0 oy
251 göst.
Diğer kategorisinde (309 puan) tarafından
Kizlarrrr kızım beni çok yordu bir yıldır aşırı zor bir bebekti bişey deme hakkım yok biliyorum çocuk bu ama bir haftadır deli oldum resmen psikolojim bozuldu ağlaması değişti çığlık atıyor resmen duyunca bayilasim geliyor dayanamıyorum.elimden geldiğince çocuğuma çok iyi bakmaya çalışan biriyim herkes imrenir hatta üstüne başına yemesine içmesine gelişmesine ama bu çocuk git gide kötüye gidiyor ben zaten panik atak hastasıydim o geçti anksiyete başladı o da tam iyiye gidiyor geçti diyorum bu sefer bu çocuk beni germeye başladı iki senedir çok zor şeyler yaşadım psikolojimi mahvoldu ama kızım için düzeldim şükür ama üç gündür kendimde deilim yemek yedirirken fıtık olacagim resmen elimi itiyor vuruyor döküyor eskiden video izlerken yerdi şimdi o da ise yaramıyor halden hale giriyorum olmuyor neyse hadi diyorum tek yemesi sorun olsun her çocuk böyle olabilir diyorum .yok hiç bir işimi rahat yapamıyorm bırakmıyor bir dk bile kendi başına bişey yapmıyor gün başlıyor ben ayakatayim bitiyor hala ayaktayim inanın beş dk otururo dinlenmemis oluyorum neyse buda geçsin uyusunda bari islerime bakayım diyorum uyumasida sorun ayağımda sallliyorum eskiden yarım saatte olsa uyurdu şimdi saatlwrce uğraşıyorum. basbas bagiriyor şimdi diyeceksiniz ki uyutma uyksuu gelince uyur aksi gibu iyice deliriyor zaten uykusu geldiği çok belli oliyor ama uykuya dalmiyior onu uyutana kadar pertim çıkıyor zaten bir göğsüme alıyorum bir sallliyorum ağlıyor zirliyor bazen kaldırıyorum yatmasin diye bu sefer hiç durmuyor hadi uyuttum diyelim sesli bir iş yapıyorum hemen uyanıyor zaten ben ancak evi topluyorum diyorum beş dk oturayım.hemen uyanıyor .neyse hadi gün içinde yoruldum gece yatayım diyorum oda olmuyor çok sık uyanıyor ağlıyor .emerken ısırmaya başladı eliyle vücudumu çiziyor çok ama çok bunaldım napcagimi şaşırdım ben .görünürde bir hastalığı yok şükür dis çıkaracak olabilir ağrı kesici verdim geçen acana dış mi diye o da etki etmedi bağırıyorum bazen daralinca eşimde bana kızıyor bende üzülüyorum zaten bağırdığıma.birde o kızınca iyice kirriliyorum ne bileyim ya kizcelerim çok sıkıldım bunaldım ne yapmamı önerirsiniz 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kız sen bensin şuan hatta bende fazlası var eksiği yok yemin ederim çok bunaldım bende psikoloji desen yerlerde napcağımı bende bilmiyorum çok zor günlerden geçiyoruz Allah yardımcımız olsun ne diyelim
(309 puan) tarafından
Aynen oyle vallahi çocuğuma da üzülüyorum rahat deil diye ama napacagimi hiç bilmiyorum. amin cümlemizin inşallah
-Reklam-
0 oy
(4,916 puan) tarafından
Benim çocuğumda aynı çoğu çocuk böyle büyüyor sabret hep öyle küçük kalmicak annelik tamda bu işte ondan herkes anne olamaz diye boşuna denmiyor 
(309 puan) tarafından
Yani haklısın ama bazen işte insan dayanamıyor evet valla çok doğru bir söz bende beceremiyorum herhalde:(
0 oy
(2,241 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inan benim kızımda şuan iki yaşında ve halen aynı ne zaman geçer düzelir bilmiyorum ama hep bir gün iyi olur diye diye sabrediyorum Allah bizlere bağışlasın canları sağolsun bizede güç kuvvet versin kızım birde epilepsi hastası daha da hırçın hep üzülmesin diye kendime hiç zaman ayiramiyorum daha dikkatli oluyorum ama geçecek Allah'ın izniyle inşaAllah 
(309 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım . Allah yardımcımiz olsun inşallah ya biliyorum inşallah geçer ama sürekli kötüye gidince insan yıpranıyor biraz birde neyi var diye düşünüp üzülüyorum onlara da yazık bilmiyorum Rabb'im sakinlik sağlık sıhhat veeeisn inşallah yavrularımıza
(2,241 puan) tarafından
Amin inşaAllah düzelir sabret
Mesela kızım iki yaşında ve bana bugün ilk defa anne diye seslendi bütün gün her anne dediğinde şükür ettim ağladım herşey söyleyen çocuk birtek anne demiyordu çok üzülüyordum ama demek ki herşeyin bir zamanı vakti vardır yeter ki sabırla beklemesini bilelim inşaAllah
(309 puan) tarafından
Maşallah sevindim.aynen haklisin Rabb'im herşeyi bizim iyiligimize göre veriyor ama iste inssanoglu sabredemiiyoriz
(2,241 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun inşaAllah
(309 puan) tarafından
Amin inşallah;)
0 oy
(490 puan) tarafından
Canım çocuk yetiştrmek tam olarak böyle herkes bu dönemlerden geçiyo özellkle de böyle zor çocuk olumca daha da zor oluyo tabi her çocuk böyle değil Allah kolaylık versin sadece şöyle düşün bunlar bi dönem ve geçicek .. mümkünse ekrandan uzak tutmaya çalış daha çok parka götür arkadaş edinse güzel olur sosyalleştrmeye başla  
(309 puan) tarafından
İnşallah çabuk geçer kendiside perişan oluyor üzülüyorum onada amin inşallah Rabbim hepimize kolaylık versin
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Vallahi bilsem kendi başıma sürerim. Çocuk anneden alıyormuş sınırını hırçınlığı yani biz ne yaşarsak yansiyormus. Eskiden hiç mi sınırlı değilmiş ne uysaldik ya. şimdiki çocuklar herşeyden etkileniyorlar gevşeyip uykuya dalamiyorlar 
(309 puan) tarafından
Evet buna katılıyorum ben hamilelikte ve sonrasında çok zor şeyler yasadim çocuğum da ondan sinirli hırçın diye düşünüyorum zaten veoyle düşününce bu sefer bunlara sebep olanlara canım sıkılıyor iyice kafayı yiyorum malesef.Rabbim yardımcımız olsun inşallah
0 oy
(307 puan) tarafından
Sıcakların etkisi olablrmi
(309 puan) tarafından
Yani onu da düşünmüyor değilim cidden çok sıcak :(
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Hepsini okumadım ama öyle yemesine içmesine imrenilecek bi çocuk değilmiş. Ekran vermek hiç mantıklı değil yemek yerken. Sosyal çevre edinmenizi lazım canım bu durumu atlatmak için. Geçeten zor aynılarını yaşıyorum ailem uzak, eşim Allah razı olsun elinden geleni yapıyo ama yetmiyor. Akşama kadar bi bebekle aynı tek başına insan bazen kafayı yiyecek gibi oluyo. Mümkün olduğunca dışarı çıkın gezin, parka gidin, sen de çevre edin, yoksa zor oluyo cidden
(309 puan) tarafından
Evet mantıkli deil ama.kolik olduğu için ancak onunla susturur olduk bebekken alıştı oda bıraktiramiyorjm malesef
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Anlattıklarının hepsi diş sıkıntısı canım karanfil yagi al damaklarina masaj yap sulu dişlik al buzlukta dondur onu ver eline ısırsin onu iyi gelir benim oğlumda azi dişi çıkarıyor  cok huysuz hircin geçen benim dışım agridida sabaha kadar ağladım içli ıçli katlanilmiyor diş bide direkt basa ve kulağa vuruyo cok zor findik kadar cani var bu kuzularkn nasil katlansın nasıl dayansın 
