0 oy
1,480 göst.
Aile kategorisinde (67 puan) tarafından
Kızlar size özel bir soru sormak istiyorum... Biraz uzun ama çok akla ihtiyacım var, okuyanlar yorum yapsın lütfen... 

Eşimle ayda en az iki kere tartışırız ve üç dört günlük bir küslük yaşarız. Sonra afedersiniz özel ihtiyacı olur, o gün gelir sırnaşır barışırız, sonraki günde iyi oluruz, üçüncü dördüncü gün yine kavga çıkarır. Bu evlendiğimiz günden beri böyle ve babasınında huyu böyle, kavga etmeden duramaz, içi sıkılıyor adamın kavga olmayınca. Eşim evlenmeden önce ben hayatta babam gibi olmam diyordu ama şimdi aynısı, sadece kayınpederimde şiddette var. Eşimde bir kere bana şiddet uyguladı, gittim boşanma davası açtım, herkes toplandı ona bağırdı çağırdı, oda yeminler etti birdaha el kaldırmam diye. Uzun zamandır şiddet yok fakat sözlü olarak ağzına ne gelirse söyler. Neyse bende kullanıldığımı hissediyorum artık, işi yapana kadar canım cicim, oşduktan sonraki ilk anda kavga gürültü başlıyor. Birde langur lungur olaya giriyoruz direk, bir ön hazırlık olmuyor hiç. Bir buçuk yıldır ilişkiye kendim için değil, eşim tatmin olsun diye giriyorum çünkü ben ne kadar zorlasamda olamıyorum. Son günlerde bende hep kusur bulmaya başladı. İşte göbeğin çıktı, kilo aldın dedi başta, yadırgamadım tamam dikkat ederim dedim. Sonra bacaklarındaki kılcal damalar belli oluyor demeye başladı, tamam doktora giderim dedim ama normalde beyaz tenliyim, hep belli olur damarlarım cildimde. En son bugünde gelmiş diyor ki biz on günde bir birlikte oluyoruz, sen hiç kendin gelip bana yanaşmıyorsun, hep ben sana geliyorum falan filan. Normalde ben her yatağa yattığımda kendimi ona dayarım, oda canı istediğinde dokunur öyle başlar ilişki. Dedim ki yine ben sana geliyorum, ne zaman istedinde yok dedim. Kendin on günde bir istiyorsun, beş günde bir gelsen, beş günde bir yaparız dedim. Baktım bana yetersiz gibi hissettirmeye çalışıyor, dedim ki bence sen kendini sorgulamalısın, ben niye on günde bir yanaşıyorum diye dedim. Aslına bakarsanız geri kalan sürede ya kavgalı oluyoruz ya da kendisi gelmiyor, seks yaparken beni düşünmediği içinde pek yanaşmak istemiyorum, sanki bir sorumlulukmuş gibi geliyor. 

Arkadaşlar ben evlenmeden önceye kadar açıktım ve gerçekten eşimden daha güzeldim, herkes bana derdi ki sen bu çocukta ne buldun diye, bende siz benim gördüğümü görmüyorsunuz ki derdim. O kadar ince davranırdı, o kadar herşeyi düşünürdü ki, bir gün yanında masada uyuyakaldım nişanlıyken, o ara kardeşi aradı telefon çaldı ben rahatsız oldum diye kardeşine demediğini bırakmamıştı düşünün.. Çevredeki herkes şok olurdu bu nasıl bir aşk diye. Ve 7 yıl sevgililik nişanlılık dönemi hep böyle sürdü, az bir sürede değil bu kadar süre rol yapılamaz, o zamanlar bana aşık olduğuna eminim. Evlendiğim gün kapandım eşimin isteğiyle, o günden beridir durmadan benle olur olmadık şeylere kavga çıkarıyor, durmadan hem fiziksel hem ruhsal, anneliğimden tutun, evimden tutunda kadınlığıma kadar eleştirmediği hiçbirşey kalmadı. Hatta bir ara kavgada ben seni kadın olarak görmüyorum bile dedi. Böyle dedikten sonra açılma kararı aldım, ilk gün açıldım peşimden ayrılmadı. Restorana gittik yemeğe, oturana kadar elimi bırakmadı, sarıldı elini omuzuma attı sahiplenir gibi. Kaç yıllık wvliliğimde hiç böyle davranmamıştı bana, hep elalem ne der ayıp diyen duran adam o gün hiçte garipsemedi sarılıp yürümeyi falan. Sonra ailesinin önüne çıkacaktık, kapan arkamızdan konuşurlar falan dedi. Görüncem aradı Allah rızası için açılma falan diye diretti. O gün yine kafamı örttüm. Kavgalar gürültülee hiç bitmedi. 

Şimdi diyeceksiniz ki Allah için kapanılır koca için değil, bende biliyorum. Ben ilk kapanmayı kabul ettiğimde eşim benim hocam olur, birlikte namazımızı kılarız, dinimizi dosdoğru yaşarız diye kabul etöiştim. Keşke öyle olsaydı fakat eşim başka kadınlarla mesajlaşmakta dahil herşeyi kendine hak görüyor. Olay bana gelince sen kapalısın tesettürlüsün etkeklerle konuşma, çorap giy, fazla dışarı çıkma, kaldırımda o taraftan erkek geliyor bu taraftan geç diye benle kavga eden adam , bir müşterisiyle aynı madaya oturup çay içerken pazarlık yapabiliyor. Dinimiz bu kadar haksızlık içermez bence. Kadına gelice sesi bile haram ama başka kadınlara gelince müşteri o ne olmuşa dönüyor. Bu tavırda beni kendi kurdukları bu din adı altındaki kısıtlamadan acayip tiksindirdi. Açık olduğum zaman ile kapalı olduğum zamandaki tavrının değişiminide göz önüne alırsak ben kapandım diye mi bana olan ilgisi azaldı sizce.? 

Birde lütfen şiddet görmüşsün, aldatılmışsın, niye boşanmıyorsun gibi mesajlar atmayın. Gerçekten düşünüldüğü kadar kolay olmuyor. Ailem boşver sus deyip dayak yediğim halde geri gönderdiler. Çocuklarım baba baba diye ağlıyorlar, çevrem dul kadına hiçbir şekilde iyi gözle bakmıyor ve benim hayatımı o kadar köklü bir şekilde değiştirebilecek imkanım şuan için yok. Çocuklarım kendi kendini idare edebilecek yaşa geldiğinde çalışıp kendi ayaklarım üzerinde durana kadar düzeltebilir miyim diye elimden geleni denemek istiyorum. 

Sizce açılmalı mıyım.? Kapalı olduğum zamanlarda kendi eliyle beni babamın kapısının önüne koyan adam, açıldığımda eli ayağına dolandı, kaybetme korkusu açığa çıktı çünkü onun gördüğünü herkesin görmesi onu şok etti. Gidiyor geliyor ben ne kadar yakışıklıyım deyip duruyor sonra beni kötülüyor. Açılsam (açık saçık kıyafetler giymesem bile) onu ikiye katlarım farkında. Nolur bana bir akıl verin ne yapmam lazım. Açılsamda etki etmese bu sefer ben kötü olurum. Ne yapacağımı şaşırdım

31 Cevaplar

+3 oy
(6,219 puan) tarafından
Bence sen bol bol ya hadi zikrini eşinin hidayeti için oku ve sakın açılma sakın bacım.

Sen saniyormusunki Allah'ın emrine karşı geldiğinde eşinle Aran iyi olucak buda bir imtihan 

Bende kapalıyız ama evde eşime gayette açık giyiniyorum sende öyle yap canım olabildiğince açık giyin evde bkimli ol vs 
(67 puan) tarafından
Söylediğin zikri deniycem inşallah işe yarar canım, Sende Allah rızası için bol bol bana dua et, çocuklarım evde sesimiz yükselse kavga etmeyin diye ağlamaya başlıyorlar. Onlarında psikolojisi bozuldu iyice
(6,219 puan) tarafından
Bol bol evde bakara suresini aç canım.

Ya hadiyi dilinden düşürme niyetini bir kere yap eşinin hidayeti için sonra sürekli zikret
(67 puan) tarafından
tamam canım bugünden itibaren deniyorum
(6 puan) tarafından
Biraz esra erol izleyin beraber çok ciddiyim. Ordaki ne tipteki kadınların bile kaç tane koca bulduğunu görürse anlar belki. Sizde deyinki ay bu kadınlar bile ne kadar rahat eş buluyorlar ben de sanıyorumki tesettürlüyüm diye kimse bana bakmaz . Meğer tesettürlüye ilgi daha çokmuş. Ki gerçekten de siz de o kafadan bi çıkın kendinizi sevin kilo vermeniz gerekiyorsa vermeye çalışın ona sağlıklı besleniyorum deyin ama kilo vermek için uğraşın mesela kendi zaaflarınızı bi süre belli etmeyin
(7,922 puan) tarafından
Esma yanlis anlama kız eşin çıktımı senin evde bol bol esime karşı açık giyiniyorum yazmışsında merak ettim
-Reklam-
+2 oy
(993 puan) tarafından
Bunun acılma kapanma ile ne alakası var kapalı olanlar çirkin mi oluyor açılınca kendi yapacağın özeni şuanda da yapabilirsin ? Aldatılma şiddet vs ile ilgili sen yazmissn birşey demeyeceğim. Burdan bakınca eşini ehlilestirip sana eşi sevdiği kadın gibi davranmasını sağlayacak şeyin örtünme olduğunu niyeyse düşünmüyorum insan birini kusurları ile sever diye laf var hatta. Ne yapmalıyım dersen de ben eşi olsam bu adam için hicbirsey yapmazdım o yüzden akıl veremiyorum. Asil degismesi gereken örtün değil eşin yani.
(1,323 puan) tarafından
Bazı zihniyetler malesef senin gibi düşünmüyor ama benim anlamadığım evde eşinim yanında açık geziyorsundur değil mi dışarıda kapanıyorsun
(67 puan) tarafından
tabiki açığım canım, çesit çeşit geceliklerim var, hatta evde fazla açık gezdiğim için güneşlik perdeyi çekmem kapalı kalır dışarıdakiler evi görmesin diye
(993 puan) tarafından
Eee konu acikliksa evde bu haldesin ama adam böyle davraniyor dışarda başkaları görüyor ya da bakıyor diye mi kiymetli oluyorsun seni kıskanıyor sahipleniyor vs
(67 puan) tarafından
Aynen öyle canım, başkaları dönüp bakınca kıymete biniyoeum sanırım, ödü kopuyor, arabadan dışarı bir adım attık, hemen koştu elimi tuttu, yürürken kolunu omzuma attı sarılıyor benim der gibi, yemek gelene kadar elimi bırakmadı, normalde kafasını telefona gömer, düşcek olsam el uzatıp tutmaz bile, bir anda kıymete bindim, sonra görümcem falan aradı kimsenin karşısına öyle çıkma falan Allah'ın adını verdi, eşimde söz hatamı anladım falan dedi ama bir ay bile düzgün kalmadık yine eski haline döndü
(993 puan) tarafından
Ama sen evde aciksin dışarda millete görüntü yapacağına evde senin kiymetini bilsin açık halini begeniyor ise evde daha çok ilgilenmesi gerekmez mi sence de
+1 oy
(2,399 puan) tarafından
Zaten eşin için kapanmışsıj kendi isteğinle değil mesela ben kapalıyım eşim açıl yoksa boşanırım dese bile 1 saniye düşünmem boşanırım açılmak benim için bi seçenek değil zorunluluk Allah'ın emri için takmışım kulu razı olsun diye değil yani burda olay sende bence sende istemediğin için açılmak istiyorsun bunun kararını kendin vermelisin
(67 puan) tarafından
Canım inan herkes çevremde sakın kapanma diye çok diretti evlenirken, eşimin aileside bana bıraktı o zamanlar,  Eşim sadece ben kapanmanı istiyorum dedi. O zamanlar çok güzel dini sohbetler yapardık, çok heveslenmiştim evlenirken. Eşim kapanmama sadece vesile olmuştu aslında kararı veren bendim ve kesinlikle eşim için değil, eşimle mutlu ve Allah'a yakın bir evliliğimiz olsun diye kabul etmiştim fakat evlendiğim andan beri hiçte düşğndüğüm gibi olmadı, namaza başla dedi, tamam gel birlikte başlayalım, sen bana hoca ol ben sana cemaat dedim diye etmediğimiz kavga kalmadı, ben çalışıyorum, her vakti kılamam yarım yamalak olmaz diye falan bağırıp çağırdı, Ben kendim başladım fakat bende tek başıma devam ettiremedim. Sonra araya daha çok kavgalar girdi, haksız yere bağırdı çağırdı, instagram facebook kullanmamı istemedi kavga çıkardı günah diye, birgün telefonunu eline aldım baktım instagramdan kızlarla konuşuyor falan. Dedim bu nasıl bir din anlayışı erkek herşeyi yapıyor kadına nefes almak bile yasak. Ve gerçekten kapandığım andan beri huyu tavrı değişti. Bence pişman oldu kapan dediğine ama açılda diyemedi. Ne oldu ne bitti bilmiyorum fakat bu dini kullanarak her istediğini yaptıran adam dinden de soğuttu beni. Gerçek islam dini bu değil ❌ Gerçek dinimi bu adamla evliykende yaşayamıyorum, ne demişler üzüm üzüme baka baka kararır, gerçekten yapamıyorum, bana teşvik gereken dönemde dahada soğutacak hareketler yapıyor, yapacağım varsada o zorlayınca yapasım gelmiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Keşke önüme bir yol çıksada ben hakkıyla kapansam, eşimde dinine bağlı Hz. Muhammed s. a. v. örnek alan biri olsaydı, o kadar çok isterdim ki :( derdim kendimi ona buna güzel göztermek değil ki, derdim çocuklarıma kavgasız gürültüsüz içinde sevgi olan bir aile verebilmek malesef :(
(2,399 puan) tarafından
Eşin dindar biri değil çok belli dini kullanıp seni kıstlama peşinde böyle tipler çok malesef
(67 puan) tarafından
Aynen öyle canım:(
0 oy
(1,189 puan) tarafından
İçinden geleni yap tatlım kapalılık Allah'ın emri eğer ki ben Allah için kapanacam onun ne yaptığı umrumda bile değil dersen kapan seni beğenmek isteyen öylede beğenir çok güzel kapalı elbiseler var esinede gelince sana biseyleri diretmeye çalışıyor beliki sende yumuşak birisin hemen kabul ediyorsun o yüzden eşin senden geri çekiliyor kendini süsle pusle evdeyken yanastimi sana naz yap biraz eşin böyle istiyor bence naz yapan zor insanları seviyor eşin benim kanaatimce yazdıklarindan onu çıkardım dışarda kapalı olabilirsin evin içinde öyle bı giyinki adam ne yapacağını şaşırsin ha sana geldiğinde de istediğinde hemen evet deme pat diye olmasın o iş biraz naz yap biraz cilve dene bakalım nasıl olacak ben eşime öyle yaptım 
(67 puan) tarafından
canım inan evde açığım, geceliklerim var giymeden uyumam. Nazda istemiyormuş beyefendi, ben kendim gidip işi başlatcakmışım, yüzüme yüzüme seni kadın olarak görmüyorum diyor, sonra libidom tavanda olsun istiyor ama sen gururumu kırıyorsun nasıl yanaşayım sana. Birde o elalemin ne dediğine çok takan birisi. Dışarda kimse bana dönüp bakmaz genç gibi ama bol giyinirim. Oda acayip bir saç kesimi yapar kapri giyer parfüm sıkar falan, sonra dönsün bir kız ona baksın hemen havalara giriyor bak masıl yakışıklıyım bana bakıyorlar diyor, bu sefer beni küçük görüyor yanına yakıştırmıyor, bende ne yapacağımı şaşırdım:(
(1,189 puan) tarafından
Boşver böyle insanı sen güzel giyindinmi zamanla başka bişey takar sana yani yeterki sorun çıkarsın sen Allah'ın emrini yerine getir şeytana uyma cnm esinide takma onun ne düşündüğü Allah'ın emrinden önemli değil
(67 puan) tarafından
Bana karışmasa takmıycam canım ama durmadan eleştiriyor, en son konu cinselliğede gelince iyice kendimi yetersiz hissettim
(1,189 puan) tarafından
Sen bilirsin senin hayatın cnm
0 oy
tarafından
Bu adama neden bu kadar tahammül ediyorsun? Sana bunca şeyler yaşatmasına rağmen nasıl isteyebiliyorsun? Seni sevmiyor. Ister örtülü ol, ister örtüsüz. Bu senin kendi tercihin ve eşin seni sevmiyor. Güzel bulmuyor. Istemiyor. Senin de kendine saygın olsun eşini hayatindan uzat tut ve bence boşamalısın da
(67 puan) tarafından
Boşanamam canım, hadi oğlum büyük yedi yaşında, biri iki buçuk diğeri bir buçuk yaşında iki çocuğum var, onlar büyümeden çalışamam ve çocuklarımı güvenip kimseye emanet etmem. O yüzden onlarında azda olsa büyümesini bekliyorum, aslında sevmiyor beşki doğru ama iyi anlaştığımız zamanlarda oluyor, sonrasında tekrar kavgaya dönüyor, ailesinden böyle yetişti, böyle gördü diye mi kavgaya meyilli anlamıyorum ki.
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Sadece esin icin degil ailesi icin kapanmissin, gorumcen kim ki sana acilma kapanma vs diyecek. Esinde muhtemelen ailesi icin sana kapan diyor. Ailesine karsi itiraz edemeyince hincini senden aliyor. Ben sana acil ya da kapan diyemem, bunun karari tamamen sana ait. Ama bu karari verirken de kocam beni sevecek mi sevmeyecek mi diye verme. Anladigim kadariyla da cok kapanmaya gonlun yok, olsa zaten esin icin acilmayi dusunmezdin. 

Bende acik bir insanim ama ne esim ve ailesi icin daha da acilirim ne de kapanirim. Beni insanligim icin sevmeyecek, dis gorunusum icin sevecek adami da kapiya koyarim.
(67 puan) tarafından
Canım aslında nişanlıyken çok güzel dini sohbetler yapardık eşimle, kalbimi o ısındırdı kapanmaya yönelik. Allah var kimse zorlamadı sadece kapanırsan dini açıdan daha güzel diye tatlı dille anlattılar hepsi. Bende çok istedim kapanmayı. Hep özenirim aile boyu namaz kılınmasını, ramazanda iftarı oruçlu açmayı ama bir türlü olmadı. Beni din ile baskılamaya çalışırken kendisi en olmadık şeyler yaptı. Yok instagram face kullanma gübah birsürü açık saçık insan dedi, birlikte kapattık ikimizinkinide. Sonra telefonuna baktım ki geri açmış hatta başkalarıyla yazışmış. Bunun böyle davranıp bana dini öne sürmesi gerçekten içşmdeki iyi niyeti hep bitirdi. Artık kendimi çok yetersiz biri gibi hissediyorum
0 oy
tarafından
Malesef eşin sana psikolojik baskı uygulayarak seni sürekli eziyor ve seni kendine bağımlı olarak görüyor sen onsuz hiçsin gibi davranıyor ama gözü de sürekli dışarıda seni ezerek egosunu tatmin ediyor. Eşinin seni sex objesi olarak görmesine izin verme ben böyle mutluyum kilomla falan de geç yanına bile yaklaştırma trip at konuşma bana düzgün muamele gösterene kadar bişey bekleme de zaten işi düşecek sana ve ona göre tavrını koy 
(67 puan) tarafından
En son bir daha yanıma gelme dedi. Yanınada gitmeyi düşünmüyorum zaten yatak için fakat aşırı tavrımın arkasında duramıyorum, evde bağırış çağırış oluyor çocukların psikolojisi çok bozuldu, sesimizi yükseltsek ağlamaya başlıyorlar diye bir noktadan sonra geri adım atmak zorunda kalıyorum canım ya, buna bir önerin var mı, ne yapmam lazım
(3,074 puan) tarafından
Eşin narsist olabilir mi acaba onlar da sürekli karşı tarafı yetersiz hissettirme küçümseme peşindeler.
tarafından
Çocuklar için yapıp yapıp kendine yazık etme canım bunu söyleyebilirim kavga etme ama konuşma ve tavrını koy
0 oy
(3,481 puan) tarafından
Yani akilli bir kadinsin belli ama bir kac kere ayni hatayi yapmis onun icin acilmişsin olmamis oyle de belli ki simdi acilsan seni el ustunde tutsa icine sinecek mi her sey yani burasi bu dunyadan ibaret degil ki o sen de kusur bulmaya yine devam edecek bir sure sonra cunku onun sorunu senin dis gorunusun degil kendi asagilik kompleksi ve yetistirilme tarzi din falan degil kulturel olarak bakiyorlar basortusune de,ben basortusunun guzelligi engelledigini dusunmuyorum bir tutam sac neyini ikiye katlayacak bacim guzelsen guzelsindir zaten o sana oyle hissettirdigi icin oyle saniyorsun degmeyecek bir adam icin gunaha girmeye gerek var mi. Bence baska bir yontem ara mesela sosyalles,hobiler edin cevre edin eve kapanip aman o begendi begenmedi geldi gitti yanasti diye kafaya takma birak o yokmus gibi davran biraz
(3,481 puan) tarafından
Seni hissettiklerini anlayabiliyorum kendince bir cozum yolu ariyorsun ama sen inanki mukemmelsin esin sorunlu onun kendi sorununu halletmesi lazim bunu da nasil yapacagini bilmiyorum ama kapanmakta acilmakta cozum degil buna eminim Rabbim gonlune ferahlik versin keske tum kadinlar icin mumkun olsa boyle deger kiymet bilmeyenleri tek celsede ortada birakip gidebilseler.
(67 puan) tarafından
Keşke canım ya :( sende bol bol dua et Allah rızası için, belki duan kabul olur, ben toparlayamıyorum çünkkü
(3,481 puan) tarafından
Seve seve ederim canim hamileyim de Rabbim tüm caresiz kadinlari kurtarsin
(67 puan) tarafından
Amin canım inşallah :(
(3,074 puan) tarafından
Yorumları okudum büyük ihtimal eşinizde narsist kişilik bozukluğu var. Arkadaşımın eşi de öyleydi kız çok güzeldi ama hep bir kulp buluyordu. Mavi gözlü arkadaşım bir kere ona "mavi göz o kadar da güzel değil" kısacası sizi elde edene kadar çantanızı taşır, kapıyı tutar hatta sırtında bile taşır alma elde ettikten sonra (evlilik) yerden yere vurur  ,yani kısacası sizin kapalı veya açık olmanızda alakalı değil eşiniz sorunlu. Ve maalesef bu kişilik bozukluğuna sahip kişiler kolay kolay iyileşmez. Bir psikolog var Tülay kök onun videolarını izlemenizi tavsiye ederim bu kişilik bozukluğunu anlatıyor.
0 oy
(4,153 puan) tarafından
Sen kapali olmak istyorsan kapali kal acik kalmak istiyorsan acil. Kocan icin onu elde etmek icin degil. Ama sondan 3. Paragrafa istinaden diyorum acikda olsan kapali da olsan kendini kısıtlattirma okadar. Sana hersey haram kicana hersey muhab oh ne ala. Kapali da olsan istedigini yap acikta olsan istedigini yap. Ailen niye laf edecek acildim biyle gdicem diyebilirdin o iki gun acildigin surecte oyle devam edebilirdin.
(4,153 puan) tarafından
Sufiler bile 4 4 luk dinini yasayamaz.  Sen bastan yuz vermissin kapandim diye niye parfum kullanmayayim. Kesisi de sarik cubbe salvar giysin ozaman.  Gozunu kapasin ozaman kadinlarla konusmasin anli secdeden kalkmasin inzivaya cekilsin dunyalik islerden elini etegini ceksin ozaman. Oyle sacmalikmi olur. Kaldiki aciklar da yoldan cikmis degil aciksin diye onla bunla msjlasmassin yada kapalisin diye.   Parfumunu. Kirdiysa madem oyle bende senin kullanmai istemiyorum deyip sende onunkini kircaksin aynisini yapcaksin ayna tutcaksin ona kendi davranislarini gorecek

Kendisi 4 4 luk yasiomi dinini de. Senin parfume kadar kendi hayatini ceki duzen versin bir ibadet ediosa iki etsin ozaman kendisi kendi ahiretine baksin ilk once
(4,153 puan) tarafından
Benim esim karismaz bana bende ona karismam. Evlenmeden alkol asla istemem ve asla da kapanmam deidm aciktim zaten. Evlenmeden o brakti alkolu. İki sene once cok canim istio dedi beraber annemlerle tatile gtmistik. . Kizi anneme braktik gece ciktik icti durduramadim. Dedim icersen bana karisma hakkini kaybedersin. Sifir kol askili giymem kisa kol dusuk kol giyerim ben. Sifir kol elbise giydim. Madem sen iciyorsun bana karisma luxunde kalmadi dedim. Arada is yemegine gidince bi iki icer.  7 24  sarhos gezmedikce tum parasi pulunu alkole yatirmadikca bar pavyon kari kizli ortamda olmadikca benim icin sorun yok o kendi ahiretinden sorumlu onun yerine ben yanmicam yada onun yerine cennette huriler bana. Cesit cesit meyve getirmicek banane agiretinden. Benimde kiyafetimden sanane yanacaksam ben yanacam. Diyorum. Tesetture girebilsem
Ama nefis . Giremem. Kimseninde karismaya hakki yok
(67 puan) tarafından
evet canım aynen öyle, dediğim gibi karşımda takva sahibi biri olsaydı ben neler yapmazdım ama o bir tarafa ben bir tarafa olmuyor, çok zorlanıyorum
(4,153 puan) tarafından
İste onu de esine dinime kufreden musluman olsa bari de. Bana bunlari layik gorup baski
Kuruo hemde begenmiyorsun kendin de her halti yiyorsun ne alaka de nerde yaziomus kadin ve erkeklere ayri islam
(67 puan) tarafından
Söyledim canım, bakalım artık yüz vermiyorum ne hali varsa görsün
0 oy
(235 puan) tarafından
Tesettür Allahın emri ve eğer isteyerek ve bilerek tesetture girdiysen cevren,kocan yuzunden tekrar acilmayi dusunmemelisin. Etrafinda olan herseyi cok guzel gozlemlemissin ve herseyin farkindasin ama kaçırdığın nokta kendi isteklerini hep geri plana atman. Sen, sen olmayı,kendin icin birseyler yapmayi hep arka plana atmışsın. Eşine cok yüz mü verdin yoksa kocan omurgasız da o yuzden mi iliskiniz boyle oldu bilemem ama okudugum kadariyla esin afedersin uçkuruğuna düşkün bir adam ve sırf bu yuzden senin dişiliğin onun icin en ön planda.  Sana boşan cekme bu adami daha fazla diyemem ama oturup ciddi sekilde evliliginiz hakkinda bir konusma yapmaniz gerekiyor. Sen ne hissediyorsun bu evlilikten ne bekliyorsun anlatmalisin. Keza kocan da ayni sekilde. Birbirinize açık olun ve en sonunda ne yapmaniz gerektigine oyle karar verin. 
(67 puan) tarafından
Ah en mantıklı yorum seninki oldu biliyor musun :( evet kendi isteklerim hep arka planda kalıyor hep onun dediği oluyor ve hala şikayetçi. Eşimin beni beğenmesi ne yazık ki başkalarının beni beğenmesiyle doğru orantılıymış bunu fark ettim. Fakat bu evliliği bitirirsem çocuğumun gözünde tüm suç benim olacak çünkü boşanma aşamasındayken anna babamı özledim. Başkaları geziyor gülüyor siz niye kavga ediyorsunuz deyip duruyor ve oda ailesini yetersiz hissediyor. Sırf çocuklarıma ne annesi babası ayrı, nede aile içi kavga gören bir çocuk gibi yetişmesinler diye açılmayı düşündğm evet, çğnkü biliyorum ki açılsam kaybetmekten çok korkar fakat bu ne kadar sürer işte onu bilmiyorum. Belki bir süre sonra eski haline döner, sonra nasıl düzelticem onuda bilmiyorum. Konuşmayı çok denedim ha duvara anlatmışsın ha ona bir farkta yok. Bilmiyorum açılırsam aslında onda olan tüm suç benim üzerime kalacak bu sefer, tamamen dinime bağlansam daha çok üstüme geliyor kapı dışarı çıkarmıyor dini öne sürüyor, benim dine bağlanmam demek onun bana dini kullanarak her istediğini yapturmaya devam etmek demek, bırakmıyor bunuda yapıyım. Ne yapacağım bilmiyorum
(235 puan) tarafından
Sen yine de basörtünden ödün verme bence
(67 puan) tarafından
yok arkadaşlar bazı zikirler yazmışlar ve bakara suresi aç, evde sirkeli su yap koy demişler onları deniycem ve sosyalleşip arkadaşlarıma zaman ayırıcam, kitap okumayı çok severim, kğtüphaneye falan kaydolmayı düşğnğyorum
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Allah aşkına sorununuz ne olursa su kapanmayı oyuncak etmeyin işlerinize o bile sizden şikayetçi olacak ahirette 
(67 puan) tarafından
Emin ol bende böyle olsun istemezdim. Kapanırken ki düşüncem 'aa herkes bana aferin desin bak ne güzel kapanmış desin" demek değildi herhalde. Bende Allah'ın rızası için kapandım, hemde çevremdeki herkes karşı çıkarken. Beni dine yönlendiren eşim oldu, onun vesilesiyle dine yönelmek isterken, aynı zamanda onu dini bu kadar kullanan biri olarak görünce ne olduğumu şaşırdım sadece. Belki sen benim yerimde olsan, ben sana kadın gözüyle bakmıyorum dense eşin tarafından, hırsından sekiz yıl boyunca kapalı da kalamazdın nerden biliyorsun. Kimsenin hangi imtihanlardan geçtiğini bilmeden bunu oyuncak ettiğimi söylemen bana, yıllarca içimdeki beğenilmeyen kadınsal hırsa direnç göstermeye haksızlık olmuyor mu.?
0 oy
tarafından
Eşin sende kusur arıyor sende deseydin sen Brad Pitt misin ! 

Sen onun için kapanmışsın keşke kendi isteğin için kapansaydın bir insanın kalbi karakteri güzel olsa zaten eşini sorgulamaz, onu böyle küçük düşürmez 
(67 puan) tarafından
Aslında onun vesilesiyle kendim için kapanmıştım fakat o kadar çok dini kullanarak benim herşeyden elimi ayağımı çektirdi ve kendisi istediği herşeyi yapmakta sakınca görmedi ki, ben kendimden bile şüphe etrim canım, Ne demişler ***** hırsız ev sahibini bastırırmış misali, doğru bildiğimi de sorgular oldum onun yüzünden
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Bi hanzoya yaranmaya çalıştığının farkindasindir umarim
(534 puan) tarafından
Yanlış yere yazmışım
(67 puan) tarafından
Hanzo umrumda değilde, çocuklar babasına çok düşkün, elimden geldiğince kurtarmaya bakıyorum
0 oy
(240 puan) tarafından
Canim kapanmak sana agir gelmis herseyi onunla bagdaslastiriyorsun 

Kapali olupta da senin tabirinle onu ikiye katlarsin 

Kapali cirkin acik guzel acik cirkin kapali guzel diye bir sey yok guzel guzeldir cirkin cirkin 

Bana esim acil dese olmaz Allah korusun 

Ben once kendime deger veriyorum ki o yuzden tesetturluyum onun demesiyle degil bir tek ona ozelim.

Sukurler olsun ki Rabbim elimden tutan beni dogru yola goturen bir es nasip etti 

Yani demem o ki madem o seni dogruya goturmuyor sen dogruya git 
(67 puan) tarafından
Canım kesinlikle kapalılar çirkin açıklar güzel diye bişey demedim. Ben iki evreyide yaşadığım ve o aradaki sürede eşimin değişimini fark ettiğim için kararsız kaldım. Ya şöyle düşün üstüme yakıştırdığım bir elbise giyiyorum, sırf yakıştı diye  yok rengi açık diyor, yada üstüne yelek giymeden çıkma diyor halbuki ben M beden giyiyorum XL alıyorum yani hattımda belli değil.  Bilmiyorum veni çok sıkıyor
(240 puan) tarafından
Bende onu sen kendini kapaliyken iyi hissetmedigini anladigim icin dedim oturup konusun benxe esinizle canim
0 oy
(534 puan) tarafından

Ben şunu bilir şunu söylerim erkekler her dediği yapan kadınları avucunun içinde görüyor onu uğrştıran zorlayan kadınları da rl üstünde tutuyor bir dene.Kaçan kovalanır.Bir tarafa sorun yaparsa karşı taraf alttan alır sen hep ılımlıysan bunu da biliyor ve kullanıyor her istediğini yaptırıyor biraz dişkerini çıkar bak bakalım nasıl geri basıyor.Ben de yaşadım.bu işler denge işi sen atılgan olursan o çekingen sen kavgacı olursan o pısan sen ateşli olursan o tam tersi.Arada şaşırt onu hep sakin dingin olma durduk yere problem olan birşeyi büyüt mesela bir şok olsun.Monotonluk bence biraz seni çözmüş ve eahatına bakıyor.Ben uyguluyorum ve işe yarıyor.Biraz dişli olmak ve para harcamak bu ikisi çook etkili değerin artıyor resmen.. 

