+4 oy
1,043 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Az önce gebelik bölümünde denk geldim üye değilim ama buraya girerken ilk sıradaydı baktım kadın şey yazmış 9 haftalık hamileyim sakız yuttum sorun olur mu saçma sapan linç etmisler kadını birde çocuk buyutucen bunu buraya soruyorsun bilmem ne diye herkes dalga geçmiş ya ne alaka ,

Kadın hamile hassas bilmiyor demekki ilk tecrübesi size komik gelebilir ama çocuğa birşey olucak diye tedirgin oluyor demekki düzgün bir dille yazsan midene gidiyor çocuğa zarar vermez diye ne olucak anneligine kadar laf etmişler gerçekten çok ayıp ..

İnsan soru sormaya çekiniyor. Hiç yakıştıramıyorum bu şekilde konuşan hanımlara.

20 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Sakizin diğer yiyecekler gibi yutulunca mideye gittiğini,bebeğin de midede olmadığını bilmemek için 5 yaşında falan olmak gerekiyor ama.
tarafından
Ne biliyim bacım kadının sorduğu soruyu savunmuyorum ama anneliğe kadar da laf edilmez hemen hemen herks dalga geçmiş
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Zaten bir tek o linçleyenler muhteşem bilgili anne.. ! Bencede ayıp 
tarafından
Onlar her konuda profesör laf yok asla
tarafından
Bende girdim yorum yaptım oraya
(2,194 puan) tarafından
Herkes için değil " bazı insanlar ",Üniversite bitirdiklerini  ,bilgili olduklarını göstermeleri gerek çünkü ,yoksa nasıl gösterecekler :) yani tamam sakız yutulunca korkmak biraz uçta bir örnek ,ama insan psikolojisi hamilelik hormonları da çok değişik bir hal alabiliyor soruyu soran kişiyi savunmuyorum ,neden bu kadar sert linçlediklerini anlamadım, sadece daha sakin bir şekilde korkmaması gerektiğini sorunun saçma olduğunu söyleyebilirler di ,benim fikrim bu yönde yani ,illa bir üstünlük göstermeye çalışıp ego tatmini yapılacak ama :)
(2,194 puan) tarafından
Yakında İlber Ortaylı, caps'ı gibi " çok cahilsin keşke ölsen" diye gezecek insanlar var korkuyorum :D
tarafından
Hamileyken gerçekten beyin bir tuhaf çalışıyor olur olmadık şeyleri takıyorsun, bazılaro daha fazla takabilir bunda ne var anlamıyorum
+2 oy
(2,922 puan) tarafından
Off çok saçma bı soru kabul et sende gelmiş bide dedikodu yapıyosun hepimiz ilk gebeligimizi yaşadık  soda içtim bebek erir mı demedik. ayrıca bence o dalga geçmiş 
(36 puan) tarafından
Dalga tabi trol olduğu belli
(564 puan) tarafından
İnşallah dalga geçmiştir :)) biraz aklını kullanıp mantıklı düşünmek bu kadar zor olmamalı ya
+2 oy
(7,455 puan) tarafından
sinırlerim bozuldu gitim yazdım cok ayıp hamile bi bayan hasaz durumda muslüman olcez bide 
(3,950 puan) tarafından
Kiz sen nerelisin tam bi ege şivesi var sende :))
(7,455 puan) tarafından
kütahyalıyım ben
(3,950 puan) tarafından
Olcez demişsin de ondan dedim. Bende manisaliyim da burda öyle deriz bizde ;)
+1 oy
(881 puan) tarafından
Bazıları insanca konuşmak yerine burda linç etmek için duruyorlar valla bazıları gerçekten abartıyor linç edip rencide etmek yerine insanca bilgisinin olmadığını yada bisey olmayacağını söylemek bu kadar zor mu 
tarafından
Evet ya 1 tane düzgün cevap yok herkes dalgaya almış en çok dikkatimi cekende biri anneligine laf etmiş ne kadar ayıp
+1 oy
tarafından
Ama bu devırde de SAKIZ YUTTUGUNDA BIRSEY OLMAYACAGINI BILMEYEN INSAN ANNE OLMASIN YA BU KADAR CAHILLIK OLUR MU. Mıde nerde cocuk nerde google hele o hıc yok burası google olmus
0 oy
tarafından
Haklısın ama mideye gittiğini bilmiyor mu ;) 
tarafından
Bilmiyormuş demekki bacım oda onun eksikliği olsun ama ne biliyim ya bu şekilde anneliğe kadar laf etmek hiç doğru değil onu bilmiyor diye iyi bir anne olamiycak mi demek bu sorudan çok cevaplar dikkatimi çekti valla
0 oy
tarafından
Herkes ayrı bir kafada ve pusuda bekliyor ki önüne gelene içindeki kini nefreti kussun ellerine ne geçiyor anlamıyorum burda da öyle 
tarafından
Aynen tamam kadının sorduğu soruyu asla savunmuyorum tanımam etmem ama bilmiyor olabilir neden anneliğe kadar gidiyor bu konu anlamadım valla bacım
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Yani bilemedim linclenmezde migdeye giidiyor ya hani sakiz bebekte migdede degil bunu bilmesi gerekir sonucta cocuk sahibi okucak kadin küçük degil 
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Valla şimdi internet diye bişey var bilmiyorsa Google a yazicak bakicak ondan sonra buraya sorucak. Ben buraya sorduğum soruları kırk defa araştırıp soruyorum. Bebeğin midede olmadığını sakızında yutunca migdeye gideceğini hiç bişey bilmeyen insan bile mantık yürüterek bulur. Soru sormak için soru soran insanlara bu şekilde cevap gelir. Orda kanaması olan sancısı olan bebek hareketleri azalan daha önemli sorular soruluyor böyle saçma sorular yüzünden önemli sorular görülmüyor assagida kalıyor. Orda kadin sen nasıl anne olucaksin vay senin anneliğine dememiş. Çocuk yetistireceksiniz lütfen hanımlar arastirin gibi bir cümle kurmuş. 
(2,922 puan) tarafından
İşte mantıklı cevap.  post açayım diye açılmış bi post buda
tarafından
Çok teşekkür ediyorum gerçekten yazdığımı çarpıtmadan anlayan birini görmek güzel :)
(3,141 puan) tarafından
Rica ederim. Gebeyken orda saçma sapan sorular yüzünden önemli sorunlarım cevaplanmamışti bu yönden bakınca diğer insanlara haksızlık oluyor soru sormak için sorulmamali.
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Soruyu  bende gördüm  ama cevap vermedim çünkü  gercekten de cok sacma bi soru. Yuttugu sakız  bebegin midesine mi gidecek :angel: sırf soru soru sorayım Diye sorulmuş bence 

0 oy
(7,690 puan) tarafından
Bu da sorulmaz ya abartı 
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Şey askim google diye bi şey var ya elimizin altında. Hani kullanabiliyoruz :D

0 oy
tarafından
sence de bu orucluyken sakiz cignemek orucu bozar mi gibi olmamis mi..
0 oy
(137 puan) tarafından
İstiyorsa senin dediğin tek doğru olsun üslubun sert sözlerin kiriciysa ben ne yapayım senin bilmisligini. Bu şuna benziyor doktora saçma sapan diye düşündüğü birseyi sorunca aldığımız tepkiye ve doktor hakkında veryansın etmemize. Kimse kimsenin bildiğini bilmek zorunda değil oyle bir kaide oyle bir hüküm yok. Ben bir insanin heleki hamile bir insanın kalbini kırdıktan sonra ben kültürlü ben bilgili o cahil olsa ne yani. Cahillik kavramını sadece bilgiden ibaret sanıyorsunuz. Sadece bilgiyle dolu olan şey kitaplardir makinelerdir. Lütfen buranın bilgi paylaşmak sohbet etmek amaçlı açılmış bir platform olduğunu unutmayın. Kimsenin kimseyi küçümsemeye üstten bakıp haddi olmayan yargilarda bulunmaya hakkı yok. Kimsenin anneliğini yargılamak kimseye düşmez biz önce kendimiz iyi birer anne olmaya gayret edelim bizim sorumluluğumuz öncelikle bu.
(2,194 puan) tarafından
Aradığım yorum ,çok güzel ifade etmişsin canım ,bende senin gibi düşünüyorum :)
(137 puan) tarafından
İnsan insana iyi gelmeli. İyi insanlara denk geleseniz insallah  içimden geldi niyeyse bunu söylemek.
(2,194 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım :) inşallah sende aynı hep iyi insanlar çıksın karşına ,ayağına taş değmesin :) Yorumuna sağlık daha ne diyeyim :)
(137 puan) tarafından
Sagolun ❤ amin amin şu ara aldığım en güzel dua
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Normal bir sorumu bu peki ?hangi cağda yaşıyoruz ya
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Ama çok sacma soruyor lar ya 
0 oy
(1,966 puan) tarafından
Kusura bakma ama o ne kadar böyle  saçma bi post paylaşmışsa sende ayni şekilde çok saçma bi post paylasmissin
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Bak kadinin sordugu soru gercekten dalga gecer gibi ve cok cahilce sonucta evlatlarimiza egitim verecek zekasini gelistirecek olan bizleriz boyle bir soruyu bile soruyorsa insan dusunmuuor degil nasil cocuk buyutecek diye annelik emzirmek ve altibi degistirmekten ibaret degil sonucta  sorusu cok sacma ama su da var ki burdaki herkes kendi sahsi hayatindaki kinini ve nefretini burda kusuyor boyle olan.kisiler resmen karsisindakini rencide etmek assagilamak.icin resmen pusuda bekliyor cok ayip yine de karsimizdakini kirmamak gerekir bir soz var ya hani kalp kirmak kabe yikmak gibidir diye o misal
0 oy
(912 puan) tarafından
Ayy sorma benim de bir kere sancim vardı yazmaz olaydım nst yazacağıma nts yazmışım allahim korkunç linç yeidm cahil bilmem ne bazıları ego tatmin ediyor işte zavallılar 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 506 göst.
18 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 293 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Edcmnf (587 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 126 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Nur343746 (541 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 293 göst.