0 oy
419 göst.
Aile kategorisinde (852 puan) tarafından
Kizlar bir takım borçlar vardi bilenler bilir (eşim bitkoin için kredi çekip kaybetmisti ) simdi yırt dışına gitmek istiyordu alti yedi aydır haber bekliyorduk galiba kesinleşti sağlık raporu falan verdi vizeyi bekliyoruz gitmesini istemeiyorum ama bir yandan diyorum daha çabuk ödenir biter yani ne desem de gidecem diyo .zaten bir seneye yakındır şehir dışında çalıyor ayda iki üç gün gelir kalır cok kaldığı da oluyordu simdi yurt dışı hic gelemeyecek ya 6 ayda bir yada senede bir ...bn kızımla yalnız yaşıyorum kimsem yol burda eşim gidince anlamların kardeşlerimin yanina taşınırim demiştim esimde kabul etmişti tamam dedi çünkü o gittikten sonra ben burda yapayalnız hic yapamam...küçük eltim var o dedi eşini gurbete alıştırma sonu gelmiyor hep gurbete gitmek istyolar falan dedi birde bana dedi sana tavsiyem aileye  yakin olma dedi...yani sonuçta eşimi gurbete ben yollamiyorum hep diyorum burada bir is bul evine gel git iş yok diyo oradaki isler ancak geçiririz borçlar kalır diyor ...ablamda diyo ki sen kalkıp ev taşısan buraya gelmen ayrı masraf burda kirada fazla vericen geçimini on bin olur .git köye diyor annemle babamın yanına orda kal diyo evini de bir yere taşıma sadece kira ödersiniz koydede masrafını olsa ayda 2 milyarı geçmez fatura falan doğal gaz olmaz diyo .eşinde calisir biriktikce borvalrinzjj kapatırsınız daha çabuk biter diyo .atıyorum 2 sene kalacağı 1 sene kalır yurt dışında diyor.kizim imi yasinda ne biliyim köyde pek bir düzen yok kış olunca hava şartları çok sert oluyor yani evler falan çok eski taştan topraktan .diyeceksiniz baban annen orda yasiyorda sen niye beğenmiyon kizim için endişe ediyorum kendim.icin değil

Eşim  de diyor taşın ablanlarin yanina hafta sonu dershaneye git(hafta içi iki ablamda çalışıyor çünkü) kizi aslanlara birak kpss calis atanmaya calis diyo .Ben napacagima bir türlü karar veremiyorum  fikir verin sizce nasıl bir yol izlemeliyim empati kurun kizlar .uzun oldu hakkinzi helal edin hem uzun olduğu için hemde yazım yanlışları için:)

