0 oy
268 göst.
Diğer kategorisinde (1,311 puan) tarafından
Aklım onda kaliyo rahat uyuyamıyorum erken mi oldu acaba? Siz kaç aylıkken ayırdınız? Uyanınca ağlıyo duyup gidiyorum ama genede ya duyamazsam tedirginliği var.

18 Cevaplar

0 oy
(3,681 puan) tarafından
2 yaşında ayırmayı düşünmüyorum korkum var hep o konuda deprem felan korkusu aklım onda kalacağını yanımda olsun istiyorum
(1,311 puan) tarafından
Evet benimde aklim kalıyor ama ne zamana kadar bizle yatacak? Yanımdayken daha sık uyaniyordu kokumdan herhalde emmek istiyodu hep
-Reklam-
0 oy
(76 puan) tarafından
9 aylıkken ayırdım:) 
(1,311 puan) tarafından
Seninki baya erken olmuş
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Bana göre 2 yaştan aşağı daha ayrılmaz ya ağlasa ya duymasam diye 
(1,311 puan) tarafından
Benimde aklim kaldigindan rahat uyuyamıyorum. Yanımdayken de sürekli emerek uyumak istiyo bide yataktan düşürme korkusu var. Beşikte yatiramadim çok dönüp kendini uyandırdı. Bende odasında yere yatak yaptım orda uyuyo
0 oy
tarafından
Erken bı yaş kuzu .2 yaşına da az kalmış .beklesem daha iyi
(1,311 puan) tarafından
Yanimdayken sürekli emerek uyumak istiyodu ve çok sık uyaniyordu bende sabahliyodum gibi bişey. Böyle onun için de daha verimli uyku olacak gibi ama ben gene uyuyamıyorum aklım kaldığından
0 oy
(13,031 puan) tarafından
28 aylik kıyamıyorum başka odada yatırmaya 
(1,311 puan) tarafından
Odanda nerde yatiyo? Benimki beşikte çok hareketli olduğundan çok sık uyanıp yatmiyodu
(13,031 puan) tarafından
Sasirisin biz 4 kişi yatıyoruz 3 ksiydik oğlum.dogdu 4 oldu cümbür cemaat yatağa yan yatıyoruz:)))
(1,311 puan) tarafından
Aa valla nasıl rahat ediyorsunuz ben yanıma alınca belim tutulmuş uyanıyorum
(13,031 puan) tarafından
Alıştık kızım bensiz uyunuyor oğlum da emiyor sürekli beşikten almak zor
Basta zordu ama Alıştık
Kızım 3 yaşına girsin oğlum da 1 yaşında olacak odaların da yatırmayı düşünüyorum
Oğlum ablasına  güç alır yatanili4 diue düşünüyorum ama bakalım daha hala kıyamıyorum:)

Ama senin daha küçük kardeşi var mi
(1,311 puan) tarafından
Kardeşi yok ama bikac gündür yalnız oldugunu fark bile etmedi
0 oy
(1,019 puan) tarafından
3 yaşında daha beraber uyuyoruz fazla odam yok çocuk odası için bu saatten sonra da nasıl ayırırm hiç bilmiyorum en iyisi imkan varsa erken ayırmak 
0 oy
tarafından
1 yaşında ayırdım şuan 2 yaşında asla başka odada yatmıyor uyuyalım diyince yastık alıp odasına gider 
0 oy
(3,826 puan) tarafından
20 aylık ayırmayı düşünmüyorum henüz benim de içim rahat etmez 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
İlkini 6 aylık 2. De ablası var diye doğar doğmaz şükür hiçte sıkıntı olmadı herkes yerini biliyor gidip yatiyor
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Benim kızım 18 aylık bende bı kaç ayridim uyuyamdm yaa seni çok iyi anlıyorum bu arada gece çok uyanıyor bende yanında yatiyorm 
0 oy
(364 puan) tarafından
İlk 2 ay yanımdaydı sese karşı çok hassastı yatakta dönme sesime bile kalkiyordu uykusu çok bölünüyordu 2 aylıkken bitişik odada yatırdım 6 aylıkken odasına montessori yatak yaptırdık orda uyudu merhaba 7 8 aylıkken yataktan tutunup kalkiyordu düşer diye odasında yer yatağı yaptım 1 yaşına kadar öyle yattı şuan 14 aylık yatağından inip çıkıyor odasında yatağında yatıyor ben çok erken ayırdım anne bebek arasındaki bağı zedeledigini söyleyenler var ama ben buna katılmıyorum eskiden anne babalarımız yıllarca bizi yanlarında uyuttular ama bir tek bununla bağ güçlenmiyor neyse uzatmiyim bence yani sese bu kadar hassas olmasaydı 6 aylıkken ayırmaktı niyetim ama şuan ida mutlu bende yani bebeğim için doğru olanı yaptım hemde erkenden alıştı odasında uyumaya. Bana çevremdekiler çok laf etti yok gece battaniyeyi çeker üzerine boğulur yok düşer yada ağlar duymazsın dediler. Annelik iç güdüsü daha o uyanmadan uyandığım oluyor. Ayrıca evim küçük kapılar açık hani bebekler ağlamadan önce hızlı hızlı nefes alir verir ya ben o sese kalkıp gidiyorum yanına emzirip geliyorum. Sende hiç üzülme alışması lazım kendi odasını yatağını bilmesi lazım ilerde daha da zor olur hem uyku kalitesi de artar böylelikle eğer odaların birbirine uzaksa telsiz alabilirsin duyamam diye endişe ediyorsan 
0 oy
tarafından
9 aylık ayırdım odalarımız karşı karşıya zaten görüyorum onu taki

Yaz olup havalar ısınsan kadar yani toplasan 1 ay bile yatmadı odasında sıcak olunca yanıma aldım sonra yataktan düşünce yerde yatmaya başladık oğlumun yatağı farklı bizim farklı alışmasın diyede şer sabah kucağımda uyanıyor hahaga

Yaşına girecek 10 gün sonra
0 oy
tarafından
Benımkı 15 aylık uzun Bi süre ayırmayı düşünmüyorum böyle iyi 
0 oy
(2,811 puan) tarafından
9 aylıkken ayırdım çok rahat ettim beşikte kımıldasa duyuyoruz Allahtan uykumuz çok hafif
0 oy
(16 puan) tarafından
10 aylıkken ayırdım ben 
0 oy
(64 puan) tarafından
Ben 6 aylıkken ayırdım.ikimizin de uykuları düzeldi.saat başı kalkiyordu simdi cok fazla kalkmiyor.bazen de kalkiyor kendiliğinden geri uyuyor ama yanında ole olmuyor hemen müdahale ediyordum uyku ikimize de haram oluyordu
0 oy
tarafından
Niye erken olsun ya. aklım kalıyor derken sanki başkasının evinde uyuyor.

Ben 11 aylıkken ayırdım. Zaten kapılar açık ağlayınca duyayım diye. Gayette rahat ettim. 
0 oy
tarafından
Niye aklınız kalsın? Kamera ya da telsiz alırsınız, her şeyin bir çözümü var. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 183 göst.
+1 oy
14 cevap 301 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (804 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 432 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Esmosum (7,742 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 582 göst.
19 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu