0 oy
919 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kizlar balkonda kuslar yuva yapmis cok ugrastim yaomasinlar diye yok yapmışlar o gün ablam bizim 03ncerenin kenarinda yaprilar evi bit sardi dedi. Sonra kayinvalidem bizim balkona yaptilar bizimde evi küçük bocekler basti gunlerce temizleyemedim dedi. Ya benimde olursa napabilrim esim atalim çöpe dedi. Ya günahı mi bilmiyorum. Ben bahceye indirelim dedim esim anneleri bulamaz kediler yiyebilir dedi napicam akıl verin küçük b4begim va. O odada yataklarim yiyecekelrim kuru erzaklar var bi gelirse atmak zorunda kalirim herseyi napayim bi care diyin

44 Cevaplar

0 oy
(6 puan) tarafından
Bzm bolkanda da iki kez kuş yuva yaptı komşumuz sakın yıkma çok günah bir kaç gun sonra onlar yuvalarını kendileri yıkıp gideevdedi öyle de oldu böcek bit falanda olmadi bekleyin biraz onlar yıkıp gider zaten siz sakın bozmayın 
-Reklam-
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Hayır bozma izin verme bit mit olmaz canım korkma, bit olur diyenler başka bişiyden kapmışlardır sucu kuşa atıyolar 
0 oy
(850 puan) tarafından
Kuştan bitlenilmez. Bozmayın yuvasını. Bilip bilmeden konuşmasınlar. 
0 oy
tarafından
Onlar başka yere yine Yuva yapar bişe olmaz 
0 oy
(5,305 puan) tarafından
Ayy bzdede balkona doğalgaz üstüne yuva yapmışlar etrafı şmdi temizledim kiradayım hertaraf çubuk çalı içinde sürekli topluyorum ama eşim cam balkon yapalım dedi yok dedim yuva var yazık gunah tır yuva bozanın yuvası olmaz derler 
0 oy
(887 puan) tarafından
benim balkona sürekli kuşlar geliyordu balkonda duran dolabımin üstündeki eşyalarım öne doğru kaymıştı düşecek gibiydi kalkip bakiyim yuva mi yapmışlar diye sandalyeye ciktim eşyalara elimi atmamla yere düşmeleri bir oldu iki tane yumurta vardı ikiside kırıldı çok üzüldüm çok taktim kafama günlerce 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Yatak odamın balkonuna yaptılar etrafı pisletmek dışında bir zararları olmadı bit falan da gelmedi. Ben kıyamadım yumurtadan çıksınlar büyüsunler derken hemen hemen  3 ay misafir ettim. Bozma sakın çok günah ben her yuvayı gorunce bebeğimi düşünürdüm ben onlara kötülük yaparsam acısı bebegimden çıkarsa diye kuşlar yuvadan uçtuktan sonra bozarsin.
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Eşin atmati düşünüyor ama bir taraftan bahçede annesi bulamaz kedi yer diye söylüyor bence ruhsal problemi var attığında zaten ölecek bunu düşünemiyorum ama kedinin yemesinden çekiniyor önce bir onu cozumleyin günah bir kere Allah sorar hesabini
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Eşinin mantığını saçma buldum bahçeye koyma kediler yer ile çöpe atmak aynı şey çöpte yaşamayacak ya o hayvanlar günahı büyük tabiki biraz bekleyin uçmayı öğrenince kendileri giderler zaten
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Bizimde yaptı yavrular büyüyüp ucana kadr bekledik ama tekrar gelmek istedi sokmadık evi bit sarıyormus çünkü ve balkon çok pislendi temizledik 
0 oy
(1,405 puan) tarafından
ben kuş yuvası bozmanın bela getirdiğini günah olduğunu duydum hurafemi gerçek mi bilmiyorum ama bizim burda dokunmazlar asla
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Bizim güvercinler yaptı yumurta vardı iki tane sonra yavruları oldu ve büyüyüp uçana kadar bekledik iyice büyüdüler sonra bozduk yuvayı ama kombinin ustü ve balkonda oturamadık bile o yüzden bit bocek falanda olmadı o minik böcekler rutubetten oluyor genelde 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Ay yazık yikilmaz ya bizim balkonda gelmişlerdi hatta anneleri baya gelmedi eşim beslemisti yavruları az büyüyünce koyarsınız bişi yaparsinuz yuvalarını atmayın gunah
0 oy
tarafından
Yok canım niye bitlensin ev açma pencereyi zaten kısa bir süre sonra uçar giderler o zaman bozarsin yuvayı 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Benim kayınvalidemin balkonuna sürekli yapıyor hiç bit olmadı hiç sıkıntı olmadı biraz daha bekle uçup gidiyor onlar bozma bence
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Canım onlardaki bit insana geçmez bence .Eltin gil başka yerde bitlenmiştir :)

Yuva yıkanın yuvası olmaz derler büyüklerimiz canım siz bilirsiniz ama ellemeyin onlar kışın göçerler .

Üst komşumun panjurlarına da kumrular yuva yapmışlar , kışın temizlediler .Bu yaz yine yaptılar , yaylaya gittikleri için ev boştu.Bizim de klima motorunun üstüne yuva yapmaya çalıştılar ama duvarla motor arasında boşluk geniş  olduğu için getirdikleri çalı çırpı hep balkona düştü.

0 oy
(339 puan) tarafından
Canım yine kendin bilirsin ama bizim memleketeki 2 katlı evimizin her balkonunda 2 tane var yani rahat 6 tane falan ama 1 tanesine bile dokunmadık bende dagıtacaktım bir büyügümüz çok günah dedi kulagım duydugundan beri dokunmuyorum allahtan önce sormuşum 4 senedir ordalar hiç bir zararıda yok çok şükür sadece bol kuş sesi var 7 24 onada idare ediyoruz 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Öyle hemen sarmıyor o böcek bit bizimde oldu aylarca bekledik yavruların büyümesini hiç bir şey sarmadı bizi şimdi yine yapmıslar 2 gün önce gördük yine atamadım onlara kıyılır mı valla evim yerle bir olur 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Yok kiz benimde yapti hic de bisey olmadi. Sakın yuvayi bozma yazik günah 
0 oy
(4,665 puan) tarafından
Gerekirse her şeyi at canim ama bozma ne olur bu senin imtihanın onlara oldu diye sanada olmaz niyet önemli oda bir yuva benim camıma yapmışlar onlar korkmazin diye cami bile açmadım 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 136 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (675 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 349 göst.
30 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 273 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 39 göst.
24 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde 4Efem maslaimm (90 puan) tarafından soruldu

378,323 soru

11,323,624 cevap

34,775 kullanıcı

...