12 Cevaplar

0 oy
(2,366 puan) tarafından
Valla esin yurt dışına çıkması çok sıkıntı ama her türlü gidicek ohlde bence sen kfan nasıl rahat isen öyle yap birde ben olsam kimsenin yanına gitmem ki, eşimin aklı bizde kalsın çabuk gelsin bence kimsenin yanına yakın olmaya kafana eser alırsın çocuğunu gezersin gider gelirsin kimseye yakın olma
(852 puan) tarafından
Tek kalabilirmiyim burda çok daralıyorum bazen içim sıkılıyor .oturduğum yer merkeze uzak pek gelişmiş bir yer değil..eşimin yurt dışına gitmesinj istemiyorum ama.gidecek benim istemem değiştirmiyor ama hep içten dua ediyorum benim icin bizim için gitmesi hayırlıysa gitsin değilse gidemesin diye bakalim.rabbim ne gösterecek...Ben atanıp mesleğimi elime almak istiyorum yani bu durumda kizimi güvenilir birilerine bırakmam lazim
-Reklam-
0 oy
(634 puan) tarafından
Ya şimdi birşey dieyecegim belkide beni lincleyecekler ama koçanı yurt dışına gönderme aile düzeniniz bozulur imkan varsa sende git ama eşini yollama borçlar bir sekilde ödenir biter gider ama aile düzeniniz bozulursa Allah korusun daha kötü olur yanlız yasamak öyle sandığın kadar kolay deil karar senin ama ne yap ne et eşine engel ol bir yıl icinde bir erkek olarak seni aldatabilir yurt dışında artık kafanda hep bir soru olur acaba eşim orada birile birlikte oldumu beni aldattı mı vs. Gibi
(2,366 puan) tarafından
Valla bende kesinlikle böyle düşünüyorum gidipte rahat durucak tek bir erkke olucagina inanmamm
(852 puan) tarafından
Vazgecmiyor canm yani napayim nasil.vazgecireyim bilmiyorum inanın ben göndermek istemiyorum eski postarima da bakın anlarsınız zaten
(1,368 puan) tarafından
Arkadaşımın babası tır şoförü eşine düşkün bi insandı. Son iki senedir yurtdışına gidip gelmeye başladı her ay gelir nerdeyse ama bir iki gün kalır gider. Yurt dışında gittikten sonra adam eşini begenmemeye başladı sen çok kilolusun anca evde yatiyosun kendine biraz bakım yap demeye başladı. Burdaki kadınlar hep çalışıyo sen tembelsin bakimsizsin diyo sürekli ki yaşi da büyük yani. Şahsen ben olsam ne yapip edip gondermem. Yorum sahibi aldatmadan bahsetmis ya. Bu da ayrı bi nokta.
(852 puan) tarafından
İsraile gidecek oyle kadınlar orxa varmi ki vala bilmiyorum kanında ser3fsizlik olan her yerde yaoar bu güne kadar görmedim duymadım bu günden sonrada yaparsa yol veririm gider mesleğimi elime alicam bunun için
0 oy
(17,874 puan) tarafından
Kpss çalış atanmaya bak bi iş bul ayakların üzerinde dur 
(852 puan) tarafından
Orda beni aldatırsa er yada geç bunu öğrenirim bu hayatta hic bsiey hic bir sır kisiyl3 mezara gitmiyor o zman işte rahatça tekmeyi basarım elimde mesleğim olacak zaten ki ikinci bir çocuk asla yapmiycam durumum netleşene kadar
(17,874 puan) tarafından
Çok akıllıca bi karar bencede yapma
(852 puan) tarafından
Yapmiycam zaten spiral 2 yıla yakın korunuyorum ins da hep korur .istemiyorum Allah isteyene versin ilkten işte boyl3 gizli gizli kredi çekti kaybetti bnden habersiz e netice ben tek başıma hayat yaşıyorum hem.kendj. ehem bize zulüm etti niye 2.cocuk vereyim ki ona ..kendisinde dedim zaten
0 oy
(48 puan) tarafından
Eşim 6 ay Rusya'da çalıştı 2 bucuk ay önce geldi savaş çıktığından dolayı bebeğimiz olmuyor diye gitmişti kaynakçı olarak tüp bebek parası biriktiiricektik hamile kalmışım o ay ve para da kaldı öyle yurt dışı parası iyi oluyor canım borç bitiyor kafa rahat 6 ay 1 sene yada beklemen lazim çok çok zor özlem hasret ama sonu çok ferah oluyor inanki 
(48 puan) tarafından
İçini de karartmim ama çok özlem oluyor için kan ağlıyor göndermem bidaha ben ama borcumda bitti o yönden rahat iyi karar verin cidden aileyle de yaşanmıyor çok zorlandım
(48 puan) tarafından
Savaş yokmu orda ya
(852 puan) tarafından
Valla yok baksana işçi götürüyorlar ha bire .iki ay önce 20 kişi götürdüler bile
(852 puan) tarafından
Evim ayrı olacak sadece yakın olucam ..gercejten cok iyi karar vermem lazım
(48 puan) tarafından
İyi düşün taşın sen yok dersen zorla gidicek hali yok hem iyi hem kötü
0 oy
(852 puan) tarafından
Başka fikri olan düşüncesi olan yok mu kzilar yazın lütfen okuyup gecmeyin
0 oy
(232 puan) tarafından
Keşke benimki de gitse. Bnde sinavima çalışıp ayaklarımın üzerine kalksam. Bırak gitsin aldatırsa da kendi şerefi kendi karakteri en azından senin mesleğin olacak. Hem emin ol sen meslek sahibi olunca borçlarınız da bitince döner gelir rahat olacak sonuçta artık 
(852 puan) tarafından
Oda öyle diyor canım.sen ataninca bizim için daha rahat olur diyo ..aldatmaya gelince bilmeiuorum yaorsa ya bundan benim.haberim coook geç olursa yani başımda dalavere çevirdi gizli kredi çekti bnden habersiz ..rizam olmadığı halde gizlice abisine ortaklık için ön milyar verdi yanj diyorum yani basinda bunlari yapan gözünün görmediği yerde neler yapar ..ama işte onu mj güdücem fırsat bu işte elime alicameslegimi ...
(232 puan) tarafından
Onun parası de geç ben öyle yapıyorum artık takılmıyorum para muhabbetlerine. Sen de gir sınavına kazan
(852 puan) tarafından
Para değil kuzu problem yanj yok sayması ricam olmayan biseyi yapması bana yaln söylemesi ki bana vericem yapicam edicem haberin olsun ama karışamazsın deseydi de razıydım hatta demeyip gelip hwrseyj itiraf etseydi de razıydım kredileri tesadüfen öğrendim diğer ortaklık olayında başkalarından duydum hala daha gizli olacaktı yoksa yüzme gülüp gizli saklı iş canımı skyo benim
0 oy
(13,099 puan) tarafından
Ablan doğru soyleuyor bence Mesela kışın soğuk diyorsun kış geldifi zaman da sizin eviniz de kalırsınız 
(852 puan) tarafından
Kuzu ailem karsta ben İstanbuldayım zaten kışın gelmesine yani karsa gelmesine iki üç ay var ..hem kendi evime kış geri geleceksem burda ayda 3 milyara yakın doğal gaz vericem ..köyde doğal gaz falan yom tezekle falan ısınıyolar
0 oy
(2,491 puan) tarafından
Valla asıl köy bir çocuk için müthiş bir ortam şehirde çocuklar sosyallesin yada kaba,ince motorlaro gelisisn diye insanlar oyun evi kreş bi ton para dokuyo sana mis gibi doğal montesori ortamı ben Allah tan arıyorum öyle bir ortamı size de kızınıza da farklı bir deneyim olur degerlendirilenilir fikir köyde olmak kpss calismaya engel değil dersane zaman ve para kaybından başka şey değil her yere internet var artık onu da öyle halledersiniz bence ablaaniz mantıklı düşünmüş köyde erzak sıkıntısı yiyecek sıkıntısı olmaz ayrıca para harcayamyi gerektirecek çok şeyde olmaz 

Naçizane fikrim bu yönde benim 
(852 puan) tarafından
Evet kizim içinde çok iyi olur burda haklısınız
(2,491 puan) tarafından
Kars a mi gıdeceksini ben Ardahan daydin ağlayarak döndüm çocuk için en güzel yer valla insanalaei da çok iyiydi
Ben çok sevdim oraları
(852 puan) tarafından
Evet canim karsa annem babam ve bir kardeşim orda yaşıyor...
0 oy
tarafından
Sen niye düzenini bozuyirsun ki. Ailen gelsin seninle kalsınlar. Sen de o arada sınava hazirlan. Ablan genel olr haklı ama köye gitme bence evinde kal boşuna kira da ödememiş olursun.hem  Sizinkiler de rahat ederler kışın  .  
tarafından
Tmm işte senin evin kaloriferli galiba onlar da rahat ederler. Eğer hayvancılıkla fln ugrasmiyorlarsa gelsinler
(852 puan) tarafından
Hayvancılıkla uğraşıyorlar kuzum babam asla gelmez
tarafından
Hmm o zman başka. Annen gelse olmaz mı yalnız da kalmani bilemedim ya. Oturduğun yer guvenlikli site tarzı bir yerse tmm da digr türlü yanında biri kalsa daha iyi olur sanki. Öyle bir devirdeyiz ya lanet olsun bu şekilde düşündürenlere.
(852 puan) tarafından
Yok canım hic givenli birnywr değil kapım bile çelik değil tahta kapı
(852 puan) tarafından
Annem rahattsz hasta ki oyle bir babam var ki asla izin vermez o buraya gelsin benim yanıma
0 oy
(261 puan) tarafından
Ya beraber ya hic. Kabul etmem, edemem. Baska bir cözüm bulmalisiniz. Bu arada nereye gidecekmks yurt disina
(852 puan) tarafından
İsraile canim
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Elton cok iyi fikir vermis sana dinle bence ailenin yanina tasinma nasil olsa ailesinin ysninda kizim esim diye kafa rahat olur iyice gamsizlasir oralarda yine okulunu oku aileninde yanina git gel ama duzenini bozma 
(852 puan) tarafından
Haklis8n canm
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Tek gitmeye sıcak bakmıyorum 1 yıl kadınsız dururlar mi 
(852 puan) tarafından
Bnde bakmıyorum:(

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 337 göst.
0 oy
6 cevap 121 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde GSmsl (794 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
23 Ekim 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Assaasasdaddd (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 287 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...