(67 puan) tarafından
Bunlarıda deniycem canımçok sağol, haklısın aslında
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Kusura bakma ama çok saçma
(67 puan) tarafından
Neresi saçma ki canım
(1,499 puan) tarafından
Esinin davranislark
0 oy
(2,472 puan) tarafından
Her yolu denemissin be bacım evet Allah rızası için kapinilir çevre vs. için değil ama sen açıldığında adam daha çok üzerine düşüyor anladığım kadarıyla şuan açılsan yine peşinden ayrılmayacak çok iyi düşün ve bı daha acil kapan yapma içinden nasıl geliyorsa öyle davranmalısın huzurunda kalmamış belli
(67 puan) tarafından
tek korkum açıldıktan sonraki üstüme düşmesi de geçici olmasın, yoksa dahada elimde bişey kalmıyor, üstğne iyice dinden uzaklaşmış olurum. Bende tam karar veremiyorum canım
0 oy
(595 puan) tarafından
Rabbim selâmet versin ailene kocana canım evde bakara suresini aç sesli şekilde ev içi huzursuzluğa iyi gelir inşallah Allah kocana hidayet nasip eder doğru yolu bulur sen açılma kocan vesilesiyle de olsa kapanmışsin hiç değilse sevaba girmiş bı konuda. Sirkeli su koy evin bir köşesine bunun için dualarda var aileni ayakta tutmak istiyorsun bunda hiçbir yanlış yok umarım duzelirsiniz
(67 puan) tarafından
ay inşallah canım ya, bir arkadaş daha aynı tavsiyeyi vermiş, bunu denicem önce, bol bol namazlarıma ve dualar ve zikirlere devam edicem. Bu arada da arkadaşlarımla sosyalleşip hobiler edinmeyi düşünüyorum, inşallah etki eder, sende bol bol dua et Allah rızası için canım, belki senin duan tutar :(
0 oy
(486 puan) tarafından
Benim halamin eşide evlenirken kapanmasini istedi. Sonra bosanma asamasina geldiler açılmasını istiyormuş yanına yakışmıyormuş kapali şekilde  bla bla.. halam açıldı babaanemlerde mutlu olsunlar da günahlari boynuna dedi. Herkes oyle dedi cubju 4 cocuk vardi kim sahip çıkacaktı vs diye söylenirler. 

Ben basima gelse napardim bilmiyorum valla. Avil da fiyemem kapanda. Zaten kocan açıl diyorsa o şekilde beğeniyorsa dis görünüşe bakıyordur. Tabiki az da olsa bakılmalı ama kapalı sekilde de cok güzel olunur. Ve vence evde ese açık oluo disarda erkeklere kapalı olmak hos bir sey. Ama esine ablam veremedinm.

Demem o ki gönlünden geçeni yao allah esine de hidayet versin
(67 puan) tarafından
Gönlümden kapalı kalmak geçiyor ama çocuklatımı öyle üzülür görünce suç bende mi yanlış mı karar verdim diyorum fakat eşim bana hiç açıl demedi, onun derdi zaten kapalı kalmam ama din için değil kıskandığı için, dini kullanıp neye elimi atsam karışıyor, bir yere gitcek olsam izin aldın mı diyor, yani şeytan çok diyor açıl, bende senin gibiyim Allah affetsin yapamıyorum dinin görevlerini de bakalım napacak diyor ama diğer yanım bu dünya 80 yıllıksa diğer dünya sonsuz, bu dünya için diğer dünyanı yakma diyor. Ne yapacağımı şaşırdım
0 oy
(682 puan) tarafından
Bende açıktım eşim hep kapan derdi kapandım o kadar degişti ki bitanem diye seslenen adam hıı hoo gibi seslerle sesleniyor artık 
(67 puan) tarafından
işte bunu anlamıyorum, biz deneme tahtası mıyız. Açıl kapan ahiretimizi de yakıyorlar, günahımız boyunlarına. Gözün açıklardaysa kapatcam diye uğraşma, kapatıyorsan kendinde öncülük ette çoluk çocuk hepimiz Allah'ın adının geçtiği namazların oruçların eksilmesiği bir evde huşu içinde yaşayalım. Niye heves kırıyorsun o zaman dimi
(682 puan) tarafından
Açılmam söz konusu dahi olamaz ama bana tavırları degişti her koyun kendi bacagından açılır sen onun için açılsan da doyumsuz erkek illa bakacak başkasina
Nefsine hakim olamayan tek CANLI erkekmiş

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 760 göst.
5 Nisan 2023 Aile kategorisinde Veraaaa. (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 925 göst.
26 Haziran 2022 Aile kategorisinde Hdyemahsun (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,312 göst.
4 Eylül 2021 Aile kategorisinde Mucizelerim02 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy