0 oy
1,070 göst.
Aile kategorisinde (457 puan) tarafından
Merhaba hanjmlar ilk bebegin ve kendi annemlerin ilk torunu besiğini aldılar ivir zvirini aldılar yani çeyrek falan yapmadılar durumları var alabilcek durumdalar  ben hiç problem falan yapmadım biseh olmaz dedim ama eşim çok konuşuyor iste ilk  torunlari hicbirsey yapmadılar vs falan yani yapmaları gerekiyormuydu yoksa benmi çok umursamazım bu konuda 

113 Cevaplar

0 oy
(997 puan) tarafından
Annem doğumunda  bile yoktu sagolsun
-Reklam-
0 oy
(1,170 puan) tarafından
annem 2 cegrek takti bir valiz kiyafetini almis bide abimde besigini aldi kayinvalidem de 2 cegrek 2 burma bilezik bna takti bide diger giysi ivir zivir esyalarini para verdiler bis aldik 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Küpe yaptırdı besigini aldi saolsun esimin.ailesi de 3ün 1 ini taktılar 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Kiyafet battaniye falan aldilar 1 tanede ceyrek taktılar 
0 oy
tarafından
Valla ne sen ne ben anlatayım canım.. 

Altın falan takmadilar herseyinj yaptılar Beraber yaşıyorduk sonrası eşim işten çıkarıldı oğluma az kalmıştı 1 hafta yani çıkış parası aldı diye biliyorum yalan olmasın diğer eksikleri öyle yaptık eksik dediğim doğumda çıkan eksikler.  

Sözü vardı bebek arabası kayinoederjn alsın ben oda alayım dedi 1 buçuk ysina geldi odasını aldı,  1 yaşında akülü araba aldı 2 yaşında bisikletini aldı sonra emeklilik birikim parası yaptı her ay ona veriyor onun üzerine abur cuburunh yemesini içmesini kahvaltiligina kadar yeri geliyor aliyo ayrı oturuyoruz bu arada 2 2 buçuk senedir falan 3 yaşında oğlum şuan..  daha daha neler neler yani altın verdi 6 7 ay önce hem bana hem oğluma annemle babam.. üzerine sonradan öğrendim oğluma altın alıp koymuşlar ( tabi gene lazım olursa bize knlara kullanılacak allahim o duruma düşürmesin) bu içten gelen birsey yani çok düşkün okurlar sana çocuğuna esini severler sayarlar ne bilim benim eşimle babamın arası çok iyi maşallah eşimin annesi oğlum 4 aylıkken  vefat etti benim annem anne oldu yeri geldi çayını yeri geldi kahvesini yeri geldi yemeğini önüne koydu yani biz yerdik annem getirirdi koyardı onlara gittiğimizde zatw  dib dibe oturuyoruz.  Bizim de şükür durumumuz iyi ama ben evin 1 tane evladıyım tek torun kız erkek hiç farketmezdi eminim zaten.. şuan oturduklari evi oğluma yapacaklar ileri zaman da yada noterler bırakacaklar zaten gene bana kalıyor da.. 

Nasil anlatsam ki gerçekten içten gelmesi ve adet denilen şeyin düşünülmemsi gerekiyor bebek arabasında sen al baba deseydim ozamnlar onu da alırdı... çok çok zengin değiliz ama yettirriuoruz şükür..  eğer adet denilen şeyi veya senin ailen bunu yaptı senin silen onunkiler yapsın erkek tarafı diye düşünüldüğünde yapılmıyor canım. Bizimkiler öyle düşünmediler zaten erkek tarafından bir beklentimiz yoktu yapmazlardı orası apay apayri konu. Öyle yani 
0 oy
(415 puan) tarafından
Annemler kızıma 2 valiz kiyafet hazırlamıştı beşik aldılar kızıma küpe bana küpe ayriyeten ya çeyrek ya yarım vermişlerdi herkes yapmak zorunda değil tabi duruma bağlı ama eşimin ailesi bi iğne vermedi evin içindeydim o zaman o yüzden mi bilmiyorum tabi 
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Ailemi boşver de eşimin ailesi çok güzel bir şey taktı

- zırnık
0 oy
(12,789 puan) tarafından
2 dk önce 107 cevap  :) 

Benim annem memlekette gelmedı daha 

Kayın annem bileklik eşim kolye kayın babam klasik bilezik taktı sağ olsun 
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Hayatım seenin gavur sana söylenmeye bahane arıyor hiç dikkate alma derim çünkü sizinkiler çeyrek değil cumhuriyet altını bile alsa bir kulp takar yine beğenmez yine söylenirdi hem eşini ilgilendirmez senin ailenin kaç torunu var kaçına ne yapmış yada yapmamış boşver sen o öyle şeyler deyince duymazdan gel asla dinleme sorsan baksan onun ailesi acaba ne taktı acaba eminim hicbisey.. çünkü sen onu dinledikçe kendini doğru konuşuyor gibi sayıp daha da üzerine gelmeye bahane bulacaktır 
0 oy
(52 puan) tarafından
Çeyrek taktılar ve  bazı kıyafetlerini annem aldım takım vs
0 oy
(8,422 puan) tarafından
Annem yarım altın taktı besıgıne yorganını yastıgını nevresım takımını en kalıtelı kumastan yaptırdı kızıma el orgulerı ormustu onları verdı.Durumları yoktu ama dıgerlerıne yaptım dıye bızı de ayırmadı sagolsun.Ilk dogum gununde ceyrek altın taktı kızıma ayrıyeten.Eşimin aılesı de bı yorgan yaptı bı yastık getırdı evınde kullanılmıs yastık ve yorgan yüzü vardı.Koyde yasıyolar onlara gore ozenmek gereksız yadırgamadım o zaman esım issiz oldugundan sanırım 2 tane ceyrek getırdıler kaynanam ıkı tane de yelek ormustu elıne saglık hepsınınde.
0 oy
tarafından
Biz beşik falan istemedik annem bi araba dolusu 4 yaşına kadar giyeceği kıyafet getirdi ayakkabılarını aldı bebek arabası puset örümceği çantası battaniye tek kişilik büyük yorgan battaniye yastık yarım taktılar eşimin annesi yelek falan yaptı bayaa bide ince battaniye aldı Allah razı olsun annem gil haylada alırlar ama altın niye bu kadar eşin için değerli anlamadım benim kızıma takılan yarımla ben bileklik yaptım kendime kızım büyüdüğünde ona verecem inşallah 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Annem bana bir bileklik kızıma künye taktı. Kayinvalidem bana bilezik kızıma künye taktı 

İlgili sorular

0 oy
96 cevap 1,750 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Elisa bebek (935 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 78 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Prensimin annesi (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 539 göst.
16 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 768 göst.