0 oy
800 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Çok farkndaym yesede zorla yiyor yani annem yapar mesela bayıla bayila yer yüzü güler ben yapınca mırın kırin yer çok güzel olmus der sırf kavga etmiyim diye 

Işte sırf byle yaptığı icin bende yemek yapmaktan soğufum ve artk yapmyorum dogru düzgün kendiside aç kalyor zayflyor hic umrumda deil ben malzeme aldryorum kızımla kendimze göre yapyorum kendiside canı isterse yesin artj gına geldi annemdw para var her cesit yapyor bizde yeri gwlitor pazara vile gidemiyoruz yani o zaman bassın parayı alsn her hafta malzemeyi bende yapaym malzeme alsa da artık benim içimden gelmiyor çok soğudum yemek yapmaktan mutfağa girmekten mesela Eskiden kahvaltıda çeşit çeşit şeyler yapardım ama artık o da gelmiyor içimden Çünkü burun kırın ettiği için soğudum Sadece pazar günleri önüne peynir zeytin koyuyorum küçücük koyuyorum bu kadar Ama ben kızımla her şeyi yiyorum

34 Cevaplar

+8 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne bencilsin ya senin gibisi düşman başına..demekki beceremiyosun yapmayı adam yiyemiyo haklı olarak, bu kafayla zaten mutfaga girersen çay bile demleyemezsin
tarafından
Arkandayım  ben :D
(25,224 puan) tarafından
Aslan yamıırr:D
tarafından
Sayfa ağladı be selo :D
(25,224 puan) tarafından
Ağlamayın la :D
tarafından
Etkileniyoh:D
-Reklam-
+2 oy
(1,726 puan) tarafından
Yanlış yapıyorsun madem yemeklerini beğenmiyor sende annenden tarif al malzemeleri al yap güzel yapmaya çabala eşin o senin 

Bu yüzden yemek yapmaktan soğumak yerine daha güzel yapmaya çabala zamanla elin alışır 

Hayatta ki güzel şeylerden birisidir kendi yaptığın yemeği sevdiğinle yemek 
(812 puan) tarafından
Bir artı da benden olsun ♥️
+1 oy
(2,829 puan) tarafından
Senin de biraz böylesi işine gelmiş gibi yalnız yemekten el ayak çekilir mi. Zayıflarsa zayıflasın ne demek öyle. 
tarafından
katılıyorum konusarak asılabılır bence
(2,829 puan) tarafından
Tabi canım konuşulabilir sorunu büyütmeye gerek yok bazen.
+1 oy
(888 puan) tarafından
Demekki lezzetli olmuyor yemeklerin yemek konusunda kendini geliştirirsen beğenir 
+1 oy
(2,471 puan) tarafından
Beğenmiyorsa tarif al sende annen gibi yap pazar günü peynir zeytin koymak ne en azından bir menemen patates kızar sucuklu yumurta yap  çeşit çeşit yesin adam calisiyo sonuçta günah yani ac bırakmak olurmu
0 oy
tarafından
E sorsana beğenmedin mi dıye neyi eksık soylesın
tarafından
Canım söylemiyor güzel olmuş deyip geçiyor çünkü söylediği zaman kavga çıkıyor öyle zannediyor kavga edeceğimi düşünüyor herhalde söylemiyor güzel olmuş deyip geçiyor
tarafından
Gerçekleri söylediği için mi kavga ediyorsun söylemesi daha iyi en azından kendini geliştirirsin
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Saçmalamışssın yani ne dememizi bekliyorsun ne demek sadece kızına kendine yapıyon onun önüne de küçücük peynir . Madem eşim beğenmiyor ben inadına inadına daha daha güzel yapmaya çalışırım . Biz de ilk evlendiğimizde ben kendi yemeklerini yiyemiyordum kaldı ki eşim . Sağolsun eşim yerdi yani bu beni daha daha heveslendirdi. Şimdi yaparım yani. Böyle iyice soğursunuz birbirinizden 
0 oy
(48,657 puan) tarafından
çocuk gibi kucuci koyuyorum ☺️ ee alsin kendisi yesin dolaptan 
(4,101 puan) tarafından
Jssjsjsjssjs
(48,657 puan) tarafından
abarti geldi bana bakti az peynir var gider alir dolaptan ☺️
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Demekki kavga ediyorsun söyleyemiyor neyi eksikse söylese birdahaki sefere duzeltirdin seninde işine gelmiş bu durum 
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Öylede böylede sende oda alışirsin mecbur Yanii sen yap koy yerse yerr yemezse yemez Buna takılma bu kadar 
0 oy
tarafından
Kız sacmalama. Niye öyle düşünüyorsun. Sende inadına başka şeyler yap. Belkide gerçekten acemisin.

Bende ilk evlendigim zaman öyleydi. Aynı tarifte yazanları birebir uygulardim ama yinede güzel olmazdı. Ha yenilmiycek gibide değildi ama lezzetli muhteşemde olmuyordu. Yapa yapa öğrendim. Eşim sağolsun yemem demez hiç bir zaman.

Sende hemen pes etme . Kaç sene boyle devam edecek.

Erkeklerin kalbine giden yol midesinden geçer demişler. ;))
tarafından
Papatya en sevdiğim cicek
tarafından
Yok kız değişik bir ismi varmış öyle dedi o yüzden demiyor
(3,095 puan) tarafından
Bari bi ipucu versende tahmin etsek
tarafından
Yok bacım valla arasanda bulamazsın. Öyle bilundik bişi değil bosver
(3,095 puan) tarafından
Peki öyle olsun
0 oy
tarafından
Eşimde ilk zamanlar begenmiyordu daha doğrusu ben yemek yapmayı pek bilmiyordum eşim güzel dese de ben yüz ifadesinden anlıyodum neyi eksik neyi beğenmedin söyle ona göre yapayım derdim oda söylerdi bende diğer sefere daha iyi yapardım şimdi çok beğeniyor bence kavga etme sende adama doğru düzgün sor sonra da ona göre yap 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Daha özenli davranabilirsin bence. Ne kadınlar var tek yemeklik ile bir çok çeşit çıkarır. Kızına kendine yapıyorsun güzel de eşine de yazık değil mi? Aksama kadar onun bunun agız kokusunu çekiyor eve geliyor ve saçma tavırlarınla karsılasıyor. Zayıflıyor ve umrunda değil. Yazık....
0 oy
(661 puan) tarafından
Adam korkudan söylemiyoro bence benimki güzel olsa bile inadına benim yemeklerimi beğenmez herkeste bayılır hiçte takmam hergun çeşit çeşit yaparım bı gün güzel olmuş demez ama yinede senin gibi yapmam bu doğru değil sen yap beğenmesin ama takma elinden geleni yapiyosun bu sana yetmeli
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Annen derken kaynana mi eşin mi 

Daha güzel yapmaya calssan
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Yanlis dusunuyorsun ne demek kizimla yiyoruz cok bencilce bence adam sizin icin o kadar calissin cabalasin eve geliyo yemek yok al kibrit kutusu kadar peynir doy onunla oyle sey mi olur simdi yemek yapmakta ne var ac interneti gec karsisina yap onunla beraber herseyin tarifi var ke dine gel bence bahane bulma 
0 oy
(497 puan) tarafından
Yani bence güzel olmasa hiç yemez adam sen bence hep duymak istiyorsun sadece yemekte değil sana hiç güzel sözler söylemiyorsa da belki sendeki de öyle bir şey acısını çıkarıyorsun ama bu şekilde iyiye gitmez yemezse yemesin olmaz çözüm bulmak lazım konuşmalısn kavga etmeden çünkü gün o kadar koşturmaca ki bence bizleri biraraya getiren birlikte yenilen yemekler o da olmasa kopup gider bağlar.. 
0 oy
tarafından

Canim erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer. Bende ilk zamanlar yapamıyorum hiç güzel olmuyordu zamanla düzeldi yemek yapmak bir sanattır zaman ister emek ister . Böyle yaparak eşini kendinden soğutursun seninde kimseden eksiğin yok Allah el vermiş ayak vermiş akil vermiş kullan sana :)

0 oy
(598 puan) tarafından
Ya arkadaş benim kocam uzakta köpek yalı gibi yemekler yiyor askeriyede bugün yemek yiyemedim dedi içime oturdu sız nasıl beğenmiyor diyerek ne yerse yesin kafasında düşünebiliyor musunuz aklım almıyor eve geldiğinde bolca kilo alır yeneklerimi bayıla bayıla yer aynı anam gibi yapıyorsun der ve ben bırak yemek yapmayı çay nasıl yapılır onu bile bilmeden gelin oldum ve bugünlere geldim kendi isteğimle hür irademle herşeyi öğrendim ve yapıyorum şükür olsun bence bu şekilde davranman yanlış konuşarak anlasabilirisn adam malzeme alıyorsa onu pişirip önüne koymak zorundasın arkadaşım iki iki dört erkek  getirir kadın pisirirr bukadar basit 
0 oy
(420 puan) tarafından
Ayyy çok bencilsin ya eşim bazen tok gelir eve tok geleceğini bile bile payını saklarım zorla tattırırm azıcık merhametli olun karşıda ki de bı ananın evladı zayıflasin banane olur mu eşin o senin hayat arkadaşın aile olmak bu değil kusura bakmayın.

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 376 göst.
24 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Miniktirtil (1,237 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,484 göst.
9 Temmuz 2023 Aile kategorisinde MimozaCicegi (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 760 göst.
5 Nisan 2023 Aile kategorisinde Veraaaa. (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 714 göst.