0 oy
1,062 göst.
Aile kategorisinde (457 puan) tarafından
Merhaba hanjmlar ilk bebegin ve kendi annemlerin ilk torunu besiğini aldılar ivir zvirini aldılar yani çeyrek falan yapmadılar durumları var alabilcek durumdalar  ben hiç problem falan yapmadım biseh olmaz dedim ama eşim çok konuşuyor iste ilk  torunlari hicbirsey yapmadılar vs falan yani yapmaları gerekiyormuydu yoksa benmi çok umursamazım bu konuda 

113 Cevaplar

+2 oy
(2,443 puan) tarafından
Eşinin ailesi ne yaptı peki?
-Reklam-
0 oy
(13,927 puan) tarafından
1 tane annem 1 tane de babam çeyrek takti. Beşiği falan istemedik biz. 
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Benm annemde kıyafet şampuanı pike takımı ayakkabı vs aldı birde çeyrek taktı herkes maddi durumuna göre hareket ediyo
(457 puan) tarafından
Maddi durumlari alabilcek durumdalar yani ben bsey demiyorum ama eşim iste sanki on tane torunlarmı var alamadilar ben çeyreginde degilim ama alinmasi gerekiyordu dedi
(2,016 puan) tarafından
Valla annemim 12 torunu var hangi cocuktan ilk olursa altin taktilar 2.cilere takmadilar ama imkan yetmiyor babam emekli
(6,364 puan) tarafından
Benm annem ilkine de ikinciye de çeyrek taktı valla
0 oy
(2,922 puan) tarafından
Amaaan almışlar işte onuda babası taksın 
0 oy
(10,080 puan) tarafından
Babam yok annem tek emekli maasiyla ki istemememe ragmen ablama yatigi icin zorla banada yapti ablama besik aldi bizim vardi diye 2000tl verdi onun yerine. Ablama genis bilezik almisti onun kadar banada 5000tl gerdi ben bilezik istemedim. Hepsiyle gidip ogluma gram aldim. 2 sene once
0 oy
(6,254 puan) tarafından
Yapmaları gerekmiyo tabiki he yaparsalar ne âlâ ama yapmamaları onları kötü göstermez durumları yoktur belki ayrıca eşine söyle doğacak olan çocuğun ihtiyaçlarını sizin karşılamanız gerekiyo başkalarının değil 
(457 puan) tarafından
Canim cocugumuzun ihtiyaclarini zaten biz karsilicaz bir tane ceyrekle zaten ihtiyacta karsilanmaz ben zaten agzimi acip tek kelime etmiyorum oda işte ilk torunları sanki on tane torunlarimi var bir çeyrek bile alamadilar diyor
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Zaten beşik yapmışlar daha ne yapsınlar annemler beşik aldı elbisey örgü yatak tüm bu lar yeter zaetn 1 beşik altın fiyatına saten
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Çeyrek altın ve kıyafet yatağı yorganı çarşaf takımı bebeğime altın küpe bunları annem aldi
0 oy
(897 puan) tarafından
Herşeyi tam takır aldık anneme bişe alma dedim 1 cumhuriyet altın taktı ilkine 2. Ye d yarım altın..

Eşimin ailesinde hiç bile takmadı almadılarda 
0 oy
tarafından

Hamıle oldugum her ay bir ceyrek aldı 9 ceyrek taktı kızım dogunca :)

(311 puan) tarafından
Ne tatlı Bir düşünce helal olsun:)
0 oy
(850 puan) tarafından
Kapat eşinin ağzını, ne hakla söylenebiliyor ki, mecbur değiller. 
0 oy
(402 puan) tarafından
Aay bu benim eşimde de var ki benim ailem yaptığı halde var. Şimdi yapmamış olabilirler ama yarın bir gün birşeye ihtiyacınız olduğunda yapacaklar belki ayrıca büyütmüşler bakmışlar belli bir yaşa getirmişler hala onlardan birşey beklemek ne kadar doğru. Benim annem babam kardeşlerim hepsi çeyrek takmıştı ama 8 yıl önceydi bu şimdi olsa okadar yapamazlardı. Beşik ıvır zıvırıda annem almıştı hep. Rahmetli öleceğini biliyormuş ölmedende bilezik vermişti nehirime pek bişey yapamadım bu onun olsun diye.
0 oy
(149 puan) tarafından
Tam altin taktilar
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Bebeğime çeyrek bana kolye almış annem, bide işte yatak nevresim kıyafet aklıma gelmeyen bir sürü şey. Ama bunu zorunda olduğu için değil içinden geldiği için yaptı 
0 oy
tarafından
Ben ne annemlerden ne de kaynanamdan bişey istedim

Ama taktılar annem tam altın taktı kaynanamda hem altın taktı hemde biseyler aldı kimse bişey almak zorunda değil bizim çocuğumuz bız herşeyini alırız

Eşinin tavrı çok yanlış 
0 oy
tarafından
Oyun parkını aldılar. Kıyafet vs aldılar. Çeyrek taktılar. 

40 gün annemgilde kaldım 40 m çıkana kadar hem eşim hem ben. O kadar yedik içtik. Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Benim kayınvalidemlerin 9. Torunu benim kız. 3 halası var onlar altın taktı, kayınvalidem de çeyrek taktı. Beşiği görümcemler verdi. Ama kendi annem babam hiçbir şey yapmadı. Ne beşik ne altın ne para hiçbir şey. Çok durumları yok. Bi erkek kardeşim hediyelik giysi aldı annem hediyelik giysi aldı o kadar. 
0 oy
tarafından
Benim annem babam ikizlerim doğduğunda iğne bile almadılar ve doğum yaptığım zamanlarda ellerine 25 bin TL ye yakın para geçti o parayı altına yatırdılar annem eli boş geldi eşim asla sorun etmedi ağzına bile almaz ama ben çok kırıldım. 

Birde ben 6 aylık hamileyken babam eşime bana üstüne basa basa besiklerini ben Alicam sakın almıyorsunuz dedi yok falan dedik beşik alicagimjx zaman geldiğinde annem hergun aradı sordu ne zaman beşik alıyorsunuz alın artık zamanı geldi vs diye bende kayınvalidem alıyor beşikleri bebek arabasini dedim kapattım ağızlarını çok zoruma gitti yaptıkları hala içimde ukte kaldı 
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Biz kimseye birşey aldirmadik herşeyi biz aldık annem sünnet oldu zaman çeyrek taktı 

Kayinbabam çeyrek taktı ikisindede
0 oy
(16,080 puan) tarafından
Benim kızım annemlerin ilk torunu annem bebeğe lazım olabilcek her türlü alışverişi yaptı benim bişey almama izin vermedi hala alırlar hatta. Annem kızım icin çeyrek takacaktı ben musade etmedim zaten fazlasıyla masraf yapmışlar bir de ceyrek alarak daha da zor duruma sokmak istemedim. Eşim de hiç lafını etmez çünkü kendi annesi hiç bir şey takmadı eşim tek oglan olmasına rağmen 

İlgili sorular

0 oy
96 cevap 1,743 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Elisa bebek (935 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 77 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Prensimin annesi (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 514 göst.
16 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 743 göst.