0 oy
854 göst.
Diğer kategorisinde (506 puan) tarafından
Evet beni eleştirenler olmuş elbette bebek bakmak kolay değil emek lazım çok şükür bınlerce şükür bebeğim oldu tedavi ile 1 yıl sonra oldu bebeğim. Burda bilenler bilir bebeğimi eşim kaynanam gorumcem aldılar benden görümcem emzirdi çok ağlamıştım. Bebekten biksam onu istemesem zaten uğraşmam memey dönsün diye aylarca silikon ucla ayakta zıplayarak hoplaysrak fon müziği açarak emiziryorum emsin diye kimse bebeginden vazgeçmiş değil. Ama gelişimide geriden geliyor hiç uyumadigi için ozellikle gündüz hiç ama hiç uyumuyorr bütün gün ağlıyor sabah 8 de uyandı akşam 9.30 olmuş yatmadı her yolu deniyorum yok bebeğin yanindan ki sinir krizi geçirdin yok hatırlıyorsan demek ki sinir krizi değil şükret diyenler var ben kendimi geçtim onun sağlığı ve gelişimi için yıkıyorum oyunlar oynuyorum ama hep mızmız sebebi uyku gitmedigimiz doktor kalmadi ama bı turlu uyku ilacı vermediler kendimde kafama göre almadım çünkü evladimdan vazgeçmiş değilim lütfen bilip bilmeden konuşmayın lütfen 

20 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Ay amaaan burda herkes super anne kımsenın evını goremıyoruz cunku yaz yazabıldıgın kadar ne ınsanları takıyorsun? Essekten dusmusu essekten dusen anlar, 6 ay kolık cocukla evde esım ve ben tektık adam işe gıdınce duvarlara bakar aglardım ben ne yaptım dıye, gece ısteyken arayıp gel kendımı camdan atıcam hıc susmuyor dedıgımı bılıyroum, gunlerve banyo yapmayıp pusete ıp baglayıp banyoya gırdıgımı bıyandan yıkanırken bı yandan ıpını salladıgımı bılıyorum aglamasın dıye, gecelerı 15 dk da bır uyanır emer gazı cıkartılır 15 dk sonra yıne uynırdı tavana bakar aglardım emzırırken, kolık cocuk ınsanı aklından eder hem cocugun derdı oldugu ıcın uzuluyorsun hem care olamadıgın ıcın hemde kendı halıne uzuluyorsun, kımseyı takma çeken bılır
tarafından
Aynen aynen benımkıde 2 yasına gırıcek bez baglarken bıle aglaya aglaya baglarız sureklı evde mızıldayarak gezer hıc susmaz, bebekken neyse oyle devam edıyor ya, ben hep duzelır duzelır dıye kendımı tesellı edıyordum psıkologa gıttım duru 9 aylıkken 1 saat aglaya aglaya analttım adama, adam en sonunda kendıne duzelır dıye umut verme bu cocuk benım ve boyle dıyerek kabullenmeye çalış dedı :D dua edın 2. Barı emdıgım sutu burnumdan getırmesın
(13,821 puan) tarafından
Benimkide nasıl geldiyse öyle gidiyor uyur ağlar uyanır ağlar bir şey ister ağlar süt ister isitiyorum görüyor hala ağlar her şeye ağlıyor yani söz dinlemez babası zaten çok simartti hala zor yani küçüğüm tam tersi hamilelikte hiç midem bulanmadi hamile olduğumu öğrenince çok korkmuştum hiç hazır değildim aynı şeyleri yaşayacak gibi hissediyordum hep ama şükür .hamileliğim güzeldi gazı aglatmadi öyle zorlamadi sakindi yani buara dişleri zorluyor işte ne zaman yedi ay geçti bilmiyorum maşallah diyim☺️
tarafından
Ay masaAllah ya, ben sabah aglama sesıne uyanıyorum 2 senedır normal uyanmıslıgım yok :D valla bana 2.yı yaptırcaksınız :D
tarafından
Kızlar 3 e kadar disinizi sıkın benimki 3 ten sonra baya sakinledi
(13,821 puan) tarafından
Kiz benimde öyle işte Ekim'de üç yaşına girecek hala aglak ne zaman durulcak bilmem ben Rabbim yardım etti yap yap buyusunler alışınca daha zor bence gerçekten bak smdi buyugum uyuyor mesela ya eskiye göre küçüğüm erkenden kalkıyor tamamen alissan daha zor yani
-Reklam-
+1 oy
(10,877 puan) tarafından
Ceken bilir bacım. Herkes pedegog burada. Allagım yardım et diye agladıgımı biliyorum ben. Kac defa wc gidemedigim için uzerime yaptım tutamayıp. Banyo yapamıyordum. Kimse yok. Adam işten gelip yorgunum diyip malak gibi yatıyor. Birine gel desen dahanarkanı donmeden dedikodu donuyor cpcuga bakamıyor diye. Uluyordu kızım o aglamak degil uluyordu kurt gibi. Uyku yok en fazla kesintisiz 20 dk uyursun gece. Gündüz nefes alamazsın birde adam gelince yemek temiz ev bekler. Allah inandırsın bak bu gun artık bende cıldedn cıktım. Yemek yapacagım oglum pantolonumdan tumuş uluyarak aglıyor bacagımda. 
(506 puan) tarafından
Evet canım bende bu saat olmuş daha yemek yemedim beni herkes yadirgiyor burda zaten eşim destek değil ailesi de hep baskı yapıyor bakamıyorsun edemiyorsun diyorlar
tarafından
Offf anılarım canlandı
(506 puan) tarafından
Yemin ederim her gün yıkıyorum uyusun diye oyunlar oynuyorum ama hep ağlayan mızmız bı bebek uykusunu alamiyor ve bundan dolayı ağlıyor mama veriyorum doymuyordur diye kimse anlamıyor bemi
(10,877 puan) tarafından
Ben bilirim bacım. Bak ben cok sakin biriyim normalde vallahi billahı bak. Beni evvelden tanıyan herkes ilk olarak cok sakinnsabırlıdır der ki ben nasıl bir evlilige sabır ettim herkes bilir. Ve yemin ediyorum benim cocuklarım baskasının cocukları olacak milyonlar verseler bakmam. Kızım 8 yasında ve hala suyunu benden aglıyarak istiyor. Götirmedigim pedegog kalmadı. Yok huyu bu cocugun. Seninkininde huyu
0 oy
(388 puan) tarafından
Doktor uykuya birşey yapmaz. Uyku ilacı hiç vermez. Bunları düşünme. Git uyku eğitimi al. Benim bebeğim de uyumuyordu gelişim durmuştu. Doktor acil uyku eğitimi al düzene girsin dedi. Gündüz uyumuyordu gece bile uyumuyordu. Güvenilir birini bul ve eğitim ver. Kimseyi de dinleme. Herkes ne yaşadığını kendi bilir. 
(388 puan) tarafından
Kendin çok zor yapanlara bravo ama ben topa hiç girmedim. Bizimde yoktu durum ama kıstık bir yerlerden. Ben 800tl verdim 3 haftalık eğitime. Öyle 2 bin falan alanlarda varmış. O kadarına gerek yok.
(9,247 puan) tarafından
Ay banada öğret :)
(388 puan) tarafından
Valla elimden geldiğince ne öğrendiysem ben söylerim. Burda kimse yardım etmedi bana günlerce post açtım. Eski kullanıcıyım.
Yok sözleşme varmış gizliymiş :) ben elimden geldiğince dediğim gibi yardımcı olurum.
tarafından
Nereden aldınız canım nerdesiniz birde tam olarak nasıl veriliyor eğitmen eve falan mı geliyor anlamıyorum bunu
(388 puan) tarafından
Canım ben hüsna doğan bebek akademi 'den aldım.  Biz aynı şehirdeyiz Denizlideyiz onunla. İlk görüşmeyi evde talep ettim. Evi kızımın odasını falan gördü. Ön görüşme evde oldu. Ama diğer türlü online olarak da oluyor elbette.  Ertesi gün eğitime başladık online tabi ilk 3 gün WhatsApp üzerinden yazışarak ilerledik. Uyku saatlerini düzenledik. 3.gün gece uykusuna desteği keserek geçtik. O zamanda biz uyku öncesi rutini yaptık kızımla. Sonra onu aradım görüntülü. Telefonu bizi gördüğü yere sabitledim. Kulaklık taktım. O kızımın durumuna göre komut verdi. Ninni söyleyebilirsin ya da dokunabilirsin biraz gibi. En az temasla yaptırmaya çalişiyoruz yani. Sonra 2 saat sonunda uyudu kızım kapattık. Gece boyu devam ettik konusmaya gene yazılı olarak. 3 hafta bu sekilde ilerledi. Sadece ilk temassız uyku da görüntülü görüşme oluyor.
