0 oy
419 göst.
Aile kategorisinde (202 puan) tarafından

27 yaşındayım, 5yıl sevgili kaldık 2yıl önce evlendik. İlk 1 sene çok güzel geçti, bi oğlumuz oldu şuan 1 yaşında ama son 1 yıldır tartışma üstüne tartışma yaşıyoruz. Tartışmanın ardından oturup kaç kez konuştuk ama yine aynı huzurlukluk. Ne bir aldatma nede başka bişey sadece tartışıyoruz. Oğlumuz için olsun, ikimiz için olsun sürekli aynı şeyler. Mutlu değilim olamıyorum. Sorun eşimde mi bende mi bilmiyorum. O biraz sinirli hatta baya bi sinirli yapısı var. İlk yıl sinirini korudu ama ben 3 aylık bebeğimi bırakıp işe başladıktan sonra bende biraz sinir ve sabırsızlık başladı. Bilmiyorum onun cümleleri bana batıyo, benim cümlelerim ona.. Sevgim azaldı, huzurum azaldı. Çocuğumu alıp boşansam devlet kesin bana verir mi bebeğimi? Yada herşey daha güzel olurmu bilmiyorum. Sırf bebeğimi vermezler korkusu yaşadığım için bi türlü adliyeye gidemiyorum.

Lütfen düşüncelerinizi alabilir miyim? Kötü yorum yapacak olanlar lütfen yazmayın. 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kız dur hemen ne boşanması ortada aldatma şiddet falan yok ilk 5 seneden sonra oturuyor evlilikler zaten atlatirsiniz merak etme
(202 puan) tarafından
1yıldır nasıl atlatmadık ki. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum çok zor vakit geçiyor. İyi olmam için psikoloğa da gittim ama bi faydası yok
tarafından
Yavaş yavaş geçiyor canım merak etme biraz uzak kalsanız olur aslında ozlersiniz birbirinizi belki
(202 puan) tarafından
Düşünmüyor değilim canım. Biraz uzak kalmayı deneyeceğim Çok sağol
-Reklam-
0 oy
(7,888 puan) tarafından
Niye hemen boşanmaya basvuruyorsunuzki
(202 puan) tarafından
Çünkü ne yapsam olmuyor. Hep benim söylememle bişeyler yapıyor. Örnek veriyorum oğlum hava alsın diye dışarı çıkalım diye hep ben söylüyorum bazen çıkıyo çoğu zaman çıkmıyor. İlk defa geçenler başbaşa kaldık uzun zaman sonra ben gittim dedim hadi sahile gidelim kafamızı toplayalım diye yani bu sadece ufak tefek şeyler. 1 buçuk ay boyunca izinsiz çalıştım bu sefer o diyordu işte hiç vakit geçiremiyoruz diye e şimdi izindeyim hep ben diyorum bişeyler yapalım diye
0 oy
tarafından
Beş yıl da baya uzun huyunu suyunu iyi ogrenmissindir ha aynı eve girince farklı ama beş senede gerçek yüzünü gösterir. Acaba senin çalışmani mi istemiyor
(202 puan) tarafından
Kuzum yaklaşık 1 aydır izindeyim. Çalışmamla ilgili de şöyle diyim çalışmak zorundayım. Evim kira bebeğimin masrafları falan eşim tek başına kaldıramıyor. Ve eylüle kadar da izindeyim zaten. Böyle bir şey söz konusu değil
tarafından
Anlıyorum. Ama uzak soğuk hissediyorsan bir süre ailene git bir tatil yap belki iyi gelir.
(202 puan) tarafından
Aile evinden çıkınca olmuyor canım en fazla 2 gün kalmışlığım var o da zorla. Kafam o kadar karışıkki
0 oy
(2,049 puan) tarafından
Her ailede tartışma olur canm önemli olan onu çözebilmek ,aldatma yok şiddet yoksa yani onada katlanabilirsin,her insanin kusuru olur şeyi olur onuda öyle idare et bence çocuğunda varmis en ufak şeylerden boşanmaya gitmeyin 
(202 puan) tarafından
Ondan uzaklaştığımı dile getirdim ki o da dile getirdi. Böyle bi durumu nasıl idare edebilirim bilmiyorum canm
(103 puan) tarafından
İlk dile getirdiğimiz de benimde çok zoruma gidiyrdu o şekilde evli kalmak ama gerçekten biraz zaman geçtikçe daha iyi olabilir bağlar daha guclenebiliyr bnmde sevgililik söz arası vs 5 yıl sürmüştü ama aynı ev farklı oluyr şuanda ilk yillarimiza göre daha iyiyiz bir de ufak çocuk ilişkileri biraz gevsetebiliyor birazda maddi sıkıntılar etkiliyor hepsi kadında da erkektede aynı etkiyi veriyor bnce sabırlı ol biraz daha bekle inan biseylerin yavaş yavaş değiştiğini goreceksin
(202 puan) tarafından
Umarım dediğin gibi olur canım çok teşekkür ederim
0 oy
(15,047 puan) tarafından
Bence taktiğin şeyler çok önemli şeyler değil ama evlilikte esas mutlu ve huzurlu olmaktır tabi. Ömür geciriyorsun çünkü. Ama boşanma lafını etmeden önce bence aile terapisine gitmeniz ikiniz için de daha iyi olur. Yorgunluktan oluyor bence bunlar
(202 puan) tarafından
Geçen hafta psikoloğa gittim eğer bendeyse sorun biraz sakinleşirim diye ama hapı kullansam ne fayda ki insanlar iyi gelmeyince. Çabalamayınca..
(15,047 puan) tarafından
Ya bu haplik bi durum değil bence. Hap mi verdi doktor hemen . Arkadaş bu psikologlar dinlemiyor mu hiç insanları anlamadım.
Neyse aile terapisi farklı bişey. Eşinle ikiniz gidip ilişkiniz hakkında konuşup onun yönlendirmeleriyle ilişkinizi tekrar gözden geçireceksiniz. O tarz bişey diye biliyorum ben.
(202 puan) tarafından
Evet canım bi teklif ederim eşime. Çok teşekkür ederim
0 oy
(749 puan) tarafından
Boşanmayı düsündügune göre sevgin bitmiş .sevgide olmafıgi icin adamin herseyi sana batıyor ve sorun cıkarıyor olabilirsin.sevgi yoksa zaten mutluluk olmaz
(202 puan) tarafından
Nasıl bu hale geldik bilmiyorum sevgililik döneminde resmen bir dediğini iki etmiyordum. Hep onunlaydım onsuz olmaz diyenlerdendim. Ama bu hale durup dururken mi geldim yoksa o mu beni bu hale getirdi bilmiyorum
(749 puan) tarafından
Eşinizde bencillik var mı peki?onceligi hep.kendisimi
(202 puan) tarafından
Önceliği derken şöyle izah edeyim. Dışarı hayatı yoktur mesela arkadaşlarıyla çıkıp dışarıda oturmaz şöyle bi çıkayım demez. Pc başında evde işten gelir pc başına geçer. Biraz bencil ama bırakması lazım çünkü artık bi yuvası var
0 oy
(2,679 puan) tarafından

