+1 oy
384 göst.
Diğer kategorisinde (200 puan) tarafından

Artık napıcğımı bilmiyorum heryer üzerime geliyor daha 1 çocuk annesiyim 2 yaşında oğlum var çok inatçı uyumuyor yemiyor herşeyi ağlıyarak yapıyor bende sinirleniyorum bazen çok kızıyorum bu sefer vijdan azabı çekiyorum oturup ağlıyorum nolursunuz bana bi akıl verin :(

20 Cevaplar

+4 oy
(4,735 puan) tarafından
Taş miyiz bizde ee mübarek olur öyle şeyler
(200 puan) tarafından
Ama sonra korkuyorum ben çocuk yetiştiremiyorum diye büyüyünce sinirli olucak söz dinlemiycek zannediyorum busefer kendime düşünüyorum onunda piskolojisini bozucaksın diye :(
(504 puan) tarafından
Aslaa öyle kalmicak ben neler çektim markete gidemiyormldum kendini yerlere atıyordu her şeye saldırıyordu artık o kadar utaniyordumki. Ama şimdi ağlıyor diye istediğini yaparsanız o sıkıntı öyle alışır. Sadece sabırlı ol gecicek
-Reklam-
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Çok normal 2 yaş sendromu yasiyorsunuz. Burada sakin kalman gerekiyor, artık çocuğunuz ben bir bireyim mesajını veriyor. Hiç sinirlenme bırak yemesin uyumasin birşey yapmak mi istiyor kızma yanında dur kendisine zarar verecek birşey yapmadığı sürece mudahalle etme bak o zaman düzeliyor. 
(200 puan) tarafından
Aslında sorun bende geçmişte yaşadığım piskolojik sorunlardan mı bilmiyorum çok sabırsızım ani sinirlerim var kendime. Hakim olamıyorum o çocuktur demiyorum onu büyük insan gibi görüp bilerek yapıyor diyorum böyle düşünüyorum ama sinirlenince yine aynısı oluyorum
(2,938 puan) tarafından
Yanlış yapıyorsun, karşında 2 yaşında bir çocuk var doğru nedir yanlış nedir bilmez. Misal koltukta zıplamak ona oyun geliyor dimi, düşüp zarar görecegini bilmiyor. Burada devreye sen giriyorsun sabirli olmak en önemlisi, daha bunun 3 yaşı var. Biz robot değiliz sinirlenebiliriz kizabiliriz, bende kiziyorum ooo deli ediyor beni 3 yaşında asla sözümü dinlemez ama bazı noktalarda sabrediyorum herşeye hayır demek ve evet demek iyi değil bir cizgin olucak. Çocuğuna kızma akisine daha hırçın ve asla seni dinlemeyen bir çocuk olur
(200 puan) tarafından
Benim korkumda bu işte sinirli olur piskolijisi bozulur diye korkuyorum ama kendime bazen hakim olamıyorum :(
(2,938 puan) tarafından
Hakim olmayi öğren, kizmadan önce içinden sayi say veya uzaklaş balkona çık cama çık ben öyle cozuyordum.
0 oy
(760 puan) tarafından
2 yaş çocuk sorunu benimkide  3 girecek oda arada yapıyor inatlasiyor  istahida bazen güzel bazen yemiyor bnde sinirleyim kızıyorum sonra üzülüyorum ama ne yapalım canım cevremdeki çoğu çocuk öyle kızmak doğru bişey değil sinirlenince istemsiz kendimi kizarkn buluyorum 
(200 puan) tarafından
İşte bende böyleyim sonra çocuğun piskolijisi bozulucak zannediyorum
(760 puan) tarafından
Psikolojisini olumsuz etkiliyor bide bende bu var  biseye sinirleniyorum tepki vermiyorum sonra üst üste birikince daha çok tepki veriyorum. Kaynanam diyordu çocuğa kızıyorsun deli olacak diyede elimde olmuyo bazen
0 oy
(71 puan) tarafından
Benjmde  kızım 3 yaşında yemek yemez ağlar çok huysuz herşeyi agliyrak yaptırır bende bıhtımmmmmmm
(200 puan) tarafından
Ben yarın piskeyatriye gitmeyi düşünüyorum çünkü o inat ben sinirli olmuyor böyle
(71 puan) tarafından
Ama ben çok Sakinim ya ağlarsa bile bırakıyorum onu burda hiç birsey demiyorum tabiki bu sakininligimi korudugum için bunaldım ve bıktım :D
(71 puan) tarafından
Sonra susuyor geliyor annne diyor özür diliyor sonra yine aynılar♥️:d
0 oy
(5,982 puan) tarafından
Yemiyorsa aç kalmasına izin vermen lazım kızma bağırma abur cubur meyve ile geçiştirme yemicem diyince kaldır sofradan atıyorum çikolata mı istedi yemekten sonra yiyebilirsin acıkınca haber ver yemeği yiyelim sonrada çikolatayı de sakince.. İnan taş olsa çatlıyor bende bazen kızıyorum ve sonra oturup ağlıyorum şuan 3 yaş sendromunu öyle bir yaşıyoruz ki mahvediyor bizi. Bazen ben veya babası aniden patlıyoruz artık. Uyku sorunu bizdede oluyor bazen gece 12ye 1e kadar inatlaşıyor gözleri kıpkırmızı oluyor inan bana geç uyuyunca geç uyanıyor ve ben geç uyanınca öğlen uykusunu uyutmuyorum bilerek gece 9 dedin mi kendisi uyuyor. 
(200 puan) tarafından
Bugün satt 10 da uyandı daha yeni kendini zoral uyuttum uyumamak için direniyor şimdi alışmış ağlamadan uyumuyor bazen kendime hakim olamıyorum sinirleniyorum sonra ağlıyor bu sefer ben dayanamıyorum
(5,982 puan) tarafından
Uykuları geldikçe dahada direniyorlar bazen benimkide öyle uykusu geldikçe daha fazla ağlıyor
0 oy
(50,354 puan) tarafından
o akil.bizde olsa kendimiz kullaniriz bende sesim.yukselince vicdan azabindan ölüyorum özür diliyorum ama yine kiziyorum
(200 puan) tarafından
Demek ki tek değilmişim bi yandan sevindim buna :)
(50,354 puan) tarafından
çoğu anne boyle sakin kalanlara sasiriyormm ki ben cok sakin biriyim normalde ama bazen cok asiri yukseliyorum hele adet olacaksam
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Sabırlı olmalısın canım. Ben çok sabirliyim bide çocuğu ne kadar kısıtlarsan o kadar inatlasiyor. Mesela kızım rujlarimi sürmek istiyodu sürekli ağlıyordu bende en son bi tane rujumu verdim eline al sür dedim mutfağa gittim ruju heryerine sürmüştü aynaya sürmüştü dedimki bak ruj bitti artık isteme tamam mı dedim aradan biraz geçti tekrar istedi sürdün bitirdin kalmadı ki dedim:))) odur budur istemiyor. Amacım iyice oynayıp hırsını hevesini almasıydı. İşe yaradı şükür 
0 oy
(946 puan) tarafından
2 cocukla 2 katını yaşıyorum Allah kolaylık versin 
0 oy
(23 puan) tarafından
Vala ben üçüncü olucak kafayı yiyorum artık bazen dövüyorumda sonra pismanda oluyorum zor anam zor Rabbim yardım etsin 
0 oy
(1,017 puan) tarafından
Benimde birkaç kez sesimi yükselttiğim oldu oturup ağlıyordum sonra bir makalede okumuştum çok etkilenmiştim özetle şiddetin her türlüsünün kötü olduğunu ama psikolojik şiddetin fiziksel şiddetten daha derin yaralar açtığını korkuyla yaşamanın korkuyu yaşamaktan daha ağır bir travma yarattığını anlatıyordu. Bu beni kendime getirdi bir de gündemdeki olayları düşündükçe bir semih çelik vakası daha yaratmayayim çocugum şiddeti öğrenmesin sevgiyle büyüsün diye daha fazla özen göstermeye gayret edeceğim bu düşünceleri kendimize empoze edersek belki daha sakin kalabiliriz
0 oy
(2,823 puan) tarafından
Hepimiz aynıyız emin ol.

Vijdan değil bacım vicdan :)
0 oy
(479 puan) tarafından
3 yas sendromlu bebem sağ olsun sqbah sabah sinir krizi geçirdi ağlamalar tepinmeler yerde debelenmeler sanırsın döven var 10 dk hiç tepki vermedim sonra biraz sakinleşti ama ağlıyor hala tepiniyor yanına gittim geldi sarıldı güzelce anlattım oyle olmaz zarar görürsün sonra doktora gideriz iğne yaparlar filan diye öyle sakinledi oluyor bazen bende deliriyorum bağırıyorum 33 haftalık hamilelik hiç oturmuyor istediği olmayınca ağlama krizleri sinir krizleri filan delirtiyorlar bazen 
0 oy
(9,138 puan) tarafından
Kızım 8 buçuk yaşında oğlum 5 yaşında halada alışamadım kızıyorum ediyorum sonra vicdan azabı çekiyorum özür diliyorum ne yapalım taş değiliz 
0 oy
(504 puan) tarafından
Öyle seyler olur lütfen üzülme hepimiz bu zamanlardan geçiyoruz ve emin ol bunlar gecicek en fazla bir sene sonra daha iyi anlicak en azından söz dinlicek dayan
0 oy
(2,732 puan) tarafından
Benim kızımda öyle. Hatta az önce parka gitmek istedi indik parka, markete gidicekmiş kucağıma gelmek istedi kucağımda gidicekmiş markete. Kucağıma alamam gitmek istiyorsan elimden tutup birlikte gidicez dedim inat etti. Kucağıma gelirsen eve çıkarız dedim kucağıma geldi eve çıktık şimdi kendini yerden yere atıyor. 16 kg bende de fıtık var bir süre sonra daha da ağırlaşıyor. Gram söz dinlemiyor. Gündü uykusu da yok. Uyandığından akşam 10'a kadar tek bakıyorum, çıldırma noktasına geliyorum artık. 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Olur öyle şeyler bizde insanız sonuçta 
0 oy
(1,577 puan) tarafından
2 yas sendromu bacım Allah kolaylık versin geccekk geccekk 
0 oy
(690 puan) tarafından
Muhtemelen hoşgörüyle büyütülmüş bir çocuk değildin, görmediğin hoşgörüyü çocuğuna gösteremiyorsun. Çocuğa tek başına bakıyorsan sorumluluklarından da bunalmışsındır. Tek çaresi markete gitmek bile olsa çocuğu birine bırakıp biraz yalnız kalman. Çocuk uyuduğunda ev işi falan yapma, zevk aldığın bir şeyler yap. Mesela kendine güzel bir kahve tepsisi hazırla, sevdiğin bir müziği aç. Akşam çocuk uyuduktan sonra da ev işi falan yapma, kocaya hizmet edecem diye kendini ihmal etme 1 saat hoşuna gidecek bir şeyler yap
0 oy
(1,951 puan) tarafından
18 aylık benim oğlumda aşırı uykusuz doğduğundan beri böyle sarılık olunca memeye alıştı sadece emerek uyuyor yanımdan ayırdığım an ağlıyor bağırıyor ve çok hareketli bende yeri gelince bazen yapma diye kızıyorum sonra üzülüyorum sabırla bekliyorum geçecek bu zorluklar diye sizde sabredin yapacak başka bir şey yok
0 oy
(181 puan) tarafından
3 sene önceki halim aynı.. sabırlı olmaya çalış zaten çocuk anlasa yapmaz.. bilmiyor küçük savunmasız zamanla öğrenir herşey düzelir ama onu kırma üzme lütfen o yerine gelmez işte. Bende ilk anneligimde böyle hatalar yaptım  o yaramaz oğlum şimdi o kadar efendi ağırbaşlı oldu ki Allah nazardan korusun.. Çünkü anlıyor artık söylediklerimi insAllah seninkide anlayacak şimdi çok küçük daha

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 598 göst.
0 oy
22 cevap 839 göst.
30 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde nilaryaa (231 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 116 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde ilayda_2122 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 276 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu

400,714 soru

11,991,006 cevap

36,178 kullanıcı

...