0 oy
512 göst.
Diğer kategorisinde (590 puan) tarafından
sizin esiniz size yardim ediyomu benim esim 5 dk cocuga bakmiyo bide is soyluyo kendisi izinde bugun gezdi geldi meyve sıktı su bebegi tut 5 dk mama yapiyim diyom aa benim isim var banyo olcam hep bi sey kendim banyo bile bugun yapamadim sinirlerim asiri derecede bozuk

51 Cevaplar

0 oy
(1,621 puan) tarafından
17 aylık oldu kızım ama hastalandığı zaman yardımcı olur sadece gece 2 3 saat uyurum bekler onun dışında yok eve desen yok orayı öyle yap burayı şöyle yap der geçer kurulur kenarına bı ise de elini atmaz gerçi hakkını da yemeyim bayram dan önce halı yıkadı :D 
-Reklam-
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Valla o konuda hakkıni yiyemem adamın sagolsun bebeği yürütece koyup balkona çıkarıyor sonrada uzanıp uyuya kalıyor ve iş bitinceye bebeğe bakmasaydim yapamazdin diyor kendi kendini övüyor:Dddd
0 oy
tarafından
En güzel huyu diyebilirm gerçekten çok yardım ediyor.ben yemek yerken alıyor bakıyor parka götürüyor. Hastaneye gidince  çocukları alıp gezer bende işimi hallederim 
0 oy
(52 puan) tarafından
Mecbur edicek bu ev işi ve yemekler çocukla kolay yapılmıyor. 

Etmiyorlarsada yemek felan istemicekler
0 oy
(375 puan) tarafından
Yardım değil ki bir erkeğin çocuğuna bakması. Onun da evladı. Ev işi yapması da yardım değil. İnsani şartlarda bir hayat istiyorsa tabiki yapıcak. Kimse kimseye maddi ya da ev işleri açısından bakmak zorunda değil. Hayatı paylaşmak için evlendik, hayatı paylaşıyoruz. İkimiz de her işi yapıyoruz. Örneğin iki çocuğumuz da çok ufak. Gece paylaşıyoruz. Biri ağlarsa ben, diğeri ağlarsa eşim kalkıp bakıyor. Kimin şansına artık hangi bebe uyursa dinleniyor :)  Bazen birbirimize izin günü veriyoruz :) Ben bebelere bakıyorum o arkadaşlarıyla vakit geçirip eğleniyor. Ya da o bebelere bakıyor ben arkadaşlarımla vakit geçiriyorum. Şu sıra çalışamadığım için haliyle ben maddi olarak daha kısıtlı katkıda bulunuyorum o da ev işinde o şekilde. Ama maddi gücünün elverdiğince benim yaptığım işleri kolaylaştırmaya çalışıyor. Beraber tasarruf edip kurutmalı çamaşır makinası aldık mesela işimiz daha az olsun diye. Ya da atıyorum evlilik yıldönümünde sözleşip hediye falan almadık yardımcı teyze aldık evi temizlesin bir gün biz de çocuklarımızla vakit geçirelim daha çok diye. Anlıycağın her şey beraber. Böylece oğlanlarımız da her şeyin eşit olduğunu görerek büyüyüp hiçbir kadının onlara hizmet etmek zorunda olmadığını anlıycak inşallah. 1 buçuk yaşında ufaklık çöp çöp diyip bezini çöpe atmayı öğrendi bile :) Hep beraber temizleyip hep beraber eğlenmek en güzeli. Çocuklar da sürekli temizlik yapan her şeye zor yetişen gergin bir anne ve sürekli kendini yayan bir baba istemez. İkisiyle de vakit geçirsin oynasın ister. Ben öyle istedim çocukken. Olmadı. Annem hep temizlik yapar babam bana bakar oynardı. 
0 oy
tarafından

Gece Vardiyasindayken gunduz uyuyor genekse pek ilgilenemiyo o zaman  gunduz 5 de gelince bi kac saat ilgilenie ben kendi islerimi hallederim izin gunlerinde genel temizlk yaparim esim bakar cocuga o gunler yemekte eşimde olur :D Allah razi olsun her sekilde yardimci oluyor  atesi falan ciktiginda hasta oldugunda donusumlu bakariz 

0 oy
(388 puan) tarafından
Sifonu çekmekten aciz. Ne yardımı Allah askına. Kendine baksın gerisi orda dursun 
0 oy
(48 puan) tarafından
Yardim etmez evede karismaz temiz olsun olmasin 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Benimki sürekli çalışıyor pazar gunleridesirf bizimle vakit geçirmek için erken kalkıyor 12 gibi çıkıyor tekrar işe yani yardımı yok ev işlerine çocuklara falan ama çok çalıştığından çalışmasa yardım eder bazen geceleri beni uyandirmaz o kadar yorgunluğa rağmen o çocuklara bakar 
0 oy
tarafından
Benim ki de yardım ettiğini saniyo biraz çocuğu tutuyo benimki de pek nazlı anam 20 dk dolmuyo mizildaniyo annesiii oğlun acıkmış annesi diyo ya da bucağına almış çocuğun yönü bana dönük mutfağın kapısını aciyolar ikisi birden bana bakiyo masum masum 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 258 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 12345ebe (784 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 327 göst.
9 Ocak 2023 Aile kategorisinde Glcnm (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 211 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Eda... (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 223 göst.