0 oy
787 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (232 puan) tarafından
Kan ilacı yüzünden bebeğimin üstten üç dişi çürümüş. Nasıl anladın derseniz ilacı iki aydır kestik o arada çıkan dişi bembeyaz ve daha büyük kan ilacı resmen kızımın dişlerini eritmis incecik bi şey bırakmış ve rengi ise yeşile dönmüş. Hastaneye randevu arıyorum yok ve napicam ben kıyamıyorum da yavruma belki ağrıyordur da

22 Cevaplar

+1 oy
(2,525 puan) tarafından
Hic sanmam tatlım,hangi ilaç kalitesi nasıl onlarda önemli 
(2,525 puan) tarafından
Bide dişlerini her yediği şeyden sonra ficladiniz mi ? Suçu kan damlası da bulmak yetmiyor canim
(232 puan) tarafından
Ocean kullandik. Kullanımından sonra su iciriyordum böyle yapacağını bilmiyordum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Verdiğin ilaca bağlı her ilaç yaomaz
tarafından
Ayşe ben çocuk için dışardan verilen tüm takviyelere karşıyım:) asilarda dahil
(1,455 puan) tarafından
O konuda anlaşamayız o zaman canım :)
tarafından
:))))
(2,194 puan) tarafından
Bende bizde erken dış çıkardık ocean kullanıyorum inşallah bizimde çürümez kaç aylık bebeğin canım
(42 puan) tarafından
Katılıyorum sana canım.
0 oy
(340 puan) tarafından
Nasıl yani kan ilacı zararlımı ?p kullanmak kaç ay kullandınız ebe kes dedimiydi
(232 puan) tarafından
Kan ilacı dişte çürüme yapıyormuş. 1 yaşını geçti işte kızım
(340 puan) tarafından
Nekadar kullanmalıyız aslında benimki şuan 6aylik
(232 puan) tarafından
Ne kadar kullanmalı bilmiyorum bunun için bir şey söyleyemem ama ilacı verdikten sonra iyice dişleri temizlemek gerekiyormuş
(657 puan) tarafından
Bizim çocuk doktorumuz 8. Ayda kan tahlili istedi ve ilacı bıraktırdı. Değeri sınırın sadece biraz üstünde diye ben ilaca devam ediyorum. Diş çıkarsa bırakmayı düşünüyorum.
(9,504 puan) tarafından
Sağlık ocağındaki ebe 9. Ayda kestş bizde kan ilacını
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Benim büyük oglanin dışı de öyle olmuş üstte 4 dişi 
(2,501 puan) tarafından
Karışmadim 5 yaşında zaten kendiliğinden düşecek yenisi çıkacak
(232 puan) tarafından
Süt diş sonrası bir şey yapmasından korkuyorum bende bunlar evet zaten düşecekler
(2,501 puan) tarafından
Sanmıyorum bişey olacağından düşecek sonuçta kökten geliyor
(232 puan) tarafından
Umarım ya. Pekii çürük dağılıyor diyorlar sizinkinde öyle bir şey oldu mu yoksa sadece çürüyen durdu mu öyle
(2,501 puan) tarafından
Dağıldı maalesef sadce üste bir yerdi dişinin yarısına kadar indi siyah oldu eridi
0 oy
tarafından
Ben kan ilacı vermedim hep pekmez verdim iyiki de öyle yapmışım 
0 oy
(669 puan) tarafından
Ben kan ilacı kullanmadım pekmez veriyorum
0 oy
(2,804 puan) tarafından
2 kere verdim sağlık ocağın kini kabızlık yaptı vermesem olurmu dedim yemesi içmesi iyi olursa verme dedi bn hiç kullanmadım ya kan ilacı kan da verdik değerleri güzel çıktı şükür, 
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Bende ocean kullanıyorum, bebeğim 11 aylık, üstte 4 altta 2 dişi var. Üstten 2 diş çürümeye başlamış, ben gece beslenmesine bağlamıştım, şimdi bide kan ilacı seçeneği çıktı 
(232 puan) tarafından
Heh bak benimki de gece emiyor maalesef. Her iki ihtimal olabilir daha önce doktora sordum bana gece emzirmeyi bırak o yüzden oluyor dedi ama ilacı bıraktıktan sonra çıkan dişi şu an güzel temiz
(3,452 puan) tarafından
Ben dişleri çıktıktan sonra bu ilaca başladım, dişleri temizdi, yeni iki haftadır böyle oldu
0 oy
(3,131 puan) tarafından
Benim oğlumun dişi geç çıktı ondan mı bilmem ama çürük yok kan ilacini da bir yaşına kadar kullandım 
0 oy
tarafından
Kan ilaçları etkiliyor maalesef görümcemin kızı hep hasta olurdu kan ilacı antibiyotikler çok kullandı ve dişleri çürüdü gel alt hem üst..şimdi 7 yaşında 6 ysşımdayken dökülmüştü daha çıkmamış yenisi..ben hiç kullanmadım inci gibiydi dişleri 7 yaşta dökülmeye başladı.8e girecek ekimde 2 tanesi yeni çıktı sorun yok.üsttekiler çıkması daha..merak etme o yaşlarda dökülüyor yenisi çıkıyor beyaz çıkar
(232 puan) tarafından
Ya korkum şu hatam bi ömür onunla olmasın. Kökleri falan da etkilemesinden korkuyorum
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kan ilacı olarak devletin verdiğini değilde ocean veya sidefer kullan canım
(232 puan) tarafından
Ocean kullandik zaten hep başka hiç bir şey vermedim
0 oy
(4,426 puan) tarafından
O dişler zaten düşecek canım kan ilacının da etkisi oluyor evet tek etken sadece o değil biberon kullanıyorsa yada çok memeye duskunse bunlarda süt dişlerinde erime yapabilir zaten köksüz dişler ağrı acı yaptığı sanmıyorum da yinede doktorun görmesinde  fayda var 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Kan ilacının dişlere değmeden yutturulması gerekiyor maalesef böyle bir etkisi var. Geçmiş olsun 
0 oy
(6,669 puan) tarafından
D vitamini den kaynaklı çürüme olur duydum da kan ilacı hiç duymadım
0 oy
tarafından
Antibiyotik kullandiysqn o da dişi çürütür  
0 oy
(1,660 puan) tarafından
Kan ilacı diş çürütüyor. 3 yaşındaki kardesime de doktor kan ilacı yazdı içtikten sonra dişlerini fırçalayın diye uyarmıştı 
0 oy
tarafından
Ben kan ilacı kullanmadım onun yerine pekmez verin bide anne sütü alıyorsa o sizden alıyordur ki zaten 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Benim yeğenimin de aynısı oldu. Şimdi okula gidiyor dişler siyah siyah
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Ocean kan damlası kullandım 1 yaşına kadar 8 dışı cikti maşallah hepsi bembeyaz. Sanmam kan damlasından olacağını. Ben kaşığa damlatıp kaşıkla icirdim dişlerine temas etmeden yuttu. Ama dişlerine zarar vermemesi amacı ile yapmadım başka türlü icmiyordu öyle veriyordum dişlere zarar vereceğini düşünmedim hiç. Öyle kan ilanından sonra fırçalama falan da yapmadım. 13 aylık daha fırçaya alışamadı.
0 oy
(14,020 puan) tarafından
Benim oğlumda sabah akşam ilaç içiyor diş hekimi ile görüştük ilaçtan dolayı olmuştur büyük ihtimalle dedi şuan 2buvuk yaşında sararmalar var bende çok üzülüyorum 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 562 göst.
0 oy
13 cevap 929 göst.
3 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde hfzfyzbl (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 886 göst.
0 oy
9 cevap 251 göst.

378,429 soru

11,327,551 cevap