(309 puan) tarafından
Haklısın vallahi .Bende öyle düşünüyorum dediklerinizi yapicam teşekkür ederim
(4,426 puan) tarafından
Rica ederim canım allah kolaylık versin inşallah
(309 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Valla benimkilerde öyle benim bide 4 tane hepsi birbiriyle kavga edyir hepsinin ayrı isteği bugün dişim okadar agryorduki diş ağrısından öldüm iki dk dinlemedim halada dişim agryor bı yandan çocuklarım hepsi hasta oksryor bitik durimdayim
(309 puan) tarafından
Aman Allahım sana daha da sabır versin yardımcın olsun .Allah bağışlasın biri bile cok Zor masallah sana yine iyi idare ediyorsun demekki
(4,101 puan) tarafından
Saol cnm elimden geldiğince işte yaşlar hep yakın 5 4 2 1 yasindalar
(309 puan) tarafından
Allah bağışlasın ilerisi çok güzel olur valla birbirinlerine dost sırdaş sana da dağ olurlar inşallah
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Dişe benziyor, Allah yardımcın olsun.. Canları yandığı için çığlık atarak uyanıyorlar, benim kız da öyleydi kaç zamandır.. Seninki kaç aylık bilmiyorum ama atak ve diş birleşince daha kötü oluyor
(309 puan) tarafından
Kızım bir yaşına gireli bir ay oluyor .Galiba diş ağrı kesici kullansam ara sıra bir zararı olur mu
(1,552 puan) tarafından
Bi tane doktor ağrı kesicileri bi de soğuk şeyleri öneriyor.. Baktın dayanamıyor ver ağrı kesici ama tabi sonuçta ilaç olduğu için sürekli verilmesi çok iyi bişey değil.. Temiz bi bezi ya da sulu diş kaşıyıcıları buzluğa ya da dolaba koyup soğuğunda verip ısırmasını sağlamayı da tavsiye ediyor.. Bir de buzluğa anne sütü falan attıysan, onu eline verip somurtun hem bi şekilde anne sütü almış olsun hem de dişleri rahatlar diyor.. Diş jellerini çok önermiyor, kullanmak isterseniz de temiz içerikli olmasına dikkat edin, içinde lidokain benzokain gibi sonu kainle biten madde bulunan diş jelleri zararlı diyor..
Zeytinyağının içine karanfil koyup bekletip diş yerlerine sürmenin de faydası oluyormuş
(309 puan) tarafından
Csnimmm çok teşekkür ederim bilgiler için Allah razı olsun yapacağım inşallah bunları:)
(1,552 puan) tarafından
Rica ederim, Allah yardımcımız olsun.. Seninki azı dişlere geçmiştir büyük ihtimalle, onun için de fenalardadır.. Ben de ilk dişi bekliyorum :) Onun için seni anlıyorum şuan
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Ahhh analık. Başka kimin ayakları altına verilmiş cennet :) Rabbim yardımcınız olsun 
(309 puan) tarafından
Haha :) ayni esimin dedilerini yazmışsınniz gerçekten öyleymiş . Amin cümlemizin inşallah
0 oy
(18 puan) tarafından
ayni ben 6 aylik oldu 6 yil gibi geldi psikolojim bozuldu asiri asiri bi huysuz bebek bellerim fitik oldu bide kucakci evlat napcan biz getirdik dunyaya allah yardimcimiz olsun bol bol sabir versin bu gunlerde geccek insallahhhh
(309 puan) tarafından
Amin cümlemizin inşallah. geçene kadar bizimde akıl sagligimiz geçmezse iyi

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 42 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde FM (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 382 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Berat0606 (1,462 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 212 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu