aciliyet sırasına göre listele sırasıyla yap sonra artanıda acil durumlar için köşeye koy yada hesabına at.
tarafından
Tam olarak ta öyle canım ben ondan ekmek istiyorum o indirime girmiş diye 170 tl verip deterjan alıp geliyor dolapta duruyor e bu ay elektriğe ver bitince alırdık diyorum ne zararı var diyor evet faturaları öderim hastane mutfak masraflarını ayırırım bu ay Bi gram alabilsemde keşke şu ev gecindirme konusunu kapatsak
0 oy
(3,895 puan) tarafından
O kadar para eşimde olacak var ya hem altin alir arti para kalir hemde evi gecindirir. :D
tarafından
Yok kız öyle olmuyo biseyler çıkıyo ekstra mutlaka ama bide ben deniyim olur belki bakalım:))
tarafından
O iş öyle olmuyor az talep ne kadar gelir o kadar gider var 2019 da evlndim 4 binle geciniyordm şimdi maas 10 bin oldu kıt kanaat
(3,895 puan) tarafından
Kız biz asgari ücret ile geçiniyoruz.
0 oy
(2,608 puan) tarafından
Kuzucum sudan elektirikten tasarruf et market pazar fazla almaktansa idareli al ben mesela elektirik su idaresi hep bende evde çocuklar ve ben varım esim yurt dışında gecen sene yazin elektirik 2000 bin geldi ben açtığım saatlere dikkat ettim 1000 tle düştü faturam misal suyuda idareli kullandım 
tarafından
Bende idareliyim valla savurgan olan o ama kabul etmiyo sana versem iki günde bitirirsin diyordu hep bakalım bu ay nolacak biraz önce bulaşık yıkadım suyu hemen kapattım tv izlemiyorsam kapatıyorum akşam Bi odada oturmuyorsak ışığı kapatıyorum becerecem galiba :))
0 oy
(10,023 puan) tarafından
Eviniz kendinizinmi kac cocuk var bez mama varmi ve nerde yasiyorsunuz :)
tarafından
Yok canım kira 1000 tl bir oğlum var birde hamileyim eylülde doğumum var mama yok bez var Tekirdağ'da yaşıyoruz:))
(10,023 puan) tarafından
Yani biraz siksan gecinirsin aslinda canim. Esinin sigarasi falan varmi. Benzinle isiniz varmi falan onlarda onemli
0 oy
tarafından
Evlendigimizden beri eşim maaşından 500tl alır gerisini bana verir. Ben gayet hallediyorum herşeyi biriktiriyorum hatta. Tabi bu sizin giderlerinizle orantılı bir şey. Eşimin maaşı da asgari ücretten biraz fazla.
tarafından
Maşallah ne güzel benim eşimde bana aylık 500 tl verir onuda geri ister :)) giderlerimiz soyle çocuğu hastaneye götür ben hamileyim gidiyorum bide 1750 tl kredisi var gerisi normal masraf elektrik su vs
tarafından
Kız benimde yeni bebeğim oldu 1 aylık. Birde biz tüp bebek tedavisi gördüm 2 defa ama ona rağmen yetiriyoruz çok şükür
0 oy
(1,331 puan) tarafından
6 yillik evliyim daha yeni eve biseyler alabiliyoruz o da kirada degiliz annemlerin yanina tasindik bildigin ev kiralari 5 binden basliyr bu donemde gecinmek cok zor kisa kisa bisey kalmadi daha nerden kisacagiz
tarafından
Allah yardimcimiz olsun Rabbım herkese kolaylık versin insallah
0 oy
tarafından
Asgari ucretle tek cocuk geciniyoz bi sekilde valla canim esim anva mesai yaparsa  extrdan alio oda en fazla 300 500 çok şükür
tarafından
Evet herkes Bi şekilde geçiniyor canım hayat şartları çok zor simdi 300 500 tlnin adı var valla Allah Bi kolaylık versin insallah
tarafından
Amin canim öyle tabinaylik oglumun mama bez masrafi sadece 1000 tl inan bi hasta oldu bu ay ilaciydi hastanesiydi derken cok masraf oldu bilekligim vardi yarim onu bozdurdum kalaniylada ogluma kunye yaptirdim  cok zor yani bizi bu hale dusurenler utansin cor zor durumda olan insanlar var
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Mesal cnm ödenecek bütün şeyleri öde aklında bir ödeme kalmasın geriye nekdar kalacaksa sende ona göre ayarlarsn
tarafından
Evet öyle yapcam canım giderleri hallettikten sonra ne kalırsa onu yeriz benim eniştem derki 10 binin varken 20 binlik yaşarsan altına kacirirsin
(1,186 puan) tarafından
Kesinlikle öyle cnm toplam ödemeleri hallet geri kalaninada gecinirsinz maaşa 1 gün kala paran attıysa at kumbaraya. Ben böyle yapym 20 TL bile kalsa kumbaraya atym
0 oy
tarafından
Otur öncelikle eşinle 

Herseyi kalem kalem yaz 

Elektrik 

Su 

... 

Böyle sırala baxi hepsine ne kadar gidiyor kaç para çıkıyor elinden onu hesapla sonra kalan parayla alışverişini falan yap o hesaba uymaya çalış yetişirsin eğer borcunuz falan yoksa.

Bide eğer elinde para kalıyorsa hesabı yapınca onun yarısini direk at kumbaraya çünkü birikim kalanla değil bastan koyduğunla yapılır☺
tarafından
Yazmayida denedik eşim hepsine fazla fazla yazıyor o yüzden bu ay onu karistirmiycam Bi kumbara yaptım ben 5 bin falan olmuştur hiç açmadım onunla doğum yapmayı düşünüyorum canım
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Bizde ödemeleri ben yapıyorum sürekli not alıyorum ona göre bir yol izliyoruz 
tarafından
Ben ödemeleri yaptinmi diyorum yaptım diyo iyi biraz kıyma getirde köfte yapayım diyorum o marketi alıp geliyo çok savurgan
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Yaparsın nolacak. Benim eşim ne fatura bilir ne ödeme. Maaşı alır herşeyi ben hallederim kalan parayı da değerlendiririm. Çünkü eşim tutumsuz biraz kendi istedi evlendik evleneli öyle. Hatta hamileligimin son aylarında ona vermistim hesabi bikac aylığına eksiye girdirdi hemen
tarafından
Öyle yapıyo benim eşimde çok savurgan hiç gözü görmez al iste yap der ama hep Bi yetişemez bakalım bu ay ya öyle ya böyle canım
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Kiraniz, kredi ödemeniz, borcunuz vs var mı? Bence bu devirde 10.000 lira çok para değil.
tarafından
1000 tl kira veriyor 1750 tl kredi ödüyor borcumuz yok birde aydan aya hamileliğim ve çocuk için kontrole gidiyoruz 10 000 tl çok para değil ama 5.500 tl ile geçinen var canım
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Çocukta varsa yetişmez zor olur
tarafından
Var ama yani bu çocuktan herkeste var:))
(1,736 puan) tarafından
Mama masrafı çok olabiliyor o açıdan dedim, bizim ayda 1200 lira mama masrafı oluyor mesela
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Maalesef  yetmiyor  canım  ne kadar kazaniyorsan  o kadar dan fazla  harciyorsun  kira  elektrik su  mutfak  masrafı  kredi  çocuk  için  ihtiyaçlar  bitmiyor  yani  bi birikim  yapım  diyorsun  birsey  çıkıyor  daha çok  borclaniyorsun  
tarafından
O doğru gelir giderle orantılı ama ucu ucuna bile yrtiremiyor benim niyetim onu denemek canım yoksa geçinmek çok zor
0 oy
tarafından
Bizde eşimin kendi dükkanı var çok şükür aylık kazancımız 50-60 arası değişiyor geçim sıkıntısı yaşamıyoruz Allah asgari ücretle ev geçindirmek zorunda olanlara yardım etsin 
tarafından
Aminn
0 oy
(9,247 puan) tarafından
10 bin bu zamanda az canım adam haklı
tarafından
Bu zamanda az ama çoğuna gorede iyi degilmi canım
(9,247 puan) tarafından
Bilemem. 10 bin bişey ifade etmiyor bana sabah markete gittim hiç bişey almadım desem yeri 300 TL tuttu.fiyatlar az olsa 10 bin ooo ıkı aile gecındırır.durmadıgım ewe 120 elektrik faturası gelmis dusun
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Ev kira değilse 10 binle ev bile alınır desem abartı olur :D Ama rahat rahat geçinmesi lazım bi evin.. Benim eşimin düzenli bi aylık geliri bile yok, bezli çocuğum var, yine de bi şekilde geçiniyoruz çok şükür 

tarafından
İşte en güzeli şükretmek Allah şükredenlere daha çok veriyor yok yok diyenlerinde yok oluyor Allah evinize bereket versin canım
(1,552 puan) tarafından
Amin, cümlemizin evine inşallah

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 311 göst.
17 Ocak 2022 Aile kategorisinde Kepii (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 286 göst.
0 oy
6 cevap 161 göst.
26 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy