0 oy
895 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Kızlar 29 hamıleyken nişan sebebiyle acıle gıttık ben esim ve 1 yasındaki bebegım neyse muane edıp yatıs verdı ler acıklıgın tam dedıler her an dogum olabılır dedı sancı yoktu ondan ılaclar durdurmaya calıstılar ertesı gun dahada acıldı benı Baska hastaneye sevk ettıler orda Dr cok oldugu ıcın esım ben ve kızım gıttık 2 gun o hastanede kalmıştık sımdı Baska hastaneye sevk edılınce aılesı aradım kızıma bakın dır gelmediler neyse ordakı Dr rahmıne dikiş atıcaz serklaj olacaksın dedı dogumu onlemek için neyse ameliyat oldum ama karnımın altında lı arılar devam ettı 1 hafta hastanede gozlem altında kaldım ılaclar verıldı bu sure zarfında esım ve kızımda hastanede benle kaldı kımse gelmedi neyse cıkısımız yapıldı aksam suyum geldı acıle tekrargıttık agrıdan gunler e oldum sabah once rahmım deki dıkıs acıldı İlk o ameliyatı oldum sonrada sezeryan oldum 2 gun sonra cıktık bebegım 1200 dogdu kuveze suan aılemın aradım asla gelmediler esım 15 gundjr işe gıtmıyor o agrılardan evladıma sarılamıyoruö gunlerdır sımdıde sezeryan agrısı yuzunden bebegımi kucağıma alıp opemıyoruö esimin patronu egereşim yarın işe baslamassa bu ayki maasınk kesecek 5  gun oldu sezeryan olalı canım hayla yanıyor dıkıslerım daha alınmadı cok zor kalkıyorum kımsede yok napcamı bılmıyorum esım yarın ıse baslarsa ben napcam bebegıme nasıl bakıcam bakıcak kımsede yok ne esımın aılesı ne benım aılem komsularda gelmıyor :(  zaten kıra dayız maası gecse napıcaz eşim 6 Bn TL alıyor 2 cocukla zar zor yetıyor ltfn dua edın evimiz olsun ıstıypr

28 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Allah yardİmcin olsun sezeryanla yatarak iyilesemessin canım hareket etmen lazım yavaş yavaş da olsa ama tabi 1 yaşındaki bebeğe bakamazsin o halde. Ailene de pes yani boşuna aile deme onlara bosuna
-Reklam-
+1 oy
(2,877 puan) tarafından
Evin olsun değilde Allah ailene merhamet versin inşallah 
(8 puan) tarafından
Ablam 2 cocukla nasıl gelım dıyor dıger ablamda Mahmut efendj terikatında mahrem olmadan yolculuk yapamam dıyor napcamı sasırdım
(2,877 puan) tarafından
Mahrem olmadan gelmeyen ablana bişey derdim ama neyse bazı durumlar vardır ibadet sevabı alırsın darda kalmışa yardım etmek gibi
tarafından
Aynı fikirdeyim
0 oy
(9,000 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Eşinn doğum iznnde olması lazım değil mi ya ayrıca da niye kmse gelmiyor bu vizdanszlk niye 
(8 puan) tarafından
Eşim tesısat ustası ve oyle BİR ızınlerı yol
(1,307 puan) tarafından
Anladım canım ama sezaryen de olsan yatma yatarak iğleşemessn bnde sezaryen oldm ve hiç otrmadm yatmadm kaynanan gelsn annen gelmiyor sa bu vizdanszlğı yapmasnlar sana Allah yar ve yardımcınız olsun inşaallah
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun yakın olsa gelirdim kız yanına yardıma :( 
0 oy
(307 puan) tarafından
Bende yarın doğum yapcam sezaryan bende annemi çağırdım bana tavuklar var yok yaz işlerimiz var dedi gelmedi kardeşim biletlerini almş onun yanına gezmeye gittiler tavukların ı komşuya bırakmış arkadaşım gelck banada kaynanam da gelecek O kadar da dedim 6 gün falan bile kalsan yeter diye hiç gelme ihtimali var gibi bile konuşmadı ama Allahın işi kardeşim de 5 günlük izine gelmiş yurt dışından onun yanına gittiler Allah göreyim diye mi tarihleri böyle denk getirdi acaba diyorum 
(6,441 puan) tarafından
Yazan kişiyede sanada üzüldüm kaynanam yerine annemi yanımda isterim her daim seninde yanında öyle Olmasını isterdim rabbim gerçek yüzünü göstermiş
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Keşke yakın olsak beş aylık bebeğimi alıp gelip sana bakardım Rabbim ailenin kalbine merhamet versin hiç konu komsu yok mu en azından biri gelip sana Bi kap yemek yapsa Bi etrafını toplasa sen zor da olsa bebeğine bakarsın Bi şekilde 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Nerde yaşıyorsun Cnm çok geçmiş olsun
0 oy
(6,722 puan) tarafından
Allah'ım yardımcınız olsun. ☹️ Zor gününde kimse yanında olmuyor. Yarin bu günler gecince hepsi seni arar sorar. Ama zorda iken kimse aramaz. İnsallah cabucak toparlanirsin canim. Allahim sifa versin yavruna sana. Digerlerine de akil, fikir, vicdan ve merhamet versin.
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Allahm vicdan merhamet versin ailelere bu kadar da olmaz başka ne zaman ihtiyaç olacak şanlı zor günde olmayan hiç olmasn. Allahm yardımcın olsun bende gurbetteyim bu durumu çok yaşadım çok ağladım bir başıma sesimi bir Allah duydu eşim dış görevlerde çalışıyor hep tek kaldm anlatsam benimki de destan olur inan o yüzden dua dua dua başka çare yok 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah 
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Nasıl ailen ve kaynananlar gelmiyo ya yazık günah bu halde tek bırakılırmi bir insan Allah yardımcın olsn cnm geçmiş olsn
(8 puan) tarafından
Kaynanam YURT dısında yasıyor ablamda 2 cocukla nasıl gelım dıyor dıger ablamda mahrem olmadan gelemem dıyor napcamj bılmıyorum acıdan aglıyorum hayla ayaklanamadıö yuruyorum evde ama hayla aynı :'(
(1,486 puan) tarafından
Mahrem olmadan gelemem ne demek
(8 puan) tarafından
Yani illa ya eşi yada onu getırıcek tanıdık erkek olması lazım oda bahaneye rahatlarınk bozmak istemiyorlar kac gun oldu hayla kımse aramadı eve geldın mı bebegın nasıl bıde drbebegının beyın kanama rıskı var ded onlarda bılıyor ama asla sormuyor
0 oy
(7,277 puan) tarafından
Nerde oturuyisun cnm
(8 puan) tarafından
Tekirdağ cnm
(7,277 puan) tarafından
Keşke Antalya'da olsan kız bende sezaryan oldum tek tim çok iyi anlıyorum seni allhaim güç kuvvet versin sana cnm bnm ayaklanmaya bak yoksa hiç geçmez ağrıların
(8 puan) tarafından
İnsaAllah, cnm Allah razı olsun ben 3 tane ameliyat gecırdım 20 gundjr agrıdan mahvoldum dogum arısından sımdıde ameliyat agrıları
(7,277 puan) tarafından
Ah kuzum cok çok geçmiş olsun bu günlerde gecicek inşallah
(8 puan) tarafından
Amin dualarınıza bizimde katın
0 oy
(532 puan) tarafından
Kuzu ben İzmir'de yasiyorum yakinsan ben gelip bakabilirim sana 
(8 puan) tarafından
Tekirdağ cnm
(532 puan) tarafından
Valla Allah kalbimi biliyor yakın olsaydık gelirim . Çocuğa da bakardım sana da . :( Çünkü bende yanlızım.anliyirum seni
(8 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm dusunen yeterrabbkm hepımızi merhametli insanlarla karsılastırsın
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Anne veya kaynana niye gelmiyor 
(8 puan) tarafından
Annem memlekette hem hasta gelemez kaynanaöda yurt dısında 2 evli ablam var biri 2 tane cocukla nasıl gelım dıyor dıgerıde uzun yolculukta mahrem olmadan yolculuk yapamam dıyor 3 tane ameliyat gecırdım evladım hastanede bende burda agrı cekıyom onlarhayla bahane derdınde
(147 puan) tarafından
Gorumcen eltin komsu yokmu yardima gelsin
0 oy
tarafından
Nerde oturuyorsun 
(8 puan) tarafından
Tekirdağ
0 oy
(606 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ya insan en hassas olduğu dönemleri bu şekilde geçirince unutamıyor

Bende doğuma 2 hafta kala tayin çktı eşim benim memleketimde görev yapıyodu orda yaşıyorduk kendisi ıspartalı neyse tayinden dolayı ben kaldım o adanaya geldi benim ailemde erzurumda yaşıyordu esimin ailesi bi ton laf dedi burda hastaneye yok mu burya gelseydi evim erzurumda ne diye gideyim üstelik ailem de erzurumda eşim izne geldi kontrole gittim doğum başlamıs bebeğin gelişimi çok iyi dedi 3200 kilo gittik doğum haneye aćılmam 8 santim sancımda var Allahın belası ebe geldi suni sancı verdi ağlıyorum sancıdan bi stajyer geldi sonta taktı çikardı biri geldi lavman yaptı sonra doğuma geldiler ağlıyorum diye eşimi çağırıp seni eşine rezil ederiz deyip tehdit ettiler bebeğin doğdu şok oldum kuçuk o kadar küçük ki 3200 olması imkansız hemşireler 2500 dediler ultrasonda olabilir yanılma dediler bebeğimi aldı gittiler yengem güvenlikti akşam benim yanıma geldi bebek yok dedim vermediler gitti getirdi kavga etmiş bebeğimi kenara koymuşlar üşümüş ve aç şikayet etti neymiş ben onları zorlamışım hâlâ içim yanar gözümde o hali canlanıyo 

17 gün sonra ev taşıyıcaz gorümcemi aradık gelemem dedi eltim ayni kayınvalidem aynı annem ben ve eşim evi taşıdık ve 1 hafta sonra görümcem gülerek aradı hahahahaaa bitti mi işinn kızın rahat verdi mi hepsinden nefret ediyorum 
(8 puan) tarafından
Ah cnm Rabbım merhametli insanlarla karsılastırsın kucucuk bebege bıle merhaöetetöeyen insanlarvar
(606 puan) tarafından
Evet gerçekten ve bebeğimi o halde hayal edince içim acıyo bi yerde öyleyece altında bir bezle yatıyo 3 saat beslenmedi
0 oy
(598 puan) tarafından
Kuzum günlük kesecekler gitmesin ben düşük yaptığımda eşim kaldı yanımda 3 günün maaşını kestiler bi aydan bişey olmaz
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Niye kimse gelmiyor ya üzüldüm. Arkadaşın bacin yok mu hic. Üzüldüm rabbim yardimcin olsun.
0 oy
(351 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım bende hamileyim 34 haftayı geçti anneme gidicektim hiç gel demedi o gün gelsin bakarız vs diyodu sürekli karar verdim gitmicem bende eşimle tek olucam gurbetteyiz bide iki yaşında kızım var nasibime eşimin doğum izni oluyor İnşaAllah çabuk toparlarım.. Rabbim yardımcın olsun ailene de bugünleri unutma sakın
(8 puan) tarafından
Unutmam asla Rabbım merhametli ınsanlarla karsılastırsın

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 574 göst.
19 Eylül 2021 Aile kategorisinde Metinin annesi (329 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 390 göst.
17 Şubat 2021 Aile kategorisinde Sorucukk (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 501 göst.
4 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Zfbm (17 puan) tarafından soruldu