0 oy
384 göst.
Diğer kategorisinde (1,462 puan) tarafından
Kızlar artık canımdan bezdim. Okuldan geliyorum saat 3 de. Çocuğu aliyoejm bakicidan öbürü anasınıfı dan geliyor. Sabah evden çıkmadan heryeri mis gibi yapıyorum. Yatakları düzeltiyorum ortalık temiz oluyor. Mutfak masası temiz bulaşıklar makinede. Kahvaltılarını yapıyorlar çocukların beslenmesi konukuyor. Hatta bazı sabahlar erken kalkıp öğlen geldigimizde yemek hazır olsun diye yemek yapıyorum. Ya eve giriyiruz beş dakika icjnde eşim hem bizim yatağa giriyor bozuyoe örtüsünü atıyor yere aadecw yemekten önce ve sonra 10 dakika uzanmak icin. Kızım oturma odasındaki kanepenin büyük yasfiklarini yere atıyor kirlentler yere . Odasına giriyior kıyafetlerini kirli sepeti odasında ayriyketten olmasına rağmen yere atiyor. İçeri girişleri çanta yerde montu yerde. Eşim iş kiyafetini salonda çıkarıyor kanepenin üstüne atiyor. Sonra gidip kziimn yatağını bozuyorlar. Bunlar beş dakikada oluyor inanın. Hepsini düzeltiyorum ama artık oğlum kucağımdan inmek istemiyor yemeği yaparken filan hep kucağımda . Bir buçuk yaşında ama hiç durmuyor bırakmıyor iş yapayim. Eşime diyorum artık essek olsa kıyafetlerini yatak odasında çıkarmayı ogrenir. Kıza diyorum gelir gelmez bunları yere atınca ne anlıyorsun . Kıyafetleri yerlerde. Yataklar bozuk. Sürekli yapmaktan ve onlarla konuşmaktan sıkıldım. Artık oglanda başladı. Mutfağa girer girmez ilk iş fırının kulpuna takılı tutacakları yere atmak ve kurulama örtüsünü yere sermek. İlk iş bni yormak hepsi için yildim. Zaten çok yorumluyorum okulda bide bu işler oecem artik

11 Cevaplar

+2 oy
(1,890 puan) tarafından
Siz tüm sorumluluğu almışsınız eşinizde hiiiç oralı değil. Biraz kocanıza da sorumluluk verin bi işin ucundan da o tutsun. Bi zahmet bozduğu yatağı düzeltsin kıyafetleri kaldırsın siz arkasını toplamayın. Kızınız da babasını örnek alıyor. Eşiniz bi değişse emin olun ki kızınız da düzelir. Siz şuan tüm sorumluluğu üstlenmişsiniz. Her şeyi de dört dörtlük yapıyorsunuz eşinizde bu rahatlığa alışmış. Bi zahmet siz iş yaparken eşinizde çocuklara baksın. Eşinize eve yardımcı alacağım deyin belki biraz korkar
-Reklam-
+1 oy
(8,778 puan) tarafından
Kızına bu durumdan ötürü tepki verip net tavır koymalisin mesela eşyaları dagitiyorsa ceza olarak abur cubur yiyorsa yemeyecek parka gitmeyecek vs gibi ağaç yaş iken eğilir şimdi tertip düzen ogretemezsen inan ilerde bas edemezsin esinede söyle yatak örtüsünün üstünde yatsın yatağın içine girmesin
0 oy
(119,153 puan) tarafından
em sevmedim sey bozuk yatak bee oyy icim daraldi okurken allah sabir versin
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Canım küçük çocuk olunca öyle oluyor valla sürekli bı yerleri topluyorum bende 
0 oy
(3,608 puan) tarafından

Vallahi yapmam ya yapmam ne demek hem iş hem ev. Yoooo öldürseler yapmam. Emin ol yaparsam da evde kıyamet kopar. Bekarken en küçük kardeşim eşyalarını toplamıyordu en son topladım eşyalarını 3.kattan aşağı attım. Sonra daha yaptı mı? Tabii ki hayır!  

Hadi çocuklar küçük eşin kocaman adam ya iyi bir ders lazım eşine
0 oy
(1,220 puan) tarafından
Ayhh içim daraldı al karşına ciddi ciddi konuş canım hem çalışmak hem evi düzenli tutmaya çalışmak bunların hepsi çok zor zaten 
0 oy
(12,791 puan) tarafından
Toplamam bir hafta salonun ortasında kalsın hiç umurumda olmaz ki 
0 oy
(9 puan) tarafından
Canım çalışıyorsun sen de eşin yrdımcı olmuyor mu ev işlerinde
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Maalesef bu çalışma hayatının gerçeği iş üstüne birde evi 4 4 luk olsun dersek kendimizi yipratmaktan başka bisey yapmıyoruz. Eşim vardiyalı çalıştığı için yatak gün içinde illa bozulur yatar. Oğlum dinlemez. Kahvalti öğle yemeği akşam gel yine yemek mutfak masasını zor topluyorum bazı günler herkes de farklı zamanda öğle yemeği yer. Kafaya taksak ölücez takmamayı öğrenmek gerekiyor 
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Eşinin keyfi beyde yok maşallah. 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Valla seni okdar iyi anlıyorum ki ben hergun işimi yaparim ama 1 saat olmaz sanki yapmamissin gibi olur eşim saolsun oyle biri değil yardim eder yapar ama bende ki şu vücut ağrısı kimsede yoktur resmen acile gidip iğne vurdukcak kadar ağrıyor ger yerim dayanamiyom artk Allah yardımcımız olsun ne diyim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 334 göst.
0 oy
3 cevap 192 göst.
26 Haziran 2022 Aile kategorisinde Dlk.12345 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 548 göst.
16 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Caresizlik (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 456 göst.
4 Haziran 2020 Diğer kategorisinde FNA (18 puan) tarafından soruldu