0 oy
567 göst.
Aile kategorisinde tarafından
6 senelik evliyim bir oğlum var birlik oturup ayrılanlar için soruyorum ayrı eve çıktığınızda oh be dediniz mi yoksa maddi olarak sıkıntı cektiniz mi

Yada eşinizle araniz daha iyi oldu muu

19 Cevaplar

+1 oy
(1,337 puan) tarafından
2. Çocuk işi ne oldu merak ettim 
tarafından
Hamile değilim hâla
Ve gerçekten haklıymış siniz daha erken ikingi
-Reklam-
0 oy
(845 puan) tarafından
Canım maddi sıkıntı çeksem bile evimde geçirdiğim en kötü güne bile çok şükür kendi evin rahatlığı çok başka 
tarafından
Ben gerçekten artık çok sıkıldım bıktım hani yaptığımız gibi görünse tamam diyicem lafa gelince ne yapıyorsun ki iş mi var falan diyolar
(845 puan) tarafından
Bilmez miyim ? Allah kurtarsın
0 oy
(121 puan) tarafından
Maddi sıkıntı mı yaşadığınız için beraber oturuyorsunuz 
tarafından
Eşim maaşının yarısını babasına veriyor geri hakan yetmiyor
(121 puan) tarafından
Neden veriyor ki
tarafından
İstiyorlar çünkü
(4,197 puan) tarafından
Oh neguzel. E istemesinler yada kendi ailesi var cck okutacak yarin birgun bu adam. Ailesine bakacak olsa evlenmezdi zaten
0 oy
tarafından
3 sene sonra çıktım böyle huzur böyle rahatlık yok yok eşimle ilk başlar çok kavga ederdik ayrı eve çıkınca sonra bi anda  istemsizce kavgalarımız son buldu anlayışlı devam ediyor olmaz dedim ayrılamayız dedim bi anda hersey oldu bitti şükür Rabbım isteyen herkese nasip eylesin bugün bi arkadaşım ayrı eve çıktım sanki ben yeni ayrı eve çıkmış gibi mutlu kanadım olsa uçacak gibi oldum o derece mutlu oldum ayrı eve çıkmak için seninde üstünde durman gerek böylelikle evin zor bela ayrılır ben kavga dövüş ayrıldım kimseyle muhatap bile olmuyorum 
tarafından
Bana da nasip olsun
21 YAŞINDAYIM henüz
tarafından
İnşallah nasip olur cnm dik dur eşini kendine çek öyle öyle ayrı eve çıkma imkanın olur bende 22 yaşındayım
0 oy
(12,674 puan) tarafından
Ben seni ayrı biliyordum 
tarafından
Yok birligim maalesef
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Kız nerelerdesin sen yoktun bayagidirr???

Hiç oturmadim kaynana ile ama oturup ayrılanlar pek memnunlar yıllardır deli gibii ne kahır cekmisizz diyorlar Eşinde bitiyor herşey 
tarafından
Valla yine indirim uygulamayı
0 oy
(772 puan) tarafından
Para konusunda sıkıntı yasamak kaynanayla yaşamanın yanında daha iyi bence istedigin gibi hareket ettiğin bir evin kendine ait bir düzenin var 
0 oy
(260 puan) tarafından
Ben ilk 2 sene ayrı kaldım sonra bir yıl beraber kaldım, ne zormuş dedim, bide kapaliysan iki kat daha zor eşimle TV izleyemiyorduk baş başa yemek yok istediğini giymek yok. Kayinpederimde emekliydi 2,5 bin TL alıyordu ayda, o para da biliyorsunuz 1 sene öncesine kadar pek bişey de etmiyordu. Geçen ekim ayinda evi ayırdık okadar korkuyodum ki.. gecimimiz nasıl olacak eşim kayinpedere yardım edecek biz nasıl gecinicez diye. Şuan emekli 7 buçuk oldu e kendi evleri bı karı bı koca bizde üst kata çıktık ( zaten bir kaldigimizda ev yapim asamasindaydi) yemin ederim yeniden doğmuş gibi oldum. İstediğini giyin istersen yemek pişirme sabah geç kahvaltini yap kim ne der? Eşim bile diyo insanın kendi evi gibi yok o bile okadar mutlu ki,  ayrı eve kesinlikle çıkın Allah yardım eder inanın o huzuru kaynana evinde göremezsin. Öyle bir imkanınız yoksa bile zorlayin
tarafından
Aynısını şuan yaşıyorum desem canım
Bende altlı üstlü oturamiuorm eşimle bir vakit geçiremiyorum TV zaten yok yukarda iken içtiğim bir bardak çay sadece
(260 puan) tarafından
Canım herşey senin ve eşinin elinde, kendini ezdirme sana guvenmesinler hep yanımda kalacak diye yeri geldiğinde lafını koy, ayrı eve çıkma şansınız yok mu
0 oy
(7,257 puan) tarafından
Valla ben maddi sıkıntıdan dolayı biraz kaynanada kaldım da kendi evimde kuru ekmek yemek daha cazip geliyor şuan 
0 oy
(404 puan) tarafından
Sizi kullanıyolar eşinde tam safmış maaşın yarısını veriyo sende külkedisi,sizi kendilerine muhtaç etmişler geçin geçinebilirsen.Maaşın yarısıyla ev tutun daha iyi.Az yersin ama huzurun olur.Özgürlük hiçbişeye değişilmez sen o evde kölesin ve isyan etmek gerek bazen bişeylerin değişmesi için.İnsan kendi evinin efendisidir evi nasıl olursa olsun
tarafından
Çok kez kavga ettik ama olmadı
(404 puan) tarafından
Fazlasını yap.
0 oy
(409 puan) tarafından
Bazen et yersin bazen kuru ekmek ben de kiradayım eşim tek çalışan 3. Bebeğim doğacak inşallah ille evimille evim . Huri melek de olsa ev ev ğstüne olmaz maddi sıkıntı çekmeyen mi var. İki kişiye yemek hazırlamak çamaşır bulaşık var birde 4-5 kişiye eli ayağı tutuyorsa birlik oturmanın bir manası yok herkesin kendine göre özeli var . 
0 oy
(4,197 puan) tarafından

