0 oy
759 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Ben eşim ve ailesiyle köyde yaşıyorum 10 senelik evliyim 3 tane de evladim var evde yer olmadigi icin biz eşim ve çocuklarımla ayni odada kaliyoruz eşimin ailesi ev alalim artik kendi düzenini kur diyo biz bişey anlamadik köyden siz çıkın belki bi dikili ağaciniz olur diyorlar ama eşim istemiyor ne yapabilirim lütfen yardım edin bana da bi akil verin ev kalabalik özel hayat diye bir şey kalmadi ben çok istoyorum kendi düzenim olsun tek sorun eşim nasıl ikna edebilirim eşimi herşey anlatiyorum anlamiyo ev geçindirmekten korkuyo sanki 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Evi geçindirememekten korkuyorsa sen de çalışırsın o zaman gayet de geçinebilirsiniz. Üç çocukla aynı odada nasıl olur ya? Bir de bu şekilde yaklaş bakalım ne diyecek. Ömür geçer mi böyle ?
-Reklam-
+1 oy
(7,891 puan) tarafından
Keşke baştan bunları bilerek evlenseniz sonrası böyle oluyor işte 
(2 puan) tarafından
İlk basta da ayrı eve çıkacağız diye konuştuk ama eşim düğünden  sonra vazgeçti
(137 puan) tarafından
Emin ol hicbirsey böyle söylemek kadar basit olmuyor insanlar ne sözler veriyor ne vaatlerde bulunuyor evlenirken sonra hepsi koca bir hiç oluyor cok gördüm etrafımda..ayrıca kadin köyde yaşıyormuş köyde sana genelde ayrı bir ev hakkı tanımıyor kimse.
+1 oy
tarafından
Bazı insanlar o kadar çok yönetilmiş ki, kendileri tek başına karar vermekden korkarlar. Ve bulunduğun düzeni bırakıb başka yere taşınsa ne yapacak nasıl para kazanıcak derdi bürür. 

Bi kere amcam demişdi. Bulunduğum köyden ayrılıb büyük şehire taşınsam ac kalıcam sanıyordum demişdi. Ama bu gün gayet iyi geçiniyor. 

Yani sen taşınalım deme. Onun yerine sen başarırsın edersin güveniyorum. Sorunumuz sıkıntımız olursada beraber üstesinden gelicez de. Öz güven ver. Kısaca poh pohla. Ve böyle adamlar genelde yönetilmeye müsati , aynı zamanda ben kendim karar alır uygularım piskolojisinde olur.
0 oy
(598 puan) tarafından
10 yıllık evli üç çocuk babası bi adam korkmamalı diye düşünüyorum ama bilemedim 
(2 puan) tarafından
Ailesi isteyipte eşim istemeyince ben öyle düşünüyorum
(598 puan) tarafından
Olabilir canım Allah yardımcın olsun
0 oy
(381 puan) tarafından
Kiz normalde es ister aile istemez sen de de tam tersi olmuş hayırlısı 
(2 puan) tarafından
Ailesi çok istiyor onlarda yoruldu artik köy hayati zor evet köyde yaşamak çok güzel ama eğitim yok
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Çözüm ilk başta kabul etmemek 

Bu saatten sonra ancak baban gile gidersin bizi ayırın yoksa gelmem dersin öyle olur olursa
(2 puan) tarafından
Zaten kabul etmemiştim ayri eve çıkcaktık ama eşim düğünden sonra vazgeçti ne oldu anlamadım
(1,726 puan) tarafından
Sende vazgecseydin
0 oy
(2,525 puan) tarafından
10 sene  olmus artık canım fazla bile acilen çıkın eşine anlat olmuyor de.
(2 puan) tarafından
Eşim anlamıyor işte ben çıkmam diyo ailesiylede anlaşamaz
0 oy
(611 puan) tarafından
Düzenli işi yok mu 
(2 puan) tarafından
Var çalısiyor köyden gidip geliyor işe
(611 puan) tarafından
Düzenli gelir var ev alınacak daha niye çıkmak istemez ki
(2 puan) tarafından
Bunu anlamıyorum bende herşeyi yaptım konuştum  ne dediysem geri tepti ben çıkmam ayrı eve diyor araba varken arabaya takmış kafayı araba alcam diyo
(611 puan) tarafından
Araba arada bahane orada arkadaşları falan varsa gittigniz yerde yalnız kalmak istemiyor olabilir
0 oy
tarafından
Eşin alışmış artık birlik oturmaya
0 oy
(137 puan) tarafından
Babamda da aynı problem vardı çıktı evden simdi boşuna rezil olmuşum onca sene diyor. Allah yardım ediyor. Sen dua et eşinin kararı değişir bence.
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Esin çalışmıyor mu neden korkuyor
0 oy
(924 puan) tarafından
Esin rahatlığa alışmış baba uardimi işine geliyor ama artık sorumluluk alması gerek aynı odada üç çocukla çok zor bu şekilde sadece anne baba olursunuz kari koca olamazsınız sen eşinle akşam gezmesine mi çıkarsın artık bi şekilde ona güven ver ayrı eve çıkınca kuracağınız aile bağının önemini çocuklarının ve sizin rahatlığından bahset heveslendir çocukların kendi odası olması gerek büyüyorlar falan de dersleride etkilenir ileride birbirimizle de zaman geciremiyoruz en güzel dönemlerimiz geçip gidiyor de daha kabul etmezse babası konuşsun :)
0 oy
tarafından
Çocukların psikolojisi bozulmaz ins aynı odada kalmanız hiç doğru değil. 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 1,222 göst.
7 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 565 göst.
17 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 3,788 göst.
4 Kasım 2020 Aile kategorisinde Mekiye (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 160 göst.