0 oy
172 göst.
Aile kategorisinde (31 puan) tarafından
eşim merkez bı fabrikada kalite kontrol olarak çalışıyordu. babası bı ilçenin köyünde hem ineklere bakıyor hemde oradaki bı yem fabrikasında şoförlük yapıyor asıl mesleği tır şoförlüğü neyse kayinbabam inekleri satıp adamın biriyle ortak tır aldı. 2 yıl içinde tır borcunu ortağa verip tırın sahibi olacaktı. eşim de tır şoförlüğü yapmak istedi ben hiç istemedim düzeni bozmak onu yollara gondermek. o sırada tüp bebek tedavisi de görüyorduk eşim giderse bizde ilçeye tasinacaktik tedaviyide gizliyorduk ben tedaviyi düşünüyordum o da tırı ben çok ağladım istemedim fakat ikna olmadı biz ilçeye taşındık o kayınbabamla yollara gitti o sürede ben tedaviyle hamile kaldım 1 yıl sonrasında ortaklık bozuldu tır satıldı tekrar inek alındı. eşimle kayinbabam köylerine yakın bir kömür ocağında harfiyat işinde kamyon şoförü olarak işe başladılar ama eşim sürekli ben tıra gidecem yolları istiyorum diye tutturuyor ben en başından istemiyordum hala da istemiyorum eşim yanimda olsun cocugunun başında dursun akşam evine gelsin istiyorum oğlum babasıyla büyüsun istiyorum Allah korusun başına herhangi bir iş gelecek dahi olsa dibinde olsun gurbet ellerde bir başına çok zor ve eşim bile bile gitmek istiyor kayinbabam uzun yillar şoförlük yaptı çocuklarının büyüdügunr doğru düzgün şahit olamadı bunu eşime anlatmaya çalışıyor ama ikna olmuyor durumumuz çok şükür iyi eşim zevki için gitmek istiyor ne yapacağım kızlar anlamıyor beni biz cok severek evlendik zor şartlar altında evlenmeyi başarabildik ama o gidecem diyor bazen sinirle git diyorum içim içimi yiyor ama o da gönülsüz söylüyorsun öyle gidemem diyor ama bana tavır yapiyor artık tır gördüğümde kafayı yiyecek gibi oluyor tır konusu açıldı mi içimde bir öfke patlıyor. ben tek başıma ne yapacağım diyorum babam var onlar bir sorun olduğunda bakar ben yokken diyor bahanesi hep biz merkezden tır için geldik şimdi niye bırakıyorsun oluyor kendi tırı olsaydı daha rahat olacaktı ama şoförlük diyor elin adamı acır mı acımaz ev yüzü göremez haftada bir gece geldi geldi sabahı tekrar yollara zaten uykuya dayanaklı biri değil ki nasıl bırakayım onu tek başına yollara 

Akıl verin kızlar ne olur... Çok uzun oldu kusura bakmayin

3 Cevaplar

0 oy
(459 puan) tarafından
Kocam yanımdayken bile tek başıma çocuk büyütüyorum bu bile zor iken gerisini sen düşün.
(31 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. Çok şükür eşim çocukla ilgilenir ama şu tır sevdasından vazgeciremedim :(
(459 puan) tarafından
Teşekkür ederim senin de Allah yardımcın olsun.eger ki başka iş yapma imkanı varsa bı an önce vazgecirmeye çalış canim.
(31 puan) tarafından
Şu an çalıştığı iş harfiyat işi sabah gider akşam üzeri gelir maaşı falanda gayet iyi durumumuz iyi çok şükür ama ikna edemiyorum ne yapmam lazım nasıl vazgececek
(459 puan) tarafından
Bilemiyorum ki rızam yok gitmene de güzelce konuş yapamam de ısrar et bakalim
-Reklam-
0 oy
(948 puan) tarafından
Senin düşündüğünü kendi de düşünmeden zor. Onun da bunların bilincine varması gerek yoksa iş ikna etmeye dönüyor ikna etmeye ne gerek var ki bunları o da düşünse gitmez zaten 
0 oy
(4,039 puan) tarafından
Neden birakmiyorsun biraz sürsün yola ciksin hevesini alsin belkide su an ona ulasilamaz geldigi icin cazip geliyordur 

Her tırın tepesine cikan kaza yapmiyor evinede gelecek sonucta yurt ici calisiyor 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 430 göst.
26 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Sydatur74 (202 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 439 göst.
0 oy
18 cevap 802 göst.
0 oy
3 cevap 256 göst.

393,730 soru

11,774,421 cevap