Aha nazliii hisgeldin kizzzz:)) kuru ekmek ye gerekirse kapi cam pencere kemir ama ayri ol

tarafından
Hoşbulduk canım
0 oy
(271 puan) tarafından
6 senedir beraberdik bir sene olcak ayrilali hergun esimde bende ohhhh beee diyoruz yani ozel alanimiz sadece yatak odasiymis simdi evimde sort atlet geziyorum bacak bacak ustune atip oturup yatiyorum uzaniyorum tv karsisina canim isterse kalkiyorum bazen disardan yiyorum bazen evde hazirliyorum rabbim yardim ediyor bir sekilde geciniyoruz en iyiside iki cocugumunda kendi odasi var
0 oy
(603 puan) tarafından
Ne hikmetse bende 6 senelik evliyim ve bir çocuğum var birlikte yaşıyoruz. Kocamın psrklığï yüzünden 
tarafından
Neden eşin mi ayrı eve çıkmak istemiyor
(603 puan) tarafından
Çok fazla anneci
0 oy
(77 puan) tarafından
21 yaşında ve 6 senelik mi evlisin ? Yanlış anlama yargılamak için sormuyorum kaçarak mi evlendin eşim maaşının yarısını veriyor falan demişsin çünkü üzerinizde ciddi bir baskı var gibi hissettim
tarafından
Canım ben sana şöyle anlatayım tam olarak
Eşimle severek evlendim aile rızası olarak çok şükür
Benim 9 kaynım 4 görümcem var en küçük gelinlerin benim yani şöyle ki benden sonra evlenen eltim bile benden büyük ben bu evin sekizinci geliniyim diğer eltilerimin üçü kirada üçünün evi var biride hiç birlikte durmamış zaten tabi soracak olursan baş tacı şuan oda
Benim durduğum evde üç katlı üst katta ben oturuyorum ikinci katta eltim en alt katta kaynanm kayinbabam ve bekâr bir kaynım var ama ben ve eltim sabahtan akşama yeme içme para hersyimiz bir kaynanamlarla
Sözde diyorlar ki en küçük kaynım evlenince sizide ayıracaz.
Para konusuna gelecek olursak k.babam o kadar cimri bir insanki o kadar cimri yani birliğiz diye para veriyoruz yeme içme beraber diye
Psikolojim bozuldu artık Allahım sen yardım ett
(77 puan) tarafından
Allahim yardımcın olsun küçüksün diye binmişler tepene .. vallahi bence eşinin maaşı iyiyse ve kendinize güveniniz varsa evlenip çoluk çocuk sahibi olacak sorumluluğa girdiyseniz ev ayıracak sorumluluğuda alabilirsiniz bence böyle ezilip hergun stres yaşamaktansa kendi evimde sogan ekmek yerim canım .. bence esinle konuş bir şekilde hallet çık evine
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Alah yardmcn. Olsun benim  3 sene oldu olcak ve daha beraberiz bi turlu gdemedik.olmado ev fiyatari artik borclar cogaldi ve evet istiyorz mecbur ayri ev olcak ama ne zamn bilmiyorum.sabirr arada sinirlensekte.kizsakta yapcsk.bisi yo aramiz esimle coo sukur iyi
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ayrı ev gibisi yok istediği zaman gidip geziyosun gelene gidene karisan yok hesap soran yok harcadığın paraya karisan yok istediğin gibi evde gezebiliyosun ( rahat kiyafet bakımından)   tabi ayrı olup hala bunların hesabını veren var oda kocanın anacılıgı yüzünden olur veya ayrı evde olduğu halde huzursuz yaşayan olur buda 3. Kişiler yüzünden olur kocası ailesiyle arasındaki dengeyi kuramadığı için olur,cok şükür evimiz barkımız ayrı huzurluyuz mutluyuz 
tarafından
Darısı başıma canım
0 oy
(1,475 puan) tarafından
1 buçuk sene beraber yaşadık, 3 aydır ayrıyız hayatımın en güzel zamanlarını yaşıyorum. Eşimle gene kavgalarımız oluyor ama ailesi yüzünden kızıp kavga ediyorduk o bitti. Ben 1 buçuk senede kafayı yemek üzereydim iyi 6 sene dayanmışsınız
tarafından
Bende ha kafayı yedim ha yicem
Aynen senin dediğini gibi canım sürekli kavga ediyoruz eşimle ama hep ailesi yüzünden
(1,475 puan) tarafından
Evinizi ayırın derim, ev ev üstüne olmuyormuş onu anladım ben çünkü
0 oy
(571 puan) tarafından
Bizde 3 yıldır oturuyoruz ama ben ev yaptırıp ayrilacaz bu kış zaten olmuyor insanın yemeği zehir olmamalı 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 1,228 göst.
7 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 765 göst.
0 oy
22 cevap 860 göst.
9 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
82 cevap 1,150 göst.
7 Aralık 2022 Aile kategorisinde Nereye baci (21 puan) tarafından soruldu