0 oy
761 göst.
Aile kategorisinde (96 puan) tarafından
Kızlar eşim beni beğenmiyor boyum 1.71 kilom 92 103 kiloyla girdim doğuma 5 ayda 11 kilo gitti ama daha fazla veremiyorum yoruldum artık yüzüm çöktü oğlumdan bakım yapmaya vaktim kalmıyor  beni beğenmediğini bakışlarından hissediyorum bu duruma üzülüyorum ne yapabilirim nasıl kilo verebilirim yaza iyi girmek istiyorum en azından 10 kg daha verebilirim eski kıyafetlerim olmuyor evde salaş geziyorum aynaya bakamıyorum durmadan laf sokuyor zaten o da beni geriyor 

22 Cevaplar

+7 oy
(7,292 puan) tarafından
Ay gö.tum kendi cokmu bakili seni beğenmiyor çocuğa o baksın sende kendine bak ozmn 
(96 puan) tarafından
Dışarda fit insanlar var kendime olan özgüvenim gitti geri kazanmak istiyorum
(7,292 puan) tarafından
Kuzum ozmn eşin yardım etcek çocuk bakımına sende kendine zaman ayircan
(1,043 puan) tarafından
+++ artı veremiyorsak bizde böyle yaparız
(7,292 puan) tarafından
Saol canım benim ❤️❤️
(4,169 puan) tarafından
Haha aynn yoruma katiliyorum :))). Arti bogazini tutacan kizim ben eskiden bir tane fazladan findik yesem bicdan yapardim hamile kalinca yine dikkat ettim ama okadar fazla edemedim 56 ile hamile kaldim  kazayla. Ben 50 ye falan dusmeye calisiodum. 66 ile dogurdu
 Suan 59 um yapisti mubaret son uc kilo gitmio
-Reklam-
+3 oy
(1,087 puan) tarafından
E sende bir kuaföre git bir makyaj yap yani saatlerini harca demiyorum eşin haklı da demiyorum bir ruj sur böyle dudağın renklensin saçını şöyle bir güzelce topla cildine herhangi bir krem sür parlasın cildin bunlar çok kolay tüyolar malesef ki bend kendime bakmasam biliyorum ki beni de beğenmez yaşı yoktur şu an 24 yaşındayım bakımlı olmaya çalışıyorum hergun tonlarca makyaj yapmıyorum süs bebeği gibi de gezinmiyorum güzel kıyafetler alıp öyle karşılayabilirsin eşini Güler yüzün de olsun o zaman değişir eşin 
(270 puan) tarafından
Umay'cığım, tüm hamileliğimde eşim etrafımda fır döndü çünkü bebeği çok istiyordu ve ben onun o çok istediği bebeği taşıyordum. Yemeğe, temizliğe her şeye yardım ediyordu. Bebek doğduktan sonra ilk birkaç daha yardım etti (gazını çıkarma, uyutma,...), sonra bu senin görevin gibi davranmaya başladı. (Ee ne yapim meme sende, ee gece uyanıyorsa emmek istediği için uyanıyor, tabi sen kalkıp uyutacaksın, sen daha kolay giydiriyorsun, ben yedirince yemiyor,... fln demeye başladı) Şimdi hasta olsam dahi bebeğe ben bakmak zorundayım. Yani emin ol değişiyorlar ve ben çalışan bir anne olarak ev+iş+bebeğe yetişemiyorum, bakım orada kalsın :)))
(695 puan) tarafından
Biri 7 aylık biri 30 aylık iki bebeğim var her iş bende ve uykusuz yaramaz çocuklarım yinede bakımımi maskemi yaparım pijamayla gezdigimde olur özel giyindigimde eşim için değil kendimi iyi hissetmek icin yaparım isteyen zaman ayirabilir
(1,087 puan) tarafından
Eşlerinizi siz seçiyorsunuz bebekler babalarını seçemez sonradan değişirse eğer benimde değişeceğimi bilir ben her dediğini yapan biri değilim hayatıma bu kadar müdahale ettirmek istemem bakımsa bakımdır ben demiyorum hergun makyajlı hergun fönlü anlıyorum çok zor durum değişirse eğer eşim o zaman kendi bilir aç kalır yani ilgilenmezse yemek yapamadım derim yapmadığım dan olmaz acıkınca mecbur yardım eder çamaşır bulamaz temiz o zaman yardımcı olur biraz da biz böyle rahata alistiriyoruz çorabina kadar utuluyorsam bir zahmet doğunca da yardım edicek etmezse ya annesine gitsin gözüm görmesin yada pasaklı olsun uani
(333 puan) tarafından
Benimde 2 bebeğim var biri 2 yaşında diğeri 4 aylık başlarda kaynanamda kalıyordum şimdi kendime evime geldim ilk biraz zorlandım hatta burda post açtım nasıl yapicam diye aradan biraz zaman geçti bu duruma alıştım tabi ve evde temizlik düzen takıntım var yani şöyle söylim hem 2 bebeğe hem evime hem yemeğe hem kendime yetişebiliyorum bakımda yapıyorum bebeklerimlede ilgileniyorum onlara da temiz bakıyorum evimede temiz bakıyorum bakıyorum eşimin herşeyi temiz yerli yerinde tabi her bebek farklıdır ama benim 2 bebeğimde insanı çileden çıkarır tipten ama yapabiliyorum 2 çocukla hemde yani bir düzen otursa aslında yapabilir herkes diye düşünüyorum
(270 puan) tarafından
Anladığım tek şey sizin çalışmıyor olmanız. Bakımdan kastınız eğer temiz kıyafet ve taranmış saçsa bende bakımlıyım. Ancak düzenli tırnak bakımı, düzenli ağda, saç fönü, makyajı, ... kastediyorsan benim hayatımda imkansız. Bebekten tüm arta kalan zamanları (o uyurken) dosyalarıma ve işlerime harcıyorum, olur da yine zamanım kalırsa temizliğe ve yemeğe harcıyorum ve bu üçü arasında kaybolmuş durumdayım. Birde emziren bir anneyseniz bebeğin ağzına biberonu sabitleyip iş yapma gibi bir durumda imkansız ve saatleriniz emzirmeyle geçiyor, o esnada hiçbir şey yapamazsınız bebeğin dikkati dağılıyor diye. Ve evet eşler değişiyor, ona rağmen yine de söylediklerinizi yapsakta düzelmiyorlar. Kadın olmak zor..
+1 oy
(2,009 puan) tarafından
Niye eşin brad pitt mi de seni beğenmiyor. Herkes önce kendine bakmalı. Eş dediğin her şekilde seni tamamlamalı. Kusurun varsa bile örtmeli. Ki bana göre sen kusursuzsun. Kilon da olsa her şeyden önce bir annesin. Bence hiç takma kendinle barışık olmaya bak. Kendini sevdikçe kendine bakarsın zaten. Şu an uğraşmaya vaktin yok ama ilerde olmayacağı anlamına gelmiyor. Spor ve diyetle gayet güzel toparlarsın. Her şey senin elinde. Eşin seni beğenmiyorsa beğenmesin. Dünya beyefendinin etrafında dönmüyor. 
(96 puan) tarafından
Teşekkür ederim valla bu yorumun şuan modumu topladı :)
(2,009 puan) tarafından
Rica ederim asla salmak yok. Biz istersek her şeyi yapabiliriz. Bunun farkında ol ve kendinle barışık ol. Kimsenin seni beğenmesine ihtiyacın yok. Sen kendini sev beğen. Biraz egoist ol bu konularda.
(96 puan) tarafından
Şuan toparladım kafamı iyi ki cevap verdiniz :)
(2,009 puan) tarafından
İyi yaptın inşallah her şey gönlünce olsun :)
0 oy
(169 puan) tarafından
Ben bir kadın olarak benim kendime ayırmam gereken bir zaman olmalı kendime bakım yapmalıyım de çocuğu da at üstüne çık git kuaföre yaptır her şeyini paraya da kıy düşünme parasını falan o böyle yapıyorsa sen de öyle yapacaksın yoksa adam olmazlar
(96 puan) tarafından
Çoçuğuda al git diyor orda saç tüğ sprey boya kokusu etkilenir sağlını düşünüp hep erteliyorum yardımcı olacak kimsede yok
0 oy
(253 puan) tarafından
evlenmeden önce bilmeliler halbuki kadının doğumla ve doğumdan sonra evrim geçirdiğini.. 

kilo vermek istiyorsan paketli gıdalardan, ekmek, pilav ve şekerli şeylerden uzak dur. 2,5 litre su muhakkak iç zaten ister istemez gidiyor bir şeyler böyle. 
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Sen onun için vücudundan güzelliğinden ol oda beğenmesin bacı adam olan bunlara bakmaz valla her türlü sever karısını. Gözüne güzel görünür. Kendini üzme 
0 oy
(489 puan) tarafından
(Zullallemutlugunler) instagramdan bu hesabı takip et bu arkadaş onkadar guzel tarifler veriyorki cok güzel kilo verenler var inşallah sizede faydası olur, bende yapiyorum fazla dikkat etmedigim icjn 3 kilo verebildim
(1,043 puan) tarafından
Ay bende takip ederim ama uyamiyorum sütun etkileniyor diye
(489 puan) tarafından
Emzirenler icin tarif vermisti onu yap canim
(1,043 puan) tarafından
İçinde tarçın vardı oda sütun tadını defistiriyormus
0 oy
tarafından
Beyenmiyorsa ev işine çocuğa yardım edecek sende kendine zaman ayırıp kuaföre spora falan gideceksin hem kadın herşeyi yapsın hem fıstık gibi gezinsin ortada öyle bi hayat yok ki 
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Biz babamızın hayrına o kiloları almıyoruz. Evde donla beyaz stletle gezen erkekler gelip kadınlara laf söylüyor ya deli oluyorum. Ha eşin çok bakımlıdır herşeyi dört dörtlüktür. Harika kasları vardır. Biskolata erkegidir. O zaman gitsin kendine manken bulsun. Sana öyle dediği zaman sen de biskolata erkeği değilsin ama de. Onların göz zevki var da bizim yok mu 
(15,200 puan) tarafından
Bı de emzirdigin için diyet yaparken dikkat et. Sütün azalmasin. Diyetisyene git istersen . Eşin beyfendi açsın kesenin agzini
0 oy
(4,951 puan) tarafından
Ayy hicde takma bende kiloluyum valla yeni doğum yaptım bazen eşim laf ediyor bende diyorum ki ohhh iyi yapıyom sen çalış bende yiyorum diyip geçiyorum umrumda değil valla bide onu takamam, önce kendilerine baksınlar sonra bize laf etsinler 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
20 kilioda versen sorun kilon değil de eşin gibi sonuçta hamilelik bu çatlaklar lekeler oluyor kilo alıyoruz şeklimiz resmen değişiyor her halinle kabul etmesi gerekmez mi bu parfüm değil ki yada iç çamaşırı eşinin hoşuna gitmesi için çabalayasın zayıf olunca sevsin ilgilensin kilo alınca uzak dursun laf soksun 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Ayy bacimmmm benimde esim sen zayıfsın safinaz diyor bana :) gönder 20 kilo bana 
0 oy
(4,169 puan) tarafından

image

Kalk. Canim gazlayim seni kalk bi iki hareket yap spor yap azcik bogazini tut:) esin icin degil kendin icin yap
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Eşiniz için değil kendiniz için kilo verin siz istediğiniz için o zaman daha iyi kilo verirsiniz
0 oy
(826 puan) tarafından
Edepsiz.  Böylesine bir daha çocuk falan yapma bacım

104 ile diyete başlayıp 76 dan sesleniyorum. Kesinlikle kendin için kilo ver. Veremem diye birsey yok. Bir yöntem bul 5 onla ver bir kur yap 5 onla ver bir kahve bul 3 onla ver. Ama ver bir şekilde hayatına tontik bir kadın olarak devam etmeyeceğine emin ve kararlı ol. 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Yani yazacaklarım ne kadar doğru olur bilemiyorum ama ters strateji yap onun sana yaptığın gibi sen ona davran bakalım ne diyecek sonra güzelce oturum konuşursunuz umarım düzelir eşin 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Canım diyetisyen desteği alabilirsin ben de 21 kilo aldım kızım 3 aylık olunca diyetisyene başladım hepsini verdim hem sütüm arttı hem de sağlıklı kilo verdim 
0 oy
(129 puan) tarafından
Valla aynı durumu siz ona yapsanız ne hisseder acaba insanlarda biraz empati olmalı bence bende aynı kilodayım sizinle ve boyum da sizden hayli kısa çocuğum 3 yaşına girmek üzere daha doğumdan beri 3 kilo verebildim sadece :D bu donemde çok hastaliklarim oldu hala var eşime vakit ayiramadigim bile zamanlar geliyor ne yapalım yani herkes her zaman bebeksi olacak diye birşey yok ya  boşver üzülmene değmez kendin rahatsızsan bişey diyemem ama başkası için değişmek ki bu eşin bile olsa çok saçma beğenen böyle beğensin bacım sal gitsin
0 oy
(2,288 puan) tarafından
Eşiniz yüzünden kilo vermeyin kendiniz için verin. Bende 96 ile doğuma girdim 86 düştüm kızım 2 buçuk aylık iken diyete başladım 76 düştüm ve maalesef psikolojik sebeblerden dolayı diyeti bıraktım ve saldım baya kendimi. 100 kiloya kadar çıktım, kardeşimin düğününde 50 beden abiye almıştım çok koymuştu. Sonra baktım çok mutsuzum kilo vermeye karar verdim bu yılın başında ama ara ara bozdum. 100 kilo ile başladığım diyete dün 81 kiloyu gördüm. Yapabilirsin, yaza kadar 15 kilo verirsin sonra bir hedef daha belirlersin kışa kadar bir bakmışsın 70 olmuşsun. Ama bir yerden başlaman lazım, ben görüyorum kilo veremiyorum, konuşuyoruz akşamları hiç dikkat etmiyor. Canım çekiyor deyip işin içinden çıkıyor. Böyle yapıp kilo veremezsin irade sahibi olman lazım. Diyetisyene de gitsin kendine dur demediğin sürece aynı yerde kalırsın.
0 oy
(218 puan) tarafından

Kaç çocuk var bu durumdasın

(96 puan) tarafından
İlk çoçuk
(218 puan) tarafından
1 çocukta bu kadar salman hata kendini

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 390 göst.
26 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy