0 oy
977 göst.
Aile kategorisinde (40 puan) tarafından
Kaynanam sohbetlere giden tarikatlara katilan bi kadin kendi kendine islami doruklara kadar yasayabilir ama benim kizlarima simdiden karismaya kalksyo kesin bi sekilde konusu acildi yoook ne okulu okul falan yok bnde ddm ne demek yok tabiki gidicekler dedim neden yokmus okul oda iste yok yoldan cikarlar yok baslarina bisey gelir yok su okumadida noldu falan dedim herkesin kendi fikri ben gondericem. 

41 Cevaplar

0 oy
(27,564 puan) tarafından

Öyle seymi olur cahil kafalar

-Reklam-
0 oy
(13,799 puan) tarafından
İşte kızların niye okula gitmesi gerektiğinin canlı örneği kaynanan kadın eğititilirse bir nesil eğitilir senin kızların şu saçma zinciri kıran halka olacaklar ne güzel bir öğretmen olarak bütün çocukların okuması gerektiğini düşünüyorum ama özellikle kızların 
0 oy
tarafından

Kaynanana soylemek istedigim 

image

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kaynananın acısından baktım.onun zamanında kız çocukları degersız m al gibi satılan ewlenınce elin olan csnlılardı deger kıymet hak getire... Sanırım o kafada hala umarım değişir ülkece bu kafada olanlar bir gitse terk etse... 
0 oy
(2,222 puan) tarafından
Bence öyle kaynana ile irtibati kes sana zarari dokunur
0 oy
(7,768 puan) tarafından
seni ilgilendirmez çk konuşursan sni şikayet ederim hapis cezası var de
0 oy
(3,070 puan) tarafından
Tamam kendisi bu sekilde düsünebilir isteyebilir ,onemli olan sizin ne istediğiniz geleceklerine nasıl yön vermeye karar verdiğiniz,esinizin bu noktadaki duruşu ne olduğu olası bir durumda bu sekilde bir dayatma ile mücadele edip kızlarınizin geleceği için neleri göze alabildiğiniz.
0 oy
(1,324 puan) tarafından
Hastanelere gittiğinde kadın doktor kadın hemşire yokmu diye sormasın o zaman o senin o geri kafalı kaynanan okutmadigin kız çocukları olduğu için sadece erkek var desinler onada 
0 oy
(1,896 puan) tarafından
İslamiyet bu değil ki canım resmen yobazlık bu ne demek okutmamak
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Okumayıp ta ne yapacaklar ilerde kocalarının elinemi  baksınlar ellerinde bir mesleği işi olsun kızlarımızın ezilmesinler olur canim çocuklarını kiz erkek ayrımımi kaldı bu devirde
0 oy
(362 puan) tarafından
******** mine  yemin ederim bu tipler iyiki hayatımda değil bizde de var böyle bir akraba çocuklarını hiç okutmadi 7,yaşında zorla çarşafa soktu tarikatci tamam bende kapaliyim ama bu bağnaz yobazlara tahammül edemiyorum okuyunca ne olurmuş dedi sen ne oldun dedim köyü den bir adım Cikip bir bilgi mi edindin dininin emri oku neyi okudun kendini nasıl geliştirdin sıfır beyin varsa kocaya kölelik hastaneye giderler kadın doktor ararlar aman sakın cocuklarini uzak tut eşinin de düşüncelerini öğren gerekirse ver yolu bazen evlatlarını müge anlinin dediği gibi kocandan bile koruyacaksin değil ailesi ikinci kuşak hiçbir yetkisi yok torunlarının üstünde okuyan o... Olmuyor cghbde meltemin bir filmde babam okursan o...olursun demişti bende okumadim ooo.oldum sözü geldi aklıma yoldan cikarmis kişi kendinden bilir işi zihniyeti bozuk olan gözünün önünde yapar ruhun duymaz sen dininide öğret her an ölecek gibi ahirete hazırla hep yaşayacak gibi dünyaya hayırlı evlat yetistir bu arada İslam bilim dini Kur'an'ı arapça okumakla birlikte azcikta  kafasını biraz kaldırıp fihristine de baksalar bir bütün altında bilim nasıl ilmek ilmek işlenmiş görürler sabah sabah sinirlendim ya 
0 oy
tarafından
Özellikle kız çocuklarınızı okutun ozellikleeeee !!!
0 oy
tarafından
Okumak zorunlu canım. Okuldan sürekli kızınız nerde diye sorular. Kendim bırakmak istedim orta okulda. Okul peşimi bırakmadı. Yarı dönem koşup geri başlatılar
0 oy
(11,013 puan) tarafından
Kaynananın ögrendigi şey islamiyet degil bacım bu belli oldu. Cunki kuran _ı kerim OKU ile başlar. 
0 oy
(3,122 puan) tarafından
İçinde Allah korkusu olmayan okumasada çıkıyor tarikata giden de çıkıyor ama bende gitmiştim dedikodudan geçilmiyor oralar birbirlerinin hakkında konuşup ualan yanlış şeyler anlatırlardı öylede insanın beynine sokmuşlar ki sen burayı bırakırsan Allah kahreder tövbe haşa emir verir gibiydiler 
0 oy
(833 puan) tarafından
Yav böyle yaparak insanları dinden imandan tarıkattan sogutuyolar ya sabır yav 
0 oy
tarafından
evt malesef tarikata katilan insanlarin genelde beyin yikamasi yapildigindan boyle dusunmeleri normal.. onlarin isrekleri kadinlar erkeklere muhtac duruma dussun, hakkini bilmesin, savunmasin, yesin dayagini otursun ve bu benim kaderim deyip vahlana vahlana olsun sonra dunya da cok cektim nasilsa deyip cennete gitsin ne guzel is.. 
0 oy
tarafından
Tam olarak ne dediğini anlamamissin bence çünkü senin dediğinin aksine İslami kesim hep okusun çocuklar der
0 oy
tarafından
O kafada insanlar var malesef canım takma kafana 
0 oy
(2,975 puan) tarafından
İlim öğrenmek farzdır Allah doğru yoldan ayırmasın yeterki

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 417 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Semos (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 136 göst.