Ama bizim eğitmenimiz çok iyiydi. Anında dönüş yaptı. Kızım ağlarken napcam diye beklemedim hiç. Saniyesinde yazdı. Gece gündüz sabaha karşı hep ilgiliydi. Ve hastalık atlattık ateşli oyle olunca bizi süre doldu 3 hafta diye bırakmadı. Kızım iyileşti öyle bitti eğitim.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Salıncak kursana ewe sonra gögsüne yatır yuzustu
(506 puan) tarafından
Bı o kalmadı daha bugün konuşuyorduk eşimle hamak yaoalim eve diye
(9,247 puan) tarafından
Dene ben bahce salıncagıyla yırttım yzazlıkta hemen uyudu ewe geldım savas var
(388 puan) tarafından
Svava sanırım marka yanlıs olmasın. Salıncağı var yuvarlak duvarlı. Ben ondan aldım 300 gibi bir fiyatı. Onlara bir bak istersen. Çok kullanışlı. Kızım 10.5 aylık hala kullanıyoruz.
(9,247 puan) tarafından
Bende de var ondan ama yok illa bahce salıncagı olcak
(388 puan) tarafından
Anladım canım. Valla bizim suanki ev uygun değil kurmadık. Annemde o gidince içinde pıt uyur hemen
0 oy
(657 puan) tarafından
Besin alerjisi olmadığından emin misiniz? Kaka vs nasıl? Gelişim geriliği de yapıyor çünkü besin alerjisi tespit edilemediğinde
(506 puan) tarafından
İdrar kaka kan tahlili yapıldı kızım silikon uç ile memede uyumak istiyor kilosu da ayına göre az
0 oy
(534 puan) tarafından
Bir çocuğun bu kadar uzun süre uyumamasi normal değil gittiğiniz doktorlar iyi doktorlar degildir belki de başka doktora danismalisin
(506 puan) tarafından
Evet aylardır böyle hadi şimdi uyku gerilemesi diyoruz daha öncesinde de böyleydi silikon uç ile memede uyumak istiyor yerine koyuyorum kalkıyor
(534 puan) tarafından
O silikon uç ile alakalı değil senin kolunda uyumak istiyor o bebekte önce başkasını emdi sonra senin kokunu aldı kendini senin göğsünde güvende hissettiği için öyle uyuyor
0 oy
(9,575 puan) tarafından
Emzik kullanıyormu? Hamak beşik varmı ? Çarşafta sallamayın denediniz mi 
(506 puan) tarafından
Emziği 4.aydan sonra alıştı hamak denemedim çarşaf denedim silikon uçla emerek uyumak istiyor
(9,575 puan) tarafından
Benim bebeğim kolikti sabahtan saat 10a kadar ağlardı aralıksız  millet diyor ki o kadar saat bebek susmaz mı atıyorsun inanki saatin nasıl geçtiğini anlamıyordum sonuç olarak bir yol buldum bebek arabasını eve kurdum aspratör sesi açtım mutfakta bi ileri bi geri salladım bebek arabasında birde dandini tamam :)
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Uyku eğitimi al derim canım demeki ters giden bişeyler var ya uyku sinyallerini anlamıyorsun yada senin uyutmak istediğin şekilde uyumak istemiyor çocuk, ayakta sallamayı dene, yatağına koyup dene, herşeyi dene. Ve belkide doymadığı için uyumuyo. Benim kızım normalde çok uyurdu sonra 4-5 aylıkken baktım artık uyuyacağı zaman kıyamet kopuyodu meğerse sütüm çok azalmış yetmiyomuş ona mamayla devam ettim çocuk rahata kavuştu belkide öyle bişey seninde 
(506 puan) tarafından
Mama doğdundan beri veriyorum canım memede ayakta  zıplayarak hoplaysrak uyumak istiyor dalıyor saatlerce sonra yerine koyuyorum kalkıyor
0 oy
(6,320 puan) tarafından
Emzikte işe yarıyor denedin mi 
(506 puan) tarafından
Canım emzige 4. ayda anca kabul etti dogdunda kabul etmedi
0 oy
tarafından
O postunu görmedim aama yaşayan anlar uyumayan bebeğim vardı komşular hastaya hastaneye götürelim derlerdi ne gecem ne gunduzum vardı bacaklarima vurursun neden uyumuyor üstüne lohusa deprosyonu çöktü bebeğime asla vurmadım ama kendimi saçlarımj yoldum kollarımı kizarttim cimcikledim kendi kendimi dövdüm tektm eşim uyuyordu sadece bana kalıyordu  çok çok çok zor bir durum eğitimi. Varmış ama ben yeni duydum doktor bana geçer dedi 3 yaşına girince uyku düzene bindi ama gel bana sor o iki buçuk sene gitsin gelmesin çok çok kötüydü kolay değil uykusuz kal eşle yemekle evle misafirle ilgilen  zor gerekirse misafir dahi alma eşinden yardım iste 
0 oy
tarafından
Kanguru veya slingle gezdirin evde, kilosu fazla değilmiş belinize ağırlık yapmaz. 

Memede uyuyorsa yatın yanına, uyusun memede. 
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Şimdi öncelikle kimsenin seni yargılamaya hakkı yok.Sen buraya eleştirilmek için yazmadın.Canım bebek ilk zamanlarında gercekten kolay değil.Huyunun huyuna gecmesi felan zaman alıyor biraz.Sen sana bakamıyosun diyenleri dinleme her zaman kendine şunu söyle gürkün bastığı civciv ölmez.Sen onun annesisin senden iyi ilac yok o bebege.Eger bırlık oturuyosan düzeniniz sıkıntıda sanırım.Ayrı oturuyosan da rutin olustur bebegıne gazı olmadıgından emin ol bi uyku saatı olustur o ay bebegı 2 kere uyur günde en az.Sabah 6 da 7 de kalkıyosa 11 12 gibi bi yatır uyusun.Sonra 4 5 gibi uyusun sonrasında gece uykusuna gecer zaten.Evdir iştir tuvalete yalnız gitmedir bunlara takılma.O artık senin senden ayrı uzvun nereye gitsen senınle.Sabır canım bol sabır.Bende 5 yıl bebek istemedim eşimde istemedi en sonunda yaptık ben cok zorlandım lohusa depresyonu yasadım kimse yanımda yoktu felan.şimdi inanamazsın 3 yaşında kızım bugun kutladık dogum gününü hersey gecer.Kıloymus bosver boymus bosver en tatlı vakıtlerı bol zaman gecir.Senı manıpule etmek ısteyen kaynana gorumce kım varsa sakın uyma.Sen kendı degerının farkında ol.Allah kolaylıklar versin canım 
0 oy
tarafından
Ayağında sallasan dalınca yanına alıp birlikte uyusaniz uyumazmi. Ya da Baby  night gece damlası ver olmazsa
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Hee insan herseyi kaldıramaz sinirleri dayanmaz aslında sinir krizi degil yorgunluktan oluyor ben hem evliligimde sorunlar yaşadım boşanmaya kadar geldim ailesi yuzunden sonra çocuğum oldu tam 9 ay kolik bebek büyüttüm sonra diş tabi bu süreçte doğumdan sonra makatta yırtık oldu onun ağrısı sızısı cabasi oldu tam kizim büyüdü rahat ederim dedim 8 aylikken diğer kızıma hamile olduğumu öğrendim yardim edenim yok annem ara sıra geldi yüküm ağırlaşıyor büyük kizim kilolu kaldır indir derken şimdi biri 21 digeri 5 aylik oldu şükür okadar zor ki sinirlerim çok yıprandı kendimi yiyip bitiriyorum hic durmuyolar birde ikisindede gebelik zehirlenmesi yaşadım ve ruh gibiydim sen düşün artk kendini yıpratma olacağına varır cok yorgunsun ama biraz büyüsün geçecek uyku içinde bay bay nignt diye birsey var biberona yapıp veriyosun doktora sor cnm ve gaz damlası degistir nurse hurveys ve bio gia birlikte kullan baktın gene düzelmiyor relactaz kullan yada sam sipleks kullan masajlar yap belden aşağı ılık suya koy eğer alabilirsen titreşimli salincaklar var ondan al 
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Konuyu bilmiyorum ama, neden her kesin seni linclemesine, anneligine dil uzatmasina izin veriyorsun? Bak sen anlatmazsan, biz bisey bilmeyeceğiz. O yüzden burada fazla açıp dökmemek lazım bazı şeyleri. 

Çünki gercekten anneligi beceremeyenler buda löpür löpür ötüyor.

Kendini üzme, her günün bi sonu olduğu gibi, seni üzenlerin, bu kadar yorğunluğunun da bi sonu olucaktır
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Her şeyi geçtim uyumayan bebek çok zor Allah yardımcın olsun  sen buradakiler vmbakma het kes bili kişi her kes mukemmel
0 oy
tarafından
Şifa duası nazar duası aç dinlesin
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Silikon ucu bir an önce kesmeye bak bende kulla dim cok zor aliskanlik hakine getiriyolar bi ağrısı sizi var belkide ondan uyumuyodur 
0 oy
tarafından
Bir akrabam çareyi hamakta buldu. İnşallah düzelir kuzucuk.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 469 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Miniktirtil (1,239 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 346 göst.
26 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (752 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,358 göst.
16 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 403 göst.