Evliliğin ilk seneleri kimi için zor gecebilir yeni evlilik üstüne çocuk vs derken duygu durum değişiklikleri vs.

Gerginsinizdir bende ilk seneler bicok seyi eşime söyleyip harekete geçirendim sonra sonra değişti evlilik sabır işi.. nisanliyken bazı şeyleri görmüş bilmissindir supriz olmamıştır çok fazla.
(202 puan) tarafından
Evet yüzükleri atacaktık düğüne 1 hafta kala. Keşke atsaydık diyorum en azından böyle bebeğimle üzülmezdim arada kalmazdım
(749 puan) tarafından
Canm belkide suan beb3gin cok ufak ve butun ilgin onun üzerinde esinle yakinlaşamayip uzak kaliyorsanız bu durum sizi birbirinizden uzaklaştiriyor olabilir
(202 puan) tarafından
Peki ne yapmam gerekiyor?
(749 puan) tarafından
Her evlilikte bu donem yasaniyor ben evlendim 5 ay icinde hamile kaldim hamillegim heo annemin evinde g3çti bu surecte esim evimizde tek kaldı.agir hamilleik geciriyrdum ayagi kalksam istifra ederdim.bebek oldu butun ilgim bebegime kaydi aylar geciodu bir araya gelebilmek icin hem annelik guduau hem bebegiminnbana duskunlugu sebebpti buna.kizim bir bucuk yasindayk3n ikinci hamillegim gerceklesti ve hamilleigmde tekrar annmde kaldim.ve bu dongü devam etti .suan bebegimi suttwn keatim ve esimle eakisi gibiyiz.aramizda kavga  tartisma olmadi ama bir evde arkdas gbiydik.yani zamn her seyin ilacı .biraz esine ilgi goster bebegin uyudugu anlarda yaninda ol bakalım n3 olacak .ve kendini hazir hissetmeden ikinci cocugu dusunme biraz uzun oldu ama anlatabilmek icin anlattim zamanla  duzelirsiniz
(202 puan) tarafından
Rabbime büyük konuşmak gibi olmasın ama 2.ci çocuk istemiyorum hiç. Bebeğim bu saatlerde uyuyo bu saatten sonra da benim halim kalmıyor. Bünyem zaten zayıf 42 kiloyum. Halim kaldığı zamanlarda oldu çok, ilgi gösterdim güzel görünmek için çabaladım ama ertesi gün yine tartışma oldu her seferinde biliyorum boş yere ama insan sürekli aynı şeyi yapınca yoruluyor artık. Rabbim sizin aranızı bozmasın inşallah
0 oy
(496 puan) tarafından
Bu ara herkes eşiyle tartışıyor bizde aynıyız çaresini bulamadım ben ne yapsam olmadi bundan sonrasında ne olur onu da bilmiyorum
(202 puan) tarafından
Keşke evlenmeseydim demişliğim var canım Rabbim doğru yolu göstersin bize. Çok dua ediyorum
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Boşanacak bişey yok huzursuzluğu giderme yoları arayın
(202 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(78 puan) tarafından
Ahh canım ben seni çok iyi anlıyorum.ben de hemen hemen aynı şeyleri yaşadım evlendikten sonra 1 buçuk ay sonra hamile kaldım bebek olmadan ki ilk senemiz çok iyiydi ufak tefek şeyler oluyordu tabi ama genelde iyi hatırlıyorum çocuk gelince tartışmalarımiz başladı yok sen onu yapmadın yok bunu yapmadın derken yine hamile kaldım suan ikinci oğlumda var bize nefes aldırmıyorlar :) şimdi daha zor bı hayatımız var ama biz yeni anladık o zamanlar kendimizi gereksiz yormusuz üzmusuz her evlilikte olan söylermiş ben de keşke evlenmeseydim dediğim çok oldu.Bir de iş hayatı kadını çok yoruyor ben de oğlum 4 buçuk aylıkken işe başladım sanırım onunda vicdani sorumluluğu vardı.biz farkında olmasak da beynimiz sürekli yapılacak işleri planlıyor (işe gidilecek,iş stresi,çocuk bakılacak ev işi yemek bulaşık çamaşır koca dirdiri ):)))) haliyle bu da bizlerde ümitsizliğe yol açıyor.biz şuan daha kotu bir durumda olduğumuz için geçmişte gereksiz dert etmişiz diyoruz sizde sabredin 2 yaşından sonra biraz daha rahatlarsiniz çocukla beraber gezip eglenirsiniz :)
(202 puan) tarafından
İnşallah canım önemli olan gezmek de değil bana sevgisini hissettirsin, güzel güzel konuşsun yardımcı olsun ama inşallah zamanla oturur. Teşekkür ederim :)
0 oy
(261 puan) tarafından
Ise baslaman seni degistirmis olabilir. Belkide üzerinde fazla sorumluluk hissediyosundur. Her yere yetisme cabasi. Kalan zamani degerlendirememe kaygisi fln. Beklenti icerisindesin birde ayrica. Beklenti icerisinde oldugun sürece gergin olacaksin. Kendini özgür birak beklentilerin seni yönetmesin. Gününü keyfini huzurunu kocana baglama hep. Kendi basina kocana ihtiyac duymaksizin huzurlu olmayi ve kaliteli zaman gecirmeyi ögrenmelisin.  
(202 puan) tarafından
Sanırım dediklerin doğru.. Üzerimde bi baskı hissediyorum ama bunu hiç düşünmemiştim. Bundan sonra tek başıma zaman geçirmeyi deneyeceğim inşallah faydasını olur. Çok teşekkür ederim
(261 puan) tarafından
Birebir yasadim. Esime musallat oluyordum hep. Nede cok büyütüp hayatimin merkezi yapmistim.
(202 puan) tarafından
Şuan nasılsınız peki düzeldi mi aranız?
(261 puan) tarafından
Evet cünkü artik bir beklenti icerisine girmiyorum bakis acimi degistirdim. Herseyi ona göre yapmiyorum. Keyfime göre takiliyorum. Eskiden umursayip tartistigim seylere fikrimi söyleyip nasil istiyosan öyle yap diyorum ilgilenmiyorum.
0 oy
(1,918 puan) tarafından
2 yılda seni bosanmayi düşündürten ne siddet aldatma yok diyorsun 
(202 puan) tarafından
Sevgiyi, değeri hissetmemem. Boşanma için illa aldatma veya şiddet olmasına gerek yok. Değersiz hissettiğin yerde durur musun?
(1,918 puan) tarafından
Ailenenin yani git o zaman bosanmayi istiyorsan

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 306 göst.
0 oy
18 cevap 728 göst.
0 oy
3 cevap 243 göst.
0 oy
4 cevap 169 göst.
12 Haziran 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu