0 oy
621 göst.
Aile kategorisinde (58 puan) tarafından
Bir kızım var ikinciyi istemiyorum ama eşim istiyor cocukla hicbiryere gidilmiyor. İki çocuk daha çok ozgürlüğümü kısıtlayacak gibi hissediyorum

43 Cevaplar

+1 oy
(2,132 puan) tarafından
Ben tek çocuk diyorum. Özgürlükten ziyade maddi,  manevi ve fiziksel olarak iki çocuğa yetebileceğimi düşünmüyorum. 
(695 puan) tarafından
Aynen öyle bende böyle yorum yapacaktim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu hem maddiyatla alaklı hem ilk çocuğun karakter yapısıyla. Kardeş istemeyen bir çocuğun yanına kardeş ketirmek çok doğru değil. Ya da ilkine sağlanan imkanlar ikincisine de sağlanamayacaksa bu da mantıklı değil
0 oy
tarafından

Eşime kalsa 3 4 tane istiyor beyefendi ama daha birini tutturamadık:D insallah olursa en fazla 2 diye düşünüyorum canim☺❤

(7,036 puan) tarafından
İnşallah rabim veriri kız
tarafından
Insallah canim benim inşallah❤❤❤❤
(195 puan) tarafından
Kader kaç yıllık evlisiniz siz
tarafından
1 nisanda 2 yılımız bitti canim
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Ben ikincide sonra daha çok.cikar oldum evet zor oluyor ama kardessiz büyüsün istemem elbet bı yerde buyuyecekler yani gezemicem diye yanlız mi kalsin ben tek büyüdüğüm için hiç istemem yanlız kalsin
(58 puan) tarafından
Ben ona kardesde olurum arkadaşta..  biz kardeşimle düşman gibiyiz mesela her kardeş aynı değil. Bu zamanda bir gözün diğerine faydası yok
(4,430 puan) tarafından
Biz ömür boyu başlarında duramicaz ama ne yazık ki iyi veya kötü çalacak bir kapıları olur kendi düşüncem sende öyle düşünüyorsun saygı duymaktan başka.yapacak.birsey yok:)
(34 puan) tarafından
Aynı bu düşünceler ile bebem 11.aydayken hamile kaldım. Zor geçecek biliyorum ancak guzel olacak inanıyorum
(4,430 puan) tarafından
Allah hepimizin gönlüne göre versin bacılar ❤️
0 oy
tarafından
Birinci ile çok gezdim valla yalan yok ikinci geliyor şimdi ilk zamanlar elbette sıkıntı olur ama büyüdükçe kisitlanma da biter 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bir tane kızım var  biraz daha büyüsün 2. Ciyi düşünüyorum yeter 2 tane 
0 oy
(4,231 puan) tarafından
1 tane bebegim var sukur 9.aylari gorebildik, cok zordu kucukken cok zor hala da zor ama buna sukur dilinden anliyoruz ,aylarca uykusuz kaldim tek basima baktim, simdi hergun olmasada arada bi kac saat uyuyo, yarim saatte saat basi uyanirdi ,gunduz sureklii kucakta, 9 aydir gittigim yerler kisitlidir market falan sadece disarda da uyumaz bebek arabasinda arabada falan oylece bakinir, uykusu gelince huysuzlanir mizmizlanir ,bi de calisiyirum 2 sene ucretsiz izne ayrildim,hem maddi olarakta zor, allah olmayana versin, yoklugunu gostermesin evet evlat cok guzel ama bi o kadarda zor ,ilerde buyuyunce dusunurmuyum bilemiyorum, suan kendimi cok kisitlanmis hissediyorum :(
0 oy
(11,279 puan) tarafından
Kısıtlama vs. İçin değil ama bende tek çocukla kalmayı düşünmüyor değilim 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
2 çocuk iyi ne az ne fazla
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Her kardeş kardeş olmuyor kimisi baş belası. Allah takdir eder de olursa tamam ama özellikle çaba sarf etmem olsun diye. 
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Ya ben 2.cocugu istiyorum oglum 1 hafta sonra 2 yaşına girecek birbirlerine arkadas yolda olursa siginacaklari bir limanları olsun birbirlerinin ama oğlum şuan yaramaz biraz 2.olursa bakabilir miyim oğluma zaman ayırabilir miyim kendini kötü hisseder mi kıskanır mı ayrıca maddi olarak zorlanir miyiz şuan durumumuz o kadar çok kötü değil ama 1 saniye sonrasini bile bilemiyoruz o yüzden hem istiyor hem istemiyorum eşm 1 seneden beri istiyor birlikte büyürler diye hatta geçen gün konusunu acti daha ben 1 cocukla disari çıkamıyorum 2 senedir evdeyim 2 cocukla hiç çıkamam dedim bilemiyorum bacim 
0 oy
(13,094 puan) tarafından
Bir çocuğum var bu büyüyünce sağlığım el verirse Rabbim nasip ederse düşünüyorum ikinciyi ama özellikle annenin istemesi çok önemli bence çünkü çocuk sahibi olmak fedakarlık istiyor ama dışarı çıkamama kısmı birazda kendi elimizde yaş aralığı çok az olan iki çocuğa rağmen sürekli gezen arkadaşım var ben bekarken çocuksuzken bile o kadar gezemiyordum
0 oy
(147 puan) tarafından
Ben kesinlikle tek çocuk diyorum. Oğlum var 73 günlük o kadar zorki maddi yönü hiç zorlamadi ama manevi yönü konusunda bittim kendimi 73 yaşında hissediyorum.

Allah isteyene nasip etsin  bebek konusunda ben boyumun ölçüsünü aldim.

Buarada 2 ve daha fazla bebek yapanları tebrik ediyorum. 
(147 puan) tarafından
Ben ruyamda hamile kaldığımi gordum agladim şimdi napcam diye bende travma oldu bebek kolik ve hiç susmuyor uyumuyor ben ciddi boyumun ölçüsünü aldim bunu büyütürsem ne ala.
(7,300 puan) tarafından
Büyüyor vala cnm öylede böylede allhaim gönlüne göre versin
(8,328 puan) tarafından
İlk bebek bakmaya basladıgında eminim bi cok kişi tövbeliyodur ıkıncıyı.Hele dogum travmatik ve yanında kimse yoksa yardımcı.Ama cocuk buyudukce acabalar baslıyor hesaplamalar felan.Uc yasına girecek agustosta senin zamanlarında bende ikinci olmaz diyodum.Hala da diyorum ama hayırlısı Allahtan.
(7,300 puan) tarafından
Bende diyodum:D ikinciyi emdiriyom şuan :D büyük konusmamka lazım bacilarr sjsjjsjs
(147 puan) tarafından
Benim psikolojim bozuldu bebisle ikimizde ağlıyoruz artık.
İkinci olursa ben Bakırköy Ruh ve sinir hastalıklarına havuzda düşünen kadın heykeli olurum.
O yuzden 2 3 4 bebis yapan anneler helal yani. Omuzda tasinmalilar.
0 oy
tarafından
Aslında bana kalırsa bende tek çocuktan yanayım ama eşim ıkıncısi de olsun diyor ıkı tane yeter 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
3 bebeli ben gidiyorum sessizce bu postan :D
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Bence 3 çocuk ☺️❤️ Rabbim isteyenlere nasip etsin. Evlatkarımıza sağlık sıhhat versin 
0 oy
(7,300 puan) tarafından

Kız niye kistlansin biri üç yaşında diğeri 19 günlük beni bıraksalar şimdi çıkar gezerim hiçte zorlanmam ama bırakmıyorlarrr :D

0 oy
(1,872 puan) tarafından
Herkesin kendi fikri tabi canım ama ben düşünmüyorum kızım büyüsün rahat rahat dolaşalım istiyorum çünkü
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Yok valla yanlış düşünüyorsun 2 çocuk bana göre tek çocuktan daha iyi birbirine arkadaş oluyorlar tamam kavgaları illaki oluyor ama en azından bi kardeşi olmalı bence insanın 

Mesela sabah ben mutfaktayım ikisi banyoya girmiş suyla oynamışlar Bi baktım birbirlerine sarılır halde banyodan çıkıyorlar oğlum kardeşi kayıp düşmesin diye kucaklamış kardeşi de nasıl sıkı sıkı tutmuş abisini onları öyle gördükçe iyisi diyorum valla 
0 oy
(626 puan) tarafından
büyük 6 yaşında küçük 2buçuk aylık şimdiye kadar gayet iyi ilerliyoruz sadece küçüğü yanımdan ayıramıyorum büyük babaannesiyle falan kalır beraber yaşıyoruz zaten bakalım biraz daha zaman geçince nasıl olacak tecrübe edineceğim

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 551 göst.
3 Kasım 2023 Aile kategorisinde nurr001 (1,473 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 838 göst.
26 Temmuz 2020 Aile kategorisinde eymenim02 (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 794 göst.
28 Aralık 2020 Diğer kategorisinde ceylin34 (1,699 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 199 göst.