0 oy
287 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (50 puan) tarafından

Gebelikte folik asit kulanmayan var mı:( ben 13+3 günlük oldum hiç kulanmadim 

16 Cevaplar

0 oy
(1,223 puan) tarafından
Oglumda bir sure kullanmistim yarida birakmistim cok onemli demisti doktorum ama bu hamileligimde hic kullanamadm ictigimi de cikardm yani mide bulantisindan
-Reklam-
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Ben gebelik öncesi hamile kalana kadar kullandım hatta kendim gittim istedim doktor zaten gebelik düşünen anneye veriyormuş kullammayanda mutlaka vardır 
0 oy
tarafından
.  Bak canim
(50 puan) tarafından
Video için sağol canım
0 oy
(9,600 puan) tarafından
Niye kullanmadın ki bebeğin gelişimi için gerekli birşey
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Sabah gebelik bölümüne yazmış biri mutlaka kullanın diye. Kullanmadığı için gebeliği sonlanmis Allah korusun. Bende bulantı dan düzenli kullanamadim bulantım geçtikten sonra kullandığım ilaçlarda vardi 
(50 puan) tarafından
Bende de çok bulantı var onun için de ilaç kulaniyorum umarım bebeğe bisy olmaz korkuyorum
(830 puan) tarafından
İlk hamileliğimde kullanmadm vermediler ki çok şükür düşük vs. Yaşamadım
(1,311 puan) tarafından
Herkeste bişey olmayabilir bazı kadınlarda kendinde düşüklük olunca bebeğe yetmeyebiliyor. Parkta karşılaştım spina bifida yani bel açıklığı ile doğmuş ameliyat olmuş hidrosefali oluşmuş. Doktor bı daha çocuk düşünürsen bir sene önceden tedaviye baslamalisin demiş. Bünye meselesi. Annelerimiz zamanında folik asit falan kullanan yokmuş yani
0 oy
tarafından
Kullanman gerekiyor bebegın için doktor söylemedi.mi?
0 oy
tarafından

İlkinde hiç kullanmadim bu sefer üç ay kullan dedi üç ayda bir paket(28adet) anca bitti. Alışkanlığım yok hergun düzenli hap vs içemiyorum malesef

Şimdi dört buçuk aylık vitamine geçtik onuda Hergun Hergun içmiyorum malesef
(50 puan) tarafından
Bende hap kullanamıyorum işte hemen yan etki yapıyor çarpıntı vs
(2,194 puan) tarafından
Ama bunlar bebeklerin sağlığı için canım ben son aylara kadar kustum gebelik planlamaya başlayınca folbiol vermişti doktor ikinci ayı hamile kaldım zaten vücudumun gebelik öncesi basladigim için folik asit depoları doluydu o yüzden sonra gebe kalınca ilacımı değiştirdi multivitamine başladım z-fol kullandım o da bitince balık yemedigim için  multivitaminli omega üçe başladım vitafetamin içtim hepsinide özel aldım ,yani bebeğin  sağlığı için bunlar hem kustum hem ilaçlarını içtim yani aliskanligim yok diyip niye icmiyorsunuz ki sizin için değil zaten onlar bebek için yani
0 oy
(7,950 puan) tarafından
Ben kullanmadım çok pişmanım gebeliğim sonlandırıldı 
(7,950 puan) tarafından
Bilemiyorum genetik olsa ikinci oğlumda öyle olur diye düşünüyorum.
(50 puan) tarafından
Bende de çok bulantı halsizlik vs var hep diyer ilaçları arka plana attım
(7,950 puan) tarafından
Beslenmene dikkat et canım sen yinede ilaçları kullan bence ne olursa olsun yani bende öyle oldu sende öyle olucak değil tabiki ama önlemini al
(2,194 puan) tarafından
Valla canım bende 37 ci haftada doğum yaptım ama o zamana kadar vitamin kullandım hem kustum hem içtim ,eğer folik asit almadın ise en azından ikinci evrede OMEGA üçe DHA ilaçlarına başla zekaya gelişimine bebeğin kilo almasına çok yararı oluyor
(2,194 puan) tarafından
Birde herkesde öyle olacak diye birşey yok gerçekten  bundan sonra beselenmene ilaçlarına dikkat edersin canım
0 oy
(2,910 puan) tarafından
Ben kullanmadım geç öğrendim gebe olduğumu 
0 oy
(13,866 puan) tarafından
Ben ilk gebelikte kullanmadim. Aslinda sorun şu ben decavit kullaniyordum onu folik asit saniyordum. Yani kullaniyorum saniyordum ama kullanmamişim. 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Valla birincide bir ay kullandım ikincide zaten vakti geçmiş gerek yok dedi doktor
0 oy
tarafından
Kullanmak şart bebek için çok çok önemli 
0 oy
(190 puan) tarafından
Canım bu sabahmıydı dün sabahmıydı hatırlamıyorum ama bi tane post açılmıştı 30 haftalık bi anne vardı o yazmıştı yeni anneler ne olur vitamin folik asit kullanmayı ihmal etmeyin diye bebeğini bi hastalıktan dolayı kaybetmişti. Folik asit için artık geç kalmışsın ama benim sana tavsiyem vitaminleri ihmal etme sonrası çok pişmanlık 
(50 puan) tarafından
Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın zor gerçekten inşallah bisy olmaz
(190 puan) tarafından
Inşallah olmaz canım postu buldum ekran aticam şimdi
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Evet eskiden folik asit kullanımı yoktu ama eskiden olan bebek ölüm oranıyla yada hasta sakat doğum oranıyla, bebeklerin doğduktan sonraki durumlarıyla şimdiki arasında da farklar var. Folik asit bebeğin beyin gelişimi için de önemli. Annem mesela diyor ki eskiden doğan bebekler 1 ay gözünü açmazdı şimdikiler doğar doğmaz gözleri fildir fildir. Bebeklerin algılarının da yüksek olması folik asite bağlanıyor. Yani belki çok kötü bir etkisi olmaz kullanmamanin ama faydalarından da uzak kalınmış olur.
(50 puan) tarafından
Gerçekten şuan çok tedirgin oluyorum 3 aylık oldu benimkisi hiç kulanmadim bulantı halsizlik vs de olunca
(1,618 puan) tarafından
İnşallah sorun olmaz çok kötü düşünmeyin. kullanılsa illa faydası olurdu ama artık geçmiş kendinizi üzmeyin. Ben de mesela hamileyken hiç balık yemedim ona kafamı takıyordum bebek onun faydasından mahrum kaldı diye. İlla ki kullanmayan vardır
tarafından
Sizce bebeklerde oluşan hiperaktivitenin de bununla ilgisi var mı ben vitamin ve folik asit hiç aksatmadan kullandım oğlum aşırı hareketli birisi bana böyle söylemişti gerçekliğini de pek araştırmadım siz böyle söyleyince merak ettim
(1,618 puan) tarafından
Hiçbir bilgim yok
0 oy
(190 puan) tarafından

Sabah ki post buydu canım 

image

(7,950 puan) tarafından
Benimde 17 haftalıkti anensefali teşhisi koydular folik asit kullanmadım bu yüzden oldugunu söylediler

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 89 göst.
24 Nisan 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 46 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde BetulOpoz (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 76 göst.
0 oy
2 cevap 59 göst.
10 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Premsesannesi (627 puan) tarafından soruldu

379,927 soru

11,373,272 cevap

34,855 kullanıcı

...