0 oy
191 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Sorum yukarda 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben 2 çeşit yapatım biri salçalı biri salçasız hangisini vereyim :)
tarafından
Hangisi daha güzelse ver tarifi
tarafından
Salçasız olanı diğer arkadasın yoruma yazdım canım. Salçalı olanda mercimeği yıkarım güzelce üzerine soğan doğrarım o öyle kaynar havuc patates atmam ben. Başka tavada salça yağ karabiner pul bibet nane kavuru mercimeğe eklerim blendır dan geçirince çom güzel olur eşim çok sever çorbamı
tarafından
Teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(1,170 puan) tarafından
bir tarif yaptim tam lokanta corbasi gibi oluyir icen herkes bayilarak icer istersen verim kuzum ben bunu yedikten sonra salcali olani hic yapmiyorum
tarafından
Teşekkürler
(13,824 puan) tarafından
Annemde böyle yapar bende böyle seviyorum salcalidan daha güzel oluyor bence
(1,170 puan) tarafından
kesinlikle bunu yapip yedikten sonra bi daha salcaliyi yiyesim gelmiyor
(13,824 puan) tarafından
Evet aynı .ilk zaman salçalı yapardım sonra bunu denedim öyle oluyor
(1,170 puan) tarafından
aynen canm
0 oy
tarafından
yarim patates

yarim sogan

1 diş sarimsak

1 yemek kaşigi salca

1 tatli kaşigi yağ

1 tatli kasigi tuz

1 tatli kasigi karabiber

ben ilk ve yag ve salcayi kavurup hepsini ekliyyorum uzerine sonra 2 bardak kadar kirmizi mercimek ekliyorum

uzerinede 5   6 bardak soguk su

kısık ateşte yarim saat pişiyor bunlar sonra blendirdan cekiyorum iyice

uzerine yag ne naneyi kizartip ekliyorum en son
0 oy
(16 puan) tarafından
Teraygda mercimeği iyice kavuruyorum iyice beyaz olacak püf noktası bu.Icine 1 patates iri iri doğrayıp koyuyorum şu ekliyorum tuz ekliyorum patatesler yumuşayıncaya kadar pişiyor.Sonra blender.Sonra bi tavada sıvıyag nane pul biber sosu yapıp çorbaya döküp 5 dk da böyle kaynatiuorum.Bu tarifi lokantası olan bi abladan öğrendim.
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Iki cesit yapiyorum canim naneli nanesiz. Ikisine de esim de misafirlerimde bayiliyo ama ben nanesiz seviyorum. Sogan salca mercimek patates havuc yag ve su ekleyip pisiriyorum pisince blendrdan geciriyorum daha sonra uzerine de ayri bi tavada naneli yag yakiyorum ama ben nanesiz daha cok seviyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Soğan sarımsak ve salçayı yağda kavururum mercimeği önceden bikaç saatbsuda bekletir güzelce yıkar süzer koyarım kavururum iyice kaynamış suyunu koyarım, 1 bardak et suyu koyarım . İyice kaynayıp mercimekler yumuşayınca kuru nane eklerim blenderdan geçiririm en son tuzunu atarım. Çok severler bu çorbamı bugun özellikle bunu istediler koca tencere yaptım :) 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 169 göst.
1 Şubat 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 247 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 249 göst.
13 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 173 göst.
12 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde 00Melikeee (683 puan) tarafından soruldu

378,249 soru

11,321,239 cevap

34,765 kullanıcı

...