0 oy
302 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Offf kızlar ya annem sürekli her ona gittiğimde kalayım istiyor.Hala alışamadı evlendiğime sizce ne yapayım ya.Bu arada evleneli 1 yıl oldu.Bu durumu yaşayıp atlatan var mı? 2 hafta önce görüştük 2 gece kaldım.Bu hafta yine kocana söyle gel kl diyor.İzin vermez diyince de sinirleniyor kisiyor niye izin vermiyırmuş ne diyor filan diye eşime bileniyor.Napıcam ya.Eşimide biliyorum böyle kalmak istersem hep hoşuna gitmeyecek.

13 Cevaplar

+1 oy
(362 puan) tarafından
Kocan dinen ailene gitmene kalmana asla müdahale edemez yani evlendin diye o aile ile bağın kesilmiyor ben gidince kalmak için can atiyorum herkezin düzeni var bu düzen meselesi değilki bende anneyim evladımı daha bir saat görmesem gozlerim yaşla doluyor anne olunca anlarsın annen neden kalmani istiyor doymuyor yavrusuna 
(9,474 puan) tarafından
Her hafta görüşüyorlar mış zaten illa kalmasına gerek varmı
(362 puan) tarafından
Bence ayda bir gidip bir hafta kalmalı bu en ideali  evliyiz ama kocaninda eli ayağı sağlam birkaç gün yemeğini vs halledebilir bebek değil sonuçta
-Reklam-
0 oy
tarafından
kal nolmuşki canm
0 oy
(12,672 puan) tarafından
Yerimi yadırgıyorum kocama sarılmayınca uykum gelmiyor de :))
0 oy
(14,939 puan) tarafından
Annen haksız. Eşine suç atma o zaman. Anne düzenim var. Her zaman bu kadar kalamam diye. Benzeri benim de başımda . Kardeşlerim hep gidip kalmamı ister. Annem ısrar etmeyin düzeni vardir onun diye. Ama eşime de der hep iki gün gönder de kalsın diye. Eşim de içinden sinirleniyor biliyorum. Biz en geç 2 haftada 1 görüşürüz ailemle. 
(116 puan) tarafından
İşte ben her hafta görğşüyorum.Buna rağmen annem kalim istiyo.Sonra da küsüyo üzülüyo çok arda kalıyorum
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Aynı benim annemle abim de öyle.. Arabayla taş çatlasın 30-40 dk mesafedeyiz, her gittiğimde kalmamı istiyorlar.. Kalsam bile hiç kalmamışım gibi laf ediyorlar.. İki gün kalsam üçüncü gün kalmadım diye mızırdıyorlar.. Geçen Cumartesi-Pazar kaldım, Pazartesi de göndermem dedi.. Ben de onu iki sene önce yapacaktın, iki sene önce  göndermeyecektin, artık evde beni bekleyen yemek isteyen bi kocam var dedim :D

(116 puan) tarafından
İşte küsüyor kocama bileniyor
(1,552 puan) tarafından
Kocam göndermiyor dersen kocana bilenir, ben kocam için kalmak zorundayım, artık evliyim, ona karşı da sorumluluklarım var artık dersen, bunlar kocanın fikri olmadığı için kocana bilenmez
(116 puan) tarafından
Öyle dersem ay yaparsın bi geceden bi şey olmaz gel der.Millet annesinde 1 ay kalıyor der.Hep beni başka gelinlerle kıyaslıyo.Bak onlar kaynanasına hiç gitmiyor filan diye
(1,552 puan) tarafından
Bilemedim valla o zaman.. Ben evde kocam var, çocukla hazırlanıp gelmesi zor oluyor falan deyince çok da ısrar etmiyorlar.. Yakıta da sürekli zam gelince çok sık beklemiyorlar artık
0 oy
tarafından
İzin vermez dersen sinirlenir tabi. Eşinin izniyle mi gidiyorsun annene. Hiç karışmaz eşim 

Benim annemde daralıyor çok kalınca. Kızım olunca heryer dağılıyor kirleniyor diye 
0 oy
tarafından
Benim babam da öyle sürekli kal der durur ben kalmıyorum tabiki tatlı dille herkesin bir düzeni var baba kalamam diyorum 
0 oy
(427 puan) tarafından
Oyle surekli kalınmaz evli bir kadınsın artik kocayi boş birakmamak lazim
0 oy
(12,504 puan) tarafından
Ben şu an bu durumu kaynanam la yaşıyorum kırkı orda çıkardık ilktorun daha 44 yaşında.  Göndermek istemedi bızde yumuşak dille ayrıldık eşim konuştu herkesin düzeni var ben burda rahat edemiyorum diye. İlk başta onlar aliştı bebeği görsünler diye iniyorduk şimdi ben ayrı kalamıyorum eşim dert yanıyor evde durmuyon annemdesın sureklı diye jsnlşb  ççöj
(402 puan) tarafından
Ya benim kaynanam evimize gidiyoruz diye fenalaştım deyip ambulans çağırtmıştı. O aklıma geldi bir an.
(12,504 puan) tarafından
Ahahahaha iyi fikirmiş jsfhllbbjö
Bizde kırk çıktı ertesi gün bebek ağliyo acıla göturuyoz diyıp çiktık hastaneden eve geldik :)
(402 puan) tarafından
Ya çok mantıklı valla ben de kurtulmak için evimin yakınındaki okulda ücretli öğretmenliğe başladım bebeğin 40 yeni çıkmıştı. Annem dediki kızım ben gelir bakarım senin psikolojin iyice bozuldu  başka türlü de evine yollamıcaklar git demişti. Canım annem nurlar içinde yatsın o olmasa herhalde lohusa sendromundan ölmüştüm.
(12,504 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun canım
Benim annem taa özbekistan da en son 2018de gittim.  Kaynanam sağ olsun öz annemi aratmadı
(402 puan) tarafından
Çok sağol canım. Canları sağ olsunda telefonda sesini bile duymak bile yeter
0 oy
(2,673 puan) tarafından
Anne diye herseyleri gozardi edemeyiz. Ben aileme yakindim hiç kalmadım geldim evime yattım. Sonra o kalmalardan daha çok ister önünü alamazsın bu ilişkiyi düzene sokacak olan sensin. Eğer saglikliysa iyi ise yakın mesafelerde kalmayı gereksiz buluyorum
0 oy
tarafından
Benimde erkek kardeşim böyle sürekli bizde kal otururuz diyor annemde tam tersi eşin evdeyken sürekli kalınmaz o adamda ailesiyle vakit geçirmek ister diyor, cok nadir kalıyorım bende eşimde sık sık kalsam istemezdi
0 oy
tarafından
Niye izin vermiyor dememeli sonuçta eşin istemeyebilir zaten yeni gidip kalmışsın ve daha yeni evlisiniz annene tatlı dille anlat 
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Bnm de öyleydi sürekli kalmamı istiyor du 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 614 göst.
26 Kasım 2020 Aile kategorisinde buketimsim (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 579 göst.
28 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Neslipep (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 1,200 göst.